Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Rozhovor 12 - Chris Pratt
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

dainio

Na "The Office" to opravdu nemá -- avšak některé scény opravdu stojí za to....mě osobně se nejvíc líbí Aziz Ansari (ten, když spustí tak fakt "jede") ()

bararich8

Po 2. sérii: Kancl mě vůbec nebavil, ale tohle... tohle je úplná lahůdka. Neskutečně příjemná komedie, kde jsou všechny postavy sympaťáci (ač jsou potrhlé, divné nebo jinak jebnuté), vtipy jsou obvykle více než slušné a celé to vyznívá pozitivně. Veškeré díly si drží stejnou kvalitativní laťku, což je fakt dost ojedinělé. Navíc je to krátké a ideální na dobrou noc. No prostě se těším na další nálož. 5* // Po závěrečné 7. sérii: nejlépe napsaný komediální seriál, tečka. Postavy jsou naprosto suprové a navíc ve finále jsou jejich příběhy výborně zakončené. Není co vytknout, jediný kousek, o kterém přemýšlím, že ho sjedu znovu, protože to prostě hladí po duši. 5* ()

Katsuragi

Důvod proč jsem se na seriál začal dívat, Ron Swanson. Proč 4*, protože Ron Swanson. Bez Rona Swansona by tenhle seriál nebyl čím je. ()

Torgal

Mala to byť optimálna náhrada za The Office (US), lebo konceptuálne sa jedná o veľmi podobné seriály s pseudodokumentárnou kamerou a “parky” majú tu na ČSFD dokonca ešte lepšie hodnotenie. Výsledok v mojich očiach ale nedostal očakávaniam. Tunajšie postavy totiž omnoho viac pôsobia ako figúrky než ako skutoční ľudia. A niekde počas piatej série mi to začalo vadiť. Nie tak, že by som chcel prestať seriál sledovať, ale na postavách mi postupne prestalo záležať, čo je oproti Office zásadný rozdiel. Tiež tiahle zápletky točiace sa okolo politickej kariéry Leslie Knope (a naťahovanie sa s radným Jammom) ma už skôr otravovali ako bavili. A tak i napriek legendárnemu Ronovi Swansonovi a skvele potrhlému páru April+Andy hodnotím seriál len za mierne sklamaných 7+/10 ()

ljukyljuk

Hodnotenie pri Parks and Recreation je trošku zložité. Prvá séria (vďaka Bohu, že mala len 6 častí) bola takmer celá na 2 a občas s prižmúrenými obomi očami 3*. Ale ako vravím - takmer celá - finále prvej série totiž bolo už podstatne odlišné a teda aj podstatne lepšie. V tomto trende pokračovala celá druhá séria a momentálne som na sérii tretej, takže už môžem objektívne hodnotiť. Dávam 4*, určite zaslúžene, lebo sa čím ďalej, tým viac krát naozaj schuti smejem. A ani postavy mi nepripadajú také nesympatické, ako mnoho ľudí píše. Práve naopak, časom sa z nich vykľuli ozajstní sympaťáci, najväčšou zmenou pritom prešla Leslie Knope (Amy Poehler), ktorá sa v už spomínanom finále prvej série zmenila z nerealisticky vykreslenej karikatúry na svojskú a občas až príliš snaživú a horlivú osôbku, ktorá to však vždy myslí dobre, aj keď to tak niekedy nevyzerá. Na 5-hviezdičkový Office to síce u mňa nemá, ale to je asi len tým, že som Office videl skôr. A už vôbec nezazlievam Parks and Recreations to, že sa na Office podobajú. No a? Sú predsa od rovnakých tvorcov a keďže mi je štýl Office veľmi blízky, tak ak ho Parks and Rerceations "opajclo", je to pre mňa len dobre. ()

Mira90

První dvě série ,,jen" za 4*, i tak se ale všichni pracovníci odboru ?městské zeleně? stali mými oblíbenci, každý jeden charakter je skvělý a je těžko vybrat nejoblíbenější postavu. Nicméně s řadou třetí to už je za 5*, parádně se bavím, celé je to takové uvolněné, plné nadhledu. Jaké štěstí, že jsem tento seriál objevil. ()

Navrus09

Vemte prostředí úřadu, nudnou práci a přidejte k tomu Amy Poehler s celou tou bandou a vznikne vám neuvěřitelný skvost! Jasně pokud nejste zvyklí na podobné seriály, první série pro vás bude dost bizár a možná s tím i skončíte. Já se k první sérii vracel celkem třikrát a jsem rád, že jsem to napotřetí vydržel až do řady druhé. Baví mě, jak se v jednu chvíli nekontrolovatelně tlemíte a v druhé chvíli brečíte jako blázen. A pokud vás přestane Leslie na chvíli bavit, s přehledem ji zastoupí Ron, Andy nebo má milovaná April Ludgate, kterou ztvárnila Aubrey Plaza. Pokud jste ještě nezačali tak začněte a pokud koukáte na první sérii a nejste nadšení tak to vydržte! Nebudete litovat. ()

Uesbe

V momente, ako si človek zvykne na ten dokumentárny štýl, je to super....postavičky fantastické, príbehy reálne, banálne a do popukania (nemusím často chodiť po úradoch, tak ma to nevytáča) parádne kontrasty Rona a Leslie a láskavý humor, človek by neveril, že v usa také držia ()

yaqwsx

Po 4 sériích můžu říci, že se jedná o zajímavý seriál. Nepřirostl mi sice k srdci jako jiné, ani jeho postavy, ale baví mě. Zpočátku to byla možná kopie kanclu, ale s postupem času se stal osobitější a s příchodem nových postav v 3. sérii naprosto unikátním. Nezažil jsem u něj výbuchy smíchu, ale nebylo dílu, který by mě nudil. Určitě se těším na další další sérii. ()

petite fille

trvá dlhšie, kým sa to rozbehne, ale keď sa človek prepozerá cez polovicu druhej série, kedy tvorcovia konečne vycibria charaktery postáv, začne ozajstná zábava. ()

Ostra

Prakticky jsem se začal dívat jenom protože mi chyběl Kancl. Při představě, že se někdo pokusí natočit stejně další seriál jsem čekal, že to bude buď propadák nebo stejná paráda. První sezóna mě zanechala napůl v depresi a napůl v rozpacích, že tohle prostě nebude ten druhý případ. Trochu ze zvědavosti a s trochou odporu jsem to přetrpěl a světe div se. Ono se nám to rozjelo až od 2-3 řady. Minimálně do pětky to je pak velmi vkusné a zábavné. Jsem rád, že to nesklouzlo k naprosté imitaci svého předchůdce a začalo se to ubírat mírně vlastním směrem. Minimálně za to překvapení musím hodnotit za 4. Kancl to není, ale nuda taky ne. ()

Benisippo

Nedoceněná perla, která si narozdíl od jiných renomovaných seriálů udržela vtip a tempo až do konce 6. řady. 7. řada malinko snižuje kvalitu, ale perfektní poslední dvojdíl uzavírá celou sérii i seriál s noblesou a bez zbytečného patosu. ()

Jerris008

Ze začátku jsem si zvykala na kameru, ale díky ní a přibývající vlnou sarkasmu (speciálně Ron Swanson) se to od druhé série stalo dokonalé. Někde v komentářích jsem se dočetla, že tam žádná z postav není sympatická. Mě jsou sympatické naprosto všechny, jelikož každá z nich zastupuje vlastnosti, se kterými se ztotožňuji a díky tomu mě to strašně baví. A Minutáž 22 minut je pro mě ideální na dobití dobré nálady :) Jsem zvědavá na porovnání se seriálem Kancl, ke kterému se dostanu po Parks & Recreation... ()

javlapippi

Mokumentárny sitkom na spôsob The Office, tentoraz z prostredia úradníkov a komunálnej politiky. Sú tu podobné archetypové postavičky ako v každom fiktívnom kolektíve, niektoré som si obľúbil (Ron Swanson, Andy, April), niektoré mi liezli na nervy (Leslie, Tom, Donna), ale chémia medzi nimi vcelku fungovala. Po pár sériách sa to ale akosi obohralo a bavilo ma to čím ďalej menej, poslednú sériu som dopozeral viac menej z povinnosti počas šliapania na rotopede. A čo som fakt nemusel boli politické ambície hlavných hrdinov a občasné cameo účasti reálnych amerických politikov. Aj preto dostáva tento seriál o hviezdu menej. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)