Lemuel Gulliver (Jack Black) je menší zavalitý chlapík, ktorý už rezignoval na splnenie svojich snov, že bude úspešným autorom cestopisov. Pracuje ako poslíček v redakcii newyorských novín a tajne miluje editorku Darcy Silvermannovú (Amanda Peetová). Jedného dňa sa prekvapivo osmelí a podfukom ju presvedčí, aby ho vyslala napísať reportáž o bermudskom trojuholníku. Počas výpravy na Bermudy sa Gulliver ocitne vo veľkom víre a stroskotá v doposiaľ neobjavenej krajine, kráľovstve Liliput. Je tu obrom 22-násobne väčším, ako sú bežné miery sveta Liliputánov. Najprv ho síce zatkne generál Edward (Chris O'Dowd), ale čoskoro sa z neho stane veštkými obdivovaný a rešpektovaný obor. Pomôže prostému mladíkovi Horatiovi (Jason Segel) nahovoriť si princeznú Mary (Emily Bluntová) a sám dokáže poraziť nepriateľskú armádu Blefusciánov. K tomu pridá niekoľko vlastných vymyslených príbehov o tom, ako vymyslel najväčšie vynálezy sveta, príbehy o svojej odvahe, schopnostiach a zásluhách. Jeho dôležitosť naberá skutočne obrie rozmery. Keď však vyjde najavo pravda o tom, čo je zač, stratí Gulliver všetku priazeň, ktorú si u Liliputánov vydobyl. Navyše sa kvôli nemu obyvatelia ocitnú vo veľkom nebezpečenstve, a tak mu nezostáva nič iné, len nájsť spôsob ako napraviť všetky škody, ktoré napáchal. Napokon mu to pomôže, aby získal sebavedomie aj životnú lásku... (TV JOJ)

Jaňo

Za tých 90 minút som si mohol pozrieť radšej slovenskú futbalovú ligu a pravdepodobne by to bola väčšia zábava... Bohužiaľ. Ale Blacka mám rád a ten si zaslúži jednu hviezdu. Ak nemáte lístky for free ako ja, tak sa okolo tejto filmovej slátaniny ani nemotajte. ()

filmmovier

Ten film mě překvapil hned třikrát. Poprvé tím, že mu modernizace příběhu vůbec neuškodila, podruhé tím, že není tak hloupý jak jsem si myslel, že bude a potřetí tím, že v něm hraje Donna (Catherine Tate z Dr.Who). Jack Black to zahrál slušně, Jason Segel také nebyl špatný, nejlepší je ale určitě Edvard Edvardovič. Mě to skutečně bavilo, film mě mile překvapil, hezky se na to kouká, obsazení není vůbec špatné a některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Ten konec byl ale možná trochu přehnaný, jinak je ale tempo fajn a příjemně to utíká, hlavně část, kde se bojuje s námořnictvem. Klasická adaptace by v moderním Hollywoodu už asi neuspěla, ale takhle je to možná i lepší. Já dávám 75%, na jedno zkouknutí to opravdu může potěšit. A Donna mohla dostat víc prostoru... ()

tatanapope

Člověk si říká,konečně je v televizi k vidění i film a pak si říká,že já blbec nešel radši spát. Už jsem si tak nějak zvykla,že komedie stojí v celku za houby, ale toto bylo slabší než obvykle,ke všemu to působilo kýčovitě a vidět už to vážně znovu nemusím. ()

Script

Víc než jednu hvězdu za herecké obsazení nedám. Tohle je taková s*ačka, že se skoro na to nedá ani koukat. Nechápu jak na tuto blbost si dovolilo kývnout tolik známých lidí! ()

žvanimírek

Tak nějak mi je vcelku jedno, že se starej Swift nejspíš obrací v hrobě, ale těch vtipnejch scén je zde vážně zoufale málo a jako celek to působí dosti nudně. Hvězdy tady vysílám za soudnou stopáž a originální závěrečný titulky! ()

ecceHOMMO

Možno, že to chcelo sa s tým viac pohrať, možno že rockové hudobné vsuvky si mohli odpustiť, možno že svet fantasy mohol byť rozmanitejší, ........ ()

Mrkvič

Nejlepší na filmu zase ukázky. Přišlo mi, že některé vtipy potom ve filmu chyběly. Celkově je to hodně pro mladého maliličkatého diváka, a tak popíjí tlusťoch sám na lodi pouze colu a ne pivko. Odkazů na moderní dobu je tu podobně jako ve Shrekovi, ale postupem času strašně padá úroveň dolů, a je to stále pitomějí a pitomější. Konec už je vyloženě utrpení, ale dá se to dokoukat. ()

ivan_drago

Nesnesitelně dětinské tím nejhorším způsobem, pro mě opravdu nesnesitelné, furt tam musej cpát ty pojebaný ponaučení a klišé. Závěrečné muzikálové číslo snad točil Renč s pomocí Zdeňka Trošky, úchylárna ro(c)ku. Tu jednu hvězdu dávám za stopáž... ()

Mr.Bulanek

Film idealni k shlednuti s par prately, vyborne jsme se bavili, ale kdybych se na to dival sam tak bych sel asi s hodnocenim niz, ale nebylo to takove zklamani jake jsem cekal ze bude. takze 3* jsou opravnene ()

LiborGondek

Inu, popravdě jsem čekal nějakou další blbovinu a proto jsem byl mile překvapen. Film není vůbec špatný, má hlavu i patu, dohromady dává smysl. Jack Black si dokonce odpustil zbytečné a vyšinuté americké figury, které do svých snímků s takovou oblibou dává (pokud tedy vypustím ten závěrečný "tancozpěv", nebo co to mělo být). Když to shrnu, nebylo zde nic, co by mi nějakým zásadním způsobem vadilo, nebo trhalo žíly. Jako pohádka, proč ne. Dokonce se nebojím říct: JO, DOBRÝ... ()

Liznic

Nějak jsem si vzpomněl na to, jak Robert Altman mluvil o natáčení filmu MASH. Popisoval, jak se v průběhu natáčení hrozně pilo a všichni se sjížděli drogama. V případě Gulliverových cest bych se vsadil, že tomu bylo podobně. Velikým plus je krátká stopáž, i když tady působí i 80 minut jako věčnost. Jacka mám rád, Emily je krásná a potěší i Segel a hlavně O'Dowd ve vedlejších rolích, ale dialogy jsou hodně blbé a vtipu je málo. ()

terunka003

Milé, hezké, jednoduché, nenásilné, ujeté, střelené × místy dost šílené, pár zbytečných scén. Je fakt, že to bylo stupidní. Ale tak mile stupidní. Třeba umělá scéna s unesením princezny, vystřídaná vzápětí "močící scénou". Nebo uhlazené společenské oblečení vhodné pro královské rodiny opět vystřídány normálním běžným oblečením dnešní doby. A lákávé bylo už obsazení - Segel, Blunt, O´Dowd. ..taková blbůstka, u které se člověk nenudí.. ()

Maki89

stary znamy pribeh v modernom ponati, k tomu ako vzdy trhly Jack Black - uz len to je u mna zaruka toho ze sa budem smiat az mi budu slzy tiect, a to sa naplnilo, k tomu dobre obsadenie, prekrasna Emily Blunt(Jack Black si princezny do filmov vybera presne podla mojho vkusu - vid Year One a tam Olivia Wilde), k tomu narazky na Star Wars a vlastne vsetko co hybe nasou kulturou... scenky ked bol ako babika tiez podarene... ja som sa skvele bavil, aj ked to bola neskutocna kravina :D 8/10 ()

tnp101

Celkem zajímavý námět, který však ztroskotal na neustálé snaze být co nejvíc cool a co nejvíce odkazovat na nejrůznější slavné pop-kulturní ikony. Vtipy jsou ve většině případů chladné až trapné, i když několik povedených hlavně situačně založených scének se zde najde. I to herecké obsazení (nemluvím zde primárně o Blackovi) je docela sympatické. Počítačové efekty vypadají vcelku pěkně a 3D snad, jako u většiny snímků, není vůbec potřeba. Uvažoval jsem nad horšími třemi hvězdami, ale závěr s neuvěřitelně trapným hudebním představením, které se tam opravdu absolutně nehodilo, hodnocení nakonec srazilo na dvě. I přesto však myslím, že jako jednohubka to i vzhledem k jeho krátké stopáži neurazí. Další projekce však již zcela ztrácí smysl. ()

oveckaoa

Nechápu jak tento film mohl natočit režisér úžasných Monster Vs Vetřelců. Zatímco Monstra byly vtipné a zajímavé po všech stránkách Gulliver je naprostý opak. Jack Black je asi tak vtipný jako když si 80 letá babka v autobuse uprdne a optá se zda to někdo cítí a zbytek stojí za prd. Liliputi taky za moc nestojí a o tricích škoda mluvit. Nejhorší na tom všem je že to má určitý potenciál (minimálně ta scéna s tou velkou holkou a baráčkem) který by v dobrých rukou mohl byt úžasně proveden zatímco zde je sračkově proveden. Nejhorší film co jsem tento rok zatím viděl nezasmál jsem se ani 1 (a přitom mě třeba film Disaster Movie příjde vtipný takže náročný nejsem) jen kroutil hlavou nad stupiditou filmu třeba jak je film Avatar tak Gulliver z něj vytvoří Gavatar nemluvě o hasení močením. ()

Nihlathak

V podstatě nic jiného než zachování trendu moderního Hollywoodu, a sice sebrání a totální znásilnění nějaké staré storky a její převedení do současného nastavení světa a konfrontace příběhu s nějakými moderními hovadinami. Dnes nemůže vzniknout v takových vodách nic jiného, protože tohle vydělává. Hlavně, aby tam bylo něco moc cool, něco inženýrsky vyrobeného přímo pro plebs, pro tzv. (fuj, jak já to slovo nesnáším) teenagery. Aby to sdíleli na Facebooku. Aby to těm průměrákům padlo do noty. Aby se bavili, jak je hustý, že Jack Black pomočí krále Liliputů. A pak čumí jak blbci, když se odehrává nejlepší scéna z filmu, jak interpretuje Liliputům jiné filmy. No zkrátka zatuchlá plesnivá prašivá zelená houba a ne film. ()

T-pack

Již asi padesátá adaptace slavných Gulliverových cest, teda té zřejmě nejslavnější do Liliputu. A stejně jako asi 40 předchozích bohužel předvídatelná a nezáživná. Pominu i fakt, že tahle komedie si zaslouží přívlastek romantická, kdy vyslovujeme slovo romantická s podobnou nechutí jako strup nebo plesnivý chleba, ale je to především film, který plýtvá potenciálem nalevo i napravo. Dalo se vytěžit mnohem víc z komedie, ve které se sešli Jack Black, Chris O'Dowd, T.J. Miller a Catherine Tate. Mluva a chování na Liliputu byl zřejmě pokus o vyvolání smíchu nad jejich komičností, ale bohužel to působí trapně. Příběh neuvěřitelně prvoplánový a několikrát tu máme i "přátelský" toaletní humor. Jack Black je stále sympaťák a film měl silnější momenty, bohužel jich bylo poskrovnu a tak se ta moje jediná hvězdička dá označit přiléhavě slovem škoda. ()

venison

Mám ráda Jacka Blacka a jeho střeštěné komedie, ale tohle je fakt hodně nízká úroveň televizní zábavy.. Námět filmu není zlý, ale dialogy i herci jsou naprosto příšerní.. Do toho mizerné tríčky.. Vážně? ()

VasaX

Jack Black a jeho krok do hovna. A vlastně všech zúčastněných známějších herců. Black zrovna nehraje první velkofilmovou třídu, ale hodně kousků v jeho životopise je více jak zajímavých a často i neotřelých. Ale tohle je jeden z těch omylů, co se v jeho repertoáru bohužel také nacházejí. Známé téma, otřesným scénářem sesekané na filmový obsah 87minut, pod taktovkou divňouse. Je to nezábavné, nevtipné, a místy až otravné. Pobavil jsem se snad jen u scénky s pilotem, a snad by se možná ještě něco našlo, ale je škoda nad tím hlouběji přemýšlet. Děkuji za pozornost. ()