FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

jasanka

Po zhlédnutí všech dílů můžu konstatovat, že jde o průměrný seriál. Některé díly nadprůměrné, jiné slabé. Ale naprosto chápu, co může lidem na Flashforward kazit dojem. Po několika dílech mi, kromě jiného, začalo vadit to, jak všichni brali jako automatickou věc, že se jejich vize splní, i když nechtějí. Přece když víte, co a kdy se vám má stát, tak to můžete ovlivnit naprosto v pohodě. Když hlavní hrdina ví, že bude 29.4. pít v práci, tak do ní prostě ten den nepůjde a je to. Ani kdyby ho k tomu okolnosti nutily. Když vím, že mě má v ten den někdo topit, tak pojedu s jedním dvěma lidmi, kterým nadevše důvěřuji, den předem někam daleko a na těch 24 hodin se s nimi zabedním na hotelovém pokoji. To samé když vím, že v ten den mám být nevěrná, i když nechci. Atd. atd. Můj osobní názor na to, proč tady klesla sledovanost, bylo ukončení Ztracených – vzhledem k tomu, že jde o stejné tvůrce a hodně podobný styl vyprávění, si lidi řekli, že tohle určitě dopadne podobně jako právě Lost – tedy tak, že nic nebude vysvětleno a všechny „záhady“ jsou vymýšleny jen a jen pro vyplnění každé epizody. Od pár lidí jsem tenhle názor slyšela (a já sama se s ním ztotožňuji), takže si myslím, že na tom něco bude. Zkrátka moc (celkem dobrých) nápadů, které ale nejsou nijak vysvětleny a jen jsou ledabyle řazeny na sebe; nepromyšlené do detailu. Jsem ráda, že to diváci FF odhalili takhle brzo-po první řadě-a nenechali se vodit za nos jako v Lost. Poslední díl mě v obou seriálech vyloženě zklamal. Právě mám půjčenou knihu FF, podle které seriál vznikl, takže vzhůru na ní. Tam to třeba bude všechno dávat větší logiku (a třeba taky ne). ()

Heffleyka

Celkem návykový seriál, který jsem si za dobu jeho sledování oblíbila... Námět je rozhodně zajímavý a příběh se rozvíjí celkem vyrovnaným tempem, ikdyž některé epizody jsou trochu "napěchovanější" než jiné a některé zase trochu vleklé, kdy se děj nijak neposouvá. Většinou jsem se ale dobře bavila, hlavně díky velmi sympatickým hercům. Všechno se pěkně vyvíjí, mezitím dojde k několika obratům o 180 tupňů, kdy nevíte, čemu máte věřit, z těch dobrých se stanou záporáci a naopak a všechno to pěkně směřuje k závěru a pak- nic. Vlastně se nedozvíte vůbec nic, protože byla plánována 2. série, která nám měla vše vysvětlit, jenže bohužel žádná nebude, jelikož měl seriál moc malou sledovanost. A tak to nakonec působí, jakobyste utnuli film čtvrthodiny před koncem... ()

Pavlinenka

Převeliká škoda, že byl seriál po první sérii ukončen. Jeden z mála opravdu skvělých sci-fi seriálů s vynikajícím hereckým obsazením. ()

PepeCCM

Tak půlka je za námi a na druhou si budeme muset počkat až do března 2010. Po euforii po prvních třech epizodách musím trochu polevit z mého hodnocení, protože díly měly bohužel trochu sestupnou tendenci a rozhodně né všechny měly na 5 hvězd(některé asi ani na 4). Nicméně to co se událo v posledním (desátém) dílu mě zas dost nažhavilo na jarní pokračování sezóny a jestli jarní část bude stejně nadupaná jako první díly a jako ten poslední, tak se máme na co těšit a aspoň v mém hodnocení se zas objeví hvězd pět. ()

gumbo

Hodnocení po pilotu: Zatím to vypadá na další seriál, co si hraje na to, kdoví jak je chytrý a originální, ale vcelku nic zajímavého nepřináší. Uvidíme dál, zatím 60% ()

film-fancz

(komentář a hodnocení po prvním dvojdíle) Napínavý pilotní díl se skvělým nápadem, ale bojím se, že brzy scénaristům dojde ¨šťáva¨ a překombinují námět jako u lostů... ()

Loooki

Seriál, ktorý ba mal byť náhradou za seriál Lost? ? ? Ja neviem, námet vyzerá super. Len mi tam príde ta veľká záhada trocha prehnaná a mám pochyby či to vystačí na viac ako iba jednu sériu.Hodnotené po 1-10. časti, nedopozerané. ()

PDcz

Těžko říci, po 4. díle se nedá ještě zcela objektivně hodnotit. Zatím to bylo na 4****, ale je to takové.. myšlenka dobrá, zpracování mírně pokulhává. Nedrží to napětí, a tak dále.. budeme koukát dál, třeba nás to chytne. ()

zabro

Hodnoceno po pilotu. Ted mozna budu trosku psat spoilery, ale to je jedno. Vubec ty herce nechapu, pokud neco uvidim v budoucnu spatneho tak se budu snazit tomu vyhnout a ne se vrhnout do vysetrovani atd. ()

Trešlson

Je nesmírná škoda, že seriál byl zrušen po pouhé první sezóně. Kdyby se udržel, myslím, že by nás čekalo velmi pěkných pět až šest sérií (soudě podle tabule Dysona Frosta, kde byl u roku 2016 uvedena poznámka "The End". Na druhou stranu základní příběh první série byl víceméně uzavřen a poslední minuty závěrečného dílu byly doslova dechberoucí. Komu se seriál líbil, může doufat , že se snad ještě někdy rozjede, ale osobně si to nemyslím. Nicméně bezesporu se Flashforward může zařadit mezi nejpovedenější seriály uplynulé sezóny 2009-2010. ()

SidneyP

U tohoto seriálu jsem měl trochu zvláštní pocity. Měl sice jen 22 dílů, ale za tu dobu jsem se u některých dílů nudil (v polovině série), u některých jsem hleděl s otevřenou pusou (první a poslední díly) a u některých jsem třeba jen tak seděl a poslouchal jsem, co si tam postavy žvatlají (zbytek). Nejlepší na tom je, že měl FlashForward nahradit Lost, a skončil ještě dřív, než se odvysílal poslední díl mapující osudy přeživších na ostrově. Podtrženo, sečteno: Uměl bych si představit i druhou sérii, ale víc už asi ne. 85%. ()

kacirek_

Takže za víkend shlédnuté (léčení chřipky) a výborné. Mám seriály tohoto typu fakt ráda, trochu mi to připomínalo mýho oblíbenýho Jacka Bauera:-). Musí to bý celkem šok zažít takovej flashforward, ten pozitivní bych asi brala a ten negativní asi taky, vzhledm k možnosti ovlivnění:-). No, jestli věda pokročí, tak nás čekají v budoucnu pěkný věci:-). Marka Benforda sem si zamilovala již od prvního dílu, stejně tak i agenta Noha:-). Takovéto ukončení seriálu celkem beru, jen doufám, že další pokračování již nebude....(i když bych se na něj samozřejmě ráda mrkla:-)) ()

Elbarto08

Pilotní díl byl vše, co jsem si vždy přál. Něco temného spustoší svět. Ale potom i seriál byl spustošen dalšími, nudnými díly... ()

Fr3nk

Jeden z nejoriginálnějších námětů pro seriál vůbec. Řekl bych, že je jedině dobře, že skončil po dvaadvaceti dílech, seriál takhle zůstane navždy oblíbený, protože jak jistě všichni dobře víme, v něčem se prostě nedá pokračovat. No řekněte si sami, jak by tady mohli pokračovat? Bylo by to furt dokola. Pro mě to skončilo přesně tam, kde mělo. Tady se pokračovat prostě nedalo. Výborné herecké výkony, nekompromisnost scénaristů, nedá se vyčíst absolutně nic. Člověk by čekal, že scénáristé dají (jak to většinou bývá a nemám to rád) větší prostor k milostné linii a vztahy mezi postavami, ale tady to udělali naprosto dokonale a věnovali se tomu, čemu měli. Co mě na FlashForwardu nejvíce mrzí? Že jsem se k němu dostal až čtyři roky po premiéře! ()

MikeeTheory

Aneb co dokáže jeden jednoduchý a skvělý nápad. Škoda jen toho, že jsme se nedočkali dalšího rozvinutí. První a jediná série Flashforward totiž nabídla úžasnou podívanou, která nepotřebovala nijak extra dlouhý rozjezd. Tady příběh odsýpal už od první minuty a mě si tím okamžite podmanil. O to trestuhodnější je, že jeho největší slabinou je vlastně až úplný závěr, který místo třešničky na dortu neštastně přinesl nelogické a uspěchané kroky, které bohužel zhatily celkový dojem ze seriálu. K pěti hvězdičkám nechybělo daleko, jenže znáte to ... důležitý je nejen první dojem, ale i samotné rozloučení. ()

yvona

Pár dílů na navnadění,ale pak to jde z kopce. Celé je to utahané,ukňourané a vágní. Nikdo z herců mi neseděl a popravdě jsem jim všem někdy u 13 epizody začala přát bolestivou smrt,která by zakončila jejich 16ti hodinové nesnesitelné fňukání ()