Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

Lacike

Erin Brockovich bez nadavok + cierny Forrest Gump = Blind Side. Sandra hra sympaticky raznu zensku a mozno konecne ziska aj toho Oscara (podarilo sa, gratulujem), ale samotny film je neuveritelne naivny v style tych najhorsich filmov na Hallmarku. Filmu chybaju hlavne akekolvek konflikty. Vsetko ide od zaciatku ako po masle, jak v nejakej rozpravke. Este aj drogovo zavisla postava a drogovi dileri su tu vlastne taki pohodovi typci. Nebyt Sandry, tak je to totalne peklo. 5/10. ()

d.beseda

Při sledování tohoto filmu jsem tipoval, že bude mít na ČSFD hodnocení tak maximálně 63%. Koukám, že jsem se v tomhle tipu dost sekl! :-) ... a oscar pro Sandru Bullock? (opravdu nevím za co). Mé hodnocení 60%. ()

BoPo

V tomto filme nie je najdôležitejšie čo postavy robia alebo hovoria. Ale to aký z toho máte pocit. Tie skutočné príbehy kde niekto z chudobných pomerov niečo dosiahol sú také, veď viete. Zrození šampióna vo mne vyvolalo pocit, že tento žáner má nádej byť niečím, čo sa oplatí občas si pozrieť. Aj keď si myslím, že je to len svetlá výnimka, ktorá túto na city hrajúcu filmovú sekciu nezachráni. ()

maseer2

zoufale prázdný film a jedno velké klišé.. Cival to krásně vystihl, jen mi to teda ve výsledku nebylo až tak proti srsti.. a Sandře toho plešouna přeju, i když moc nechápu, za co ho dostala.. že by se v březnu 2010 udělovala zlatá soška za nejultimátnější MILF? ()

bouncer

Pořádná dávka amerického patosu. Ovšem to nemusí znamenat to nejhorší, protože film je velmi vkusně natočený a ač útočí na divákovy city různými triky, stále se drží v rozumné hladině. Je to americký fotbal, ideální sen americké rodiny, ale myslím, že film dokáže zapsůbit bez ohledu na prostředí. Quinton Aaron v roli Micheala Ohera je bezchybný, připomněl mi Foresta Whitakera za mlada. Sandra Bullock film táhne a myslím si, že sklízí ocenění zaslouženě. Vrátila se touto rolí mezi hereckou smetánku, i když už jí nikdo nevěřil. Svoji roli pojala velice komorně a nejvíc se mi líbilo, že se vyhnula přehrávání, což se jí už dlouho nepovedlo. Celkově silný a dobře natočený příběh, zároveň však americký doják doplněný o skvělé herceké výkony. Pro mě za 4*, ale dovedu si představit, že jako Američan bych dal plný počet. ()

moviesfan

Tenhle film se mi moc líbil. Souhlasím, že je typicky americký, ale pro mě to není žádné minus. Filmu pomohly herecké výkony. Sandra Bullock je úžasná a roli zvládla skvěle. Několikrát jsem si řekl, že je vážně "kost". Co se týče samotného filmu a příběhu, tak ten je natočen velmi dobře jež zachycuje nelehký život ústřední postavy, jehož se ujme cizí rodina. Občas to bylo dojemné, zábavné a tahle kombinace se mi líbila. ()

JohnCZ

Ve své podstatě takovej ten zidealizovanej americkej slaďák natočenej podle skutečného příběhu, kterej ale na úplně jinej level povznáší energická Sandra Bullock a její hlášky, které chtě nechtě rozesmějí nahlas. Příjemně se na to kouká, Quinton Aaron je sympaťák a role Michaela mu krásně sedla, Lily Collins ve vedlejší rolí rovněž potěší. Co na tom, že scénář je víceméně klasická šablona. Pokud od filmu odcházím s takhle dobrým pocitem, nemůžu jinak, než udělit plné hodnocení. ()

Bubble74

Dojemný životní příběh, ve kterém úspěšně funguje vyvážení dramatu, humoru a emocí, a který si těch pět hvězdiček ode mě zaslouží především díky hlavní představitelce. Sandra Bullock je v naprosto fascinující formě. Nejen, že podala svůj životní výkon, ale jí to i náramně seklo. Takže milí hollywoodští bosové, když tak rádi produkujete ty vaše americký slaďáky, tak se snažte, ať jsou pokud možno v takhle kvalitní podobě. The Blind Side bezesporu patří mezi to nejlepší, co jste nám v roce 2009 nabídli. ()

Marek1991

Dobrý zaostalý černoško a jeho dobrosrdečná ambiciózna adoptívna mama. Sandra Bullock takto krásna už dávno nebola, ak vôbec. Film o prijatí a posunutí chlapca, ktorý zas úplný hlupák nebol a bol ochotný sa učiť a posunúť ďalej. Troška hrdinstva, hrania na city, smútku a vďačnosti za možnosti. Pre mňa však nič nové nepriniesol, nie je nejaký špeciálny dôvod, prečo práve tento film pozrieť, je to len dávka sentimentu v slušne urobenom filme. Dobrota, kresťanstvo, rozpory bohatstvo a chudoba, ale nič špeciálne, skôr je to taký prepracovaný film Coach Carter. ()

Padme_Anakin

V jednom ze zdejších komentářů jsem se dočetla, že se jedná o "plochý reklamní leták na lásku". A donutilo mě to, světe, div se, zamyslet se.. Tedy ano, je to tak cukrkandlově sladkobolné, že to člověka nutí ronit růžové slzy, prostě splněný americký sen v dnešním balení.. Nicméně to, co mi tu prosvítá nejvíc, je pomoc bližnímu, člověku v nouzi, poskytnutí zázemí někomu, kdo žádný domov nemá.. A je-li dána druhá šance tomu, kdo ji dokáže beze zbytku využít, stojí to za to.. A zaplať Pán Bůh za každého jednoho, komu v hrudi srdce tluče a dokáže sebrat dítě z ulice a postarat se o něj.. ()

Cubinho

By člověk netušil, že může někdo natočit opravdu příjemný a nekýčovitý film o "americkém snu". Q. Aaron je ve své roli tak dojemný, že byste si ho opravdu vzali domů a chtěli ho vychovávt...no, možná trošku přeháním, ale alespoň skutečné Leigh Tuohy patří nesmírný obdiv za to, že ona to dokázala. Snad poprvé jsem v amrickém "rodinném" filmu našel dceru (Lily Collins) v pubertálním věku, která je nejen pohledná, ale co je důleité - rozumná. 8/10 ()

Crazer

Smekám před herectvím Sandry Bullock, snad nejlepší výkon co jsem měl možnost vidět. O to víc mě potěšilo, že celá tahle story byla zfilmována dle skutečnosti. Jediným drobným mínusem, který mi lezl na nervy, byl rozmazlený syn, který dostal vše, co se mu zachtělo. Jinak příjemný příběh o síle lidského srdce. ()

Ajinka126

Sandra je tak krásná žena! Ať už na pohled anebo hluboko v jejím nitru. Já jako divák tohle sice posoudit nemůžu, respektive bych neměla, ale díky bulváru se tomu mohu velmi přiblížit. Když jsem ten film viděla poprvé, líbil se mi a zahrál přesně na mou strnu lítosti. Po druhém shlédnutí jsem viděla, co Sandra všechno dokáže. Ona i v kratinkém záběru a minimální mimice dokáže vyjádřit tolik pocitů!! Hned jsem věděla na co myslí a její pocity se hned přenesly na mě. Její akademické ocenění plně chápu. Konečně! :) Mnohdy se s akademií neshodnu. ()

liquido26

Americký fotbal je sport, který asi do smrti nepochopím a stejně tak posedlost Američánů touto strkanou. Nicméně toto drama podle skutečné události bylo poměrně zdařilé a dobré, i když nijak zvlášť výjimečné nebo silné, jak bych od podobného dramatu čekal. Ale koukalo se na to dobře. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)