Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

MIGHTTREE

Do této chvíle jsem podceňoval romantické komedie. Příště se budu muset více oddat svým emocím a vypustit slzy ze svých vyschlých očních kanálků. Dokonce není nic co bych vytýkal a kritizoval. Tom Hanks a Meg Ryan otevřeli a rozpumpovali mé bezcitné srdce bez lásky a pochopení. Ještě že mám svůj věrný internet a budu uvažovat, že se stanu knihkupcem. Neznáte nějakou hodnou prodavačku knih ? ()

venalce

Je to krásný romantický film. Má ústřední dvojici, mezi kterou to jiskří, zajímavý příběh a citlivé zpracovaní. Ale zároveň je to ukázkový příklad toho, že rozdíl mezi romantickým filmem a pohádkou tkví v tom, že pohádka se nesnaží vypadat realisticky. Omlouvám se teď všem milovníkům tohoto filmu a prosím je, aby dál nečetli, protože jim nechci zničit iluze. Joe během filmu s naprostou jistotou minul všechny možnosti, kdy mohl důstojně vybruslit z nepříjemné situace, do které se dostal. Ono zjistit, že přítelkyně, se kterou si mailuji, je ta protivná ženská, jejíž obchod se snažím zlikvidovat, to není zrovna příjemné. Ale i ona má právo na pravdu a čím déle ji budu mystifikovat s internetovým přítelem, tím to bude horší (tedy pokud se pohybujeme v realitě a ne v romantickém filmu). Myslet si, že se by se obchodnice najednou spřátelila s člověkem, který ji zlikvidoval obchod zděděný po matce, pro kterou stále truchlí, je značně naivní. A pak ještě zjistit, že ji ten samý člověk nějaký ten pátek vodí za nos, (pravděpodobně proto, aby se vetřel do její přízně, o což se pokouší jak na internetu, tak fyzicky), to už je prosím pěkně na vraždu. Ale že se mu pro prohlédnutí jeho podvodu vrhne kolem krku? To jako vážně?! Takové charisma nemá ani Tom Hanks, aby žena okamžitě zapomněla na to, že si s ní chlap už delší dobu tak nehorázně zahrává. Jen si představte sebe na jejím místě! Normálně bych čekala, že mu hned na potkání vrazí jednu mezi oči (což by se ve skutečnosti stalo), ale to by nebyl ten správný happyend, že? Možná by mu časem odpustila, až by se jí to rozleželo v hlavě, a pokud by on za to opravdu stál, ale vážně o tom pochybuji. Jak dobrý by takový chlap musel být? Takže ženy, myslete a NEVĚŘTE ROMANTICKÝM FILMŮM! ()

VanTom

Sehraná dvojice Tom Hanks a Meg Ryanová k sobě potřetí zaplanula, tentokrát přes internet. Příjemná romantika s dávkou rozpustilé veselohry i sentimentu z jejich "kompatibility" vytěžila, co se dalo, přestože vzhledem k zápletce museli fázi zamilovanosti – zejména u dámy – stihnout v poslední půlhodině (předtím se jako konkurenční knihkupci s odlišnou filosofií nemuseli). [Napodruhé spíš za 4 *] ()

Sany33

Príbeh: Malé útulné kníhkupectvo na rohu Manhatanu sa snaží potopiť knižný gigant. Čo sa ale stane ak sa majitelia oboch obchodov do seba zahľadia? Herecké obsadenie: V najlepšom veku sme zastihli oboch protagonistov zamilovaného páru. Hanksovi celkom sluší arogantnejšia rola a Meg je na tú dobu veľmi atraktívna žena. Prevedenie: Veľmi typická romantická zápletka bez hlbšej premisy dáva zabudnúť na tento romantický počin v relatívne krátkom čase. Príbeh okolo vzplanutej lásky je síce rozkošný ale nenaráža na žiadne prekážky iba na konkurenčná obchody s knihami a to je celkom slabé. Pocity: Dobre sa to pozerá. Dej je plynulý a nikde sa nezasekáva. Nič nie je vyložene otravné. Ku koncu je to už ale sterilné a jednotvárne. Pridaná hodnota: Romantika ku krbu bez silnejšej zápletky. 60% ()

davidek

Asi bych si rozmyslel srovnávat Samotáře v Seattlu s Láskou přes internet. Myslím, že to nejde, ale koukat se na oba je zážitek. Tahle filmová dvojice prostě funguje. ()

smolicek04

Videl som to raz a nezdalo sa mi to...no odhodlal som sa z nudy na druhy pokus a dufal že ma niečo nadchne. No smola...nedokážem ani vysvetliť čo mi vadilo no nič na mňa nezaposobilo, ani Tom Hanks ani nikto. ()

mkubalikova

V kině jsem se celkem bavila, ale po zhlédnutí v televizi musím své hodnocení přehodnotit. Herectví Meg Ryan je mi protivné a přijde mi, že jim to s Hanksem nejde moc dohromady. 60% P.S. Hanks vs. Ryan potřetí! ()

Autogram

Keby sa skoro celú prvú polovicu neriešili kraviny, mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. Čas, kým sa ústredná dvojica nestretla, sa mi našťastie podarilo prezívať, a od ich osobného stretnutia to už bolo lepšie. Hlavne to prvé stretnutie v kaviarni bolo bezchybné a happyendový záver ma nadchol. No inak plné nepravdepodobných náhod a zvláštnych situácií, ale veď New York je malé mestečko plné zázrakov, kde sa každý s každým stretne, tak prečo to nepritiahnuť za vlasy. –––– Naozaj si myslíš, že je hračkou nájsť ženu bez záväzkov, ktorá ti naplní srdce radosťou? ()

LondonGirl

Nie som veľmi na romantiku, ale toto bolo jednoducho krásne. Kombinácia Meg Ryan a Tom Hanks bola dobrým nápadom, ktorý sa nie raz osvedčil. ()

Specs

Hlášky: George Pappas: - "No, podle mě je internet jen další způsob odmítnutí od ženy." & Schuyler Fox: - "Tvůj otec se bude ženit." Joe Fox: - "Vážně?" Nelson Fox: - "Jo." Joe Fox: - "Gratuluju!" Nelson Fox: - "Děkuju." Joe Fox: - "Proč?" Nelson Fox: - "Kdo ví?" Joe Fox: - "Z lásky?" Nelson Fox: - "Možná." & Joe Fox: - "Myslím, že o mně nevíš spoustu věcí." Kathleen Kellyová: - "Stačí mi že vím, že máš místo mozku pokladnu a místo srdce kalkulačku." ()

spikey1

V době kdy Hollywoodem lomcovala vlna romantických komedií, se Hanks plně chytil svojí šance a zúročil ji s Meg Ryanovou, oba v té době byli v kurzu a tak bylo jasné že spolu musí něco pěkného spáchat. Naštěstí se kolem Hankse vždy točili lidé, kteří umějí seriozní scénář a tak patří Láska přes internet mezi ty lepší a hojně doporučované slaďárny. ()

jefff

Pomalu plynoucí fajn rom-kom se sympatickým Hanksem. Ale tempo často povážlivě stagnuje. Hodně zachraňují newyorkské kulisy. ()

padmé

Asi mám trošku romantickou dušičku, tak mi to odpuste...:o) Patří mezi moje tři nejoblíbenější romantické komedie...takové velká trojka. Když se zamyslíte, co ted práve delá váš budoucí partner....je to docela zajímavá představa...kde ted je, co delá...nesedí náhodou vedle váš ve vlaku, metru, autobuse,...Zkuste se zamyslet:o)) Jednoduše nadprůměr svého žánru...hlavně zajímavé spojení knihkupců, internetu a lásky:o) ()