FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

AdaMM

Dám pět - i když jsem někdy supěl, že to přeci může být jinak a co by měla která postava udělat.... Ale zvraty se objevují v každém díle a spousta jich je natolik nečekaných, že vás to vážně nutí koukat s otevřenou pusou a hned si pustit další díl :) Plus u mě jedna hvězdička navíc za ochotu vůbec pustit se do takovéhoto tématu :) ()

mr.filo

Na seriál dobrý rozjezd. Ale nakonec se to místy nemístně trhalo, aby se to pak úplně zašmodrchalo v poslední epizodě. Štvali mě nelogičnosti. (Experti přesně identifikují, co má za prsten, ale tvář dohromady nedají.) Doufejme že otevřeným koncem si přeci jen připravili cestu pro pokračování, které je stále v nedohlednu. ()

TomStall

Pilot hodně zajímavý, zatím si netroufám hodnotit, respektive hvězdičkovat a počkám s tím až po více dílech. Co jsem pochytil z prvního dílu je opravdu velice zajímavá zápletka s velkým potenciálem a celkem povedenou audiovizuální stránkou. Výtky bych míři hlavně k chvílemi hodně toporným dialogům a hereckým výkonům, slabším trikovým efektům a formálním klišé (slowmotion běh, při kterém navíc nesmyslně Fines vběhne do vody, kde jsou díky spadlým drátům (stále pod proudem) usmaženci, doslova bil do očí.) Snad mají scénaristé v rukávu dlouhodobější koncept a nebudou jen vařit z vody. Každopádně je po delší době, přesněji po epochálním zklamání z Fringe, zaděláno na slušný sci-fi seriál. EDIT:// po sedmém dílu se dostavuje čím dál větší zklamání. Flashforvard nabízí sice pár silných momentů, zato ale haldu patetických až dementních dialogů, natahovaných situací a velkou dávku nudy. Herci až na výjimky bohužel moc nesedí do rolí a v podstatě mě jejich osudy až tak nezajímají. Zajímá mne obsah, ne omáčka. A obsahu je bohužel až tragicky málo. (A:) Musíš ji najít, Bryci. - (B:)Jak? Může být kdekoliv. (A:)Podívej se na ni. Je to Japonka. Musí být. (B)Máš vůbec představu kolik lidí žije v Japonsku? ()

Laerry

V mnoha ohledech se jedná o standardní americkou podívanou, která kromě samotné myšlenky na příběh nepřináší nic převratného, ale právě onou nastolenou záhadou nutí diváka odhalovat tajemství největší globální katastrofy v dějinách lidstva, ve které není o dramatické zvraty nouze. Budete sice přibližně vědět, co se nakonec stane, ale důležitější je způsob, jakým se k němu postavy dopracují. Jedná se o jedno velké skládání mozaiky, která má ale pevné okraje obrazu. Zda se tento obraz nakonec roztříští, na to se budete muset podívat už sami. ()

mo cuishle

Prvních pár dílů super.Pak už se děj ubírá směrem jen k tomu aby všichni skončili tam kde se viděli. Přitom tam skončili právě proto že to viděli. Jako uměle se dostat na místo vize sednout si na gauč a říct : " budoucnost se vyplnila" tak to fakt né jako :D Nedivím se že to nemělo pokračování. Začátek slibny od poloviny čim dál větší průser... Celkem 60%. ()

Komprimus

V první epizodě hraje jednoho z FBI agentů Seth MacFarlane (tvůrce seriálů Family Guy a American Dad). To by podle mě stálo za zmínku v obsazení (ačkoliv je pravda, že není ani na imdb). ()

filmmovier

Tohle je hodně dobrej seriál a pro mě osobně moc milé překvapení. Námět je velmi zajímavý a děj originální, napínavý a plný zvratů. Herecké výkony jsou na jedničku a sci-fi je to opravdu velice zajímavé. Lituji jenom toho, že seriál má jenom jedinou sérii. Skutečně je to něco na způsob Lostu a já jsem rád, že se v seriálu pořád něco děje. Zatím uvidím, jak se to vyvine a do hodnocení tím pádem třeba ještě zasáhnu. Já ale věřím, že to nebude potřeba, protože zatím jsem celým seriálem opravdu nadšen. 85%. ()

_DAVE_

Po šesti dílech si člověk klade (podobně jako u některých jiných seriálů) otázku, kolik sezón s tímto tématem chystají?? Pokud víc jak dvě, bude to evidentně nastavovaná kaše a seriál půjde do kýblu. Jinak je to způsobem vyprávění velmi podobné LOSTu, pozornost si to drží, otázkou je, kam se to celé vyvine - víme jak to dopadlo s právě se "Ztracenými". ()

neoBlast

[První série] FlashForward je SUVERÉNĚ nejhloupější velký seriál posledních let. Musel jsem to říct hned na začátku. Technické zpracování dodáva pseudopunc výjimečnosti, ale scénář a zacházení s postavami je opravdu na dlouhé filozofování o příčetnosti tvůrců. Z hlavy již bohužel nedostanu extrémně hloupou epizodu Better Angels ani obraz jak sexy japonská dívka jde žádat o práci v autodílně. Člověku je až s podivem, že všechny (!) dialogy jsou tak moc hloupé a větší polovina postav nezajímavých a zbytečných. Příště si již dám pozor abych se nenachytal do takto přehypovaného seriálu. PS: omlouvám se za přílišný výskyt slova "hloupý" - ale padne sem jak pověstná prdel na hrnec. První (a snad i opravdu poslední) sezóna 35 % ()

uiu

Asi prvních 5 dílů je pecka, která vás zaujme a nemůžete se nabažit toho, co bude dál. Jenže čím víc děj pokračuje, tím víc seriálových klišé se objevuje. Už od začátku mi vadilo, že je na nás hozeno strašně moc postav, jejichž jména si mnohdy ani nepamatujete, moc vizí budoucnosti, u některých budete zmateni, čí vlastně byly. (SPOILER!!! Ve chvíli, kdy se to nejvíc hodí si postava vzpomene na něco ze své vize, co předtím neviděla, dozvíme se, že jedna z hlavních postav je špion, abychom se následně o díl později dozvěděli, že je vlastně dvojitý agent a o něco později že to vlastně hraje na 3 strany... ke konci série mi přišlo, že z diváka dělají totálního idiota a zvratů bylo až moc. Poslední díl končí s aspirací na druhou sérii, ale díky bohu, že jim natáčení dalších serií zatrhli, to bychom tu byli donekonečna s vidinami budoucnosti a zjišťováním, co k nim vede. !!! KONEC SPOILERU). Myslím, že 22 dílů je moc a ono by se to pěkně vlezlo i do 12 dílů, kdyby osekali zbytečné epizody se zbytečnými postavami. Tím nechci seriál nijak zatracovat a myslím, že každý by se na něj měl podívat a udělat si vlastní názor, nehledě na to, že nabízí skvělou myšlenku o budoucnosti, změně budoucnosti, pokud o ní víme či o nezměnitelném osudu. Rozhodně je to jeden ze seriálů, kdy po skončení dílu musím přemýšlet nad otázkou: co bych dělala, kdybych znala 2 minuty toho, co se stane za půl roku? PS: S odstupem času se přikláním ke 4 hvězdám (předtím jsem dala 3), neboť musím uznat, že ve změti dnešních seriálů rozhodně trůní na nejvyšších příčkách díky své promyšlené zápletce a otázkám, které v divákovi vyvolává a i po měsících po shlédnutí jej považuji za skvělý počin. ()

BoncheR

Nápad to je skvelý. Aj spracovanie je úžasné. Blbé mi je rozpisovať sa tu o kvalite seriálu, ale len málo seriálov ma oslovilo tak ako tento. Scenár pôsobí reálne a nenútene, je to Sci-Fi, ktoré má asi najbližšie k realite, čo poznám. Proste paráda! ()

Pavlínka9

Škoda. První díl mě neskutečně nadchl.Doslova mě ohromil. Skvělý nápad a ta představa toho, zdali se ta budoucnost opravdu vyplní, to napětí, to očekávání a co bude tedy dál...To mě opravdu dostalo. Bohužel cca od 6.dílu mě to už ale přestalo bavit, jelikož se tam vlastně neřešilo nic jiného a původně hodně sympatická postava Josepha Fiennese mi začala solidně lézt na nervy a to nejen jeho neustálým opakováním slov D.Gibbons... :D :D Že mám nutkání seriál dokoukat jen z toho důvodu, abych mohla říct, že jsem to viděla do konce a jinak mě to vůbec nezajímá - to je hodně špatně :) Ale ok - dokoukáno jest a pro mě nejlepší postavou byl alespoň Demetri :) ()

mikestiff

Nebýt osobní dějové linie, která stojí za telenovelní bačkoru, tak by naštěstí převažující vyšetřovací linie dostala za pět. Hodně originální seriál, bohužel po dvaadvaceti dílech děj opět na začátku :( WTF? Ale zpracovat to Nolan do jednoho filmu, tak tu máme druhé Inception :) ()

asirtes

Producenti museli byť vyšinutí, keď túto dobrotu s príchuťou časových paradoxov a fajnového osudového prepletenca v scenári po prvej sérii zrušili. ()

Aven

Determinismus vs. svobodná vůle - nesmírně silný a zajímavý námět, kolem kterého se mělo vše točit. Nestalo se a já byl strašlivě zklamán. Zejména proto, že Flashforward zůstal ve všech ohledech " na půli cesty" - není mysteriózní jako Lost, nemá napětí první série Prison breaku, nemá ani akci a podmanivou hudbu jako Heroes. Největší slabinou je však zpatlaný scénář, na němž je vaření z vody strašně moc vidět - btw zaplácnutí stopáže osudy Bryce s japonskou rajdou a Arona s dcerou je naprosto nesmyslné, když nemá na hlavní dějovou linku naprosto žádný vliv. Vůbec se nedivím, že seriál ztratil diváky - po slušném rozjezdu (první tři díly) šla kvalita postupně dolů a scénaristické přešlapování bylo stále více patrné. Zda je smůla, že nebudou další série, nechám na posouzení jiných - mě Flashforward chybět nebude. ()

drake31

Toto som napísal prvý krát:"Tento seriál sa mi nedarí pozerať tak aby som videl všetky časti ... tak zatiaľ hodnotenie len po asi 5 videných (4*) ... ale chystám si ho pozrieť celý". Tak sa aj stalo a nemôžem byť viac spokojný. FlashForward bol pre mňa veľmi príjemnou stratou času. Malo to všetko čo to malo mať - zaujímavú záhadu, cliffhanger ako hovado na konci (skoro) každého dielu - o tom finálnom ani nehovorím, sympatické obsadenie, medziľudské vzťahy - a ďalšie fajne veci ktoré podobne ladené seriály potrebujú. Našiel by som tam aj nejakú tu logickú či scenáristickú dieru - ale je to zbytočné a kaziť zážitok si nebudem. FlashForward sa snažil stať adekvátnou náhradou za geniálnych Lost, a keby tomuto seriálu dala televízia viac priestoru, teda ešte jednu sériu, podľa môjho by sa tak aj stalo. Bohužiaľ ten priestor sa nedostavil a mne ostávajú oči pre plač, pretože ten koniec je jedna z vecí ktoré na seriáloch milujem a zároveň aj nenávidím. ()