Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

hroubek

Ještě těd si říkám proč jsem na něco takového koukal.Nebudu vyjmenovávat všechno co jsemi hnusilo, protože bych si zbytečně kazil den jen tím, že bych si připomínal.Film se svojí kvalitou vyrovnává Poslednímu vladci větru takže pokud se vám líbil tak běžte do toho. ()

drake31

Bolo to vcelku znesiteľné, potešilo pár odkazov na filmy, pár členov obsadenia (Emily Blunt - najviac) ale inak nezábavné, nesympatické a byť to dlhšie tak asi ošediviem z nudy. Proste taká blbôstka pre najmenších ktorú už v živote nechcem vidieť. ()

Danny F.

Takhle zhanit klasiku! Jako komedie mi to připadalo dosti laciné. Jack Black ze sebe opět udělal debila. Letošní filmy ve většině případu nestojí za nic. Slabší nadprůměr. 55% ()

Mishqo odpad!

No Jonathan Swift sa musel v tom hrobe prevracať...nič zmysluplného som v tomto filme nevidel a už aj keby som mal byť zhovievavý, nehľadať zmysel a proste sa uvoľniť a zabaviť tak ani to sa nedalo, ani štipka humoru nebola v tejto "komédii"...veľmi veľmi sklamaný...som niekde na pomedzí 0-1 hviezdičiek...no neviem nájsť nič začo by si to ten film zaslúžil ()

majkl44

Je to film do pohody. Vtipná parodie klasiky, typické vystupování Jacka Blacka a dobré obsazení zbylých herců a hereček. S tím vším se dalo před filmem počítat. Ale ten postavený stroj, který najednou překonal snad celé tisíciletí vývoje, a ten závěr ve smyslu "opičího tance", který horko-těžko pasoval i na Blacka, pro mě byly zklamáním.. ()

Master19

Naprostá ptákovina, kterou od odpadu zachraňuje pouze kouzelný Chris O'Roy... tedy O'Dowd. Lituju všechny, kteří si to zaplatili ve 3D. ()

Palvinie

"Jdu se ti dvořit jako vždy touhle dobou." (generál Edvard) - u této scény by se Swift možná i pousmál, ale jinak se musí v hrobě obracet. Hrůza! ()

Kurikmoon odpad!

Čo k tomu vlastne napísať? Stačí si prečítať napríklad komentáre Verbala, alebo Hellboya. Gulliverove cesty sú príkladom literárneho parazitizmu. Natlačí sa tam gýč, dnešná masová "popkultúra". Prepcháte to kopou reklám zo súčastnosti a dostanete ...Dostanete karikatúru - odraz súčasného konzumu, kde z rozprávky ostáva zachovaný len názov knihy a malý liliputáni. Jediné prekvapenie sa na pár minút skrývalo za tajomnou hmlou. A ani herecké obsadenie, či samotná Amanda Peet ma nepresvečí zdvihnúť, čo len jednu hviezdu k nebu. Vyhodené peniaze. ()

blackJag

Modernizovaná klasika, zbavená satirických tónů předlohy, sázející na prvoplánovou polohu, která je navíc téměř celá vysypaná už v trailerech. Ač sám jsem Blackovým příznivcem, začíná se nám trochu opakovat, kluk jeden zavalitá. Člověk se pořád sem tam uchechtne, ale žádná komediální sláva, to určitě ne. Příště budeme přísnější, staroušku! II Scénář: Joe Stillman, Nicholas Stoller (na motivy stejnojmenného románu anglického spisovatele Jonathana Swifta). Hudba: Brian Tyler. 50% ()

Guzo

Vcelku originálně pojatá komedie s Blackem v hlavní roli, jejíž největší neduhou je asi špatný střih a nenávaznost scén. Ono 85 minut dlouhá stopáž opravdu není zrovna ideální (ovšem lepší než aby to bylo natažené na dvě hodiny).. I přes to jsou některé momenty (změna z britské na americkou výslovnost) docela vtipné a i díky zmíněné krátké stopáži se člověk nenudí. Jinak je to film na jedno zkouknutí, který sice neurazí, ale dalo se z něj vytříska určitě víc. ()

Dreadd

Ze začátku jsem spíš přemýšlel, kde jsem viděl Amandu Peet (Jenkins z HIMYM), ve chvíli, kdy se Gulliver dostal do země Liliputánů mě to začalo bavit a na konci jsem upadl do letargie. Ale oceňuji ty spousty hudebních a filmových odkazů. ()

Koryntos

Když se mi stane, že u filmu 5 krát vytuhnu a musím se přinutit, abych ho dokoukala, tak se někde stala chyba, nebo to opravdu nebude film pro mě. Takové zprznění knižní předlohy se opravdu často nevidí. Film o loserovi Gulliverovi, ze kterého se příchodem do Liliputu, stává velký pozér, k takovému druhu filmů patří. Nokonec se mu nejen podaří sbalit nejkrásnější bábovku na světě, ale i s podivem zachránit malé človíčky. Nevím, která z těchto 2 možností je více nereálná. Asi si budu muset hodit mincí a doufat, že vybuchne a zabije mě, aby mě to nenutilo, nad takovým filmem přemýšlet. Gulliver, který není ani charismatický a bohužel vypadá i působí, jako ,,onanista mdlého rozumu.“ (Pzn. Omlouvám se uživateli Generovi, že jsem použila jeho vyjádření, o své osobě, děkuji ) , ale nic výstižnějšího mě pro postavu Gullivera opravdu nenapadlo. U scény s kropením, děkuji tvůrcům, že tento paskvil nedotáhli, až do úplné absurdity a mdlý onanista Gulliver byl vidět pouze ze zadu, vidět ho ze předu, tak by mě dozajista museli křísit. Navíc souboj Gullivera s ,,Transformerem“, nebo co to ,,ksakru“ bylo, byl na mě opravdu přitažený za vlasy. Kdyby aspoň tvůrci přivolali na pomoc se záchranou světa Umpalumpy s Karlíkem, nebo Rákosníčka, nebo jakoukoliv jinou pohádkovou postavu, možná by příběh aspoň maličko působil pohádkovým dojmem. Jediný na koho se dalo, dívat byl Jason Segel. ()

Autogram

Toto malo s Gulliverom spoločné asi len tých malých ľudkov. Keby tam nestrkali toho transformera, tak to mohlo byť aspoň mierne podpriemerné. S transformerom je táto óda na prerastený pupok už úplne trápna. ()

Roseinka

Tak Roy a Marshall mě hodně potěšili, stejně tak J. Black. Místy to bylo sice trapný, ale povětšinu filmu jsem se bavila. Byla to příjemná pohádka z dobrou parodií na americké filmy a to se mi líbilo. ()

KASUGI

Krátká stopáž a totální chaos co se týče diváckého zaměření. Vtípky mixované jak pro děti, tak pro vulgární pubescenty a něco málo pro dospělé. Potenciál by tam byl a Blacka mám rád. Škoda... ()

Madlene

Hloupé a prvoplánové vtipy, ze kterých vám místy bylo trapně za herce samotné, fádní výkony a triky jako ze střední školy pro animátory...Hlavně ne Guliverovy cesty 2, to by bla smrtelná dávka:-). ()

earl hickey

Já se bavil. V tomhle filmu nesmíte hledat žádnou hloubku ani žádnou velkou pointu. Když de tohodle budete držet,budete se dobře bavit a strávíte příjemný večer nebo odpoledne s celou rodinu. Tohle není žádný akčňák,ani žádné výbuchy smíchu,ale James Black je úžasný. A fanoušci Blacka si můžou hvězdičku přidat, a já jsem fanoušek Blacka a dávám tedy hvězdy čtyři!!!!! ()

zolo23

Na Guliverových cestách som bol ako malý chlapec v divadle a musím povedať, že už vtedy to bol nesmierny zážitok. Tejto zfilmovanej verzii som sa trošku obával, ale ako sa ukázalo zbytočne. Treba si uvedomiť, že Gulliverove cesty sú určené hlavne pre deti, ktoré budú určite nadšené. Ja som bol príjemne prekvapený a takého Yogi Beara ,ktorého som mal možnosť sledovať asi dve hodinky predtým jasne prevalcoval. Jack Black sa mi pozdáva čoraz viac a s Amandou Peet, ktorá je ako vždy náramne sexy vytvorili naozaj milú dvojicu. ()