Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Rozhovor 21 - Kay Hanley, Greg McKenna
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

Recenzie používateľa javlapippi k tomuto seriálu (8)

Odbor městské zeleně (2009)

Mokumentárny sitkom na spôsob The Office, tentoraz z prostredia úradníkov a komunálnej politiky. Sú tu podobné archetypové postavičky ako v každom fiktívnom kolektíve, niektoré som si obľúbil (Ron Swanson, Andy, April), niektoré mi liezli na nervy (Leslie, Tom, Donna), ale chémia medzi nimi vcelku fungovala. Po pár sériách sa to ale akosi obohralo a bavilo ma to čím ďalej menej, poslednú sériu som dopozeral viac menej z povinnosti počas šliapania na rotopede. A čo som fakt nemusel boli politické ambície hlavných hrdinov a občasné cameo účasti reálnych amerických politikov. Aj preto dostáva tento seriál o hviezdu menej. ()

Série 1 (2009) (S01)

Tak skúšam ďalší americký sitkom v pseudodokumentárnom štýle, ktorý poznám akurát z vtipných obrázkov a gifov. Dej sa točí okolo byrokratickej mašinérie ktorej navzdory chcú úradníci a občania zmeniť opustenú vykopanú základovú jamu na park s ihriskom. Takže tu máme plno zatiaľ jemne načrtnutých postavičiek, z ktorých ma ani jedna extra neupútala ani nezačala zvlášť iritovať. Najviac zatiaľ vytŕča prehnane ctižiadostivá Poehlerová. Uvidíme čo sa z toho vyvinie v ďalšej sérii. ()

Série 2 (2009) (S02)

Dobré. Síce nie až tak, že by som mal potrebu pozrieť si celú sériu behom víkendu, ale pobavilo. Obľúbené postavy: Ron a April. Najlepšia epizóda bola asi návšteva z Venezuely. Pozerám ďalej. ()

Série 3 (2011) (S03)

Drží si to nastavenú líniu, dobré postavy Ron, Leslie, April, Jerry. Trochu mi začína liezť na nervy Tom a jeho biznis plány. Pozerám ďalej, ale priebežne zvoľňujem tempo. ()

Série 4 (2011) (S04)

Stále vtipné, Ron Swanson stále najzábavnejšia postava, druhá polovica s naťahovanou predvolebnou kampaňou už bola miestami únavná a trochu sa obávam ďalšej série. ()

Série 5 (2012) (S05)

Najprv trochu Washingtonu, potom návrat do Pawnee, svadobné epizódy boli otrava ako vždy, z postáv vedie stále Ron Swanson, hodne vtipný je aj Jeremy Jamm, vynikajúco zahraný a na preplesk iritujúci je Jean-Ralphio a jeho sestra Mona Lisa. ()

Série 6 (2013) (S06)

Nejako tomu začína dochádzať dych. Otehotnievanie a sťahovanie. Je to stále vcelku vtipné, ale vôbec nemám potrebu pozrieť si viac epizód za sebou. ()

Série 7 (2015) (S07)

Finiše, uzatváračky a pohľady do budúcnosti. Tak nejako som mal dojem, že tomu došiel dych a bol najvyšší čas to zabaliť. Aj som zvažoval dať len dve hviezdy, ale Džony Karate epizóda to vytiahla na tri. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)