Inšpektor Clouseau sa dostane do hľadáčika francúzskej mafie, ktorá sa rozhodne na neho spáchať atentát, aby svojim americkým kolegom dokázala svoju silu. Clouseau však už podobných pokusov o jeho život zažil viac ako dosť. Bude tento naozaj tým posledným? (STV)

Snorlax

Takový sešup by neodkázal ani Alberto Tomba, jako se podařilo kvalitě tohoto pantera proti bratříčkům. Déjà vu a skutečně vtipné scény se utkaly v poměru 9:1. ()

sochoking

Pamätám si, ked som bol malý šprngáč ešte za komančov , ako som sa tešil na scénky s Katoom , avšak teraz ( 2010 ) , po rokoch , tento diel bol jedna trápna , tupá a nemotorná nuda ! Najzábavnejšia bola práve posledná scénka pri udeľovaní vyznamenania a tá mala byť zároveň i prvá a bolo by ! ()

Anderton

Zo začiatku som bol priam nadšený, dokonca som sa dvakrát nahlas zasmial. Lenže potom sa vydal Panter a Blake znova vo vyšlapaných stopách svojich ružových láb a od druhej tretiny ponúkajú iba jednu naháňačku za druhou, jeden pád a prevlek za druhým a mňa pomaly začala zmárať nuda z opakovaného. Clouseau síce stále mení bláznivé prevleky, lenže aké to má opodstatnenie, scenár nevysvetluje. Je to iba humor sám pre seba. Všetko ide ako po masle, čo je asi nakoniec dobre, sme predsa v bláznivej komédii. Len škoda, že s humorom to už tak slávne nie je. ()

nascendi

Väčšina seriálov končí o niečo neskôr, ako by skončiť mala. A filmy s inšpektorom Couseauom trpia rovnakým nedostatkom. Pre mňa osobne ešte väčším, pretože som nepociťoval spokojnosť ani pri prvých častiach. A čo sa týka hviezdičiek, je to vlastne jedno, či má film jednu alebo dve. Podstatné je, že podľa môjho názoru nemal byť nakrútený, aby nekazil vkus filmových divákov v dobe, keď je ich vkus ešte tvárny. ()

nash.

Zdaleka už ne tak svižné a hutné jako předchozí díly, přesto je tu stále řada povedených momentů. A Dreyfusův projev nad rakví patří k těm nezapomenutelným. ()

Slarque

Tohle se nakonec stane každé donekonečna protahované sérii. Humoru podstatně ubylo a spousta nápadů vypadá jen recyklovaně. A mělo být ještě hůř. :-( ()

Willy Kufalt

Hodně a mnohokrát převařený čaj sice stále může chutit, ale s každým dalším konzumováním ztrácí na své výjimečnosti i přes pokusy o neustálé obměny v jeho složení. Přibližně takhle jsem vnímal film "Pomsta Růžového Pantera", u kterého jsem se několikrát během sledování i hodně zabavil, ale mimo pár momentů svádějícím až k záchvatům smíchu jsem tam vnímal spíše ten převařený čaj nebo naprosto nudnou vatu. Oproti nápaditému předchozímu dílu Růžový Panter znovu zasahuje mi to jako celek neposkytlo nějaký výrazný zážitek z komedie, na kterou bych ještě další týdny vzpomínal jako na nezapomenutelnou. Vlastně už druhý den netuším, o čem to celé bylo, nejvíc si vybavuju možná až příliš násilné odkazy na Kmotra a Francouzskou spojku, jejichž vizuálnímu zparodizování (pobíhání Clouseaua v mafiánském převleku / velkolepá automobilová ve městě) předcházely až únavně opakující se zmínky obou názvů v různých dialozích. Jako nenáročná podívaná s bohužel již pokulhávající invencí se to vidět určitě dá, ale tak jako u většiny "Panteřích" filmů (s výjimkou jednoho), i zde je to z mé strany zase nakonec jen průměr. Filmová série o Růžovém Panterovi se holt úplně mojí srdcovkou asi nikdy nestane, nicméně na druhé straně nedopadlo to s ní vcelku tak špatně, abych měl důvod proklínat jednoho zdejšího kolegu, který mi jí před časem málem přímo vnutil. ;) 50% (viděno v rámci Challenge Tour: "30 dnů se světovou kinematografií" 2020) ()

Bachy

Já mám k téhle série pořád kladný vztah, ale dělat si opakovačku po letech jsem možná neměl. Tohle byl pořádný sešup dolů. Téměř nekoukatelné. ()

dopitak

I pátý díl má kvalitou blíže trojce a čtyřce, než prvním dvěma ze série. Nepochybně i tady je moje hodnocení ovlivněno dabingem (Filmové studio Barrandov, Dabing pro ČST Praha, 1986), a přestože z těch původních dabingů poprvé Herberta Loma nenamluvil Rudolf Hrušínský ale Soběslav Sejk, také zásluhou skvělého Eduard Cupáka v záporné roli i tenhle film stojí za to. Začátek s blázincem a záměnou je ovšem lepší než blázinec v Hong Kongu. ()

Chrustyn

Oproti předchozím dílům, kvalitativně nižší a méně vtipné. Zápletka méně zajímavá, vtipy opakující se a celková zábavnost slabší. ()

Šandík

Rozhodně slabší než předchozí film. Humor už není tolik akční, spíše slovní a situační. Pokud zde někdo padá nebo se s někým pere, zpravidla to není Clouseau. Napadá mě, že to možná bylo dáno Sellersovým horším zdravotním stavem, ale možná je to mylný dohad. I tak je to velmi vtipná záležitost, ovšem co naplat, je to chtě nechtě i labutí píseň... Celkový dojem: 70% ()

sharky

Ale no tak! Možná o trošku slabší ale sellers byl prostě geniální komik a jeho kreace už nikdo nikdy nemůže překonat, ta scéna kde plive pingpongové míčky, stejně jako souboj s Katem a návštěva u pana Ballse...to se prostě těžko překonává. ()

honajz

Philippe Douvier potřebuje před Američany ověřit svou sílu a moc, a tak se rozhodne zabít šéfinspektora Clouseaua. Zdá se, že se mu to podařilo, a tak se do práce může vrátit Charles Dreyfus, který kdovíjak přežil své vymazání z předchozího dílu, a nyní opět dlí na psychiatrii. Clouseau však samozřejmě žije a spolu s Katem a bývalou Douvierovou milenkou se snaží odhalit vrahy. Slabší tempo, slabší vtipy. ()

eraserhead666

Na každém dalším díle mě nejvíc baví to pomyšlení, z čeho to vlastně původně vzniklo. Ten obrovský rozdíl mezi prvním Panterem a každým dalším. Z vcelku vážné bondovsky laděné komedie do naprosto ulítlé taškařice, kde už se ani tak nehledí na kvalitu příběhu nebo herectví, ale na co největší vršení pokud možno humorných a třeskutých scén. A ne že by se to nedařilo. jen mi tak přijde, že v tomhle je Panter asi trochu výjimečný. Dneska by takový odklon jiné sérii asi lidi dost zazlívali. Je to už trošku sušší, ale pořád se tu najdou velmi výživné kousky (Clouseau v převleku námořníka je k pochchání), zábavná je i scéna s dominou. "Žena patří do kuchyně!"). A tak zatímco situační humor trošku slábne, ten slovní naopak je barvitější a kulervoucnější. Clouseaův slovník tady nemá chybu. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 11.10.1986, réžia českého znenia (ČST Praha) = PAVEL KLEMENS+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 14.2.2014, réžia českého znenia (WHV 1994) = JAROMÍR POLIŠENSKÝ (10.12.2010) ()

JASON_X

Tak tohle měl být, podle mých nezřetelných vzpomínek, vrchol celé "clouseauovské" série. Ale scény, které mi coby klukovi způsobovaly záchvaty hysterického chechotu (třeba Mr. Chong z Hongkongu, Stříbrný sršeň, Clouseau zjevující se Dreyfusovi, Keito v poloslepeckých brejlích), mě dnes už přimějí spíš jen k nostalgickému úsměvu. Ale zase musím ocenit na "clouseauovku" nadstandardní akčnost i kaskadérské kousky v hongkongském finále. ()