FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

Karp

Shlédnul jsem prvních deset epizod a zatím se i nepatrně nudím. Ne, že by byl seriál nezajímavý, ale posun v ději je pouze mírný až "opatrný". Časem hodnocení možná upravím. ()

ppospisil odpad!

Už dlouho jsem nebyl takhle naštvaný kvůli filmovému průmyslu! Po shlédnutí posledního dílu u mě nastal šok z nedokončení této TV série. Je nutno dodat, že jsem to věděl již když mi byl seriál doporučen, nicméně jsem nevěděl o jak skvělý počin se jedná. Je neuvěřitelné jak moc o sledovanosti seriálu rozhodují drobné detaily jako vysílací přestávky či vysílací čas...no co se dá dělat...Kvalitativně v porovnání s ostatnímy seriály nekabelových televizí se jedná o 5ti hvězdový kousek. Naprosto skvělý námět (ano, adaptace knihy) příběhu, (vyjma pilotního dílu) dobré efekty, skvělá výprava, kamera a dobré herecké výkony. Divák se neseznámí s postavami tak dobře jako v Lost, ale zato je více vidět příběh a ten stojí za to! Bohužel do 7.epizody je tempo v některých dílech příliš pomalé, ale poté je to jízda téměř bez zpomalení. Až na jednu vyjímku sympaticky ztvárněné postavy, konkrétně oblíbené: Demetri, Janis a Simon. Jediná tvář která mi nesedí je herec ústředního agenta Benforda, jeho ksicht se mi tam prostě nehodil - moc věrné ztvárnění ideálního amerického voliče ve středních letech.:) Příběh také obsahuje několik naprosto geniálních zvratů za které by se nemuseli stydět ani tvůrci současných vysokokvalitních minisérií.Celkově HODNOTÍM seriál za 90%, ačkoliv ve svém hodnocení uvádím něco jiného. To jest výstraha pro budoucí zklamané diváky, lepší je totiž na takovýhle podnikatelský experiment ABC nedívat, skončíte totiž v šoku z cliffhangeru, který se již nikdy neodkryje. ()

Likan7

Skvělá úvodní myšlenka a parádní první epizoda. Je tak obrovská škoda, že se seriál okamžitě po začátku začal motat v kruhu a jakoby nevěděl čím by chtěl být. Postavy jsou nezajímavý, nelogický a tak je většina seriálu vyplněna šíleně nudnou vatou a linkami, které s hlavním příběhem nemají nic společného a mají za cíl jen natahovat čas. A tohle by se v první sérii stávat prostě nemělo. Nemám k postavám vztah, tudíž mi je jedno jak dopadnou. Je mi jedno, že tamta se má utopit, tenhle potkat lásku a tenhle má být zastřelen. Z těch snad 5 příběhů má s hlavním společného jen Joseph Fiennes, který ale většinou jen zmateně běhá sem a tam a i když ví, co se mu stane, slepě za svým osudem jde. Flashforward měl potenciál nahradit mý milovaný Lost, ale místo toho se řadí do nekonečného zástupu seriálů s dobrou myšlenkou, ale naprosto zoufalým zbytkem (přesně ve stylu 4400). Seriál je tak naprosto otevřený, nemá v sobě byť sebemenší uzavřenost a mě nezbývá než jít zase o dům dál. ()

gemi

Seriál postavený na skvělém nápadu, hluchá místa jsou tu ale příliš často a konec je tak otevřený, že je bez druhé série zcela neuspokojivý. Ta ovšem nikdy nevznikla... ()

Banger888

Pilot skvělý, pokud si udrží i nadále takovou kvalitu, tak bude z FlashForwardu další seriálový hit. Potenciál rozhodně má. Po druhém dílu mi nezbývá než ohodnotit..snad toho nebudu později litovat, ale momentálně jsem tak nadšený, že bych těch hvězdiček dal i šest :-) tenhle seriál má atmosféru jako hrom. Po Lostu přichází ABC s dalším hitem ()

Allegro.g.

Totálně zpackaný seriál. Po prvním, pětihvězdičkovém, díle následovali další, trochu slabší, pak se s toho stal nesourodý slepenec, následovala přestávka a po ní autoři byli zřejmě donuceni ke změnám, ty se mi ale rozhodně nejeví k lepšímu. Pád se zatím zastavil na dvou hvězdičkách. ()

raiN[ratm]

I.Séria: Niekto tu rozohral veľkú hru, preto som zvedavý, či sa popáli alebo bude z FF jeden z najoriginálnejších a hlavne netuctových seriálov. Zatiaľ má na to slušne našliapnuté. ()

LakiyL

Škoda že seriál skončil prvou sériou, no mám pocit že na jednu stranu je to aj dobre. Dobre preto, lebo posledná časť, jej pár posledných sekúnd dej zamotal do novej roviny a obávam sa že by to už nebolo tak zaujímavé ako doteraz. ()

Tanmut

Na začátku prvního dílu polovina věcí vybuchne, ne najednou, postupně. Celé to dělá bum, prásk a všechny ty bouchací zvuky, všechno hoří a všichni ječí, jsou od krve, křičí o záchranu. Nemít to puštěné jako kulisu, vypnul bych to, tyhle epické exploze lochtají mou bránici. Když hoch od federálů dostane srdceryvný pokyn "Běž zkontrolovat svou rodinu," běží jako o život (epická hudba) a zastaví se u televize... a pak jsem se odrovnal smíchy u hořící Eiffelovky. Skoro každý díl nabízí nějaký dojemný příběh, jak budoucnost ovlivnila přítomnost, a mnohdy neoriginální a nepříliš důmyslné vedlejší zápletky, které vyplňují většinu stopáže, takže hlavní linie plyne velmi pomalu, až stojí. Od sedmého dílu seriál pozvolna nabírá tempo, vedlejší linie jsou vyprávěny ve zkratkách, zamrzí jen velký počet scenáristických berliček, místy zcela nelogické jednání postav a to, jak jsou na sebe všichni kurevsky milí. Od dvojepizody tempo graduje. Jako nejsympatičtější se mi vyprofiloval charakter fyzika Simona Campose. A linie s Japonkou a chirurgem byla prostě dojemná. ()

movemat

Fantázia. Už len samotná originálna myšlienka robí tento seriál výnimočným. No jeho strhujúce spracovanie, teda fakt, že seriál ani v jednej časti nestagnuje ale pútavo pokračuje ďalej, ho robí spolu s Lost najlepším sci-fi seriálom aký som videl. Navyše zabalenie do pozlátka fyziky a moderných experimentov dodáva tomuto seriálu akúsi vznešenosť a dôveryhodnosť. Fakt, že seriál ďalej nepokračuje nekomentujem. Len ticho čakám na zázrak, že sa druhej série predsa len čoskoro dočkáme. Rok 2016 je už totiž blízko :). ()

dewil21

FlashForward jsem sledovala jedním dechem, naprosto mě uchvátila myšlenka filmu, užívala jsem si každý díl, kdy se napětí stupňovalo a sílila nejistota, zda lze osud ovlivnit nebo je pevně předurčen a neměnný. Také ve mě v průběhu sledování rostla lítost, že seriál nebude dále pokračovat a závěrečné otevřené finále jen nechalo otázky, na které už nikdo neodpoví... Zcela nepochopitelně uprostřed cesty zastavený dobře rozjetý vlak, jeden z nejlepších seriálů, co jsem v poslední době viděla... Oproti tuctovým nekonečným paskvilům přinesl na televizní obrazovky nesporně kvalitní zpracování i skvělé herecké výkony. ()

Bezda22

John Cho z vyhulenýho týpka drsnym agentem FBI. Proč ne? Je fakt dobrej a nikdy bych ho na dřívější roli vyhulence netipoval. Zatim jen první díl, ale vypadá to zatraceně zajímavě a dobře. Tak uvidíme... ()

vozralec

Uspokojivé čtyři hvězdy. Docela to do sebe zapadalo. Na chvíli slabší po oznámení vědců a při výletu do Hongkongu. Pak se to opět zvedlo. Kytarovky na vytvoření nálady mohly být vypuštěny. Zajímavé postavy: Simon Campos, Stanford Wedeck. ()

fallanga

Průměrný nápad, průměrné zpracování. Nic vynikajícího, ale ani nic špatného. Rád se na to podívám, ale že bych každý den utíkal k televizi jen abych stihl každou vteřinu....ne, tak dobré to není. ()

DavidWebb

Pre niekoho môže byť hlavná premisa Flashforwardu originálna a úplne vymyslená, avšak každý kto pozná posolstvo z Garabandalu vie, že sa tvorcovia práve ním museli inšpirovať. Samozrejme že v seriáli nie je "výpadok" spôsobený Bohom, ale to má tiež svoj dôvod - širšie publikum a väčšie možnosti manévrovania v scenári. Snaha autorov nahradiť Lost niečím aspoň z diaľky podobným je síce chvályhodná ale i po toľkých rokoch stále márna. Seriál mohol byť o dosť znesiteľnejší už len lepším castingom. Mnohí herci v hlavných úlohách mi nesadli, veľmi priemerná a nevýrazná hudba s podobne obyčajnou réžiou tak dávajú divákom len tú hlavnú premisu, do ktorej sa tvorcovia zaplietli a pomerne zavčasu si uvedomili, že takýmto spôsobom udržať divákov v napätí viac sezón je úloha nesplniteľná. Takže som rád, že po 22. dieli skončil - skôr, ako by ma začal nudiť. 65%. ()

DaweForeman

Vzhledem k těm všem filmům/seriálům, které jsou neustále o cestování časem nebo tvořením alternativních realit, tak tentokrát je to jen podívání se na specifické datum do budoucnosti všech lidí na Zemi. Divák je pak v očekávání, jaký to bude mít vliv na jednotlivé lidi, kdy je tu vidět určitá psychologie ohledně budoucnosti - opět osud vs. svobodná vůle - nebo něco mezi tím. Samozřejmě takovéhle situace aby hnedka nezneužil nejeden prorok, konspirační teoretik atp. Hlavní linkou je ale spíše kriminálka, kdy jednotlivé vize mohou sloužit k vyšetření různých případů a k tomu se ještě přidá konec světa, svět kontrolující skupina záporáků a zrada na každém rohu. Musím říct, že tenhle seriál mě opravdu překvapil, kdy je tu spousta napětí a nečekaných situací, protože vlastně očekáváme, co se teda naplní z budoucnosti a co ne. Jen velká škoda, že tenhle seriál nezískal své pokračování. ()