Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Bozvav

Tento film je dobrý. Jason exceluje, ostatní zdárně sekundují. Jistě žádné duševno, obsáhlé a nedej bože inteligentní dialogy se nekonají, ale ve své kategorii a žánru velmi dobrý. Mám ráda Stathama, snesu Fostera a chtěla jsem akci. Té se mi dostalo v míře vrchovaté. Přitom film není bezúčelově brutální ani debilní. za mne slušných 85%. ()

TheSpearCZ

Takový Stathamovský standard. Akce byla parádní, Ben Foster vypadal v jednu chvíli jako pořádnej psychopat a všude se mlátí, střílí nebo teče krev a přesně takhle to máme rádi. Na druhou stranu však, něco velmi zajímavého (nebo snad inteligentního) to taky nebylo. Každopádně to na mě zanechalo spíše lepší dojem. Lepší 3* ()

zelda82

Je to takovy rozporuplny film...Predlohu neznam nemuzu hodnotit, ale nejak sem se celou dobu nemohl zbavit dojmu, ze se zbytecne moc keca a malo strili...A kdyz uz se strilet zacalo, tak byl najednou konec...Ale ten zaverecny vzkaz na sedacce auta me fakt pobavil:)) ()

Hapretor

Chabý. Nenápaditý. Jen remake lepšího počinu, kde hrál lépe Ch. Bronson. A to mám Stathama fakt rád. Tady mi přišel jen průměrnej. Asi si zapomněl píchnout trochu testosteronu nebo adrenalinu. A na rozdíl od filmu s Bronsonem je tady typickej happy "USA" end, kterej tento počin sráží ještě víc na dno tuctovosti, předvídatelnosti a kýčovitosti. ()

sbl

Tajně jsem doufal, že nepůjde o další tuctový, předvídatelný akční film. Bohužel jsem dostal přesně co jsem nechtěl. Podle Jasona pravděpodobně za pár let vznikne herecký styl "Statham". Bena Fostera můžu, a ten podle mě válel ještě víc než hlavní postava. Uvidíme jakou roli vezme příště a rozhodně se těším, protože i akční stránka mu šla na výbornou. ()

hEROic

ja myslim, ze dobry :) poctiva krvava akce, kterou nikterak nezatezuje zbytecne komplikovany dej... co jsem chtel, to jsem dostal, odchazim spokojen s tim, ze se znovu rad casem podivam :) 70% ()

mala_kea

Stathamova klasika. Nic moc scénář, a od začátku do konce pořád stejná nota. Na druhou stranu parádní akční scény, u kterých nemusíte moc přemýšlet a příjemně si odpočinete. ()

aslavey

Zahrabte do země Xaviera Gense, hoďte místo něj Westa, nakopněte Olyphanta a přihrejte Stathama, malinko pozměňte scénář a Hitman je natočenej tak, jak měl být už před 4 rokama. Mechanic je sice trošičku odlišný, ale v principu hodně podobný. Nicméně k hodnocení filmu bych řekl jen to, že jsem z něj rozpačitý. Na jednu stranu ta strohost a nepřemrštěnost akčních scén nevadila, na druhou by to chtělo do těch scén dát větší koule. Vtipu film taky moc nepobral a výkony hlavní dvojice bohužel, ač nebyly z nejhorších, nedokázaly celkovou situaci uplně zachránit. Přesto 3 hvězdičky. Minimálně za stopáž, která uplně vyhovovala, za hudbu a za lehoučce nadprůměrně odvedenou práci. ()

Wolvie

Velké zklamání.Mechanik měl potenciál,ne že ne a myslel jsem,že Statham narazil konečně na šťavnatější projekt,ale ten film je jen rutina,která není dostatečně zábavná,akce nemá spád,je to prostě nuda.A to je to nejhorší,co se akčnímu filmu může stát. ()

montongery

Kalsický thriller s dobrou atmosférou, ale také i s předvídatelným koncem, který táhnou hlavně Jason Statham a Ben Foster. Bez nich bych dal asi o hvězdičku míň. ()

Wargoo

Nič extra... Statham si v minulosti vysoko nadstavil laťku, ktorú myslím si zatiaľ neprekonal... Jeho TRANSPORTER bol a zatiaľ aj je jeho najväčším úspechom. Ale, v prípade tohto filmu ma potešil Hitmanovský prístup k riešeniu vrážd, resp. nehôd / náhod. Pripomenul mi časy, keď som sám v koži PC postavy Codename 47 maril životy, a snažil sa to robiť ako najväčší profík. Preto 3***, inak predvídateľný dej a recyklovaného bolo tiež hojne. 54,039 % ()

BOURQUE

Jednoduchý, nenáročný a nekomplikovaný remake. Samozrejme, úspech filmu je založené na J. Stathamovi. A čiastočne na B. Fostera. Mne osobne sa to páčilo, hlavne pointa na konci. Raz sa na to určite dá podívať a porovnať s originálom (Ch. Bronson). Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Rockerman

V první půlce překvapivě nudný film. Ve druhé polovině je to lepší, jsou tu dost drsné a brutální scény. Závěr je slušně, ale předvídatelně vypointovaný. Hlavní hrdina je "nucen" zabít svého přítele a učitele Harryho, ale když zjistí, že to vlastně udělal zbytečně a neprávem, chce se pomstít. Závěr, kdy tuto pomstu za vydatné pomoci Harryho syna vykonává už je přece jen podle všech pravidel akčních filmů a je to tedy ta nejlepší a nejvýživnější část filmu. Pro mne tedy čistý průměr. ()

mourinho

"Chová se jako Kurýr a není to kurýr" - touhle vtipnou hádankou glosoval MECHANIKA ve svém komentáři uživatel Fr a já mu za to tleskám, protože nic výstižnějšího jsem tady k tomuhle filmu zatím nečetl. Jen bych ještě přidal názor, že KURÝRA podle mě tato nová Stathamovka dokonce v mnohém překonává. Není totiž tak bláznivě přehnaná, je drsnější a díky absenci komediálního odlehčení působí daleko serióznějším dojmem. Jinak jde o remake stejnojmenného snímku z roku 1972. ()

agassi68

Dostal som presne to, čo som očakával. Každé iné nazeranie na Stathamovky vám prinesie len sklamanie. Na moje prekvapenie to nebolo vôbec špatné. Najmä naturálne zobrazenie nájomných vrážd ma potešilo :). 65% ()

Puol

Takéto niečo si v duchu sa predstavujem, keď niekto povie: pozrel som ďalší tuctový akčný film s Jasonom Stathamom. Originál som nevidel, resp.si nepamätám, že som ho videl. ()

jirkis

Úvodní scénka byla trochu slabší, chybí mi tam emoce, ale v podstatě nic jiného vytknout nemůžu. Akce byla svižná a pomstychtivá. Steve byl nakonci dobře převezenej :D /65%/ ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)