Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

WolfR

O něco lepší než jednička, a to hlavně kvůli tomu že inspektor Clouseau je konečně v hlavní roli. Tentokrát to má dokonce i hlavu a patu, ale stále to není soustavně uspořádaný film s příběhem, což je chyba, 4 hvězdy. ()

vesper001

Za prvé jsou tu titulky, dnes již povinná součást učebnic výtvarných oborů. Za druhé je tu geniální hudba Henry Manciniho. A za třetí, je tu on: Clouseau. Jacques Clouseau. Geniální mozek ukrytý za maskou mentálně poněkud utlumeného policisty, který si s hlavou hrdě zdviženou a plavným krokem šelmy razí cestu detektivní zápletkou, vstříc neomylnému rozuzlení a čím dál absurdnějším zítřkům. V rámci své mission: impossible pro spravedlnost a právo neochvějně čelí vrahům, nudistům, sluhům všech barev, mulám i šíleným nadřízeným. Plane jen pro svou práci, pro krásu žen a pro aktivovaný zapalovač ve svém kabátě… ()

andrii

Inspektor Dreyfus by zajisté ocenil, kdyby komisař Closeau a jeho stoické, repetitivní šarády byli pouze  pouhopouhou fata morgánou. A co teprve ta au, au uklouznutí, když se rozjede, než rozlouskne, stopne závěrečný rozštěp, mumraj podezřelých, á la Agatha Christie. ()

otík

Druhé pokračování série filmů o Clouseauovi. Pravý Clouseauovský film včetně mileneckých trapasů, zápasů s Katem či mraky mrtvol, které místo Clouseau padají jako hrušky ze stromu. A samozřejmě fantastický Herbert Lom jako komisař Dreyfus, který pomalu ztrácí zdravý rozum i své zdraví. Parádní komedie, které by ale svědčily střihačské nůžky a ubrat cca 10 min. ()

filmmovier

Tento díl překonává svého předchůdce v mnohém. Všechny situace jsou mnohem zábavnější a děj filmu je nabitý. Peter Sellers jako Clouesau konečně dostává velký prostor a rozehrává spoustu skvělých momentů, třeba ty u kulečníku, nebo když si láme ukazovátko. Prostě tento díl série mně bavil nepopsatelně víc než originál. ()

LeoH

On je tak nádherně distinguovaný, zvlášť v originále, kde se jeho přízvuk obejde bez přehnaného pitvoření. A tak opravdový. Nejen že se poctivě snaží a všechny ty strašné věci mu svět dělá jaksi mimochodem – on o nich vlastně ani pořádně neví. Parádně vymyšlená figura, i to okolo (třeba úvodní komicko-dramatická choreografie nebo gag s policejním antonem – není krásné umět vyvolat smích „nevinným“ záběrem jedoucího auta?). A tentokrát už to má i spád. ()

Mr.Bulanek

Tak jako některé filmy nestárnou, tady tento zatraceně zestárl. Měl jsem za to, že Růžový panter je zábava, ale zatím jsem se pořádně nebavil. A je mi to hrozně líto. Možná kdybych jej viděl dříve... ()

pytlik...

V sérii o růžovém panterovi mám stejně nejradši Herberta Loma. Za a) je to Čech, b) jedná se patrně o nejrealističtější a psychologicky nejuvěřitelnější postavu. Málokdo by si totiž při setkání s takovým exemplářem, jakým je Clouseau, zachoval zdravý rozum. A navíc jeho postřehy naprosto vystihují skutečnost, např. "dejte mi 5 kluzóů a ovládnu svět". Tím pádem jsem ale na něj kapku naštvaný, protože mi ty nejlepší hlášky vyzobal a já abych jen paběrkoval: 1. Kdybyste to nevěděli, o Sellersovi byla natočen pěkný životopisný film. 2. Sellers zemřel v roce 1980 a celý dva roky trvalo, než jeho kouzlo vyvanulo a Velkou Británii se odvážil někdo napadnout – Argentina obsadila Falklandy. 3. Zásadně protestuji proti tomu, aby byl Kato nazýván žlutou opicí. Politicky korektní je pouze oslovení: Kato, ty asijskoanglická opice! ()

Autogram

Tu je Sellers ako Clouseau v najlepšej forme asi z celej série. Útok na bránicu v dome Ballona Bourbona Bimbasa aj mimo neho prebieha takmer nepretržite a škoda len, že zábery v nudistickom rezorte boli zostrihané až príliš decentne. –––– Fakta, Hercule, fakta! –––– Ten, kdo vymyslel tenhle stojan, by se měl nechat vyšetřit. Měl bych si posvítit i na architekta. ()

P1tr

Zřejmě nejlepší díl Panterovské série, ve kterém se koncept teprve tvoří a vylaďuje, ale zároveň nabízí nejsilnější detektivní linku a humorná část ačkoliv nenabízí ty nejvýraznější momenty, tak je rozhodně ze všech Panterů nejvyrovnanější. Jedná se dle mého také o filmařsky nejzdařilejší díl se spoustou krásných záběrů a extrémně povedenou dlouhou scénou na jeden záběr v úvodu snímku. ()

Rousse

1. díl bylo jen zahřívací kolo - tady už to Sellers rozjel na plné kule a stojí to za to!! Jeho skvělý přízvuk a s tím spousta hříček a jeho geniální ne-schopnost a ne-šikovnost! A k tomu skvělý Kato, skvělý Dreyfus a skvělý pomocník Hercule - tohle nemá chybu:-) Jestli tady někoho zavraždili, kéž by to byl Clouseau!:-) ()

Opsha

Rozhodně vtipnější a zábavnější než první díl série. Jen ta první půlka se pořád vleče. Naštěstí to dobře vyvažuje našlapaná druhá polovina (přibližně od návštěvy "ozdravovny"), putovní gag s antonem a perfektní postavy Cata a Dreyfusse. Jsem zvědav na další díly. ()