Studio 60

• USA Studio 60 on the Sunset Strip
USA, (2006–2007), 15 h 54 min (Minutáž: 37–60 min)

Tvorcovia:

Aaron Sorkin

Matthew Perry, Amanda Peet, Bradley Whitford, Steven Weber, D.L. Hughley, Sarah Paulson, Donna Murphy, Nate Torrence, Merritt Wever, Columbus Short (viac)

Seriál s fenomenálním obsazením přináší na obrazovku strhující drama, odehrávající se v zákulisí oblíbené noční komediální show Studio 60 on the Sunset Trip.
Když tvrdě kritizovaný výkonný producent dlouholeté noční show, uvádějící komediální skeče, přeruší živé vysílání a využije té chvíle, aby s hořkostí řekl, co si doopravdy myslí, lidi z branže, média i diváci jsou zmateni... (oficiálny text distribútora)

Trešlson

Naprosto výborný seriál, kde se výborně mísí drama s komedií. Kde jsou tak uvěřitelné charaktery, že si ani nevzpomínám, kdy jsem se naposledy dokázal do něčeho takhle vžít, jako právě do téhle party okolo show Studio 60 on Sunset Strip. Na Studiu je krásně vidět, že jedna série a 22 dílů může být někdy mnohem lepší, než natahovat (často už hodně nevkusně) seriál na pět sezón a více a postupně ho zkazit. Pro fanoušky všech známých tváří, kteří se v tomto seriálu objev(uj)í, které zajímá, jak se věci mají v zákulisí a vůbec pro všechny, kterým se líbí to, co se nebojím nazvat inteligentní zábava, by se Studio 60 on Sunset Strip mělo stát povinností zařadit na seznam "must see". ()

Carlossss

Dělat zábavu není žádná prdel... to je jasné každému, kdo Studio 60 on the Sunset Strip viděl. Do jaké míry se seriál shoduje se skutečností vážně netuším, ale myslím, že takhle nějak by to klidně mohlo probíhat. Začátek série je rozhodující... buď vás totálně nadchne a vy se budete třepat na další díl nebo se prostě nechytáte a můžete jít k šípku. Já byl velmi mile překvapen zdrcujícím nástupem všech účinkujícíh, ale bohužel toto tempo nevydrželo ani do třetího dílu. A konec série jsem dojel jenom setrvačností, abych se vůbec dozvěděl, jak to dopadlo... a kdo ten konec viděl, tak ví, že pokračování prostě vzniknout nemohlo. Průser, větší průser, totální průser... *čáry-máry*... všechno zázračně vyřešeno, můžeme zhasnout světlo a divit se, v jakém to pohádkovém světě vlastně žijeme... Verdikt? Pro mě slabší čtyři hvězdičky... za Matta Perryho a ostatní sympatické herce, kteří zde účinkují. ()

Bones!

Dostal jsem se k tomuto seriálu v podstatě náhodou, ale díkybohu (to by se Mattovi nelíbilo:) za ní. Studio 60 mě totiž okamžitě dostalo. Nekonečně perfektní nebo spíš perfektně nekonečné dialogy, zajímavé téma a v neposlední řadě opravdu povedené herecké obsazení! Čtveřici nejoblíbenějších počínaje Stevenem Weberem, Amandou Peet a Bradleyem Whitfordem uzavírá Matthew "Matt" Perry. Ten pro mě vždy byl (a už asi i navždy bude) herec spjatý především s postavou Chandlera, ale v tomhle seriálu ukazuje i trochu jinou tvář. Tvář dost možná ještě o něco bližší jeho skutečnému životu a jeho výkon patří jednoznačně k tomu nejlepšímu. Ano, některé epizody lze označit jako slabší, ale to považuji u seriálů za naprosto normální. Daleko důležitější je pro mě celkový dojem a ten je jednoduše perfektní. I ten závěr je s ohledem na to, že je to první a zároveň poslední řada, takový jaký jsem si ho přál. ()

Ilhan

Něco neuvěřitelného. Mimořádně propracovaný seriál, který se zdaleka netýká jen každotýdenní dřiny s vysíláním show, psaní skečů či strach o ratingy. První díly tak sice vypadají, postupně se však děj zavrtává hlouběji do všech postav, do vztahů mezi nimi a jejich vývojem ( vztah Harriet a Matta by mohl klidně stačit na samostatný seriál). Zároveň herci byli byli naprosto úžasní, hráli naprosto uvěřitelně a realisticky, jako kdyby se člověk díval na jejich vlastní život. Seriál se opírá o pár známějších herců a jinak o většinou herce neznámé, to jim však nijak neubírá na kvalitě. I celý seriál je naprosto realistický a člověk se s postavami i dějem velice rychle sžije. Seriál se sice nevyhne dvou či třem slabším dílům, kvůli kterým jsem byl na vážkách zda neudělit o hvězdičku míň, avšak něco uvnitř mi to prostě nedovoluje. Ty kvality se prostě nedají popřít a finále vygradované v posledních čtyřech epizodách jsem hltal každou vteřinou. (!!!Nebezpečí spoileru!!!) Snad nikdy jsem si tolik neoddychl když se Jordan z toho v posledním díle dostala a žádná scéna mi snad nevyloudila na tváři tak upřímný a přející úsměv, když se bratr Toma Jetera dostal ze zajetí. (!!!Konec nebezpečení spoileru!!!) Na jednu stranu mě mrzí, že seriál skončil po první sérii, na stranu druhou by další sérii jen ztěží mohla překonat tu první. ()

dO_od

// Pamatuji se, že když jsem se před časem poprvé odhodlal k shlédnutí pilotní epizody, byl jsem maličko skeptický. Matthew Perry byl vždy Chandler, tak co tu sakra dělá a proč se jmenuje Matt Albi? Po pětačtyřiceti minutách jsem měl ale takovou radost a tak moc jsem žasl nad perfektním představením postav, náčrtem jednotlivých příběhových linií a dokonalými dialogy, že jsem neměl na výběr a musel ihned sjet i těch zbylých jednadvacet epizod. A byla to dokonalá jízda často pokřiveným showbusinessem, mezilidskými vztahy a zásadní společensko-historickou událostí, která ovlivnila milióny lidí po celém světě, že jsem nemohl jinak, než ihned zařadit seriál mezi jeden z nejlepších, které jsem doposud viděl. A od té doby zkrátka vždy, když cítím potřebu se na několik hodin odsunout do jiného světa, šáhnu nejraději po tomto televizním klenotu - a hlavní důvod? Matthew Perry je Matt Albi :) ()

• Úvodní titulky a titulní štítek používají stejného typu písma, jako sorkinův dřívější počin Západní křídlo. (Caszidy)
  • Herečka Sarah Paulson získala za roli Harriet Hayes nominace na ocenění Satellite Award 2006 v kategorii nejlepší herečka v dramatickém seriálu a na Zlatý Glóbus 2007 v kategorii nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu, minisérii nebo televizním filmu. (Roman.Ticka)
  • Původní název seriálu měl být Studio 7 on the Sunset Strip. Jméno bylo změněno poté, co tvůrci zjistili, že v roce 2004 běžel krátce projekt WB stejného názvu - Studio 7. (Caszidy)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry