300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Redi

Tak to bylo nemalé zklamání (očekávání byla samozřejmě velká), které hodnotím tak 'vysoko' jak hodnotím jen z úcty k jedničce a za scény s Lenou Headey a Evou Green, které byly samozřejmě výborné. Naštěstí tady nejde ani tak o Sparťany jako hlavně o perskou Artemisii, takže ani tak moc nevadí, že je můžský hrdina Themistokles ze strany řeků tak nezajímavý a nudný. Malé plus za závěrečné souboje na lodích, při kterých jsem zamáčknul slzu nostalgie, když jsem si při tom vzpomněl na začátek mé oblíbené pařby Prince of Persia Warrior Within. Výprava propadla oproti první třístovce o několik řádů níž, přesněji na úroveň seriálového Spartaca, u kterého se to dá ale pochopit... u velkofilmu to neberu - možná to ve 3D vyznělo lépe, ale to je mi fuk a jsem rád, že jsem se do kina nakonec nedostal. ()

lennyd

Themistocles (Sullivan Stapleton), řecký generál, jehož jedinou touhou je sjednotit Řecké městské státy, aby přestaly bojovat proti sobě, ale jako jeden muž stáli proti vnější hrozbě, tentokráte mířící z moře. Pod vedením Artemesie, sic rodem řecké, ale aktuálně perské vůdkyni k řeckým břehům míří obří flotila perských lodí s cílem pomstít smrt perského krále Daria... Nová třístovka se snaží být (jako správné pokračování) ještě megalomanštější, krvavější a vůbec cokoliv-ější, než jednička - a po technické (vizuální) stránce se jí to docela dobře daří. Bohužel autoři trochu pozapomněli na příběh (který je takový americký (rozuměj nenáročný), vše směřuje do jediného "souboje" mezi hlavními hrdiny (obklopené bitvou tisíců)) a na herecké obsazení (byť oproti zde mnohokráte opakovanému názoru mi Sullivan Stapleton vadil o něco méně než Eva Green, a ne, vůbec nejsem gay - ale prostě Eva Green mi zatím neseděla v žádném filmu, a tento není výjimkou). Jak jsem ale psal, hlavní čím tento film láká je jeho vizuální stránka, a pokud žijete ve 3D, tak si klidně ještě nějakou tu hvězdičku připočtěte... ()

majxik

Vizualní orgie, akční orgie, trocha sexu, prsa Eva Green. Jo, tenhle snímek nemohl zklamat. Jedna malá vítka k tomuhle živočišnému filmu... seriously? 10 000 hrdinských proslovů za 102 minut? Kurňa, vždyť tam skoro bylo více siláckých řečí než utínaní údů! Ok... aspoň to naředili trošku doprošováním se sparťanů.... ()

ivan bohatyr

Mizérie plná neskutečně stupidních keců, až z toho bolí hlava. Zpracování není špatné, ale takovéhle kokotiny jsem ve válečném filmu už dlouho neviděl - např: vojáci jdou bojovat jen v šortkách s mečem a přilbou - vždyť je to úplná blbost, kde mají štíty a brnění, obvykle taky mají víc zbrání než jednu atd. Nebo tam zase borec skočí z 10 metrového útesu a v pohodě dopadne na tvrdy, jinej zase sám proti deseti a všechny rozseká, tam pak královna jen s mečem, žádný štít, ani brnění v přední linii, jo no a samozřejmě všechny rozseká, další borec nějaká prskavka mu vybuchne před obličejem, loď to roztrhá ale borec je v pohodě ani popálení nic, absolutně neuvěřitelny. Neříkám že z toho měli udělat dokument, ale tohle už je fantasy, protože tolik krávovin to už není normální. Taky by se mohli trochu krotit, už je to docela trapny, protože v celym filmu není normální chlap, i každý pitomý zemědělec by z fleku mohl jít na soutěž v kulturistice. ()

Phietros

Velkolepe pokracovani akcni krvave vypravy male hrstky muzu prori tisicum vojakum, opet s tuny krve v kazde sceně a navaznosti na bitvu u thermobyl. Akce tu bohuzel po polovine filmu upada, stejne jako kvalita filmu, ktera pak pokulhava. Hlavni hrdina nevyrazny a Butlerovi se rovnat svým charismem opravdu nemohl, Eva Green naprosto famozni i s erotickym prekvapkem v nesmyslne scene uprostred bojů! 60% ()

hroubek

První 300 mám hodně rád, ale nic to nemění na tom, že je to jen přímočará nicméně efektivní podívaná. Když jsem zaslechl zprávy o tom, že vzniká druhý díl, byl lehce naštvaný. Naštěstí pro mě trailery ukazovali, že bych mohl dost to co chci. A to se taky stalo a mám z toho velkou radost. 300: Vzestup říše je jeden filmů, který se vyrovná původnímu, a v některých momentech ho dokonce zastiňuje. Pro některé oddané fanoušky, tahle věta bude znít jako hudba z Marsu, ale je to tak. Vzestup říše oproti Bitvě u Therpomyl má výhodu v tom, že má mnohem lepší příběh a je i celkově zajímavější. Velkou zásluhu na tom má režisér Noam Murro, který moc dobře pochopil co diváci chtějí a po celou dobu stopáže jim to vrchovatě servíruje. Režisér má lepší příběh a dokonce i lépe napsané postavy, ale chybí mu tahoun jakým byl Butler ve 300. Sullivan Stapleton nehraje vůbec špatně a jeho taktického velitele mu věříte od první bitvy, ale postrádá to charisma, které měl Butler a jeho projevy do bitev nejsou, tak kulervoucí. Na druhou stranu tu máme sexy Evu Green, která je tady boží a je nad slunce, že si svojí roli neuvěřitelně užívá a moc jí baví, že může lidi krájet na malé kousíčky. Co se týká děje a vyprávění, tak jsem byl celkem spokojený. Vypravěč ve filmu moc dobře funguje, dobře je taky odvyprávěn prolog o zrození Xerxese, jen by tam mohlo být o trochu více informací. Jediné s čím má tak trochu problém, je první půlka, která je nudnější. I přesto, že se dočkáme několika akcí a velmi povedených zpomalovaček, tak mě tam něco chybí. Samozřejmě se z příchodem Xerxesova loďstva změní, ale těch pár minut je opravdu nudnější. Jakmile vypukne bitva jsou všechny výtky stranou a já jsem se krásně kochal bitvami a souboji. Velmi se mi líbila postelová scéna, která byla velmi progresivní a nechyběl jí vtip. Dále bych hodně moc ocenit závěrečný souboj, který je prostě perfektní a hned jsem si u něho vzpomněl na Prince of Persia: Warrior within a celý začátek na lodi. Jediné co mě fakt moc nesedlo byla scéna s koně, která jak si působila jako pěst na oko. 300: Vzestup říše je povedené pokračovaní, u kterého se na konci budete modlit, aby vydělalo co nejvíce peněz, aby mohl vzniknout další díl. ()

VasaX

CGI akční nářez, který chrlí více obrazových informací, než mozek místy stíhá pobrat, s kvalitní komiksovou krví (aneb veselé cákance). Největším frajerem tu ale není Leonidas "bezhlavek", ani Xerxes a jeho božský komplex, ani Themistokles a jeho banda sucharů, co vlastně není banda sucharů ale frajerů, za které by se ani Sparťané nemuseli stydět, ale Artemisia sympaticky ztvárněná Evou Green. Kombinace sexy, mrcha a drsňačka už dlouho neměla tak úžasné ztělesnění. Vyloženě love-hate záležitost. Ale abych nekřivdil ostatním, celý herecký ansámbl se snaží, v podstatě do posledního Atéňana s vystínovanými břišáky. A jako bonus (pro mě alespoň) Lena Headley, hrající v podstatě tmavovlasou Cersei. Každopádně Vzestup říše není žádná filmová dokonalost, držme se spíše duševně prostšího akčního pojetí, a budeme spokojeni s výsledkem. Hledejme něco víc a Vzestup říše se nám začne trochu drolit mezi prsty... Proto je asi nejlepší si to opravdu dát na velkém plátně se vším všudy, ať člověk nemá čas přemýšlet a nechá se unášet na bouřlivých vlnách antické řežby. ()

Sany33

Tak prvý diel mal Butlera druhý má zas Evičku, ktoré obnažené ňadrá sa mne osobne páčili viac nemusím asi zdôrazňovať. A to je asi všetko k pozitívam na margo druhej tristovky s podtitulom "Rise of Empire". Celé je to vlastne príbeh na pozadí bitky pri Termopylách akurát na inom mieste na mape a s iným super herom, ktorého si obstojne strihol Sullivan Stapleton. Pravdou tiež je, že sa boj presunul zo súše na rozbúrené more a to sľubovalo neblahú predzvesť super lodných bitiek. No ale keď človek uvidel 7 pltiek proti 3000 plne vyzbrojeným bojovým lodiam a k tomu všetkému o scénu ďalej mal možnosť vidieť ako plťky ničivo devastujú všetko, čo sa im dostane pod kormu, človek si povie čo je to kua za píčovinu! No nič, za kozy Evy Green 49%. ()

Ceres

"You fight much harder than you fuck" - Film je docela zklamání, ještěže to zachraňuje ten vizuál. Ta vysoká hodnocení jsou jen asi za ty kozy Evy Green, jak tak vidím. Za mě to je nic moc, ale na jedno podívání stačí. 35 % ()

Yoda sama

Najkrajšia žena sveta vs. pár spotených svalnatých aténčanov ktorý nezradia svoju vlasť ani za prísľubom ohmatať si tie dokonalé prsia. Scenár opäť zložený z motivačných preslovov o tom že všetci sú pripravený zomrieť a zároveň ochrániť svoju vlasť, krv tečie potokom, herci v tesnom závese za počítačovými efektami. To isté čo prvý diel, len tu už nastáva aj mierne rozčarovanie, niečo ako vidieť jednotku asi po 10 krát v repríze v telke. ()

Timak

Tak bohužel kvality své předchůdkyně nedostálo ani trochu. Opět tady platí, že není vždycky dobře dělat pokračování větší, akčnější, krvavější a prostě všechno co fungovalo, tak nejlépe ztrojnásobit. Přesně kvůli tomu jsem se ani moc netěšil a přesně kvůli tomuhle ani nejsem moc nadšenej. Je to dobrá jednohubka, kterou po chvíli ani nevíte, že jste si dali. Pro mě určitě zklamání. Plusové body za Evu Green a mínusové za Xerxese - sakra, já myslel, že to bude o jeho velkém vzestupu a on je vlastně jen obyčejný budižkničemu, který nemá takové koule, jako Eva Green. ()

sskrblik

K pokračování kultovní 300 jsem přistupoval skepticky, protože první díl byl výjimečný pouze ve své stylizaci. Příběhem se přímočare proplulo k závěru bez nějakých větších odboček. Což při druhém shlédnutí vyvolává pocit toho, že film sleduji pouze za účelem animace. V pokračování tomu není jinak. Animace a stylizace jsou bezpochyby na prvním místě a dělají třístovku třístovkou. Murro ovšem chce vyprávět prostřednictvím boje. Proto se odprostil od všech dlouhých vysvětlovaček a zdlouhavých proslovů a jde se rovnou na věc. To by jeden neŘek neřekl jací jsou ti Řekové udatní rekové. Boje jsou dynamické, přehledné, všude lítají litry krve, místy nepřiměřeně drastické. Působivě zpracované jsou nápady na zneškodnění peršanů. Absence charismatického hlavního hrdiny z jedničky je očividná, vedle Butlera působí Stapleton nevýrazně, i tak mi ale nevadil. Divácky největší ovace sklízí Eva Green za svoje ovoce při vášnivé scéně, krom bujného poprsí, má i po stránce herectví co nabídnout. Svou roli psychopatky obstála a věřím, že ji v budoucnu podobný charakter v nějakém jiném filmu. Nečekal jsem ve filmu žádná moudra a poučky o životě, čekal jsem kvalitní zpracování temného komixu a dostal jsem to beze zbytku v té nejlepší možné podobě! ()

VanTom

Pokud se zrovna všechno řeže, vypadá druhá "třístovka" se svými cool záběry, "greenscreenovým" vizuálem a zpomalovačkami jednoduše výborně, i když trochu okoukaně (po 4 sezónách Spartaka se není čemu divit). Nepříjemně však překvapilo nadměrné množství dialogové vaty, motivačních proslovů a patetického vlastenectví naprosto nezajímavých postav. Tedy s výjimkou Evy Green, která "ruluje" absolutně! :-) ()

JohnSmith

Pokračování a vlastně souběžný příběh boje Řeků proti Peršanům je bohužel jen slabým odvarem boje krále Leonida. Nejde jen o to, že příběh není tak záživný a scény osobních soubojů tak dobré, přičemž námořní bitvy jsou výborné, ale Stapleton není Butler a tak největší pozornost na sebe strhává záporná Eva Green a to především svými ženskými proporcemi, které plně odhalí. ()

Trustme

Mám rád zpomalené záběry, krvavé souboje nabušených bojovníků, hrdinský patos, monumentálnost. Nemám rád necharismatické představitele mocných hrdinů s hereckými předpoklady pro divadelní besídku v místním kulturáku.Stejně tak moc nežeru ženy-bojovnice v dobách a říších, kde by nějaká subtilní amazonka sotva pozvedla proti 100 kilovému warriorovi hlas, natož meč. Celé to působí jako pěkné in game video konzolové hry o námořních bitvách starověku. Původní Snyderovu Třístovku uctívám ve svém TOP 10, ale tenhle rádoby kulervoucí biják je oproti ní vykastrovaný. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014