Zamestnanie televíznej produkčnej je ideálne pre workoholikov, ktorým to rovnako rýchlo hovorí ako myslí a ktorí nemajú problém zariadiť na počkanie nemožné. Teda aj pre Becky (Rachel McAdamsová), ktorá má zachrániť vädnúcu rannú televíznu šou, ktorej sledovanosť klesla na minimum. Akčná Becky má mraky nápadov, čo urobiť inak a lepšie, lenže hneď ten prvý sa zmení na permanentnú nočnú moru. K ostrieľanej moderátorke ranného vysielania Colleen Peckovej (Diane Keatonová) sa totiž rozhodne pridať legendu medzi americkými novinármi Mikea Pomeroya (Harrison Ford). Tento nesympatický a nafúkaný búrlivák ju v dôsledku zmluvy, ktorú podpísal s televíznou spoločnosťou, nemôže poslať do čerta, a preto jej z moderátorskej stoličky aspoň znepríjemňuje život tak, ako sa len dá. Akoby to nestačilo, nebezpečne to škrípe aj medzi Mikeom a Colleen a sledovanosť neustále klesá, aj keď už pomaly nemá kam. Tvárou v tvár nevyhnutnému krachu sa Becky pokúsi o nemožné. Podarí sa jej zachrániť reláciu aj napriek tomu, že jej čas a energiu začína pohlcovať rodiaci sa vzťah k sympatickému kolegovi Adamovi Bennettovi (Patrick Wilson)? (TV JOJ)

JohnnyD

Film z inej doby. Akoby nejaký stratený relikt z roku 1997. Vo všetkých ohľadoch priemerná báchorka s trochou romantiky, trochou sentimentu a trochou humoru. Tak ako sa to točilo v 90tych rokoch. Inak, Harrison Ford tu hrá sám seba? ()

Boogeyman

Harrison Ford jako nerudný nafoukaný dědek je překvapivě vynikající. Zbytek by mohl být celkem vtipnou satirou na novácké Televizní noviny a jejich zoufalou snahu o lepší rating - zkus do zpráv nacpat co nejvíc věcí, které se zprávami nemají nic společného, a diváci přijdou. ()

Rosaviva

Čekala jsem jen další průměrnou romantickou komedii, ale dostalo se mi nadprůměrné "romantické" komedie, která mě skutečně pobavila a líbila se mi. Škoda jen toho příšerného happyendu, kdyby si ho odpustili bylo by to o mnoho lepší. Podle mě velmi dobré herecké obsazení, kterému to společně velice dobře klapalo. 5* ()

misterz

Veľmi roztomilá, pozitívna romantická komédia. Ako stvorená na oddych a relax. Bavila ma hlavne postava H. Forda, rola mizantropického zatrpknutého starca mu neskutočne sadla a zahral ju veľmi dobre. Síce ide o romantickú komédiu, v tomto prípade má však navrch romantika, čo je určite na škodu, pretože podľa mňa filmu chýbalo viac komických situácií a hlášok, ktoré mohli dej trošičku oživiť a viac spríjemniť. Celkový dojem z filmu by bol lepší a pozitívny pocit mohol byť ešte intenzívnejší. 70/100 ()

Goldbeater

"Lidé začínají mluvit o optimismu, když jsou jednou nohou v prdeli" Podíval jsem se na tuhle komedii hlavně kvůli Harrisonu Fordovi, který zde hraje zatrpklého a protivného moderátora. Byl jsem zvědav i na Diane Keaton a Jeffa Goldbluma, ale ti dva se zde moc neukázali. Jde o vcelku povedenou komedii, která nepřináší nic moc nového, ale stále je na ní hezký pohled. ()

kingik

Dělat producentku v jedné televizní ranní show, je pěkná řehole. Časně ráno vstáváte, z práce chodíte jako poslední, vymýšlíte, jak zvednout sledovanost a jednoho krásného dne vám dají padáka v rámci reorganizace. Své o tom ví Becky Fullerová, mladá, ambiciozní, svědomitá, pracovitá, upovídaná, afektovaná a ještě nevím jaká producentka, která si sežene ihned po svém vyhazovu novou práci v celostátní televizi a v rámci zvýšení sledovanosti přetáhne do jejích řad legendárního zprávaře, s jehož kariérou to jde dávno z kopce, který však z nové pracovní nabídky není ani trochu nadšený, a navíc je to arogantní náfuka, který tuhle práci bere jako podřadnou. S ranní show to však nevypadá dobře a kvůli mizerné sledovanosti má být zanedlouho zrušena. Becky je však producentka, která má v zásobě celou řadu bláznivých nápadů, jak sledovanost zvednout na požadovaný rating a náramně jí hraje do karet, že se moderátoři zpráv začali znenadání mezi sebou urážet a zesměšňovat. Hurá, sledovanost je zachráněna. Scenárista je pohádkář, protože ani v pohádkách se takového banálního polidštění postav a dobrých konců nedočkáme. Z morouse se jako mávnutím kouzelného proutku stane milý člověk, mladá producentka bere svoje spolupracovníky jako jednu velkou rodinu, a tak se nemůžeme divit, že odmítne nabídku pracovat v prestižní televizi, pro pár přihlouplých kravin v živém vysílání se zvedne jako zázrakem sledovanost a tak dále. První půlka se veze v pomalém tempu, na scéně se objeví skvělý Harrison Ford s neméně skvělou Diane Keaton a jindy snesitelná Rachel McAdams v hlavní roli, je tady místy až nesnesitelná svým horlivým zápalem pro věc. Druhá polovina je o něco svižnější a nápaditější, ale přesto všechno, ani nevím, k čemu je takový film dobrý. Přiblížit přihlouplé ranní show, nebo jejich stejně přihlouplé moderátory, mně nepřišlo jako dobrý nápad a vesměs jsem se nudil. Vím však jistě, že bych si nikdy nepustil ani americkou, ani žádnou zdejší ranní show. 40% ()

Aknah

Je pravda, že film s takovýmto tématem jsem ještě neviděla, ale v první polovině toho rozhodně nevyužili, nic se nedělo a vlastně se omílalo furt to stejné dokola. Ale jelikož pro zachránění show se rozběhl trošku jiný slet událostí, tak to začalo mít něco do sebe. Průměrný film, který by bez Rachel McAdams neměl už ani ten humor, hrála totiž skvěle workoholičku a celkově na mě působila přirozeně, zahrála prostě přesně tu svou roli, nic míň, nic navíc. Harrison Ford je sice kapacita a hrál tady dobře, ale podle mě bez Rachel by film zůstal bez povšimnutí a žádné hezké vstávání by se nekonalo. (souhlas s komentářem Pethusky). ()

gilmore_girl

Objektivne bych asi musela dat tri hvezdy, protoze to neni nijak vyrazny film, ale je tak straslive mily a prijemny, ze si vas ziska behem par minut. Hyperaktivni, nezdolne pozitivni a roztomile potrhla Rachel McAdams udava svizne tempo a zatahuje do nej ostatni vcetne brucouna Harrisona Forda. Obsazeni je to vskutku genialni a vsechny postavy jsou tak sympaticke, ze byste do jejich "rodiny" chteli patrit. TaKze podtrzeno, secteno - nic prekvapiveho, ale pohladi po dusi, proto ctyri. PS: Ernieho adrenalinove vstupy jsou k popukani :). ()

IQ Tiqe

Slavní a dobří herci v čele s Rachel McAdams odvedli svou práci dobře a servírují nám pohodovou komedii, jak má být. Takový lehký nadprůměr, kde pár trapných situací budete muset přetrpět, ale to je dáno jen prostředím a dějem (nic umělého). Není to žádný kinematografický skvost, ale pobaví a jak už jsem napsal, stojí to na hercích. 69% ()

Tsuki

Svěží a úsměvný film, bohužel však na slabší úrovni, než jsem čekala. Sama nevím, proč jsem si od Morning Glory tolik slibovala (snad to bude trailerem, který mě pobavil?), ale každopádně, nejedná se o film, který by stálo za to vidět víckrát. S jedním podíváním to končí a pravděpodobně nezanechá žádný silný dojem. Harrison Ford a Diane Keaton se mi sice v rolích líbili a taky pobavili, zato Rachel McAdams mi jako ambiciózní a užvaněná Becky úplně nesedla (což je trochu ironické vzhledem k tomu, že ona byla jeden z hlavních důvodů, proč jsem se na film těšila). Když si to tedy všechno sečtu, spíš než skvělá komedie mi vyjde průměrný příjemný film z pracovního prostředí, s komickými prvky a špetkou romantiky. ~(2,9)~ ()

HoneyBunny

Nic, co byste chtěli vidět znovu, ale taky něco, co v klidu dokoukáte. Diane Keaton tu nemá co hrát, i když my víme, že to ještě umí. Ford se hrát ani moc neobtěžuje, což už taky pár let víme. A koneckonců i od začátku víme, s kým se dá hlavní hrdinka Becky na konci dohromady a jestli se jí podaří zachránit její ranní show. Budiž filmu připočteno k dobru, že není otravný. Kupředu ho vlastně táhne rozjařené charisma Rachel McAdams, ze které září energie jak z nejmenovaného kralíčka z televizní reklamy. Nicméně bych malým děvčátkům nedoporučovala, aby ve workoholičce Becky hledaly vzor. V reálném životě na ně nečeká chápavý Patrick Wilson a ony zůstanou samy s hejnem koček a ovladačem v ruce (a sledující podobné filmy jako je tenhle). ()

Anderton

Morning glory som videl večer, takže som myslel, že mi pripraví pekné sny. Skôr som bol z neho rozladený a tá noc bola bezsenná. Ak by som ho videl ráno, neviem, či by som mal pocit, že mám "krásne vstávanie". Film sa snaží byť bláznivou komédiou ako niečo zo 40 rokov s Katherine Hepburn, lenže to by muselo byť sa čomu smiať a nepozerať sa celý čas na trochu priblblý úsmev inokedy sympatickej Rachel McAdams. ()

teutates

V tomto prípade nejde len o moju slabosť pre Rachel McAdams, ale o celkový dojem z tejto tuctovej, miestami trápnej no stále "dobrej" komédie. Potešil aj deduško Ford a jeho sĺza, ktorá ma núti pridžmuriť oči... 6/10. Inak pravdou je, že sa na to nedá v určitom zmysle pozerať, pretože tzv. "teleráná" sú verejne známe sračky... nooo Rachel je Rachel, ach joo. ()

Ant

Výborný film ze zajímavého prostředí. Tak skvělý casting jsem u komedie už dlouho neviděla, herci si své role podali opravdu s vervou. Nenacházím jediný důvod, proč by si Morning Glory nezasloužilo 5*. Všechno od vtipů, romantiky i dramatických chvilek zafungovalo na jedničku. A pokud vás vždycky zajímalo, jak to chodí v zákulisí televizního vysílání, tak si připočtěte hvězdičku navíc. ()

predators

Jo, je to přesně jako ranní vstávání...chvíli vám trvá, než si promnete oči a vyskočíte z postele. No, vyskočíte, spíše se vyvalíte. Ale pokud toto překonáte, čeká vás báječný den. A tak je tomu i v případě Morning Glory, pomalý a nudný rozjezd vystřídá tempo plné optimismu a vtipu. Takže 2 a 4=slušné 3*. 60% ()

nash.

Jsou jako oheň a voda, přesto vytváří téměř dokonalou, zábavnou dvojici. Hyperkativní nadšená produkční Becky a stárnoucí protivný reportér Mike. Sympatická Rachel Adams a skvělý Harrison Ford. Skvěle to mezi nimi jiskří, jejich slovní přestřelky nemají chybu. Příběh se naštěstí nevydává tradiční cestou a nezvrhává se ve vlezle se nabízející romantiku, místo toho pokračuje ve svižné komediální jízdě, která nakonec semele i tu romantiku (romantické scény Adama a Rachel, kde hyperkativní dívka dokonce i v posteli neustále mluví o práci, nemají chybu). Diane Keaton si vedleší roli užívá a s nadhledem přihrává Fordovi ty lepší hlášky. Ačkoli tvůrci pevně drží podívanou v mantinelech tradiční hollywoodské zábavy, tentokrát mi to nevadilo. Celý film jsem se dobře bavil, navíc mi dokázal skvěle zvednout náladu a nabit mě pozitivní energií. ()

eLeR

Dalo sa to pozerať, aj keď čakala som, že Keaton bude mať viac priestoru. A bohužiaľ Fordovi som absolútne neverila, nesedel mi na tú rolu, lenže ja ho nemusím, takže nemám nadhľad. No a jedna pekná pesnička. ()

dopitak

Hodně se tu srovnává s Pradou, což je pochopitelné. Štáb, podobná zažitá klišé, taky ambiciózní otravná aspirantka na titul zaměstnanec roku... Prada má lepší tah na branku, ovšem Ford je (ačkoliv to asi hodně diváků bude vidět obráceně) se svým bručením neuvěřitelně vtipnej. Herecky však nezapomeneme na Meryl, která ve srovnání obou snímků vládne. Dobrý je i šéf Moucha Goldblum a své jisté odvádí i Diane. Akorát scénáristce nezbaštím, že bulvarizace zpráv (rosnička na horské dráze, líbání žáby), kterou ve filmu ukazuje, by mohla byť i jen v nadsázce pohnout sledovaností. ()

Chrustyn

Roger Mitchell, který zaznamenal největší úspěch s komedií "Nothing Hill" nám přináší pohodou komedii ze zpravodajského prostředí, kde ambiciózní kráska rozpoutává souboj s cynickým veteránem. Ze začátku film působí neskutečně svěžím dojmem, protože Rachel McAdams je nejen krásná, ale i neskutečně sympatická a její jednoduché herectví mi prostě sedí a Harrison Ford si svou zarputilou roli vychutnává, tak, že je prostě k sežrání (ačkoliv přijde nezbytná závěrečná proměna). Bohužel však tato svěžest nevydrží až do konce, ačkoliv se film pořád snaží jít dopředu a některé pro žánr nezbytné odbočky naštěstí vynechává, (romantická linie je díky bohu opravdu vedlejší) ale film v sobě nemá žádné vyloženě příjemné překvapení, kterým by se vymanil ze škatulky jiných podobných filmů. Takhle prostě pobaví, ale zbytečně rychle se na něj zapomene, protože nemá nic čím by se vryl do paměti. ()