Vydírat masového vraha by mohlo být výnosné, jenže všechno nejde podle plánu... Film se zaměří na trojici náctiletých, kteří díky náhodě dorazí na lesní teritorium sériového vraha. Místo, aby to nahlásili policii, rozhodnou se vraha vydírat. Chtějí, aby jim pomohl se zbavit člověka, který je před léty týral. Jenže vše nejde podle plánu... (oficiálny text distribútora)

honajz

Nudný a zdlouhavý thriller s pokusem o pár černohumorných špílců, ale vážně jen pokusem. Ta vyžraná studentka byla děsně nesympatická, stejně tak i oba kluci, a celkově, když člověk zjistí, oč má jít, je to ještě větší nuda dokoukat. Nehledě na to, že to skončí tak, jak si asi každý řekne. Hvězdička za docela slušnou kameru a práci se zvukem a tichem. ()

J*A*S*M

Klišovitý příběh o tom, jak se skupina teenagerů bez nejmenšího pudu sebezáchovy pokusí vydírat sériového vraha, což se jim samozřejmě krutě vymstí. Když k tomu přičtu ještě velmi vysoký výskyt logických kiksů (v jakým vesmíru by se proboha tohle mohlo takhle stát?!), vyjde mi film, jemuž bych nedoporučoval věnovat sebemenší pozornost. ()

darkrobyk

Trojice mladistvých je velmi nesympatická a oni se ještě navíc chovají tak, s prominutím, debilně, že se nelze ztotožnit ani s jedním z nich. V jednu chvíli jsem si přál, aby už je konečně někdo oddělal. Nechápu, co tím scénárista sledoval, ale takhle by se snad ve skutečnosti chovat neměli. Ona už úvodní scéna vypadá zpočátku napínavě, ale v momentě, kdy pronásledovaná dívka za světla narazí hlavou do stromu, který má dva metry před sebou, si najednou řeknete: cha, vtipné, a je po napětí... Dost mi vadilo, že nebyla snaha, aby alespoň jedna postava se chovala tak, že s ní divák bude soucítit. A možná by bylo lepší, aby nepřežil nikdo. I když konec je nejasný, a třeba nikdo nakonec nepřežije...třeba... ()

kingik

Dost zmatený horor. Dokonce se zdráhám použít slovo "horor", protože ve filmu se toho hororového děje pomálu.Samotný námět není až tak špatný. Dvojice náctiletých mladíků se chce pomstít za to, že je kdysi jeden recidivista znásilnil a tak začnou vydírat sériového vraha dívek aby ho pro ně zabil a nakonec to s nimi nedopadne dobře. Jenže to by musel režisér Jon Hewitt disponovat výraznějším talentem a do svého filmu obsadit výraznější herce a dát filmu napětí a spád. Ovšem odbytá realizace se neodpouští (v jednom záběru je dokonce vidět odraz kamery ve výloze), neodpouštím ani absenci dobrých hororových scén, nepřehlídnutelné je i zmatené konání většiny postav a v některých fázích film dokonce nedával smysl. Závěrečné zůčtování v domě psychopata sice zoufalý dojem mírně vylepšuje, ale přesto je tento horor velmi nezvládnutý až zoufalý. ()

Campbell

Jo tohle bylo dobrý, je sice pravda že ke konci to ztrácí hodně dech, ale pořád se to drží nad urovní. Navíc Edgerton(o kterým jsem v životě neslyšel a při tom jsem viděl hodně jeho filmů)byl výborný(už se těším na Věc). Tohle má takovou správnou béčkovou atmosféru a i když to není příliš horor tak se člověk i zamyslí. Paráda. ()

SOLOM.

Acolytes je hodně rozporuplným filmem, ve kterém se budete cítit jako horské dráze. Zatímco první půlka je docela velký průser, plný nudy a špatných hereckých výkonů, tak ta druhá už je solidní psychologická jízda, která mě docela pohltila a vtáhla do děje. Joel Edgerton je jasně to nejlepší co je zde k vidění a už jen kvůli němu tenhle film zcela nezavrhnu. 5/10 ()

kaylin

„Acolytes“ je film, u kterého mě hodně mrzí, že nebyl využit jeho potenciál. Tohle mohlo být hodně depresivní, tohle si mohlo na diváka sednout jako pořádná depka, kdy budete mít pocit, že se světem je všechno špatně. Jenže místo toho je to jen obyčejný teen horor, kde se mladí chovají jako hovada a vy jim ani nepřejete, aby vyvázli. Potenciál dobrý, ale nakonec v podstatě zbytečný film. ()

vegetol.mp

V dobách, kdy debility jako je Paranormal Activity lámou žebříčky návštěvnosti, nečekám, že tenhle film někdo ocení. Je sice fakt, že postavy se občas chovají nelogicky, ale to divák tvůrcům rád odpustí, protože jinak všechno slušně funguje. ()

bourec

Asi bych z důvodu toho,že sem film viděl jen do půlky měl napsat,že ho nebudu hodnotit.Ale musim..To nebyla romantická komedie?20%. ()

cariada

Na béčko velice slušný horor. Který má docela netradiční zápletku, kdy trojice pubertáků vydírá vraha, aby zabil jiného hajzla co je kdysi zneužil. Ale ono je to tak zvláštně propletené až je to zajímavé. Nepopírám, že ty školáci mě docela sral..., ještě k tomu trojka, která logicky nejde do páru. Docela by mě zajímalo co jejich rodiče, přišlo mě jako když si dělaj co a kdy chtějí. Naštěstí to u hororů končí pěkně.... K tomu prostředí sluné Austrálie, tomu dodá jiný rozměr. ()

lennyd

Mladý Mark jednoho dne zahlédne v lese, jak podivný chlapík zakopává mrtvolu. Svěří se s tím svým přátelům Jamesi a Chase, a společně vymyslí (na první pohled) geniální plán. Vraha najdou, a pomocí vydírání se jej pokusí donutit, aby je zbavil neoblíbeného tyrana. Jenže onen vrah není padlej na hlavu, a dokáže si mládežníky rychle najít ... Na první pohled tento thriller vypadal docela schopně, a takovéto "levné" filmečky leckdy dokáží velmi příjemně potěšit. Jenže to není případ Acolytes. Režisér nechtěl natočit obyčejné béčko, a snažil se mu dodat trochu toho "uměleckého dojmu", jenže ten nakonec trochu převážil vlastní obsah (ve kterém jsem se nakonec trochu začal ztrácet). Potěšil mne docela překvapivý závěr, i když, přiznávám, něco takového jsem tušil.. ()

noriaki

Parta teenagerů se rozhodne vydírat sériové vraha s cílem zbavit se nepohodlného tyrana. To co jim připadá jako skvělý nápad, mi spíš přišlo jako zajímavá forma sebevraždy. Jak se dalo čekat, tak pravdu jsem měl já, a mladým intrikánům se sled událostí rychle vymkne z rukou. K námětu se sluší poznamenat, že scénář je ještě stupidnější. Měl jsem pocit, že ho snad psal šimpanz. A ne jeden z těch chytrých z Planety opic, ale takový ten hloupý, který žije v zoo a čas tráví vybíráním blech a pojídáním ovoce. Postavy se chovají jako idioti, okolní svět s nimi zdatně drží krok, a v ději pěkně odsýpá jedna nelogická scéna za druhou. Acolytes byli nejspíš zamýšlení jako horor, ale hrůzy moc nenabídnou. Atmosféra děsu je zásadně vytvářená lekačkami, při kterých se před kamerou mihne rozostřená věc a zvuk povyskočí o 20 decibelů. Lekl jsem se poprvé, podruhé i potřetí, ale není to ten druh strachu který bych chtěl u filmů prožívat. Abych jenom nekřivdil, romantická linie je docela povedená a nebál bych se potichu přiznat, že mě i bavila. Bohužel režisér si libuje v hororech, a tak nedostala mnoho prostoru. Celý spektákl jsem původně sledoval kvůli faktu, že jde o prvotinu talentované Belly Heathcote. No mihne se tam, asi na dvě minuty, v malé roličce. Podprůměrný film, který trochu nahlodal moje iluze o precizní australské kinematografii. ()

PetrPan2

Lze natočit thriller, ve kterém se tři puboši (dva kluci a jedna holka) rozhodnou vydírat seriového vraha mladých žen a přinutit ho tak k vraždě chlapa, který je dřív týral a znásilnil tak, aby to byla neskutečná, hodinu a půl trvající nuda??? Ano, bohužel lze :o((( a když už to vypadá, že se něco dít začne, tak pro jistotu tvůrci rodící se napínavou scénu zaříznou hned v zárodku... Tak za tohle by rejža i scénaristi zasloužili umlátit lopatou a zakopat v nejhlubším lese. ()

TrebleClef

Někdy je lepší zavolat policii, někdy ne. Cit pro to jak se rozhodnout může člověku zachránit život...Dobře vychytanej psychoakčňák, kterej si umí udržet napětí. Skvělej střih a žádný zbytečný kecy okolo. Šikovně vymyšlenej propletenec vyúsťující v dokonalej závěr. Teenageři, psychopati, mrtvoly-zkrátka to, co ,maj slušný lidi rádi:) ()

CharlieSs

Was? :/ Nějak jsem nepochopila děj ani pointu, ani konec. Teda a měla jsem za to, že v Austrálii se mluví jen anglicky, ale film měl německé popisky, takže buď jsem idiot, nebo je tady něco špatně. ()