FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

O.Peta

Po prvních deseti dílech jsem příjemně překvapený. Až na nějaký ten díl, kdy to bylo o něco slabší. A tak jestli se o tomto seriálu mluví jako o nástupci za "Ztraceni", tak myslím, že to bude důstojný nástupce. Zatím tedy 80% EDIT: Po skončení seriálu zvedám hodnocení na 5*, protože si to určitě zaslouží. Je velká škoda, že nebude pokračování. ()

fremy

Seriál, který má po Lostech dobře našlápnuto. Zahrávání si s časem a zdánlivá spletitost minulosti s budoucností mi nedělá problémy při orientaci v ději. Kladnými body je obsazení známých tváří a očekávání něčeho velkého... vždyť sami víme, co se nám stane 30. dubna 2010 ve 7:00h (SEČ) [4/29/2010 22:00 PT] ()

Clear

Pilotní epizoda seriálu naprosto špičková, přichází s originálním nápadem, je plná napětí, lepší rozjezd jsem snad u jiného seriálu neviděla. Kvalita se drží i dál, i když napětí trochu klesá, ale v druhé polovině série se opět rozjíždí. Bohužel kvůli nízké sledovanosti musel být seriál ukončen po pouhých 22 epizodách. Tvůrci možná jak viděli, že jim strom padá k zemi, si začali sami podřezávat větev tím, že odhalili identitu Suspect Zero, zabili hlavního padoucha, pochytali ty, co mají všechno na svědomí... Takže o čem by to vlastně potom bylo, když většinu těch záhad stačili rozlousknout jen v těch pár dílech. Škoda, podle mě měl seriál velký potenciál a kdyby žebříčky sledovanosti vypadaly jinak, asi bychom se dočkali i jiného vývoje a materiál pro pokračování by byl. ()

Alementina

Shlednuto 15. dilu a s kazdym dalsim dilem moje hodnoceni klesa. Jeste po prvnich trech dilech bych nevahala dat pet hvezdicek, ale dej je cim dal kostrbatejsi, jak kdyby ten scenar vymysleli tyden pred natacenim a snaha vyvolat v divakovi pocit napeti je tak krecovita, ze si to vyslouzilo nejeden muj povzdech. Zachazi to tak daleko, ze uz me ani netesi se divat na Fiennesovu peknou tvaricku a zacinam byt i presycena jeho stale stejnym uprenym pohledem, kteremu jsem pred lety okouzlene podlehala :) ()

kaylin

Tenhle seriál měl rozhodně potenciál, který se ale nepodařilo jedinou sezónou, která mu nakonec byla dána, proměnit v ono pomyslné zlato. Už v první sezóně se to začíná dějově trochu moc rozjíždět, chce to být moc tajemné a místy to až připomíná mysteriózní hru "Ztracených", což je popravdě trochu unavující. ()

slunicko2

Vezměte dítěti rozečtenou knížku s tím, že ji už nikdy nedočte aneb Jak si filmaři (ne)váží diváků. 1) Pozvolna jsem si k postavám i příběhu získával vztah, poslední epizody už byly poctivě čtyřhvězdičkové. 2) Tvůrci zřejmě počítali s dalším pokračováním (rozpačitý konec-nekonec tomu nasvědčuje). Nechápu, proč nešlo zakončit řadu řádným rozuzlením příběhu, jak se sluší a patří. Eventuální další řady pak mohou snadno navazovat - lidi přece neláká fakt, že nevědí, jak to dopadne, ale především to, že si své hrdiny zamilovali a chtějí dále sledovat, co budou prožívat. Ale vykládejte tohle filmařům... 3) 39letý přitažlivý Joseph Fiennes (hlavní postava vyšetřovatel Mark), 37letý (!) Korejec (od šesti let v USA) John Cho (Demetri, Markův kolega) a 35letý Dominic Monaghan (doktor Simon Campos) mě mile potěšili. ()

01Zuzana10

Preboha. Po 2 dieloch bol zo mňa len uzlíček nervov, ktorý sa nechal nahovoriť na thriller. Tie občas pozriem ale iba kvôli tomu, že viem, že skončia v pohode. To čakanie ma najprv zabíjalo, pretože tempo a hrôzy nasledovali veľmi svižne. Ako väčšina seriálov a filmov tejto doby a podobného typu do nás rýchlo hustia text, zamyslieť sa nad logickosťou a spojitosťou indícii čas nemáme. Pekné je však, že nám ho nechajú pri zamýšľaní sa o budúcnosti. Veľmi pekné. Čo sa mi trošku nepáči je snaha o pritiahnutie širších más napr. začlenením do príbehu alkoholika, vojakov s ich hrôzami, človeka chorého na rakovinu a takého, kt. nevie, kam smeruje jeho život a zamestnanie atď. Ale inak, riadna pecka!! ()

MATADOR

Dlouho, předlouho jsem hledal nějakou adekvátní náhradu za Ztraceni a nepřekvapivě jsem ho dostal od stejné televize ABC. První díl jsem spouštěl se skeptickým přístupem, ale nějak mě to zajímalo a málokdy se stane, že mě nový seriál zaujme hned po první díle. Ale podařilo se, Flashforward je totiž hodně povedená záležitost, vidět svou blízkou budoucnost nutí každé onu budoucnost vyplnit. Někdo si myslí, že se nemůže vyplnit, někteří onen záblesk berou jako boží přikázání. Ale popravdě každý si svou budoucnost tvoříme dle svého. Flashforward má bohužel jen jednu řadu o 22 dílech, kde některé jsou opravdu povedené a některé, jak už to tak bývá, jen obyčejnou výplní. Mě samotnému se téma ohromně líbilo, už působivý začátek mne přesvědčil, že tomuhle seriálu dám šanci. Herecké osazenstvo je úžasné, i když více méně známí herci ze seriálů americké produkce, ke všem jsem získal určitý vztah a věřil jsem jim, některé jsem naopak nechápal a zavrhoval je. Největším tahounem je Joseph Fiennes, jenž má nejenom charizmatický hlas, ale je to sympaťák tělem i duší a jeho postava Marka Benforda se stala mou nejoblíbenější v seriálu. Sečteno, podtrženo vynikající podívaná, která za tu jednu sérii stojí, snad se někdy v budoucnu dočkáme pokračování, protože ten závěr ...! ()

reqiuem

zatim bych tohle hodnocení nebral moc vážně, i přesto, že bych si mohl dovolit bejt o něco opatrnější.jelikož je děj postaven na "vzpomínkách" s budoucnosti, musejí se autoři potýkat se zajimavejma paradoxama, který neni tak úplně jednoduchý rozlousknout..zatim dějem proplouvají celkem vez problému, ale (spoiler) když je ve druhym díle jednomu z hrdinů řečeno, že ho někdo viděl umřít a on si to přitom nepamatuje, jak je to teda možný?..pamatoval by si svou smrt? nebo během tý vzpomínky umřel a proto si to nepamatuje?jak ale někdo mohl vidět, že ho zavraždí, protože to znamená, že byl před tim naživu-přesto si nic nepamatuje..podobných otázek se může objevit více a to může bejt pro vývoj seriálu celkem osudný..nechci ale v hodnocení zas tolik předbíhat..pořád je postavený na dvou dílech a to je moooc málo ()

Toj

Možná to není zcela na pět hvězdiček, ale musím dát, protože tenhle seriál se dokázal úžasným způsobem vzchopit. Původně seriál se zajímavým nápadem, který ztroskotával na některých hloupostech a hlavně na skutečnosti, že mezi blackoutem a naplněním viděné budoucnosti je spousta času, který se vyplňoval odpornou vatou.. Ovšem jak se sériál chýlí ke konci, tak přináší mnoho zajímavých a překvapivých zvratů a úžasným způsobem pracuje s různými flashbacky, které odhalují mnoho zajímavého a zároveň se už naplno využívá toho potenciálu s budoucností, minulostí, prollínámím atd. Na škodu je hlavně, že se to tak parádně nerozjelo hned v první polovině série. A pak lze vyčítat jistou překombinovanost a formální onanii. Pokud to však zasadím do kontextu podobně laděných seriálů jako Fringe, The V atd. (tedy seriály s jistou sci-fi tématikou, které nejsou příliš kvalitní a snaží se těžit z napodobování inovativních starších bratříčků - například z Lostů, BSG...), tak dojdeme k tomu, že Flashforwards mezi svými chorými vrstevníky jasně vítězí... ()

Colonist

Velká škoda, že se seriál dožil jen jedné sezóny, ale na druhou stranu, scénáristé si za to můžou sami. Rozjezd seriálu byl bombastický, ale pak to začalo stagnovat a kvalita dílů v první půlce byla značně nevyvážená. Byly tu výborné díly (1x01, 1x02, 1x07, 1x10), byly tu nemastné díly s pár dobrými momenty (1x03, 1x05, 1x06), a pak tu byly naprosto příšerné epizody (1x04, 1x08, 1x09). Nedivím se, že diváci přestávali sledovat, seriál se ještě ani pořádně nerozjel a už nám servírovali hloupé vedlejší zápletky a nudnou vatu. Po těch deseti dílech by mi ani nevadilo, kdyby seriál skončil. Jenže když se seriál po zimní pauze vrátil, dostalo to všechno pořádné grády a v té druhé půlce nebyl žádný špatný díl, všechny byly nadupané! Kdyby to tou první půlkou nepodělali, mohli jsme tu mít parádní seriál, který měl slušné herce, dobré postavy a hlavně slibný náměť, ze kterého se dalo hodně vytěžit. Takhle nám zůstalo jen neukončené cosi a myslím, že znovu už na to koukat nebudu. Nač se podruhé pouštět do běhu na dlouhou trať, u kterého předem víte, že se do cíle nikdy nedostanete... ()

hygienik

Modernejšia spiklenecká verzia Aktov X, ktorá sa zamotáva v sebe samej. Nepopieram, že to bolo dostatočne zaujímavé na to, aby som to po nociach pozeral namiesto spánku, ale po zhliadnutí všetkých dielov vidím, že bublina sa nafukovala tak dlho až praskla - bola prázdna. ()

lucifrid

Další skvělá zatípnutá jednosériovka. Neotřelý námět, zajímavé postavy, skvělé obsazení. Krucinál, proč to nejlepší ruší?! Tohle mělo opravdu hodně našlápnuto a dodnes mě trápí, že se nedozvíme, o co šlo. ()

Petroff

Po prvních třech epizodách... Základní námět zajímavej, asi to budu sledovat abych se dozvěděl, co se z toho vyklube za chujovinu... Udržení nastavené úrovně příliš nepředpokládám... Nesympatickej hlavní hrdina. NECHÁPU: proč spadlo 800 letadel nad USA? vždyť všechno lítá na autopilota... proč jsou tak ohořelý a okousaný budovy? že by kvůli těm stovkám padajících letadel?? ale no tak... Po 4. epizodě: Vyčpívá to, nádech záhady mizí, u mě přichází rozčarování z překlopení do prakticky rodinnýho seriálu Snižuju hodnocení z 4* na 3*. Po 6.dílu: Zůstává stejné schéma. Kdyby za půl roku někdo sestříhal celou serii do dejme tomu cca 3 hodin, bral bych to mnohem víc. Po 7.dílu: Ale sakra už. Celosvětovej fenomén nám ukážeme na asi 8mi lidech. Ach jo... Přestávám tu zhovadělost sledovat ... ()

Fanucci

Napínavé...chování postav je občas těžko pochopitelné (Agent Noh a jeho úlet v Somálsku) a občas je (logicky) kvůli zápletce náročnější vstřebat posloupnost údálostí. Ale celkově se mi líbí hl. myšlenka příběhu...je možné změnit budoucnost na základě svobodné vůle a rozhodování? Anebo všechny cesty vedou k jednomu cíli... ()

iHyik

107. nejlepší seriál? Vy jste se zbláznili, ne? Možná tak pilot, dalších osm dílů je totálně pošlapaných, zkazili co se dalo a já na to odmítám koukat. Nuda v ryzí podobě, už ani ty tři hvězdičky tomu nechci dát a shazuju na dvě, protože ten seriál mě totálně otrávil. Zavírám dveře a už nikdy víc. ()

zipexx

Pilotní díl a hlavně jeho konec mě navnadil jako již dlouho žádný serial. Těch 5 hvězd berte s rezervou, jest pouze reakcí na originalitu a pocity z prvního dílu:-). Po sedmém díle, který mě prostě posadil na prdel, potvrzuji své hodnocení i spokojenost s tímhle novým "požíračem času". PS: po zhlednutí celé série musím jít s hodnocením dolů. Bylo tam více hluchých míst, než těch "kulervoucích". Takže slabší 4* jsou optimální:-). ()

Scylla

Prozatím lepší tři hvězdy. Nápad to má, ale provedení čas od času pokulhává. Silné scény se střídají s patosem amerických béček (včetně hudby a "srdcervoucích" záběrů). Na konec každého dílu pak chytře připraví lákadlo na pokračování a než si toho všimnete, omotají si vás kolem prstu. Bylo by nefér tenhle počin hned odsuzovat, ale seriálová kokurence je silná a zdejší hodnocení mi přijde nemístně vysoké. (13.12.09 - 82%) Toť ode mě zatím vše. Edit: Tak se nám pěkně sešla budoucnost se současností... 22epizodek shlédnuto a zvyšuji hodnocení na 4*s odřenýma ušima. Sice se ještě tvůrci nevyhnuli všem přešlapům a patosu, ale zapracovali na ději, prohloubili postavy a celkově mě přinutili těšit se na další díl... jen mi přijde, že potenciál tak zajímavého nápadu jakým celosvětový "flashforward" je, nebyl zcela naplněn a zpracování působí příliš "univerzálně", tak aby se trefilo do vkusu řadového nenáročného diváka. (P.S. rolička Jamese "Baltara" Callise potěšila) ()