Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek Počátek, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů. (oficiálny text distribútora)

Fufak

Trio Nolan/DiCaprio/Zimmer, mi už v prvých 20 minútach (asi jediný čas, keď som sa cítil vo filme troška stratený) naznačili, že na plátne sa bude diať niečo úžasné a v priebehu ďalšieho trvania filmu mi to dokazovali jednou bravúrne natočenou scénou za druhou. Vážne obavy som mal z toho, že sa budem vo filme strácať, ale scenár je tak geniálne napísaný, že žiadny problém som s tým nemal a aj napriek snívaniu v X dimenziách som v kine sedel s otvorenými ústami a vychutnával si film. Bravo, Chris vytrel zrak všetkým kváziscénaristom a ukázal, ako sa točia inteligentné, moderné blockbustre. ()

Aika

I přes všeobecný úspěch tohoto filmu a jeho vznášející se recenze mne film nevtáhl do děje a v jeho druhé polovině mi bylo úplně jedno, jak to dopadne, vůbec mě nezajímalo, kam se odvážná skupinka Dannnyho parťáku hrne a konečná pointa byla předvidatelná. Film vyžaduje hodně soustředění, které narušuje smíchy praskající a hlučící sál, který má dojem, že se kouká na komedii století, konečnou scénu pak hodností potleskem....Proč ? To je otázkou mého dlouhého přemýšlení, proč se ten film tolik líbí, kde obecenstvo našlo tak silný příběh????....Nolane, nikdy jsme si nerozuměli a teď si to nijak nezlepšil! ()

feho312

70% .. Standardne skvely vykon Leonarda DiCapria nie je vobec potrebne spochybnovat, skvela hudba Hanse Zimmera dodava filmu skvelu atmosferu. Kulisy skvele, vizualne efekty taktiez. Prijemne ma prekvapil herecky vykon Toma Berengera. Nápad to bol velmi pekny a Chris Nolan opat ukazal, ze je na spicke zanru, musim ale povedat, ze som od tohoto filmu cakal viac. Idea a "vrstvenie" filmu je z mojho pohladu samoucelne a chyba mi nejaka hlbsia myslienka, ktora by dodala filmu tu vynimocnost, ktoru som hladal a nenasiel. Mozno aj preto sa mi zda, ze zaver filmu akoby nemal kam resp. z coho vygradovat a bol znacne ocakavatelny. Posledna klapka filmu, ktora nam ma zasiat semienko pochybnosti, ci sa Dom Cobb naozaj stretol s detmi v realite, alebo to bol sen bola hrozne gycovita a keby vo filme nebola, tak by sa mi to ani neratalo. :) Kazdopadne urcite doporucujem vidiet a vytvorit si vlastny nazor. ()

sidthekid

Další geniální kousek od Nolana. Fantastický vrstevnatý děj, ve kterém se sny střídají s realitou. Úžasná atmosféra podpořená Nolanovým dvorním skladatelem Zimmerem. Výborné herecké výkony a neuvěřitelný konec. Zatím suveréně nejlepší film tohoto roku. ()

epsyn5

Podobně jako u temného rytíře je člověk šíleně ovlivněn okolím a všemi těmi hodnoceními a rozplývajícími se komentáři. Já jsem naštěstí vystřízlivěl a když se nad tímto filmem racionálně zamyslím, tak to zas taková pecka není. Nápad dělá celý film, ale prvních 40 minut jsem se nudil - představení děje a posledních 20 minut taky - nic nového. ()

Medic.Droid

Unikátní filmový zážitek. Už si nevzpomínám, kdy naposledy jsem viděl takto dlouhý film, během kterého jsem se nedíval na čas. Výborná režie, kamera, střih, hudba, herecké výkony...v tomhle filmu prostě šlapalo všechno, co šlapat mělo. Naprostý skvost. 100% ()

Lang75

Tak trochu myšlenkový guláš se musí udělat v hlavě každému, při závěrečných titlukách tohoto filmu. Ještě teď si to skládám v hlavě a přemýšlím nad tím, co jsem to vlastně viděl za film a o čem byl. Musím vyseknout poklonu za prolnutí hned několika dějů. Dle mého soudu výborně rozehráno, ale ve chvíli kdy přijde na řadu sníh, tak už je té neprůstřelnosti a 007 stylu, na mě trochu moc. Ovšem i přesto má smysl jej vidět, možná i po druhé. Ale po třetí? To už asi ne. ()

Bembeřice

Uzasny. Skvele natoceny, neskutecne vyborny herci! Odchazela jsem z kina naprosto nadsena, nektery sceny me nadchly (zpomaleny pohyby lidi uvnitr padajicicho auta napriklad). Ale oddechovka to teda fakt neni :-) PS: Nechapu, proc je ceskej nazev "Pocatek"?! Tohle nekdo hodne pos*al. ()

5yrius

Čekal jsem více snovou záležitost a méně akčních hloupostí, které ve finále zcela popíraly některá vyjádření o plynutí času v jednotlivých úrovních sna. Trochu škoda, protože právě tohle by mě zajímalo mnohem více nežli rambovské scény, kde skupinka jednotlivců, mnohdy vůbec netrénovaných, likviduje jednotky profesionálů. Proto jen průměr. ()

jozz

Inception prináša veľmi originálnu myšlienku, v ktorej nás Nolan prevádza nepreskúmanými zákutiami ľudského vedomia a podvedomia, to všetko s výbornými hereckými výkonmi a nadupanou akciou. Potvrdzuje výnimočnosť režiséra, dáva priestor na hodinové a hodinové úvahy po skončení filmu a nakoniec vedie k tomu, že: 1. je treba to vidieť znovu 2. najlepšie je byť pri jeho sledovaní plne pri vedomí v reálnom svete :) Ale ja by som ešte chcel vedieť, či sa tá vecička na konci zastavila, alebo sa točila ďalej, nevie niekto? Zhrnutie: áno, dávam fullhouse, skvelé. ()

Ailly

Bomba, ktorá vo mne nevybuchla. Ukecaný začiatok je takmer až nudný, vysvetľuje a vysvetľuje a pripravuje na to čo príde ale nepredstavuje a nerozvíja žiadny z charakterov a ani dramaticky nikam neposúva. Z druhej polovice mi spadla sánka, áno, vizuálne je to fantastický kúsok a s originálnym nápadom sa pán režisér vysporiadal majstrovsky, ale opäť, čo ako si pomáha grandióznou hudbou a efektným strihom, skutočné emócie z akejsi gradácie deja sa u mňa nedostavili. Navyše, možno som jediná, ale DiCapriova rola mi prišla veľmi podobná tomu čo hral v Shutter Island, viem že je to úplne iný príbeh ale podobnosti sú zrejmé - mŕtva žena, láska k deťom, sen vs. paranoja.. Preto sa mi naňho nepohodlne pozeralo hoci ho mám veľmi rada a ako herca si ho vážim. A ešte taká subjektívna výtka - nemám rada filmy s nejednoznačným záverom, pokladám ich za alibistické. Film je to skvelý ale nie do top 10, momentálna štvorka je rozhodne overrated. ()

LuckaW

Na podruhé se mi ten film kupodivu líbil mnohem víc. Je to film, u kterého jsme musela zapojit mozkové závity, což není občas na škodu. Takže plný počet. ()

nooxo

Moja myseľ, sa stala miestom činu najlepšieho filmu čo so som videl od doby Temného rytiera....Veľmi zaujimavy film.. a skladam klobuk dole pred Christopherom Nolanom.. ()

PetrB

Propracovanost. To je to slovo dámy a pánové. I kdyby v tomto filmu snad hrála Eva s Vaškem, zvažoval bych 5* právě pro propracovanost samotnou. Nikde předtím jsem neviděl tak promyšlený film (až na jednu otázku: proč se tak báli o Saita a prostě mu neřekli, ať se v Pustině zastřeli?), na který jsem se opravdu musel soustředit a ne jen tupě vstřebávat informace. Leonardo DiCaprio je skvělý herec, spolu s moji oblíbenou Ellen Page, Josephem Gordon-Levittem a dalšími vytvořili spolu s hudbou a efekty nádhernou atmosféru jako podklad pro skvělý příběh. Jednoznačně nejlepší film posledních let. Nedat 5* by tu podle mě byl hřích. ()

Mr.C

Hrozně hrozně moc dlouhou sem si neužil tak parádně vystavený příběh a smekám před tvůrci, po několika letech zase jedna absolutní pecka, doporučuju všem! ()

MaximusMax

Film má vážně skvělý vizuál, parádní triky, ale zkrátka mě tak úplně nedostal. Scénář je možná až příliš vypiplaný, všecko do sebe až příliš zapadá, možná i těch efektů je tu zkrátka příliš. Ale to je pravděpodobně můj osobní vkus, že na mě mnohem více zapůsobí komorní Moon (víceméně s jedním hercem a pár lokacemi), než spektákl jako je Inception, který se mnou obletí půl světa. Srovnání s Matrixem se opravdu nabízí, ovšem spíše kvůli námětové podobnosti, než pro zmiňovanou "převratnost". V Matrixu šlo ovšem o téma (minimálně v oblasti blockbusterů) nové a také, dle mého názoru, o něco lépe fungující než v Inception. Nicméně Inception je tak skvěle řemeslně natočený film, že mu méně než čtyři hvězdičky dát nemůžu. ()

ocelotak112

na Nolanovy filmy se tesim vzdycky hned po jejich oznameni spolecne s Finsherem pro me absolutni spicka v rezii na platne rozehrava s chladnokrevnosti a nadhledem hodne sachove velmistra pribeh zasazeny do originalniho sveta snu ktery me naprosto nadchl a jeho pravidlum jsem se hned podridil to vse s akcnimi scenami ktere mi v hlave zustanou snad na vzdy a z jak jinak nez uchvatnou hudbou proste vsechny superlativa se daji pouzit na tento film prekonal me ocekavani snad jen k dokonalite by podle meho gusta musel byt trosku vice slozitejsi a zamotanejsi i pres tutu odu zustava mym nolanovym nejoblibenejsim filmem memento ale inception neziskal jeho skalp jen o pomyslny chlup ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (viac)