Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

mad.dog

Sladký tak, že by z toho jeden hned chytil diabetes nejtvrdšího kalibru, ale proto, že mezi Hanksem a Ryanovou byla fakt festovní chemie a svoje role zahráli opravdu kvalitně a navíc i vedlejší postavy byly ucházející, dávám 4*. Plus se mi líbila celková atmosféra filmu a vlastně, tohle se mi nějak zarylo pod kůži, že uvažuju, že v budoucnu si to zopakuju. ()

Rathe

Tento film má naprosto skvělý příběh, který se všem snaží ukázat, co vše už internet dokáže. Musím uznat, že tohle je jedna z nadprůměrných romantických komedií. K tomu Meg Ryan je naprosto geniální. Nicméně Tom Hanks mi po Forestu Gampovi přijde pokaždé jako takový ňouma... ()

audrey.ley

Tak tenhle snímek byl pro mě bohužel velkým zklamáním. Těšila jsem se na příjemnou oddechovku, u které se sem tam zasměju, ale kdepak, nic takového se nestalo. Místo toho na mě čekalo 115 dlouhý film, u kterého jsem nudou třikrát usnula. ()

SwejaS

Rozhodne jedna z nejlepsich romantickych komedii, ktera neni uplne pitoma. Zakladni myslenka je sice dosti nepravdepodobna, ale tady jde preci o lasku. Vid(t)i ()

walsidal

Pět let po úspěšném „Samotáři v Seattlu“ se oba dva znovu sešli v titulních rolích a Meg Ryan tu opět vytvořila Tomu Hanksovi více než důstojnou hereckou partnerku. Při hodnocení tohohle filmu je třeba vzít v úvahu, že ukazuje počátky internetu, kdy lidé mohli být ještě svým způsobem fascinováni jeho anonymitou, která tady má (narozdíl od reality) víceméně přívětivou tvář. I když je tenhle film především zábavou, kromě již zmíněné anonymní komunikace nastiňuje také jeden obchodní problém, aktuální i dnes: vztah malých a velkých. Jsou tu celkem dobře nastíněny přednosti obou, u „Shop Arounad the Corner“ především rodinná atmosféra, kdy prodávající znají své zákazníky i svůj sortiment a mají k obojímu vztah. Na druhé straně velkoprodej doprovázený anonymitou, která je ovšem kompenzována nižšími cenami, modernějším prostředím i doprovodnými službami. A celkem přesvědčivě je i ukázáno, kdo v tomhle boji většinou prohrává, jakkoliv je to prohra v tomhle filmu v podstatě smířlivá, přesto však neodvratná. Přestože tahle rovina asi nemá být těžištěm filmu, ale pouze nástrojem k rozehrání konfliktu hlavních postav, je pro mě momentem, pro který si tenhle film 4* zaslouží. ()

Jirkacek

Snímek Láska přes internet se na naší TV rozběhl jednoho večera, když jsme po náročném dni měli chuť na trochu romantiky a oddychu, přičemž jsme se na tento film z roku 1998 chystali už dlouho, ale vždycky zvítězil jiný snímek s většinou odlišným tématem. Nicméně jsem se na Lásku přes internet docela těšil, jelikož hlavní role v něm ztvárnila hned dvojice mých oblíbených herců a hereček. Prvním z nich byl Tom Hanks, který si zde zahrál postavu Joe Foxe, spolumajitele velké sítě knižních supermarketů, který sice žije s nervní nakladatelkou Patricií Edenovou (Parker Posey), ale stejně tajně a nadšeně si píše s Kathleen Kellyovou. Tu si střihla moje druhá oblíbenkyně a zahrála si majitelku malého a příjemného knihkupectví s dlouholetou tradicí Na růžku, sice žije s novinářem Frankem, ale tajně si dopisuje s neznámým přítelem na internetu, kterým byl právě Fox. Ani jeden však neznal totožnost toho druhého a tak docházelo k různým paradoxním situacím, neboť zatímco po internetu si oba náramně rozuměli, v běžném životě se prakticky neměli moc rádi. Fox totiž na začátku filmu otevřel další pobočku knižního supermarketu zrovna v těsném sousedství malého obchůdku Na růžku a tím začal ohrožovat jeho existenci. Jak už to tak v běžné praxi bývá, lidé před skvělou obsluhou, milou atmosférou malého knihkupectví a láskou personálu ke knihám, dali jednoduše přednost nižším cenám supermarketu, i když v něm prodavači měli prach bídné znalosti knih. Nedivil jsem se tak tomu, že citově založená Kathleen praktického byznysmena nesnášela, ale nevěděla, co má dělat a jak bojovat proti konkurenci. Požádala o pomoc svého přítele na internetu a tak došlo na situaci, kdy praktický Joe radil své milé blonďaté konkurentce, i když zcela pohrdal jejími starosvětskými názory. V dalších minutách filmu se Kathleen pustila do boje za záchranu svého obchůdku, vybavena radami svého internetového přítele a s pomocí článku partnera Franka. Ohlas měla sice veliký, nicméně tržby malého knihkupectví stále klesaly, což byl důvod k tomu, aby se Kathleen poprvé sešla se svým přítelem na internetu v malé kavárně v New Yorku, kde se celý děj romantického filmu odehrával. Praktický Joe do kavárny poslal svého kolegu, který mu oznámil, že jeho internetovou přítelkyní byla celou dobu sokyně Kathleen. Šokovaný Joe sice k blonďaté krásce přisedl ke stolu, ale k ničemu se nepřiznal a jen si ji dobíral, i když tušil, že se do ní zamiloval. Současně mu došlo, že jako konkurent, který ji donutil zavřít po dvaačtyřiceti letech krámek Na růžku, nemá šanci a rozhodl se s tím něco udělat. Jak to dopadlo už neprozradím, ale u romantického filmu se dalo rozuzlení tušit, i když jsem nevěděl podrobnosti. Byl jsem zvědav, jestli svůj obchod Kathleen skutečně zavře, za jakých okolností se dá s Joem dohromady a zda se milionář vůbec přizná, že tenkrát do kavárny nepřišel záměrně. Líbilo se mi, že ve filmu nechyběl humor, i když by ho mohlo být i více a unesen jsem byl z pohledu na krásnou Meg Ryan. Ani můj oblíbenec Tom Hanks nezklamal a podal svůj obvyklý výkon. Jen ten děj odsýpal velmi pomalu a často jsem se za těch 115 minut nudil, hlavně během některých rozhovorů a dialogů. Celkově se mi však tento snímek líbil a dokonale splnil svůj účel, takže jsme si pěkně odpočinuli. Nesmím zapomenout na dnes již neexistující vytáčení přístupu na internet, který hlavní hrdinové pokaždé museli použít v roce 1998 !!! Suma sumárum, Láska přes internet si u mne vysloužila tři internetové hvězdy ***. () (menej) (viac)

RedRose991

Veľmi príjemná romantika, originálna, nenudí. Hlavná zápletka je veľmi aktuálna v dnešnej dobe. Atmosféra filmu je originálna, autentická, máloktorému filmu tak uverím atmosféru. Hlavní hrdinovia hrajú skvelo, vianočné obdobie pridáva filmu osobité čaro. ()

vecnaAmbra

Herci v hlavnej úlohe sú dobrí, ale keď je to tak strašne nereálne a afektované. Ako naozaj si neviem predstaviť, ktorého chlapa by dlhodobejšie bavilo čítať bláboly nejakej ženskej o ktorej nevie ani ako vyzerá, čo je snáď alfou a omegou, aby bol ochotný nad nejakou aspoň zauvažovať, nehovoriac, ak to ani len nevedie aspoň k niečomu šteklivejšiemu. Sú pravda omnoho horšie filmy, ale tento film mi prišiel troška nadhodnocovaný už v dobe jeho premietania pričom myslím ani vtedy ma nejako extra nezaujal a to som ešte vtedy bola náchylná veriť, že niečo podobné by mohla byť pravda! ()

Ronniesmithx

Krásný romantický příběh, který snad každého pohladí na duši. Postavy jsou skvěle napsány i zahrány - chemie mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan je nepopsatelná. Rozhodně film, ke kterému se budu ráda vracet. ()

zombiiik

Romantická komédia, ktorá svojmu žánru robí dobré meno a napráva reputáciu, po tých X nevydarených. Film kľudne aj pre mužov, práve pre absenciu jasnej predvídateľnosti, klišé a presladenosti. Je to hravé, vtipné, no nie povrchné a lacné.  Láska cez internet má pekne napísaný scenár, sympatické postavy a najmä ústrednú dvojicu, ktorej veľmi držíte palce. Celá atmosféra filmu je v princípe ,,feel good movie". ()

Sejkorka

Film jsem viděl nejmíň 10x a nemám tu recenzi. Dnes už jsem zbytečná, jedná se o klasiku. A docela už retro z pohledu úrovně výpočetní techniky a využití sociálních sítí. ()