Kedysi bol Billy Beane (Brad Pitt) jednou z najsľubnejších nádejí svetového bejzbalu, no jeho kariéra sa, žiaľ, skončila skôr, než sa vôbec stihla poriadne začať... Na začiatku sezóny v roku 2002 sa Billy ocitá v naozaj nezávideniahodnej situácii, keď jeho katastrofálne financovaný tím Oakland Athletics príde o najlepších hráčov (znovu), ktorí sa nechajú zlákať veľkými tímami (a s tým súvisiacimi nemalými platmi) a on je tak zrazu nútený dať svoj tím znovu do poriadku a odštartovať sezónu s tretinou pôvodného rozpočtu. V túžbe po víťazstve sa Billy rozhodne ísť proti klasickým zvyklostiam, ktoré v bejzbale platia. Spolu s inteligentným ekonómom Petrom Brandom (Jonah Hill) sa skrátka namiesto sedliackeho rozumu, ktorým sa v bejzbalovom svete riadia všetci ostatní, rozhodnú trochu zaexperimentovať a oprieť sa o počítačovú štatistickú analýzu, ktorú bejzbalová administratíva dlhodobo ignoruje. Dospejú k neuveriteľným záverom a začnú najímať hráčov, ktorých zvyšok bejzbalového sveta považuje za príliš starých, príliš chorých alebo príliš problematických, no ktorí sú zároveň všetci veľmi nedocenení. Netrvá dlho a Billyho a Petrove nové metódy a pozoruhodná zostava outsiderov sa stane povestným tŕňom v oku nielen starej gardy trénerov a manažérov, ale i ostatných tímov, médií, fanúšikov i hlavného manažéra ich vlastného tímu Arta Howea (Philip Seymour Hoffman), ktorý s nimi tvrdohlavo odmieta spolupracovať. Napriek tomu však ich experiment nielenže navždy zmení spôsob, akým sa bejzbal hrá, ale zároveň Billymu otvorí nové možnosti – a to nielen čo sa týka športového sveta... (oficiálny text distribútora)

Wbcko

Neznám detaily události, nejsem zainteresovaný v baseballu... Neznám ani jeho pravidla. Ale i tak se mi Moneyball líbil. Není to rozhodně nijak akčně střižená pecka, spíše příběh jednoho managera - vizionáře plný dialogů, čísel a Brada Pitta. Sportovní stránka filmu je odstavena na druhou kolej, záběry ze zápasu zabírají minimum času, což jsem jako naprostý baseballový laik spíše ocenil. Na druhou stranu, je film možná zbytečně dlouhý a vidět znovu už bych ho nemusel. Celkově tak 3,51 /5 ()

Pecival

Trochu sem váhal se čtyřmi, ale pak jsem zjistil, že to má přes dvě hodky a opravdu to uběhlo jako voda. Pitta mám docela rád, tady se myslím vcelku vytáhl, ikdyž nemůžu říct, že by mě úplně posadil na řiť. O baseballu to naštěstí moc není, protože tato záležitost de absolutně mimo mně (jak to bude asi u většiny tady). Občas jsem se ve scénáři trochu ztrácel, ale pár scén a postřehů se mi hodně líbilo, takže celkově spokojenost. ()

Sir-Filip

Brutálně skvělý film, který v sobě nemá snad žádné klišé! Vůbec to není o týmu, který je vlivem naprosté novinky na počátku zcela ve sračkách, postupně se zlepšuje, aby nakonec dokázal to, co nikdo před ním! A to se mi na tomto snímku líbilo opravdu nejvíc, že se prostě nic neopakuje, nic jsem předtím nikde jinde neviděl, prostě naprosto odlišný od jiných sportovních filmů, to prostě musím ocenit! Kdo nepochopil moji ironii, tak na ní musím asi ještě přeci jenom zapracovat! Nuda, nuda, šeď, nic nového, stále se opakující koncept už mi prostě nemá absolutně co nabídnout, pro mě naprostá ztráta času, kterou nedokázal zachránit ani Brad Pitt! Přesto, "ENJOY IT!!!" ()

deckardx

Je zajímavé, že spousta lidí film odsuzuje, že je to jenom další sportovní pohádka o týmu outsiderů, kteří se dostali na vrchol. Ale kdo trošku rozumí a fandí sportu, tak v tom mohl najít o hodně víc. Člověk, který dokázal najít nový systém, který vedl k úspěchu ve hře, co už se hraje víc jak stopadesát let, si zaslouží obdiv. Žádné zbytečné klišé, prostě všechno do sebe zapadlo, jak mělo a každý si tento film musí užít. A nemusíte ani vědět, že se bejsbol hraje na směny. ()

Hollohlaway

Pohled do zákulisí basebalu, podsvětí agentů, managerů, a scoutů. Hry ve filmu moc neuvidíte, ale zas až tak to nevadí, o to víc si užijete věcí z běžného života klubu. Je to celkem zajímavé, i když Pitt podává normální výkon, nic extra. Ovšem děsně se to vleče, prostříhat o cca půl hodiny a bylo by to mnohem snesitelnější, takhle se obávám, že sonda do života maníka, který to všechno rozpohybovává, je pro nefanoušky basebalu a sportovních filmů vůbec, hůř stravitelná. ()

tommy187

Tak toto bola fakt pecka ! Úplná mega-trieda športových filmov, to sa musí uznať. Urobiť športovú, životopisnú drámu to chce naozaj odvahu a o to viac oceňujem tento film. Začínam si myslieť, že Pitt už dokáže zahrať naozaj všetko, táto postava mu padla ako uliata. Tento film je úžasne spracovaný, pozeráte na neho so zatajeným dychom, čakáte čo sa stane. Každopádne máte koncepciu, ako sa skončí, ale ono to je fakt niečo nové a ÚCHVATNÉ. 85% ()

giovanni3

Velmi zajímavý film, který získává na kvalitě tím, že j o skutečné události. Samotný příběh ne velmi zaujala, protože sám miluji statistiky a statistiky jednoduše platí, pravděpodobnost platí, atd... Zde Billy preferuje počítačové statistiky zatímco scout a trenér volí svůj pocit a zkušenost jednoduše nejlepší kombinace je od každého trochu (což zde nebylo) tudíž vytipovat hráče pocitem říci kdo z nich je nejlepší a hotovo. Celkově je snaha prorazit z chudého klubu s partou levných odložených hráčů velmi poutavá a dokáže solidně bavit. herecké výkony zde nelze moc hodnotit víceméně zde hraje Pitt a ostatní sem tam něco tudíž taková "one man show". Jsem spokojen a dávám 4z5. ()

voleman

Velmi vydařený film ze sportovního prostředí. Dokonce jeden z nejlepších sportovních jaký jsem kdy viděl. Ač se podle popisu může zdát že to bude celkem nuda je to po celou dobu opravdu dobrá zábava. Režisér si s filmem poradil tak dobře, že i já, který se o Baseball nikdy nezajímal, jsem byl překvapen jak mě film dokázal bavit. Navíc zde Brad Pitt hraje jednu ze svých nejlepších rolí, kde jsem mu jeho postavu zcela uvěřil a také s ní soucítil. Výsledný dojem posiluje fakt, že celý film je podle pravdivého příběhu, který je tady opravdu umě převeden na plátno. Možná že to mělo pár hlušších míst a sneslo by to mírné zkrácení některých pasáží, ale můj výsledný dojem mi ještě na 5* stačil. 85% ()

venca163

"This the way we do business in Cleveland.", celá "How is it going? Good goood, how are you?" scéna a vlastně celý film - hrozně opravdový, skutečný. Takže je to místy geniální a místy to může až nudit =). Scénář a herecký výkony perfektní. (80%) ()

Styxos

Film o prodeji pogů - hej, kámo, nehodí se ti do sbírky? V pohodě, koupím ho. Nebo rád bych koupil tvýho. Za kolik? Ok. Plácnem si. Fakt jsem netušil, že baseball je jak dražba koní. Jonah Hill - toho chlapa jsem neměl rád už ve Vlkovi z Wall Street a ani tady to nebylo lepší, ačkoliv mě tolik neštval. Ale jinak spokojenost, ačkoliv mě trochu mrzí, že filmu sálalo tak málo emocí. ()

kamar

Ačkoliv Moneyball má zajisté svou kvalitu a najde si cestu do vašich peněženek, tak pro mě jen 60%. Mám rád sportovní filmy a mám rád Pitta, ale na sportovní film mi chybělo více záběrů na hru a na životopisný/podle skutečné události mi nepřišel tak srdcervoucí. Při tvorbě televizního programu bych ho zařadil jako oddychovku na nedělní odpoledne. ()

ZkuKol

Film o odvaze k radikální změně, film o chcaní proti větru, film o lásce k baseballu. Brad definitivně přebírá štafetu od Redforda a já pevně věřím, že kariéru rozhodně neukončí, protože bychom přišli o skvělého herce, jenž - pokud mě akademie vážně nechce přesvědčit o své zabedněnosti - letos dostane sošku! Miller vypráví s citem a lehce, Sorkin mu napsal krásný příběh a tradičně dynamické dialogy. Film trochu trpí na oneman-show, Brad nemá protihráče, Jonah je slabý přicmrdávač a s postavou Hofmana prostě mohli udělat víc. Bennet prostě ještě není Fincher, takže ještě nedokáže udělat z dialogu akční scénu, ale úcta i láska k tématu je cítit, herce to bavilo a dřeli proto a být trochu silnější závěr, šahal bych po páté pálce, pardon hvězdě.¨ V Oaklandu máte tak málo peněz na baseball, že div nehrajete s paraolympionikama, abyste klub platili z dotací - Brad/Billy přesto přišel na to, jak v takovýchto podmínkách vybudovat vítězný team... 80% ()

LuciusWlk

Mýdlová voda s esencí skotské! Moneyball, jako sportovně-manažerský film, je hodně zajímavý. Pro americký trh. Nebo pro nadšence baseballu. Je to dobrá práce, občas emotivní, občas nudná. Nemůžu se ubránit srovnání ala Prokletý klub. Tady Moneyball pokulhává po jednotlivých metách. A ve všech ohledech. Nicméně, filmy tohoto ražení, kdy jde především o tu druhou stránku sportu, převážně skrytou běžným fanouškům, tedy managerskou, si rád vychutnám a říkám jen houšť. Jenomže, když nalijete neznalému člověku "mýdlovku" a řeknete, že jde o luxusní mnohaletou whiskey, vetšinou vám jí vychválí do nebe! Chápete? :D ()

Babous

Rozpačitý film. Zajímavý příběh o vytrvalosti a objevení nových postupů, ale moc natahované a ukecané. Brad Pitt dobrý jako vždy, je hezké, že i v jeho věku pořád může sehnat kvalitní role. ()

fox171cz

Jelikož jsem si nečetl obsah filmu, čekal jsem více basebalových záběrů, ale i tak to filmu nekazí pověst, protože v podstatě o to tady ani nešlo. Musím se ale přiznat, že ten rozhodující odpal měl opravdu skvělou atmosféru a právě tu na sportovních filmech tak žeru. Dějová stránka je postavena výborně, na začátku jsem se sice trošku nudil a trochu se v ději ztrácel, naštěstí to dobře napadlo a já si plně film vychutnával. 70% ()

slovan1

Slovičkaření s výborným scénařem. Sportovní film, kde více než samotný baseball jde více do popředí funkce GM a jeho poradců. Zavedení nového principu skládaní týmu a aplikování do praxe... Hezky popsaná proměna od loseru až (skoro) na vrchol. Pitt, dle mého, výborně zahrál svou postavu. Scéna, kdy mu dcera v obchodě zpívá s kytarou kousek své písně je best... ()

OughJay

Člověk toho nemusí moc vědět o baseballu, aby se moh podívat na Moneyball. Ona je to beztak Pittova one man show odehrávající se spíš v zákulisí tohohle sportu. Mám vážně rozporuplný pocity, protože je to skvěle napsaný, zahraný, zrežírovaný a tak dál. Dokonce by se podobnej koncept dal použít i v jinejch sportech nebo i odvětvích. Vážně jsem se nenudil, víc jak dvě hodiny mi utekly jako voda, ale asi už nikdy nebudu mít potřebu vidět tenhle film znova a vlastně jsem ho chtěl vidět jen proto, že se objevil na Oskarech. Nepřišel mi nijak revoluční, je to umě natočenej snímek o úspěšnym období manažera chudýho klubu, kterýmu patří můj obdiv za to co dokázal a jak se zachoval, ale takovejch filmů je mraky a tenhle je vynášenej do nebes jen kvůli výkonu Brada Pitta. Jeho tu vážně stojí za to vidět, mě to ale stačilo jednou. ()

fruitbueno

Nebylo to vůbec špatné, Bradu Pittovi jsem věřila a uvěřila jeho strasti a strádání, jen nade vším vlál ten proslulý americký (vz)duch, z něhož mě bere na blití. Navíc baseballu nerozumím (a ani nechci) a stopáž se mi zdála krapet přitažená. ()

Sdoom

Zdařilý snímek s poslední dobou čím dál sympatičtějším Bradem Pittem. Velké plus už jen za zvolené téma, navíc velmi dobře zpracované. Pro fanoušky baseballu, Oaklandu obvzlášť, to ovšem musí být ještě o level výš. Za mě spokojenost a 4 hvězdičky k tomu. (HD, orig.) ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (viac)

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

Nolan lanaří Deppa do sci-fi

26.10.2012

Pořád není úplně jasné, jaký bude další režijní počin Christophera Nolana. Film Transcendence, o kterém je řeč, bude totiž „jenom“ produkovat (jak jinak, spolu se svou manželkou Emmou Thomas). Režii… (viac)