FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

RumbleFish

Tak mám za sebou 7 dílů (víc se jich zatím nevysílalo) a musím říci, že již dlouho mě žádný seriál hned takto ze startu nezaujal a nevtáhl do děje. Nechci se zatím pouštět do přílišných oslavných ód (takoví Heroes mě ze začátku také hodně bavili a co se z toho pak stalo za sračku...), ale Flashforward s velmi sympatickým Fiennsesem a Walgerovou (má oblíbená Penelope z LOSTu) má nášlápnuto více než dobře - neotřelé, zajímavé, dobří herci, zručně natočené, tajemné... no uvidíme... ()

Guzo

hodnocení po prvním dílu, který patří k těm nadprůměrnějším, ale zatím nic extra zásadního, uvidíme jak bude seriál pokračovat :-) ()

Ichabod

V době kdy po smršti drahých a kvalitních seriálů z poslední dekády zbylo jen pár značek co času odolávaly jen aby přesto nakonec upadli do bezmála parodií sebe sama (24 a Lost) a ostatní již jen recyklují sami sebe (House M.D.+ prakticky všechny masově sledované sitcomy) je FlashForward opravdu atraktivním počinem. S výborně rozjetou a originální zápletkou, bezchybným castingem se sympatickými a osvědčenými tvářemi na nás Goyer upekl zcela novou seriálovou závislost a chuť vědět co bude dál (asi jako první sezóny Lost), i přes slabší prostřední část série se kvalita držela v rozumných mezích. Nešlo o šaškárny a zaobalování záhad pláštěm dalších zcela nesmyslných otázek na které nikoho nezajímají odpovědi (opět Lost) a větší část doby jsem věřil, že tenhle seriál po letech má konečně jasně daný koncept a konec. Bohužel seriál byl ABC zrušen pro slabší sledovanost, takže nám scénáristi upekli bombastický závěrečný díl (respektive strhující tři díly postupně, ze kterých by asi scénáristům Lost padala brada) a naservírovali alespoň jakous takous satisfakci do posledních vteřin s dojmem, že člověk před televizí neseděl pro nic zanic a že viděl něco přeci jen v televizní tvorbě výjimečnějšího (a ne panbíčkářskou ubohost). Kvalitní seriály opravdu nemají velké šance být za trvalky televizního vysílání. Po BattleStar Galactice, Veronice Mars, Class či Studio 60 opět mám smůlu a seriál končí ještě dříve než bych si přál, věřím že by stačilo několik dílů na to aby se dovysvětlilo vše. ()

MI-380

Kromě mnoha dalších předností mě nejvíc dostalo poznání, že seriál může být takhle moc napínavý. Za další považuji naprosto originální SF motiv, nadprůměrné herecké výkony, neošizené blockbusterové zpracování, perfektní propojení epizod, rozumnou délku - čas je třeba využívat i na jiné věci, než FF. Po šesti dílech, které jsem zhltnul pro mě neobvykle rychle za dva dny, jasně nejlepší seriál všech dob. What did you see? Who read the book? ...90%. Po třinácti epizodách snižuji o 5% - může za to pár nepříjemných scénáristických úletů (například somálská mise připomínala výlet naivních skautíků). 85%. ()

Roseinka

Flashforward je úžasný a velmi dobře propracovaný seriál a neskutečně mě mrzí, že není dokončený. Mělo to obrovský potenciál, další pokračování mohlo být fakticky skvělé. Divím se, že i docela velký počet fanoušků, se nepovedlo pokračování zajistit. Budu doufat, že se tak ještě stane. Strašně mě to bavilo. Bavily mě všechny postavy i vedlejší příběhy. Líbila se mi ta myšlenka a je fakt škoda, že to není dotažené alespoň k odpovědi - proč. ()

Kosmik 1

První epizoda vypadá hodně zajímavě, v průběhu sledování seriálu budu upravovat komentář i hodnocení. Každopádně vím jistě, že FlashForward mě bude bavit víc než Invasion, kterou jsem nedávno dokoukal. EDIT 23.2.2015: Po osmi dílech jsem přímo nadšený, že zase vidím pořádně napínavý seriál s originálním nápadem. Herecké výkony všech jsou perfektní a již zmíněná přestřelka v páté epizodě je opravdu dokonalá. Prozatím 85% EDIT 9.3.2015: Dokoukáno! Kde jsou další díly?!? 90% ()

mkubalikova

Co bychom udělali, kdybychom viděli část své budoucnosti? Je nám budoucnost dána, nebo si osud řídíme a ovlivňujeme svými rozhodnutími sami? Premisa zajímavě zpracovaná. 80% ()

Madlene

Šmarjá, smršť mysteriózních seriálů! Začalo to objevem Fringe a teď to pokračuje...Tak to jsem tedy zvědavá, kam tohle dospěje...:-) ()

VooDoom

Hodnocení odemně dostane, až po shléhnutí první serie...Jde vidět, že to dělají lidi od Lostu, když se zamyslím nad příběhem a tou spoustou náhod, tak mi to přijde ujeté, ale nedá mi spát představa, že nebudu vědět, jak to dopadne :D:) přesně jako u ztracených, dívám se, abych pouze zjistil, co je ta příčína a další záhadné a poutavé věci okolo... :) Doufám, že to nepřeženou a bude to stále v míře snesitelnosti......Po čase doplním... ()

Narcis

Po par dilech jsem dal preventivne 4*, ktere jsem po prichodu tech opravdu kvalitnich epizod zvednul na 5. Zaver serialu me opravdu nadchnul. Potesil me Joseph Fiennes, ktereho jsem mel do ted jen a pouze za charakterniho herce. Ted ukazal, ze ma dobrej smysl i pro akci. Dalsi klad filmu byl Dominic Monaghan, ktery si po Ztracenych strihl daleko slozitejsi a herecky narocnejsi roli. p.s. tento serial mi byl doporucen na diskuzi csfd - dekuji ()

Fox85

Sledování tohoto seriálu jsem asi v polovině přerušil na několik měsíců. Mezitím jsem si přečetl knížku, která slouží jako předloha, a nedávno se k seriálu vrátil. Dokoukal jsem ho během pár dnů a musím říct, že občas byl lepší než knížka, ale občas tomu bylo naopak (až na oba konce - na obou mi něco vadilo, i když pokaždé něco jiného). Celkově ale spokojenost ()

TroiMae

Překvapivě dobrý pořádný sci-fi seriál. Škoda, že místo slibu pospojovat roztřepené konce jsme se dočkali konce otevřeného, protože více jak druhou sezónu by seriál s 22 epizodami neutáhl a tímhle si ještě podrazil nohy. ()

finx

Jedná se zatím o hodnocení po prvních třech epizodách. Vynikající začátek vás ihned vtáhne do děje a pak už ani nedýcháte, abyste náhodou něco neprošvihli. Svým způsobem je FlashForward velice originální a skvěle propracovaný. Uvidíme, co si pro nás tvůrci připraví dále, každopadně už teď se nemohu dočkat dalších dílů! Doufám, že si seriál udrží laťku tak vysoko, jak si ji nastavil. ()

ZkuKol

Velkorozpočtový seriál o globálním blackoutu má solidní zápletku, nadstandartní obsazení (ikdyž hlavního hrdinu mohl hrát někdo charismatičtější než Joseph Fiennes ), velmi slušné triky a zvládnuté akční scény. Jen některé vztahové episody spíš natahují než baví a budování napětí posledními 3 minutami je sice pochopitelné, ale brzo otráví a stavět se na tom dlouho nedá... 80% ()

cyberhawk

Rozhodne kvalitni serial, ktery se sice nedocka vice nez jedne serie, nicmene odpustime-li mu nejake fyzikalni nesrovnalosti a nelogicnosti v chovani postav a klicky ve scenari, vetsinu divaku stoprocentne zaujme. ()

Šakalík

Tento seriál měl úúúžasný potenciál, který ovšem někdy mezi 8.-16. dílem naprosto vyčpěl. Místo vyšetřování blackoutu se řešily rodinné krize, nemluvě o tom, že některé postavy tam byly úplně zbytečné (třeba ta linka s tím doktorem a tou Japonkou, případně otec hledající dceru v Afganistanu – k čemu to tam vůbec bylo?). I přes výrazné oživení děje ke konci seriálu hodnotím proto pouze průměrně. Tu čtvrtou hvězdu dávám Christine Woods za roli Janis – jejda, tak ta se povedla. :-) A taky Jamesi Callisovi (můj oblíbený Dr. Gauis Baltar z Battlestar Galacticy) za roli autistického Gabriela McDowa. ()