FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

Ralna

Proč to ještě sleduju? Mám za sebou osm dílů a můj zájem upadá. Čekám už jen na rozuzlení, abych mohla jít po poslední epizodě s klidem spát. Neočekávala jsem moc, jen něco jiného. Více sci-fi, méně kulek. Faktem ale je, že v každém dílu bylo několik dobrých scén, které opět strhly moji pozornost. ()

Maynard.

Přemejšlím, esi jako hodnotit nebo esi jako nechat bejt. A důvod? No, páč sem viděl "jenom" 11 dílů, takže vlastně půlku. A důvod proč sem to nedokoukal? Tak za prvý, nejsem zrovna příznivce navazujících seriálů, to už musí bejt jó napínavý (Dexter), aby si udržel moji plnou pozornost. Za druhý, sice má Falshforward skvělej a velmi koukatelnej rozjezd, ale s přibývajícími díly se děj zaměřuje na jednotlivé osudy lidí, tím se přestává točit kolem hlavní postavy a tudíž i vyšetřování, no a v tu chvíli mě seriál přestal zajímat. Celkově se jedná ale o seriál, který je postaven na velice originální zápletce...Cestování časem vždy bylo a vždy bude moje oblíbený téma, navíc tady se jedná o jeden z nejoriginálnějších nápadů. Ale ke větší spokojenosti mi chybí více akce, páč během těch 11ti dílů byla zaznamenána pouze jedna větší, což mě jakožto akčního labužníka příliš netěší. A aby si téměř "povídací" seriál udržel moji úplnou pozornost, to by v něm museli hrát jinčí herci, na daleko lepší úrovni, muselo by se tam víc "střílet a honit ( myšleno v autech, či po svejch :o) ) a musel by v něm figurovat Marty McFly :o). A víš co? Já tomu píchnu tři hvězdy a basta... ()

Drak9

Pilotni dil byl opravdu dobry a nadhodil zajimave tema, ktere by se dalo slusne rozjet, ovsem s pribyvajicimi dily je to cim dal vetsi nuda. Tema Flashforwardu neni zadnym dile moc reseno, spis se resi porad dokola vsemozny osobni problemy hlavnich hrdinu. Je to cim dal vetsi nuda a me hodnoceni se brzo zmeni na dve hvezdicky ()

casioa....

5* po úvodnom dieli, a na piatich ostávam aj po 12tich častiach. Na rozdiel od V alebo SGU ma to zatial oslovilo....(spominané dva boli slabšie), uvidíme - čo bude ďalej. Unikátne je rozhodne to, že seriál našlapane rieši problém s traumou z budúcnosti, čo je myslím - dosť ojedinelé. Mne to zatiaľ funguje a šľape, a tá posledná (do 20.03.2010)- dvojčasť 11-12, je zatiaľ pre mňa doterajším vrcholom! 13-časť s trochu easy zvratom, ale budúci černošský samozvaný vodca aj tak dostane "coproto", a D.Gibbons nahral pred 18.rokmi kazetu, a oslovil na nej agenta Noaha! 1x15 | Queen Sacrifice - wau, opäť koniec, ako z neba....špehovia, sú...dve! God, that rockS! Časť 22:Všelikde sa uvádza, že je poslednou...ale to si snáď robia srandu :( skončila tak otvorene, že si to žiada uzavrieť! PS: J.Fiennes bol podľa mňa fakt skvelý. Mňa tu dostal...dokáže zahrať všetko! ()

leon_id

Po prvnich dilech mel tenhle serial pekne naslapnuto. Neotrele tema, se spoustou zajimavych charakteru a kvalitnich hercu. Pak zacal dost zvolnovat, kdy se zachrana lidstva a vysetrovani tragedie dostavalo az na druhou kolej za osobni problemy ustrednich hrdinu, ale predpokladam, ze ke konci prvni serie zacne tempo zase rychle nabirat obratky a dockame se dalsiho pokracovani. Zatim davam po 10 dilech 3 a pul * doufejme, ze David S. Goyer vytahne jeste nejake trumfy. ()

chamba

V podstate od začiatku som nevedel, čo mám od tohto seriálu čakať, no po pár častiach, ktoré boli odvysielané som spokojný s tým akou cestou sa "FlashForward" vybral. Neviem koľko častí majú ešte autori v tálone no myslím, že to bude príjemná jazda... ()

Spike23

Nejspíš jako každý, měl jsem zpočátku obavy o to, co s tím tvůrci hodlají udělat, když to je ve formě seriálu. Po 17. díle jsou všechny obavy už totálně pryč. Je zde tolik zajímavých postav, a každá se svým unikátním příběhem, takže než se všechno vyřeší, ještě poměrně dlouhou dobu to bude trvat. se všemi těmi odlišnými příběhy je Flashforward nemalá směsiče žánrů, tedy podle mě ani se sledovaností to nedopadně nijak špatně. Je to jeden z nejnadějnějších seriálů možná i posledních pěti let, který je mimochodem každým dílem čím dál, tím lepší a mohu se už jenom těšit na další překvapení, která nám autoři přichystají. ()

rozbris

Tak takový rozjezd jsem nečekal. Seriál co má pro jednou za se "koule", jen škoda, že to skončilo jen u jedné série, doufám, že se dočkám pokračování ;-) ()

klukluka

Až do dvacátého dílu jsem pro to měl v podstatě jen slova uznání- za příběh, za jeho výstavbu, košatost, za to, jak to drželo pohromadě, za ten velkorysý vizuál a přesvědčivé herecké výkony. Ten poslední dvoudíl pro mě byl ale doslova utrpením. Nemohl jsem se dočkat, až to skončí. Ale ne proto, že bych byl tak lačný odpovědí. Prostě mě to přestalo bavit. Úplně nesmyslně mě přešponovali. Ty klipovité záběry na hlavní hrdiny už mi lezly krkem. Místo dvou dílů to měl být jeden, nařachlej pořádnou akcí. Za tuhle výhradu hodnocení paradoxně nesnižuji. Snižuji ho za ten otevřený konec, udělaný tak, aby se na něj dalo navázat další sérií. Sérií, která nevznikla, a pravděpodobně už ani nikdy nevznikne. A je to dobře. Bylo by to jen opakování již jednou řečeného. První sérii ale měli zakončit důstojně. Třeba solitérním celovečerákem. Kdo z diváků 22 dílů čehosi bez konce by něco takového nechtěl vidět? ()

iXtr3m3

Úžasný seriál, úžasné spracovanie, úžasné obsadenie, čo viac si priať? Snáď len jedno, aby sa už nerodili takí imbecili, ktorí takéto skvelé počiny ukončia po takom závere, aký sa k nám dostal v poslednej časti. Zabil by som takých debilov. Radšej tvoriť xy nových doslova kokotín, ktoré vydržia tiež jednu sériu, ako robiť niečo extra kvalitné? Jasné, to je trend dnešnej doby. Jasné, je to už staré skoro 9 rokov, ale je to jeden z počinov, na ktoré sa len tak nezabúda a preto mám stále v hlave živé pocity po skončení prvej série a po následnom precitnutí do reality, keď som sa dozvedel, že seriál končí. Svet je nespravodlivý, vieme to všetci a ukazuje sa to aj pri takých banalitách, ako sú programy v televízii. Dostať to v dnešnej dobe do rúk Netflix, tak aspoň dve série urobí. Škoda. ()

Hanys_

Pilot vypadá zatraceně zajímavě. Naposled jsem měl podobné pocity po skončení prvního dílu u Lost. Tak uvidíme co se z toho vyvrbí a jestli máme před sebou podobný kult.__Po pár dílech nadšení opadlo, skončil jsem asi u 10. dílu, ale i tak se jedná o celkem zajímavý seriál. 7/10 ()

Orthank

David S. Goyer v televízii? Tak to ma podržte. Slabší filmový režisér zato však vynikajúci scenárista sa pustil do seriálovej tvorby. Pravdou je, že tento počin nie je len tradičný rodinný výlev pre všetkých ,ale zameriava sa skôr na konkrétne cieľové skupiny. To prvou- oficiálnou- je náhrada s predstihom za už pomaličky končiaci seriál Lost ,nuž a tá druhá je jasná konkurencia Abramsovmu Fringe, ktorý v súčasnosti vyštartoval už druhou sériou. Flashforward sa už od samotného začiatku tvári ako mysteriózny triler zo všetkým čo k tomu patrí. Od drsnej hudby cez akčný nástup až po depresívne ladenú kameru. Filmárske skúsenosti Davida S. Goyera je cítiť všade. Už od prvého záberu som mal pocit, že toto jednoducho patrí do kín, len v podstatne dlhšom zostrihu. Vynikajúce efekty úvodnej globálnej „havárie“ ľudstva to s radosťou dosvedčujú. Samozrejme nesmie tu chýbať nič , čo by sme nepoznali s iných konkurenčných seriálov. Agent FBI v bežnom živote vyšetrujúci drogových dealerov a organizovaný zločin sa zrazu ocitá v šialenstve situácie a vzhľadom k tomu čo videl, sa priamo interesuje do prípadu. Jeho manželka Sonya- lekárka, naopak vďaka svojej vidine nastolí otázku rodiny manželstva a lásky ktorá, zjavne nemá súdené vydržať. Jednoducho režisér a scenárista v jednej osobe sa snaží dramatizovať na všetky strany a bez nadŕžania sa mu to darí perfektne. Prvý diel odštartoval s piskotom pneumatík a mieri do dosť vymedzeného cieľa. Vymedzeného najme pre svoj rozsah plynúci s časového obdobia skoku do budúcnosti. Samozrejme tento fakt sa dá šikovne obísť, avšak to už záleží na iných okolnostiach. A to najmä okolnostiach úspechu. Moje prvé pocity, čoby milovníka mysterióznych seriálov a zapletených príbehov, pri ktorých treba i ponamáhať závity, sú viac než dobré. Hneď v prvej časti tvorcovia naservírovali zaujímavé záverečné odhalenie a kopec premyslených filozofických prvkov, typu chcel som spáchať samovraždu, ale po tom, ako som videl svoju šťastnú budúcnosť dostal som opäť chuť do života. Myslíte ,že je toho na prvý diel nejako priveľa? Áno aj nie. Vzhľadom na perfektnú vyváženosť je všetkého tak akurát. Zostáva už len dúfať , že príbeh sa nezostane točiť len okolo jednej úvodnej udalosti, ako to neblaho dopadlo u Heroes. Ak sa tvorcom podarí udržať hutné dravé tempo úvednej časti, nenútenej dramatizácie a postpných ďalej sa vyvíjajúcich odhalení, je jasné , že nás čaká ďalší neuveriteľný seriálový zážitok. ()

irigi

Ze začátku jsem byl na tento seriál docela natěšený, protože mám motiv cestování v čase rád. Bohužel si myslím, že z něj autoři nevyrazili ani ze třetiny tolik, jako mohli. V bodě, kdy se zjistí, jak to s tou budoucností je se totiž IMHO ztrácí v podstatě celé napětí a ze seriálu se stává jen sled osobních příběhů bez dalších přesahů. Tohle téma je přitom o tolik bohatější. ()

KOCOUR-1

Naprosto souhlasím s Djkoma, že druhá půlka má 100% kvalitu. Nebýt toho plytkého začátku. mohl seriál pokračovat. I když si osobně myslím, že právě rozhodnutí o ukončení seriálu mu nejvíc pomohlo. Autoři se snažili všechny své nápady a děj směstnat do zbytku seriálu. Takže místo 2 serií podprůměrného seriálu , jim vyšel děj na 1/2 serie a to bylo veliké plus. ()

kery-

Škoda že to skončilo stejně tak rychle jako to začalo..Nezbývá než doufat že nastane blackout a my se dozvíme z budoucnosti jak to celé dopadne:) ()

showxman

Seriál, který mě chytl od první (velmi povedené) epizody a držel až do té poslední v první sérii, a jak se později ukázalo, poslední v celé historii seriálu, protože stanice ABC se jej rozhodla utnout. Bohužel. Slibně se rozvíjející příběh necitelně ukončený otevřeným koncem, který je mimochodem velmi dobrým východiskem pro série nadcházející, náladu fanouškům rozhodně nezvedl. Zajímavý podklad od současného autora Roberta J. Sawyera vychází 20.7. 2010 také v češtině, a jak se také zdá bude to jediná věc, která nám připomene tento seriál. Nebo, že by snad někdo odkoupil práva? ()

Perry-

První půlka sezóny je taková divná a místy dost nudná (což podle mě dost lidí odradilo a dopadlo to, jak to dopadlo). Seriál nabere obrátky až zhruba po dvojdílu v polovině série. Konec první série je značně otevřený a člověka dost mrzí, že není žádné pokračování... třeba se ještě někdy dočkáme (i když o tom silně pochybuji) ()

tkabrt

Dle mého názoru seriál, který měl největší potenciál stát se hitem dalších let. Bohužel divácká (ne)úspěšnost v Americe odsoudila seriál k záhubě. Je mi líto, že perfektní scénář a velice zajímavě rozjetý příběh zůstane nedopovězen. ()

Paity

Skutečně obrovská škoda, že to nemá pokračování a po jedné sezóně to končí. Byl jsem v podstatě přilepený na obrazovkku při sledování každého dílu. ()