Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je skúsený zlodej; jeho majstrovstvo spočíva v kradnutí najcennejších tajomstiev. Kradne myšlienky z ľudského podvedomia v čase, keď je myseľ najzraniteľnejšia - keď človek spí. Cobbove výnimočné schopnosti z neho robia nielen vyhľadávaného odborníka, ale aj ohrozeného utečenca. Musel obetovať všetko, čo kedy miloval. Teraz má šancu na vykúpenie, šancu získať späť svoj život. Táto posledná úloha je nielen veľmi riskantná, ale zdá sa, že je aj nemožná. Tentoraz jeho úlohou nie je ukradnúť myšlienku, ale skôr ju niekomu podstrčiť... (HBO Max)

T1000

Inception je za mě nejlepší film Christophera Nolana. Skvělý Leonardo DiCaprio jak ve většině svých filmů, ale hlavně úžasný scénář s vizuálními efekty (Oscar). Co film dělá u mě tak oblíbeným je závěr, když se DiCaprio probudí v letadle, v tu chvíli se spustí nejlepší soundtrack od pana Hanse Himmera, pak Leo prochází letištěm a stále nevěří, když pak přijede domů a všichni si myslíme, tak teď už není ve snu na 100%, tak roztočí káču. Pak se podíváte po druhé, po třetí, a stejně nevíte kde pravda vězí no prostě bomba. ()

Dalajlada

Velice poutavý film. Nápad je opravdu vynikající a provedení skvělé. Jen ten konec se dal trochu předvídat, ale to zas až tak ničemu nevadí. ()

Sejdyndou

5* už dávám je za to, jak originálně zpracovaný film je. Je až neuvěřitelný, kam režiséři dokážou zajít. Musela jsem film shlédnout po druhé, abych ho dokázala pochopit. Protože na první pokus se to nikomu nepovede, je k tomu potřeba se hodně soustředit a přemýšlet. Ale když si člověk uvědomí, jak je to propojené, tak je to naprosto geniální. A opět hlavní postavu skvěle zahrál Leonardo DiCaprio, který se bude snažit řediteli velké společnosti vnuknout myšlenku pomocí snů společně se svými přáteli, aby získal zpět svou pravdu a úctu. A hudební podkres od Hanze Zimmera tomu dá správné napětí. ()

Snowjon

Jedním slovem “Geniální” silný složitý příběh, každou minutu filmu už chcete vědět co se stane dál, velmi překvapivé, dobře eskalující, skvěle zahrané s koncem který mě nechal přemyšlet o tom jak to vlastně je a může být asi týden, a ani po tom si nemůžu říct s jistotou že to tak je, to tomu dodává ještě něco navíc oproti ostatním filmům ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Přál bych si to, ale nedokážu si tě vysnít v celé tvé komplexnosti. Dokonalosti i nedokonalosti. Podívej se na sebe. Jsi jen stín mé skutečné ženy. Líp to nedokážu. Pořád ale nejsi dost dobrá." Leonardo DiCaprio s Tomem Hardym se noří do snů o snech... Blbost na entou, která má pěkný vizuál. 2* za střílečky na lyžích a sněžných skútrech + herecké obsazení. - 30%. ()

P3rcy

Jak to říkala Stanova máma v Městečku South Park? "Jen proto, že to je zatraceně zložitý, to ještě nutně nemusí být cool." Každopádně musím uznat, že Nolan umí dělat film ... ()

NejkubaCZE

Proboha jak já miluji Christophera Nolana. Vždy přijde s tak geniálními filmy a Inception je dle mého názoru ten nejlepší z nich. Film mě fascinoval nejen svým velice originálním napádem, ale i příběhem. Nakonec přišlo i úžasné rozuzlení příběhu a další otázka, která mě trápí dodnes. A k tomu ta úžasná muzika od skvělého Hanse Zimmera! Myslím, že se jedná o můj nejoblíbenější film vůbec a na to aby Inception z této příčky někdo shodil je potřeba opravdu hodně. Film je naprosto jedinečný a výborně zpracovaný, který by měli vidět všichni filmový milovníci. 10/10 ()

Jiri.Jirik.M

Když jsem Počátek zhlédnul, bez rozmýšlení jsem prohlásil, že jde o nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. Popravdě chápu, proč jsem to řekl. Tenhle film mě pohltil už od prvního záběru a minutu po minutě jsem ho hltal. Film má užasnou myšlenku, úžasné herecké výkony, vynikající hudbu, skvělé a sympatické postavy, a hlavně úžasné a dech-beroucí efekty a akční scény. Sice je ten film těžší na pochopení (ani já jsem ho nechápal na 100%, i když jsem ho chápal víc jak prvně), ale rozhodně stojí za to se na něj podívat. Po čase sice prvotní nadšení vyprchalo, ale stále je tenhle film pro mě nejlepším akčním (a nejlepší sci-fi) filmem, jaký jsem viděl ()

zajpton

Jen skutečně ti nejlepší dokáží zpracovat silné téma, výbornou, originální myšlenku takovým způsobem, že to zaujme i nefilmové fanoušky. Více netřeba. ()

Sejkorka

Tak asi o setinu snížím průměr filmu, ale mě to moc neoslovilo. Chápu, je to o snech a jejich ovládání, ale až takhle? Byť je to sci-fi. Nedá se v tom neztrácet. Jasně, že je to účel a asi nejsem dost bystrý všechno pochopit. Uznávám vysokou kvalitu snímku, jsem rád, že jsem se podíval, ale neřičím nadšením. Aspoň, že Američani nezklamali a zachovali hepyš. ()

r3musko

Ja neviem, čo na tom vidíte. 2x som to začal pozerať a 2x som to nedopozeral. Efekty pekné, ale zbytočne zamotaný dej. Zatiaľ nebudem hodnotiť. ()

F50Ferrari odpad!

Ale jako jó, musim uznat, že sračka to je opravdu obřích rozměrů. Možná, že je to až sračka ve sračce a ještě jednou ve sračce :-D ()

Vestor

Přehajpovaná samoúčelná slátanina, jako ostatně téměř všechny Nolanovy filmy. Režisér chce natočit akčňák plný spektakulárních efektů, ale zároveň se mu nechce sepisovat dlouhý příběh nebo dokonce trochu rozvíjet postavy. Tak si vymyslí plytkou zápletku o pronikání do snů, což mu umožní v jednom filmu obracet města vzhůru nohama, cestovat mrknutím oka z města do zasněžených hor. To vše bez nějaké logické návaznosti a vysvětlování. Postavy připomínají spíš náhodné figurky vhozené do nového levelu videohry. Díry ve scénáři vyplní pár nesouvisejícími hádankami, takže si pak vesničtí intelektuálové mohou toto veledílo pouštět třikrát po sobě a připadat si děsně chytře, když v tom instantním guláši hledají skryté poselství, které tam není. ()

Fu_Ki

Fascinujúci brutálne spravený film s časom a divákovou mysľou a napätím a všetkým možným. No já jsem nedejchala! Strýček Nolan, opět nesklamal. Videla som od neho všetky časti Batmanov, Tenet, Interstellar, Dunkerk, Memento, Dokonalý Trik, a určite neboli posledné. Prostě Kurva Shit dobrej film zatraceně!! ()

NinetyOne

Narozdíl od ostatních vysoce hodnocených Nolanovek mě Počátek zase tolik neuchvátil. Je to bez debaty mistrovský dílo a dávám mu 100%, ale chybí mi v něm takovej ten "Ach" moment, co má například Interstellar. Možná to je tim, že jsem si za 150 minut nevytvořil vztah k hlavnímu hrdinovi, a to ani 10 let po premiéře. Ale film to je brilantní. 100% ()

MatyRock

Druhé scifi, po Interstellaru, co jsem od Nolana viděl. Aaaaaa jo! Líbilo se mi to moc. Hlavně je to ten tip filmu u kterého vážně musíte myslet. Takže jestli chcete u filmu jen chillovat a mít mozek v režimu spánku, tak se radši na tento film nekoukejte. Nebo vlastně můžete, akorát váš zážitek bude značně indisponován nepochopením stoprocentně příběhu. A to že příběh je to hlavní. Ale akce také nedělá ostudu. Tedy naopak! Je excelentní! No a i herci jsou excelentní. Bohužel co už excelentní není je to, že nebudete s postavami tolik soucítit a cítit nějaké hlubší emoce. Alespoň že ta hudba nějaký pocit Vyvolá. Hans Zimmer odvedl skvělou práci. 9/10 tohle se jen tak nevidí! ()

Tucne.prasa odpad!

S našim bývalým ministrom financií to má spoločné nielen meno, ale aj fakt, že v oboch prípadoch sa jedná o navoňané lajno. Tvári sa to byť niečím sofistikovaným, pričom nič viac ako dobrý ale nudný vizuál to nie je. Ak to má mať hĺbku, dajte to natočiť Rusom. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (viac)