Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

RomeroIsGod

Původního mechanika jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat. Přiznám se, že jsem na to koukal jenom kvůli Stathamovi a nebejt jeho, tak mě Foster tak otráví, že bych to ani nedokoukal. Protože to je šílenej vocas. Ale takhle je to další akce, na kterou se dá bez újmy podívat a pak zase v klidu zapomenout. Pár dobrejch smrtí, dobrý zpracování - 70% ()

Thomm

Solidní akce na jedno zkouknutí, film rozhodně nenudí, ale od Stathama bych čekal o trošku víc. Určitě to ale není nějaký propadák a bavilo mě film sledovat. ()

majec4

Super akcia. Statham opat mlati vsetkych. Da sa namietat, ze dej bol trosku predvidavy, ale ja to Stathamovi aj tak vzdy vsetko zozerem. Je to proste moj oblubenec a akukolvek chybu prehliadam, pretoze jeho filmy pozeram kvoli nemu. Prekvapil ma Foster, ktory sa velmi dobre zhostil ponuknutej ulohy a pravdupovediac niekedy som mal pocit, ze je drsnejsi ako Statham. Spolu im to slo velmi dobre. Vidiet ich spolu v nejakom dalsom filme by bolo super. Aby som sa vratil k akcii. Super kamera s velmi dobre zvladnutymi vizualnymi efektami. Nerad to davam do komentu k filmu, ale kazde jedno umrtie vo filme bolo odlisne od toho predchadzajuceho a to bola jedna z veci, vdaka ktorym som film sledoval s napatim. ()

toi-toi

Posledný skutočný akčný hrdina a najšialenejší herec v hollywoodskej hre. Foster i Statham majú svoje filmové škatuľky, ktorých sa už asi ťažko zbavia. Ale nápad spojiť týchto dvoch v jednom týme s energickým scenárom? Tak to klobúk dolu nad takým klišé. Dôležité ale je, že to klišé funguje, má kvalitnú kameru, hudbu a pár skvelých nápadov v rukáve. ()

PhillM.

Drsná old skůl vinylová řežba, s mechanickým Stathamem. Ten opět nabízí svůj výraz tváře 1.01 "do každého počasí". A je jedno, jestli je zrovna slunečno, kouřmo, krvavo, hlavostřelmo, okobodalmo, rukylámalno, chlastalno, souložno, nebo posouložno. To ale od Jásona čekáme, stejně jako od filmů typu Mechanik čekáme to, že nám při nich mozek "ufujazdí preč" a my se s chutí přímo vepřovou zavrtáme do těch chutňoučkých pomejí. Zamrzí pár blinkanců v podobě křečovitých pokusů o humor, které nesmyslně podmalovává dramatická hudba. Dávám horší čtyři. ()

TheSpearCZ

Takový Stathamovský standard. Akce byla parádní, Ben Foster vypadal v jednu chvíli jako pořádnej psychopat a všude se mlátí, střílí nebo teče krev a přesně takhle to máme rádi. Na druhou stranu však, něco velmi zajímavého (nebo snad inteligentního) to taky nebylo. Každopádně to na mě zanechalo spíše lepší dojem. Lepší 3* ()

Flopik

Mňa to nejako extra neoslovilo. Pozeralo sa nato dobre, Jasona mám rád a potešila aj Mini Anden. Akcie celkom dosť aj keď mohla byť lepšie natočená. Za mňa proste priemer na ktorý zabudnem veľmi rýchlo. ()

nessbeal

Film som akurat dopozeral, diky hogwartsovi za titulky, presne nejak takto si predstavuj akčný film, myslím, že všetky prvky akcie, vykreslenia príbehu sú tam, nápadito vymyslené, vrelo doporučujem, vyvrcholenie filmu presne ako som očakával, na najlepšieho mechanika nevyzrie žiadny žiak. ()

KOZEL84

Od tohodle člověk dostane přesně co by čekal.I režisér šel poznat.West nebo Sena.To se nejde splést.Statham se furt opakuje a i když mu tyhle role sedí,trochu tím už nudí (s tím drtičem odpadků vyloženě zklamal).Aspon' mu tady sekunduje všestranější Foster.Chtělo to víc akce a mín' keců (nebo lepší keci).Za pár minut nevím,že sem to viděl.Na co sem se to díval?Nějaký Kurýr či co? ()

Venous666

Kdyby tam nebyl ten jeho ocásek, co stejně akorát škodí a buzeruje, tak by tento film měl z mého hlediska lepší hodnocení. Akčních scén tam bylo nějak málo, jsem přece zvyklý na J. Stathama a na jeho neokoukatelný výraz. Našel jsem místa, kde bych se nejraději otočil na bok a šel spát, naštěstí to má jen 90 min a tak se to dá přežít. Slabší průměr ()

lady01

Jason byl skvělý jako vždy :-). Ale Steve? Ten mě tam neskutečně rozčiloval. Takový konec mi vůbec nevadil. Jen to auto... Škoda ho... ()

Martyr

Najomny vrah milujuci luxus, poriadok a staru dobru klavirovu klasiku na platni /pred prehranim treba platnu posuchat suchou servitkou/, hranu asi samotnym Stathamom v 9 rokoch je urcite postava okolo ktorej sa musi vytvorit jedinecny pribeh a jednoznacne natocit 90 minutovy originalny film. Samozrejme najomny vrah nemoze ludi strielat len tak, a tak mu scenaristi vymysleli, ze bude ludi strielat za peniaze. Aby to ale nebolo tak jednoduche, nebude ich len primitivne strielat, ale aj otravovat (jedmi), dusit a topit. Do tohto vsetkeho sa dokonca este zmestila vsuvka o klamstve, podraze a pomste, ktoru treba jednoznacne vykonat aj na ukor horiacich domov v uliciach a mame to. Ze to uz odniekadial poznate? Ale kdezeeee..toto je novinka z roku 2011 priatelia. Kazdy krat som gulal ocami pri westernovom hudobnom motive, ked novodoby Bruce Willis odchadza z miesta cinu s kamennou tvarou( ktoru asi zhodou okolnosti pouziva pri kazdej prilezitosti ci uz ide o scenu romanticku alebo bojovu) a vdaka novemu csfd mam moznost poznat hned aj meno toho blba co to spachal. Kto mu toto schvalil pre pana jana. Inak vsetko naporiadku a pacila sa mi dokonca jedna buzibitka. Jedine co by som vypichol ....nezabili mu zenu a partaka. ()

Kiedes

Někam šel, někoho zabil, pak někoho vojel, pak zas někam šel, někoho naštval, tak ho zabil, pak odjel. O NIČEM! Jen konec není tak šílená nuda. I Statham se nudil. ()

TaanStari

"Steve, If you're reading this, then you're dead! Bishop" Jedna z mála světlých chvil tohohle filmu. Foster s knírem nikdy nebude sympatický. ()

jane1106

Překvapivě nezajímavý, nedynamický akčňák, který postrádá vtip, odlehčenost a sebereflexi Expendables a jakýkoli nadprůměrný aspekt, který by stál za řeč. Stathamův statický xicht nedal šťávu ani postelovým scénám a poněvadž je Foster podstatně lepší herec, pro jistotu nedostal příležitost se více psychologicky rozehrát. Největší dojem ve mně patrně zanechala scéna v garážích před likvidací Sutherlanda. ()

Saur.us

Tuctová akce, která až na pár scén ničím nepřekvapila a ani příběhem mě dvakrát nenaplnila. Až na pár zajímavých scén opravdu nic moc... ()

dawe787

Hodnocení bylo pro mě obtížné, neboť znám původní film s Charlesem Bronsonem z roku 1972 (tedy 40 let starý, ale kvalitní film). Moment překvapení byl ten tam, vše jsem věděl jak dopadne hned po 10 minutách, kdy jela moderní kopie ve stejných kolejích jako hit ze 70.let. Pak jsem si říkal, že možná Statham není ještě tak starý na pardála-mechanika-učitele a jeho žák, taky není hezounek a bohém v jedné osobě jako v původním filmu, ale přestal jsem srovnávat a nechal jsem se unášet ne dějem, ale novými scénkami a druhá polovina filmu byla překvapující, svižná, akční a zkrátka dobře vychytaná. Dávám proto za 4 hvězdy díky novým nápadům a hereckým výkonům. Bronson byl Bronson, ale ta pasáž, kdy se chtěla ta pošahaná holka zabít taky filmu nepřidala na kvalitě. Prostě tento remake je v pohodě. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)