Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Rozhovor 2 - Adam Scott
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

LuckyK

Nějak se mi zdá, že kopírování suchého anlického humoru do amerického prostředí nefunguje. Tohle je další napodobenina stějně jako The Office, Modern Family a další. Prostě to není podle mne vůbec vtipný, bohužel. ()

Trishka

I LITERALLY love it! Ann Perkins! Parky a rekreace jsou pro mě momentálně něco jako kvalitní víno. I když nejsem znalec, Hradní svíci z krabice už chlemtat nepůjdu, to je snad jasný. Tudíž se po třech sériích radikálně zbavuji všech těch, co hledají matku, velký třesk a nebo libovolnou velikost chlapa a odmítám sledovat cokoliv jiného, než je skupina lidských, laskavých a neuvěřitelně vtipných lůzrů z Pawnee v Indianě. Parky a rekreace nejsou prvoplánové, vtipy jde těžko předvídat a většina jich jde ještě dál, než kde by se takové běžné HIMYM dávno zastavilo. Jsou spíš jako jeden z těch nekoordinovaných a zmatených snů, kdy se něco zvrtne a všechno jde úplně špatně. Což je dobře, mimochodem! ()

Dearon

Začalo to len ako príjemné trávanie času čakaním na nové časti The Office až kým sa to v druhej sérií nerozbehlo na plné obrátky a podmanilo si ma to ani neviem ako. Sympatické a úplne rozdielne osobnosti na čele s dokonalou Amy Poehler-ovou (aj ked moj jednoznačný favorit je Nick Offerman) , svieži a nepredvídatelný humor a politická scéna mesta so zvrátenou históriou. Mne to k 5tim * úplne stačí. ()

novass

Spolu s Community momentálně nejlepší komediální seriál. Pokud s ním ale začínáte, tak musíte vyloženě přetrpět první sérii, která je vážně jen kopírka Kanclu, jak padá v jiných komentářích. Od druhé sezóny je to ale na úplně jiné úrovni. A hlavně je tam Ron Swanson! ()

wendus92

Strašně fajn seriál.. První dvě série nebyly tak dokonalé jako ty následující, ale jako celek prostě bomba. Tak sympatickou partu herců jsem dlouho nikde neviděla. Nejedná se o "za břicho popadající" záležitost, kdy vás budou čekat neustálé výbuchy smíchu, ale nýbrž o příjemnou, nadlehčenou oddychovku, při které budete mít na rtech malý úsměv po celých 22 minut. A když už na nějakou "hilarious" scénu dojde, tak to stojí za to. Všechny postavy jsou supr, takže člověk se o všechny zajímá tak nějak nastejno. Hlavními tahouny jsou ale samozřejmě Amy Poehler a Nick Offerman. A moc se mi líbí, jak to občas spadá do absurdnosti. Ty pawneenské talk show jsou toho důkazem. ()

PanDa44

To nejlepší z amecké televizni produkce současnosti. Rozodně bych se vyhnul srovnání s Office i přesto, že první série vypadá jako kopie. Rozhodně doporučuji přestát 1. serii, protože potom seriál nabírá neuvěřitelných obrátek. Nikdy jsem nevidel, takové množství dokonalě napsanách, rozličných charakterů, skvělý inteligentní humor, na americké poměry netypický. Nejde nemilovat. RON SWANSON for president... ()

PrincessB

Já vám nevím, co je na tomhle seriálu tak zajímavého a zábavného. S první sérií jsem to vzdala po prvním díle, dál se na to ale koukat koukat. U některých epizod zvedám hrdě palce nahoru a u dalších se zase chytám za hlavu na co jsem se to vlastně koukala. Hlavním problémem mě příjde, že se seriál snaží někdy těžit z trapnosti, která ale zůstává trapná a vůbec ne vtipná. Postava Toma mě nikdy vtipná nepříjde, naopak mezi postavy nejzábavnější z mého pohledu rozhodně patří Andy a April, no a samozřejmě Ron Swanson. Není to rozhodně seriál pro každého a někdy jako by pořádný vtip člověk pohledal...., ale má to své kouzlo. ()

Charlinka

Dlouho jsem nemohla přijít na to co přesně mě k tomuto seriálu táhne. Co ho činí lepším než ostatní? Dokonce si pamatuju, že mě ani ze začátku moc nebavil. Nakonec jsem odpověď našla na internetu. Tohle totiž není jen tak obyčejný seriál s množstvím postav, které jsou každá jiná. Ne tohle je seriál plný nadšení. Ať je to Lesliino nadšení pro politiku, Ronovo nadšení pro maso, Tomovo nadšení pro techniku. To zanícení a často až posedlost je tu všudypřítomná a velmi nakažlivá. Pusťte si díl ve kterým April s Andym prováděj nějakou skopičinu a hned máte chuť si jít zadovádět. Když jsem k tomuto seriálu přišla byla jsem lhostejná, naučila jsem se ho mít ráda a nakonec jsem se do něj naprosto zamilovala. Nakonec už snad jen Dammit Jerry! ()

Drozdo57

Výborný komediálny seriál so zaujímavejšími postavami ako väčšina akože dramatických záležitostí. Každý herec je skvelý, hrajúci nezabudnuteľnú rolu. Samozrejme, celý film je ťahaný Amy Poehler v úlohe workoholičky Leslie Knope. Celú dobu si musím hovoriť, že Leslie je taká sympatická postava, že je vlastne viac príťažlivá ako väčšina postáv ktorých primárnym cieľom je byť sexy. No a potom by som ešte vytiahol legendu - Rona Swansona. Stelesnenie politickej nekorektnosti. Ale takto by som mohol ísť ďalej, postavu po postave a písať, prečo sa mi tá postava páči. Prvú sériu som preskočil, od druhej série je každý diel super. Vyťahovať, že toto je iba zúfalá kópia Kanclu, budú iba ľudia, čo sa boja priznať, že Kancel v oboch verziách vlastne vôbec nie je taký dobrý a vtipný. ()

AndrewNewman

Menej zábavná karikatúra Kanclu. To kopírovanie nápadu a celkového konceptu je veľmi zjavné. Jerry je vlastne Phyllis, April je v podstate kombináciou Angely a Creeda, Ron Swanson je kombináciou Stanleyho a Dwighta, Ann Perkins je Pam, Tom Haverford je excentrická verzia Ryana, Ben Wyatt je vlastne menej sympatický a horšie zahraný Jim Halpert a postava Chrisa Pratta teda Andy Dwyer je vlastne samotný Michael Scott, len bez postu šéfa oddelenia. Napriek tomu je to však celkom sympatický a miestami aj zábavný sitkom, ktorý však aspoň mne pripadá, ako feministická verzia slávnejšieho a celkovo o dosť vydarenejšieho Kanclu. ()

Sady1993

Nebýt amerického akcentu, považuji seriál za ryze britský. Suchý humor zkrátka zbožňuji a nikdy bych neřekl, že na něco takového narazím u americké tvorby. K absolutnímu hodnocení mi chybí častější výbuchy smíchu. ()

maestrotatum

Parky a Rekreácie som začal pozerať hneď po Kancli, teraz už viem, že to bol omyl, pozrel som prvé tri diely prvej série a začal sa venovať radšej učeniu. V ringu týchto dvoch seriálových velikánov stojím v rohu Kanclu. Prvá séria Parkov nebola tou správnou jazdou, ruku na srdce.. ale po trojmesačnej pauze som sa kvôli svedomiu vrátil do Pawnee a urobil som dobre. Seriál sa pekne vykreslil, stanovili sa postavy a už ste žili príbeh spolu s hlavnými protagonistami. Nikdy som nemal v obľube hereckú bytost, ktorá stvárnila uradničku Leslie ale už mám. Taktiež si myslím, že oproti Kanclu tu ten príbeh tvorili všetci rovnako a spoločne naproti Kanclu kde hlavnou osobnosťou bol jednoznačne Michael Scott. Tu sa mojou oblúbenou postavou stal Ron Swanson :). Aby som to zhrnul prva seria nič moc veru ale nalákať dokázala. Jadro seriálu je luxus sám o sebe, určite stojí za zhliadnutie a potom príde od siedmej serie tvrdá facka (aspon pre mňa) ale posledná jazda úradníkov je dokonalým zakončením tohoto skvostu- je to ako ked majú perfekcionisti oslavu. Za celý seriál mi slza nevyšla no v závere hej..( zas na porovnanie s Kanclom- tam som doslova plakal ..) Takže som rád, že som Parkom venoval čas a neskôr velmi rád obnovím pamäťové stopy. [90%] ()

Agraynel

Kdo tady čeká nějakou alternativu k americkýmu Officu, tak asi posmutní. Po horší 1. sérii jsem se nenechal odradit jít dál a skončilo to cca stejně. Hlavní postava, která se tváří jako rádoby Michael Scott je tragicky nesympatická a mnohem víc trapná než vtipná. Steve Carell prostě dokáže zahrát i ty špatný scény, ale tady to bohužel chybí. Upřímně, hlavní tahák, kterej mě k Parks and recreation táhnul byl Nick Offerman, kterej je zase pro změnu na seriál až moc dobrej, ale jeho pravidelnej výskyt max 1-2 scénky za díl to za mě zachránit nedokážou. Ostatní postavy jsou takovej průměr, děj je takovej bez děje... no ohledně tohodle typu humoru doporučuju radši Brooklyn 99, Modern Family nebo znova pustit The Office. ()

black8

Na tomto seriály sa mi páči humor (áno, aj ten "trápny", ktorý nevyvoláva okamžitý smiech), výsmech byrokracie, politiky a politikárčenia, girl power atmosféra a okrem Amy Poehler aj vedľajšie postavy v podaní Rashidy Jones a Aziza Ansari, ale aj rôzni hosťujúci herci a herečky ako napr. Kathryn Hahn alebo Megan Mullally. ()

Dacsus

No, mal som dojem že tento jednoduchý nevtipný "humor" typu "opilec v kĺzačke a vyháňanie ho metlou", alebo "zišlo sa vás tu dnes hodne, a následný veľavravný švenk kamerou na prázdne hľadisko" je už dávno pasé, žiaľ vidno že aj dnes si nájde vcelku slušný počet priaznivcov. Asi dozvuky somarín typu Step by Step. Ale ak si človek uvedomí, že sa to vkradlo časom aj napr. do Big Bang Theory, niet sa asi moc čomu čudovať. ()

Tristanian

Ač to po první sérii tak nevypadá, jde o jeden z nejzábavnějších sitcomů. Třešničkou na dortu jsou nekorektní murály a hlášky Rona Swansona. ()

Houbos

Chudé dvojče The Office. Dobré jako kulisa k práci na počítači. Při soustředěném sledování bych se už před openingem znavil. 1. sérii doporučuji od 2. dílu vynechat, podle ohlasů je slabá. Lepší: The Office US ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)