Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Aleee89

Věděla jsem, že tenhle film bude hotová kravina, ale přece jenom jsem ve skrytu duše doufala, že by to nemuselo být tak hrozné. I když jsem se na druhou stranu vlastně docela těšila, že se podívám na nějakou nenáročnou ptákovinu, kterou můžu bez milosti odsoudit. Gulliverovy cesty mi to vyplnily. V čele nesympatický hlavní hrdina hraný nesympatickým hercem. Už to je velká překážka pro to, abyste si mohli film užít. K tomu připočtěte rádobyvtipnost a dementně zadaptovaný děj. Film se snažil přetavit literární klasiku v moderní komedii, ale nepovedlo se to ani trochu. Je to nudné, nevtipné a opravdu hloupé i trapné zároveň. Nejsem proti adaptacím, dokonce ani těm moderním, ale co je moc, to je moc. Trochu úcty ke klasice by to chtělo. Anebo aspoň talent, aby se z filmu nestala blbost jako v tomto případě. ()

corona

Rozumiem, že každej generácii treba dať nových Troch mušketierov, Robinsona, Kareninu a Gullivera. Je však na škodu, že vždy je to kvalitatívne horšie ako staršie filmové verzie, či dokonca priamo dehonestujú knižnú predlohu. Kiež by to aspoň primälo mladých siahnuť po knižných predlohách. Black už má to najlepšie dávno za sebou (ak to vôbec mal), Segel, so svojím psím výrazom patrí medzi top najneobľúbenejších herov, tá jedna * je na O´Dowda. Zaujímalo by ma, čo by Swift povedal na Blackovo močenie... ()

Dubro

Nech to znie akokoľvek, jediným šťastím je tá skutočnosť, že majster pera pán Jonathan Swift už prdí do hliny. Po projekcii tohto tiežfilmu by dnes určite hnil na psychiatrii a hádzal do seba vedrá sedatív. Ďalšou pravdou je, že keby vo filme nehral Jacko Blacko, nerežíroval to Robko Letterman a scenár nenaškriabalo duo Stillman-Stoller, bola by to v pohode pozerateľná komédia. ()

Cl3ricK

Blbost, kterou jsem ovšem čekal. Celý film jakž takž drží nad vodou herecký ansámbl. Dále se mi moc nezamlouvaly vodní triky, při noční bouři. Jinak, kdyby to nebylo tak hloupoučké, a bylo to více zábavné, snad by měl i film lepší hodnocení. 2 a půl. ()

Fíla

Ale no tak. Jack Black dobrý bavič a ve dvojice s Jasonem Segelem nevíte na koho se upírat více, ačkliov hlavní role je předem dána. Film na můj vkus celkem krátký. ()

Taninaca

Dvě hvězdičky … a největší plus na této komedii vidím, že je naštěstí relativně krátká, jinak by si možná odnesla ještě nižší hodnocení. Film určený spíše (jedině) dětem, pro dospělé tam chybí více inteligentní humor. Jediné co mě trochu pobavilo bylo „promítání“ známých filmů a scéna v domečku pro panenky...a to je proklatě málo. ()

maverick10

Dokola se opakujici silne moralizujici americka sablonovita komedie, kterou tady uz ani nezachranuje Jack Black. Je to pohadka a jako v takove nesmi chybet velky kus naivity a hlouposti. Hlouposti oplyval i reziser a tak je z toho jenom rodinna podivana na sobotni odpoledne. Bavil jsem se pouze u vystoupeni s Chrisem O'Dowdem, ktery jednoznacne zastinil samotneho Blacka ()

tufr

Největším problémem tohodle filmu je, že Jack Black nehrál Gullivera, ale jen a jen Jacka Blacka!! A to už sem viděl tolikrát, že mě to nebavilo! Jediný smích byl asi u divadelní inscenace titaniku a hvězdných válek plus stavba kávovaru a celého příbytku, tj. dohromady asi cca 2minut!!! To je velmi málo :/ 45% ()

M.i.k.e

když od něčeho nic nečekáte,tak vás to těžko může zklamat,ovšem Gulliverovým cestám se to podařilo.Jacka Blacka nemám rád a jeho styl humoru mi nikdy moc neseděl,ale i přesto sem doufal alespoň v zábavnou oddechovku a...a nic.I přes poměrně nabité obsazení a obrovský potenciál v podobě Swiftovy předlohy jsou Gulliverovy cesty zábavné jen v pár momentech.Zbytek je pouze nudná a přeplácaná vata,která poztrácela všechno kouzlo klasického originálu.Jediný kdo stojí za zapamatování je fanatický generál Chrise O´Dowda.S velkou bídou 2 hvězdy...40% ()

Antabelus

Jack Black klasika, Chris O'Dowd jakožto záporák jednoznačně trefa do černého a námět prostě zábavný. Takhle jsem se nebavil vážně hodně dlouho. ()

Havaj8

Klasickej Gulliverův příběh podanej v modernějším kabátu. Místama se člověk až divil, co tam nevymyslej, ale nevypadalo to tak zle. Dalo se na to koukat, tudíž bych za normálních okolností dal 3*, ale ten konec muzikální tomu snížil hvězdu okamžitě... ()

Martin741

Jack black v nudnej komedii so sice dobrym scenarom, ale s priemernou reziou Rob Lettermana a otrasnymi hereckymi vyknmi. Jedno slovo typicke pre tento film je NUDA. 50 % ()

Aljak

Popravde som očakával nejaký priblblý nezmyselný film, v ktorom mi príde strašne ľúto, že na neho bolo obetované také skvelé herecké obsadenie (Jack Black, Emily Blunt, Jason Segel, Amanda Peet a pod.). Ale som milo prekvapený - bolo to fakt skvelé, aj keď so Swiftovým príbehom bola spoločná akurát tak tá celková idea. No ale ani toto spracovanie nebolo vôbec zlé - dalo sa na tom aj zasmiať, k tomu výborná kamera, aj celkovo kulisy, všetko zmiešané s dramatickým príbehom - a nakoniec bol z toho celkom schopný film. Jednou z vecí, ktoré mi ale prekážali bola až tá prílišná infantilnosť niektorých scén - tie tak trošku zrazili úroveň tejto rozprávky. Ale aj tak, dostal som viac ako som pôvodne očakával. ()

Sinn

No teda! Jacka Blacka mám ráda a na Gullivera jsem se dost těšila, ale místo zábavné komedie s osobitým humorem se dostavilo jen zklamání. Některé scény vyloženě trapné, některé úplně zbytečné, ale abych nebyla vyloženě kritická, párkrát jsem se i zasmála, což bohužel celý film rozhodně nezachrání. Potěšila mě postava generála Edwarda v podání skvělého Chrise O´Dowda, na druhou stranu Jason Segel by radši neměl opouštět teplo opěvovaného seriálu. Film tak na dvě hvězdičky, ale za Edwarda a můj oblíbený War song jednu přidám. ()

lebowski!

Špatný, špatný. Čekal jsem hrůzu, ale přišlo čiré zlo. Záporů je kopec, takže řeknu klady: Chris O’Dowd (alias Roy z IT). To je vše. Když už takto Hollywood deformuje klasiku (což vlastně není nic nového), mohl alespoň plně využít její potenciál (nemluvě o Blackovi). Bohužel se tak nestalo a celé toto nevtipné dílo putuje do propadliště dějin. ()

O´Neill

Fajnová odreágovačka na odpoledne, kdy nevíte co dělat. Filmek ma skvělý soundtrack, leč někteří tvrdí že se tam nehodí, s tím já ale nesouhlasím. Hlavní tahoun Jack Black se do role neskutečně položil, a toho rockera přímo vyzařuje. Spousty vtípku, ideálně zvolená stopáž. Já jsem naprosto spokojen. ()

Daveed

Podle mě docela povedená podíváná. Mohlo být více vtipných scén ale i tak skvělé. Hezká rodinná komedie,. Jack Black byl výborný a stejně jako v Noc v Muzeu skvělý nápad filmu. Váhál jsem mezi třemi a čtyřmi, ale dal bych 4*, bylo to dobré. ()

Wladi.mir

Mě se to teda líbilo. Jacka Blacka mám rád a jeho humor také. Je to úplně normální odpočinková komedie, sice nic extra, ale stále to není ztráta času. Jinak ve filmu se objevuje spousta herců, které mám rád. Například Emily Blunt, Jason Segel a Roy z IT crowd - Chris O'Down. Tři hvězdy zasloužené. ()