Zamestnanie televíznej produkčnej je ideálne pre workoholikov, ktorým to rovnako rýchlo hovorí ako myslí a ktorí nemajú problém zariadiť na počkanie nemožné. Teda aj pre Becky (Rachel McAdamsová), ktorá má zachrániť vädnúcu rannú televíznu šou, ktorej sledovanosť klesla na minimum. Akčná Becky má mraky nápadov, čo urobiť inak a lepšie, lenže hneď ten prvý sa zmení na permanentnú nočnú moru. K ostrieľanej moderátorke ranného vysielania Colleen Peckovej (Diane Keatonová) sa totiž rozhodne pridať legendu medzi americkými novinármi Mikea Pomeroya (Harrison Ford). Tento nesympatický a nafúkaný búrlivák ju v dôsledku zmluvy, ktorú podpísal s televíznou spoločnosťou, nemôže poslať do čerta, a preto jej z moderátorskej stoličky aspoň znepríjemňuje život tak, ako sa len dá. Akoby to nestačilo, nebezpečne to škrípe aj medzi Mikeom a Colleen a sledovanosť neustále klesá, aj keď už pomaly nemá kam. Tvárou v tvár nevyhnutnému krachu sa Becky pokúsi o nemožné. Podarí sa jej zachrániť reláciu aj napriek tomu, že jej čas a energiu začína pohlcovať rodiaci sa vzťah k sympatickému kolegovi Adamovi Bennettovi (Patrick Wilson)? (TV JOJ)

giovanni3

Velmi pohodový film z prostředí ranních zpráv. V jeho čele exceluje krásně ztřeštěná Rachel McAdams jejíž úsměv vždy projasní celý film. Harrison Ford zde funguje spíše skrze svoje velké charisma jak skrze nějaký herecký výkon. Ostatně celý děj je takový pozvolný a vesměs se tu toho moc neděje, ale prostě baví. Velmi milé překvapení až jsem zvažoval 4z5 pak jsem váhal zda to není moc, ale já tentokrát "ustřelím" a ty 4z5 dám za tu Rachel a tu pohodu, která z tohoto filmu sršela. ()

Chater

Komedie, ve které se zasmějete jen několikrát, za to však pořádně. Kdyby byla celá víc postavena skečích jak zvýšit sledovanost, neváhal bych jít s hodnocením výš. Pravda je, že až na těch pár silných míst, je to spíše slabší, a vůbec tomu nepomáhá McAdams, která (bohužel) uchopila svoji roli jak puberťačku, co jde poprvý do práce. Harrison Ford to naštěstí zachraňuje. ()

ZkuKol

Dlužím tomuto filmu velkou omluvu. Už při traileru jsem ho odsoudil k nezájmu, ale pak mi jedna dobrá duše vnukla myšlenku a já se odhodlal ke shlédnutí. Tenhle film je postaven na mých neoblíbencích - režisér Michell, Diane, scénáristka 27 šatů atd. Jenže J.J. dělal na producentské židli zázraky a spolu s Fordem a Rachel mě nadopovali enthusiasmem. Příběh je stará vesta, prostředí okoukané a romantická linka klasická. Jenže se to sešlo v takovém balení a atmosféře, že jsem to sežral i se staniolem. Práce s klišé je zde naprosto zvládlá, figurky morouse, hodného kluka, nadšenkyně a tvrdého šéfa jsou naprosto vytěženy a divák dostane výborný donut plný vitaminů. Doufám, že si brzo zase pochutnám na něčem podobně chutném a výživném. Chce dělat Today show, ale život jí předhodí ranní show na odpis, nebyl by to holywood, aby to nebylo to nejlepší, co ji mohlo potkat... 80% PS: nejlepší film, kde hraje "padesátník" ()

LuciusWlk

Povedená a svěží oddechovka, která má spád i zajímavé obsazení. Občas trochu přeumělkované, což na kvalitě kupodivu neubírá. H. Ford opravdu překvapil a nemůžu říct, že by mi někdo vysloveně vadil. Casting tedy hodně povedený. ()

slovan1

Mirné zklamání. Top film jsem neočekával, ale zde mělo být více humoru a film měl bavit. Hezké vstávání tahne hlavně energická McAdams a stále charismatický "pán herec" Harrison Ford. Jiskření mezi ním a Keaton se mělo více využít a nechat ve filmu propuknout trochu humoru, který opravdu chyběl. ()

Lenka_J

Většinou od romantických komedií moc neočekávám, ale pak se mi taky může aspoň stát, že mě mile překvapí. A tohle je zrovna případ Morning Glory, ve kterém se hlavní hrdinka snaží skloubit zapálení pro práci s osobním životem. Ve filmu dostává více prostoru právě to pracovní zapálení, což je jen dobře, protože Harrison Ford jako starý bručoun zabývající se seriozními zprávami funguje výborně. A spolu s Rachel McAdams tvoří skvělé duo, které pak doplňují i další herci a jejich postavy a spolu tak utváří milou, svěží a vtipnou romantickou komedii. ()

herr_carter

Pokud má být některý film určen výhradně na nedělní odpolední siestu, když po vydatné a chutné huse ležíte s porodními bolestmi na kanapi a potřebujete mít "křoví", pak je to právě Hezké vstávání - pobavilo, neurazilo, nenadchlo, ale hlavně...mi u toho vytrávilo....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Sakra, jak mám něco takového hodnotit?! Na jednu stranu nemohu tvrdit, že bych se u toho tedy nějak vyloženě nudil, v podstatě se tam totiž pořád něco děje, má to spád, sympatické postavy a až na úplný závěr se to dokonce i vyhýbá nějakým těm klasickým hollywoodským nesoudným scénám, plných kýčovitostí a trapností, hned na tu druhou stranu ale musím zároveň i konstatovat, že celý ten film nepřináší vůbec nic zajímavého, nápadité, neotřelého, překvapivého, ony sympatické postavy působí velice ploše a chvílemi se chovají vážně dementně a nepřesvědčivě, samotná zápletka má pak inteligenci na úrovni pštrosa a je více než jednoduchá, naivní a především až nehorázně předvídatelná a co se zmiňovaného závěru týče, ten už k tomu vážně triviálnímu vyústění sklouzl, kdy se tam samozřejmě všichni upřímně rádi objali, odpustili si, usmířili se a jistě spolu až do smrti šťastně budou vycházet, no prostě hrůza. Obsazení jinak nabízí poměrně známé tváře, které filmu rozhodně kladně přispívají, a v tomto ohledu mě hlavně mile překvapila v ústřední roli Rachel McAdams, kterou jinak příliš nemusím, zde ale působila vážně na pohodu. Jinak ještě musím zmínit, že se zde vůbec nevyskytuje humor, který je v popisku filmu zmiňován a romantická linie se tu pak sice objevuje, ovšem jen velmi okrajově a vlastně i bez nějakého vyústění. Celkově se ale každopádně jedná především o takovou nenáročnou, jednoduchou, odpočinkovou podívanou, která sice svému divákovi nepřinese vůbec nic, ale že bych od ní chtěl nějak vyloženě odrazovat, tak to rozhodně nemohu, respektive ani nechci, na to mě to totiž zas až tolik nezprudilo. ()

DavidS.

30 Rock převedený z břitkého sitcomu do vod romantické komedie...Nejvíce potěšil asi casting - od pohublého Jeffa, přes nadšenou Rachel až po misantropického Forda...S touto sestavou rádi vypijete svůj první šálek kávy nebo jen prostě strávíte příjemný filmový večer...70% ()

Ivusha

Jako budoucí novinářku (a vlastně už i současnou:-))) a studentku žurnalistiky mě tenhle film svým obsahem zaujal. Nebyla jsem zklamaná. Harrison Ford je úplně... no, řeknu to naplno... boží a s Diane tvoří rozkošnou dvojku, kterou bych si v televizi pro to usmání po ránu určitě pustila:-) Jak napsala Galadriel - je to pohodovka, perfektně to plyne a člověk se nenudí. Povedená záležitost (jedna z nejpovedenějších v poslední době, takže čtyři hvězdičky, za které se nemusí stydět. ()

Michelle75

Určitě jedna z těch lepších komedií, které jdou letos do kina. Rachel hraje roztěkanou, hodnou, ale zároveň ambiciózní a schopnou produkční. Hlavně ta hyperaktivita a roztěkanost jí šla úžasně. Ford rovněž potěší, v tak šíleně protivné poloze jsem ho ještě neviděla. Diane slušný standart. Zkrátka výborné herecké výkony a komedie, kde sice romantika nechybí, ale zároveň není tím hlavním. A ten začátek? ten docela rychle uběhne a zdá se mi natočený docela neotravným způsobem. ()

Pollock

Klasický americký sen o potrhlé Becky, která se tvrdou prací stane šéfkou jedné zanikající stanice a převrátí v ní vše naruby, pro její záchranu. Skvělé herecké obsazení, taková pohodička na nedělní odpoledne. ()

Seti

Takové zhuštěné, méně vtipné a více romatické 30 Rock. Lemon element je sice nenahraditelný, ale roztomilá Rachel McAdams má taky něco do sebe. ()

Wicky

Průměrná komedie s docela vtipným Harrisonem Fordem a fajn Rachel McAdamsovou.Hit roku to sice není ale je to aspon jedna ztěch netrapných komedíí.60% ()

Nassau

Nakonec vcelku fajn film. Prvních 20 minut byla ale naprostá hrůza, Rachel McAdams lezla na nervy a film pomalu, ale jistě putoval z obrazovky. Pak se ale zjevil Harrison Ford (a Diane Keaton), film ožil, Rachel McAdams přestala být tak otravná a z filmu se stala poměrně slušná komedie, která několikrát mile překvapila. Těžko říct, jak by to dopadlo bez Harrisona, ale to je vlastně fuk. I když vstávání nesnáším, tak to Hezké nakonec beru na milost. (60%) ()

velkyvezir

V takovéto roli jsem Harrisona Forda dříve neviděl, takže pro mne velké překvapení. Ten jeho otrávený obličej, první zprávy a jeho "Ano" na dort, to prostě je nářez. Dívám se na hodnocení ostatních, podle mne zbytečně podhodnoceno. Po měsíci a půl aktualizuji komentář: Vidím to popáte a pořád se u toho skvěle bavím. Ford je úžasný, když vypočítává své novinářské úspěchy a zakončí to výrokem: "Obědval jsem s Dickem Cheneym.":-D Pomeroy je prostě tvrďák. ()

adam9

Jak Rachel, tak Harrison podali skvělé výkony, a i když se jednalo o celkem klasickou komedii a dopředu jsem věděl, jak to zhruba dopadne, nebylo to vůbec špatné. Ideální oddychovka, která vás v některých pasážích prostě musí pobavit. ()