Upírske denníky

• Česko Upíří deníky (viac)
Dráma / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2017), 120 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Predloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice King, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Sara Canning (viac)

Příběh dvou upířích bratrů, kteří jsou posedlí krásnou dívkou z městečka, mezi jehož obyvateli žijí nadpřirozené bytosti. Na začátku seriálu se Stefan a Damon Salvatorovi vracejí do rodného města Mystic Falls ve Virginii, oba z velmi odlišných důvodů. (HBO Max)

Miany

Přes začátek tohoto seriálu jsem se nemohla přenést, ale nakonec jsem se přenesla. Vypadalo to, že se budu dívat na nějakou teenagerovskou komedii, nicméně pár dílů jsem přečkala a hle.. Trpělivost přináší růže. Miluji upíří historky a horory s upíry celkově a to je taky jeden z důvodů, proč svůj komentář přehodnocuji. Po shlédnutí dalších sérií, které měly dobře nakročeno, se stala nudná až přespříliš romantická story. Mrzí mě to, že to tak dopadlo, ale musím to říct. Bohužel z mého nadšení se stalo velké zklamání, kterému předcházelo probojování se k onomu zajímavému jádru, které však ve skutečnosti zajímavým bylo jen na oko. Proto průměr za snahu o to "něco více".. ()

ShirleyS.

Dlho som sa zdráhala si tento seriál pozrieť, pretože mám rada klasické poňatie upírov a romantické zápletky ma v tejto téme príliš neberú (s výnimkou Coppolovho Draculu, ale ten ná aj kopu iných predností), navyše mi to z anotácie pripadalo ako nejaký klon Twilightu, ktorý z duše nenávidím. Nedostatok iných seriálov a Somerhaldenova fotka ma však presvedčili, aby som mu dala šancu a neľutujem - základom je síce podobná romantická limonáda ako v Twilighte a nezaprie to cielenie na amerických teenagerov, ale celkovo je to oveľa prepracovanejšie a uveriteľnejšie - napr. Elena je síce podobne otravná správňáčka, ako väčšina hlavných hrdiniek, ale na začiatku má objektívny dôvod na to aby bola smutná (narozdiel od Belly, ktorá je proste blbá a emo), okrem toho jej vzťah so Stefanom je oveľa prirodzenejší ako Bella/Edward (dokáže sa chovať ako svojprávna mladá žena a Stefan sa jej nesnaží linkovať život). Najväčším kladom seriálu je samozrejme Damon, ktorý je charizmatický, zlý a úžasne sa na neho pozerá, však, dámy :) Takže sa len modlím, aby sa túto postavu scenáristi nesnažili prerobiť na klaďasa a keď už, nech to spravia prirodzene, nie šialenými zvratmi, akými totálne zničili napríklad charakter Sylara z Heroes. Ostatné postavy sú pomerne štandardné, niektoré zaujímavejšie, niektoré nie (od začiatku mi vadí Elenina černošská kamarátka Bonnie, ktorá je krásna ako obrázok, milá, dobrá a navyše aj čarodejnica - škoda, že nemá trochu viac z Tary z True Blood :)). Za mňa tak *** a pol hviezdičky, nie je to najlepší seriál na svete, ale ak máte radi upírov a nevadí vám, že ich seriál štylizoval do dnes obľúbenej polohy, dajte tomu šancu. Ak nenávidíte upírov na stredných školách, radšej si prečítajte knihu Sen Ockerwee od G.R.R. Martina :)) ()

Haide

Velmi mě pobavilo, kolik herců nepodepsalo smlouvy na třetí sérii. Tolik mrtvých ve dvou dílech se vidí málokdy... :oD Jinak seriál jako takový je prostě normální upírský romantický výplach, stejný jako ostatní, které se po "úspěchu" Stmívání vyrojily. Viděno do druhé série, protože prostě upíry mám ráda, ale dál už nemám zájem... ()

..Anya

Takže, vampire dairies jsem se rozhodla sledovat především z enthusiasmu z TRUE BLOOD. A taky že jo, alespoň v prvním díle mi to přišlo jako na vlas převzatej příběh. Jeden by řekl, že už se z upířích příběhů prostě víc vycucat nedá. Nicméně seriálu True blood se to podařilo a s každým dílem 4. série se mi to čím dál více potvrzuje. Je sice pravda, že ve fantasy žánru se nedají příliš dodržovat pravidla, ale to co se zdálo býti obyčejným upířím příběhem se rozplétá na všechny strany - vlkodlaci, víly, čarodějnice, blah, blah, blah,... no prostě i tak, ač sem tak člověk vidí opravdu veškerou míru velmi překracujícíc díl, pořád se jim jaksi daří udržovat smysluplnej a zajímavej děj. Vampire dairies jsou, alespoň s první sérií, pouze natažené "tvajlajt". Krásní herci, románovej a příliš prvoplánovej emopříběh, žádná omáčka okolo, prostě slaďárna jak vyšitá. Gossip girl hadr. Trochu lituju, že u nás nemáme taky takový školy, kde 5% školní docházky zahrnuje výuku a zbytek různé večírky a kárvoše. Howgh. ()

B.Wilde

Viděla jsem zatím jen první sérii a ta se mi popravdě dost líbila. Vždy jsem se těšila na každý nový díl. Jsem zvědavá jak jim vyšlo pokračování. Je to asi divné, ale dost doufám že to nebudou moc natahovat, potom by to už mohlo být dost o ničem. // S odstupem času jsem se chtěla podívat na celý seriál v kupě a už po pár dílech mě to vůbec nebavilo, zvláštní... asi ten čas, kdy jsem na to měla koukat byl už pasé. Nakonec jsem dala dohromady jen dvě série... tak třeba příště a nebo možná taky ne. ()

UniqueNett

Shlédla jsem to od prvního dílu po poslední. Ze začátku to byla klasická lovestory, ve které se sem tam objevilo trochu krve. Co mi hodně vadilo, bylo dost časté přehrávání Niny Dobrev. Řekla bych, že role Katherine je jí mnohem bližší než role naivní Elleny. Stejně tak Stefan, který byl na začátku postavou č. 1, ustoupil dost do pozadí a stal se tak postavou, která by v další sérii mohla klidně zmizet úplně a nikomu by to nejspíš nevadilo. Naopak Damon se vyšvihl na přední příčku, což mě osobně tedy vůbec nevadí. Třetí až pátá série podle mě nejlepší, poslední série zbytečně zdlouhavá, každopádně dávám velké plus za Enza s Bonnie, jejichž lásku jsem jim (narozdíl od Elleny a Damona) fakticky věřila. Konec celého seriálu naprosto nedotažený, zmatečný a nijaký. Škoda. Nejoblíbenější postavy: Damon, Enzo, Bonnie ()

karinakari

Jeden z největších hitů dnešní doby. Vezmeme sexy herce, smícháme s "cool" trendem ve městě žijí upíři/vlkodlaci/a bůhví co ještě a jako třešničku na dort přidáme lásku á la "Romeo a Julie". Musím uznat, že mě to ze začátku taky velmi nadchlo. Jsem průměrný divák a nepohrdnu průměrností, ale od poloviny 3. série se z VD stalo něco žalostně ubohého. Nemíním tu spoilerovat tragickým scénářem, ale tvůrci by se nad sebou měli hodně zamyslet. Z čeho je mi vyloženě špatně, ocenění Niny Dobrev za herecké výkony?! Výsměch?! Nerozumím, nechápu. Horší seriálovou herečkou by snad byli jen Paris Hilton a herci z 90210. Neříkám, že zbytek jejích kolegů jsou bůhvíco, ale aspoň se na ně dá koukat. Když zprůměruji všechny 3 série, dostanu se na nějakých 50%. Tři hvězdy jsou zasloužilé. A když to vezmu kolem a kolem, stejně na to všichni koukají kvůli Damonovi. Počkáme si, jak bude vypadat 4. série v čele s "proměněnou" Ninou. Třeba konečně zahraje něco jiného než hysterickou Elenu:) ()

tomik99

První díl byl katastrofální. Tak hrozně mi to připomínalo "Stmívání", až jsem to chtěl vypnout. V prvním díle cítíte kopírování na každém kroku, ale pozor, důležité je vydržet. Hned v druhém díle se rozpoutá něco, co už se "Stmíváním" nemá nic společného a zjistíte, že tihle upíři jsou o hodně víc zábavnější, temnější, než vám vždy bylo předkládáno. Postupem času jsem si seriál oblíbil a to jsem opravdu nečekal, že začnu být na "Upířích deníkách" závislý. Ano, je to romantický, ale hlavní příběh a zápletka nechybí a vždy je co řešit, kam jít a vždy se něco děje. Dokonce ani nemůžu říct, že by některý díl byl slabší, všechny jsou tak na stejné úrovni a já se zatím po odvysílané 3 série nenudil. ()

actor-SP

Do malého mestečka sa vracia starý upír, jeho bývalý obyvateľ, Stefan. Ten túži po mladej Elene, ktorá mu pripomína jeho starú lásku Kathrine. Láska je tu samozrejme primárnym faktorom, ktorý vzbudí rivalitu medzi bratmi. Aby bola rivalita silnejšia, jeden bude dobrý a ten druhý zase zlý. Upírske denníky sa opierajú o tému, s ktorou prišiel do popredia mediálneho sveta už Súmrak. Fakt, že ak by nemal spomínaný Súmrak taký úspech, Upírskym denníkom by sa vďaka ich stupidnému scenáru do sveta audiovizuálneho preraziť nepodarilo. Po emocionálnej stránke sa tu nedá čo zaprieť. UD sú emóciami nabitá, priam nimi kypia. Láska, vášeň, tajuplnosť, to sú všetko emotívne zložky, ktoré z neho robia neodolateľný seriál pre nedozreté povahy rozplývajúce sa nad krásnymi a mocnými upírmi. Z psychologického hľadiska je jasné, že seriál upúta najmä nevyvážené povahy - dievčatá vo veku prevažne 16 rokov, ktoré túžia po tom, čo je v seriáli. Nájsť si tajuplného sexy chlapa. To, že realita je trochu iná, zistia po skončení seriálu. Ianov Somerhalderov tu už bolo, je aj bude. Vždy sa nájde týpek svojej generácie, ktorý ohúri pubertálny svet a pritom je podpriemerný herec so zbytočnými afektami, nehovoriac o tom, že hrá v seriáli plnom naivity a jednoduchosti. So skutočnosťou, že tí objektívnejší bijú hlavú o stôl nad stupidizmom seriálu, už nikto nič nenarobí. Teraz tu máme sexy upírov pretransformovaných do štýlu O.C. California a jediné čo nám ostáva, je dúfať že čoskoro sa vytratí tak, ako všetky ostatné seriály podobného kalibru po jeho ukončení. 2* (35%). ()

Fifipek

Můj milý vampíří deníčku, jsem obyčejný občan městečka Mystic Falls a chci už mít konečně pokoj od těch všech upírů, vlkodlaků, hybridů, čarodějů a vůbec veškerý tý chamradi co sem leze, tak prosím už zybte někdo tu čub.. Elenu Gilbert, co jí všichni furt děsně ochranujou a hlavně se s ní snažej vyspat,pač jinak tady už nebude prostě klid! Taky řekněte těm dvěma upírům, ať si smejou tu děsnou vrstvu make-upu, že jim prostě náct už dávno není, tak ať už to konečně pochopějí! PS: Milý deníčku, pokud by se mě někdo z těch upírů snažil přeměnit na jednoho z nich, tak mě prosím spalte, protože strašit s touhle partou magorů navěky by bylo horší než fandit Slavii :)) ()

sarkareifova

Stefana moc nemusim, ale Damon je můj nejoblíbenější upír ze všech. Myslela jsem si, že to bude zase jedna pitomost o upírech, ale moje přesvědčení mi bylo vyvráceno již po prvním dílu. Rozhodně to není jako Stmívání!! Pak jsem vyděla další sérii a můj názor se dramaticky změnil. Nic horšího jsem neviděla!! A nenávidim Elenu. Nikoho tak sebestředného jsem ještě neviděla. Proč prahne po tom aby všechny zachraňovala? Tak já vám to povím ona jenom strašně moc touží zemřít a o tomhle je celej seriál ()

chrispe

Naivka, hodnej a zlej upír... dejme tomu, že milostný trojuhelník. Kolikrát že to tu už bylo? Navíc oba hoši jsou pro mě naprosto nepřitažliví, takže vypadl i poslední důvod, proč bych se na to chtěla dívat. ()

anulka

Môžem o sebe povedať, že som seriálová fanatička a Vampire Diaries patrí medzi moje najobľúbenejšie seriály. Väčšina užívateľov to prirovnáva k 90210 alebo O.C. ale s upírmi. Toto je podľa mňa na úplne inej úrovni - vyššej. Sú tam zaujímavé postavy s dobrými hereckými výkonmi, pútavý príbeh ktorý sa stále zamotáva. Určite tento seriál nepatrí medzi ľahko predvídateľné. Už vyšli 4 série a teším sa na piatu. ()

IPajule

Na první pohled se může zdát, že to je nezáživná blbost, ale pro toho kdo se do toho zabere a pochopí děj ho to může oslovit. Děj se odehrává v městečku Mystic Falls, ve kterém žijí dva bratři Damon (Ian Somerhalder) a Stefan (Paul Wesley) Salvatore. Stefan potkává Elenu (Nina Dobrev), když jí zachrání z auta při nehodě, kde její rodiče zahynou. Jelikož mu připomíná Katharine, která je jí až po uši podobná, zamiluje se do ní znovu. V dalších dílech se odehrává spoustu nových věcí a zápletek. Jak říkám pro pochopení musíte shlédnout. Čekám na 5. sérii a jsem zvědavá jak to všechno dopadne. ()

Deftie

Ľahký, ale len veľmi ľahký seriálový nadpriemer. Seriál stavaný presne tak, ako by si ho človek predstavoval pre danú cieľovú skupinu a daný súčasný trend, čo je mladí pekní protagonisti, stredná škola, no veď viete. Ale aj tak, má isté kúzlo, či je to už niektorými fórikmi, alebo zaujímavými dejovými zvratmi, ktoré síce prichádzajú raz za uhorský rok, ale sú. Na druhej strane sa mi nepáči, že prerod postáv nastáva príliš rýchlo. Či už od bad boya Damona ku zaľúbenému podpapučiarovi Damonovi, alebo od čarodejnice Bonnie, ktorá na začiatku ledvou biedou mala nejakú predtuchu, aj to veľmi nejasnú, až ku veľmi mocnej čarodejnici. Ak uveríme, že čarodejníctvo ako také existuje, myslím si, že aj tu platí, nikto učený z neba nespadol a rozhodne na taký vývoj musí mať čarodejnica viac než len 8 mesiacov (ak si spomeniete na Willow, tá sa vypracúvavala niekoľko sérií, a to bola vraj veľmi nadaná). Ale aj napriek týmto, ako som napísala, teenagerským prešľapom, má to isté kúzlo, pre ktoré sa oplatí ten seriál sledovať. Určite pre mňa nebude nikdy figurovať v top obľúbených seriáloch a prognózujem mu maximálne tri série, ale dá sa to sledovať. Jednoznačne by sa mu hodila väčšia akčnosť, temnejšia atmosféra a menej klišovitých scén.(po prvej sérii) EDIT(po druhej sérii): Upíri a ich kolegovia ľudia nám dospeli, vyčlenili sa predtým len vedľajšie postavy do poriadneho popredia (kto by si bol pomyslel, že blondínska barbina bude moja najobľúbenejšia postava a arogantnému frajeríkovi Tylerovi budem najviac fandiť) a malo to výraznejší šmrnc. Prispel k tomu upírsko-vlkolačí pár, či čo to vlastne sú (aby sme boli korektní, tak kamaráti) a pôvodní, ktorí sa charizmou ozaj podarili (a nepotrebovali sa len mračiť, aby vyzerali stále, akoby mali niekoľkodňovú zápchu, že Stefan a Edward?), ale stále sa to nevyhuplo nad tri hviezdičky. Stále si myslím, že nás čaká už len jedna séria a ak ich bude viac (čo pre počet divákov aj hrozí), tak sa to zvrhne na telenovelu. ()

Angelos

Problém tohohle seriálu vidím především v první půlce, kde se postavy chovají dost stupidně, neustále si protiřečí a dělají naprostý opak toho, co řeknou, což spoustu lidí určitě odradí. Je to ale škoda, protože s přibývajícími díly je to lepší a lepší. Trochu mě mrzí, že si tvůrci víc nepohráli s mytologií upírů, která je, řekl bych dost odfláknutá. Nicméně jsou tam příjemní herci a hraje dobrá hudba, takže 4* dám a uvidim co se bude dít dál :) ()

Batwoman míří do televize

Batwoman míří do televize

18.07.2018

Bývalá producentka Upířích deníků Caroline Dries chystá ve spolupráci s televizním magnátem Gregem Berlantim (Arrow, The Flash, Supergirl) nový komiksový seriál od DC, tentokrát zaměřující se na… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)