Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek Počátek, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů. (oficiálny text distribútora)

fridge

Inception je skutečně ohromující film. Jak zde ale někteří uživatelé naznačili, svojí vycizelovaností a složitostí (která je však skvěle zpracovaná a zkušený divák se bez problémů stíhá držet v obraze) se jen snaží zakrýt svoji vnitřní prázdnotu. I přes redefinici toho, co je ve filmu možné, se pořád nejedná o nic jiného, než klasický příběhový a značně akční příběh. Tenhle film byste ale určitě měli vidět. P. S. Překlad názvu je strašný. Mělo by se to jmenovat Vnuknutí. ()

nenulinka

Na tento film jsem šla očekávajíc něco jedinečného, dechberoucího, skvělého.. Má neskromná očekávání byla naplněna bohužel jen zčásti. Ano, byl to zážitek, bylo to něco nového, velkolepost nezná mezí v tomto snímku, ale přece jen k té dokonalosti mi cosi scházelo. Když jsem o tom zpětně přemýšlela, došla jsem k závěru, že vlastně vše bylo tak dokonalé a naprosto detailně promyšlené, až mi nezbylo místo pro moje vlastní myšlenky a fantazii. Také jedna věc mi tam chyběla. A to sice trochu hlubší vyznění všech postav, které mohly dostat víc prostoru, co se vnitřního života týká, např. trochu víc o jejich minulosti, o jejich tužbách, životních postojích. Postavy jsme znali jen povrchně, podle mého názoru nám tak Nolan lehce neumožnil prožívat naplno s nimi jejich osud. Ale samozřejmě, jak už jsem napsala, byl to zážitek. Film neměl hluché místo, dynamická, hloubavá hudba skvěle udržovala tempo, samotná hlavní myšlenka filmu byla originální.. Čtyři hvězdičky a potlesk pro Nolana. ()

Zajija

Z počátku jsem nevěděl kde jsem, jak skákla děj z místa na místo, ale jakmile si to srovnáte, tak je to něco neuvěřitelného. Po dokončení kinové projekce jsem byl unešel akcí,efekty, dějem i hereckými výkony vše bylo skvělé. Klobouk dolů panu Nolanovi :-) ... ***** . ()

Pakr

Počátek mě vcelku zklamal, možná jsem očekával příliš, nevím. Dostalo se mi pouze tak trošku jiného Matrixu s vynikající hudbou a efekty. Prostě stříbro převlečené za zlato...Každopádně pro oko diváka moc líbivý filmek. ()

Iwet.K

Děkuji vám pane Nolane za to, že děláte to, co děláte... Že děláte tak dokonalé filmy!!! Dokonce bych dala i hvězdičku navíc, kdyby to šlo, jen za to, že byl v tomto snímku obsazen Joseph:) Mimochodem by mě zajímalo, jestli si třeba pan scenárista nehodil mašli po tom, co tohle dopsal. Já bych udělala buď tohle a nebo se šla pořádně opít. ()

Dantte..

Christopher Nolan je můj nejoblíbenější režisér a znovu dokazuje, že u jeho filmů se slova jako "geniální" a "úžasné" skloňují od Mementa až po jeho nejnovější počin Inception. Inception je však od jeho posledních dvou počinů odlišný a sází především!! na detailně propracovaný a originální příběh s tím, co nejvíc šokovat diváka a po celý čas působit na jeho myšlenkový aparát. Film je tak postavený na detailech, že jedna projekce nestačí na pochycení všech detailů a malých odkazů, které hrají důležitou roli v konečném rozuzlení příběhu a přesto přezevšechno Nolan na konci stejně všem ještě jednou vytře zrak a vnukne vám malou záhadu, která vede k tomu abyste nad filmem zas a znova přemýšleli i po skončení projekce. I když je film postaven především na příběhu, tak by se neobešel bez skvělých hereckých výkonů a dokonalém zpracování, to však Inception všechno má. DiCaprio, Levitt, Page, Hardy, Watanabe i Murphy podávají nadprůměrné výkony a nikdy jsem neměl pocit, že bych těmto hercům nevěřil jejich roli. Malá role se našla i pro Nolanového oblíbence Michaela Caina, který vždy na plátně potěší (všimli jste si, že hraje vždycky takového "moudrého" muže?). Technické zpracování je na nejvyšší úrovni i když tu o originalitě nemůže být řeč, protože tyto "zpomalovačky" už jsme viděli v Matrixu. Nemám filmu co vytknout a aj kdyby tam nějaké chybky byly, tak jako Nolanův fanda je bubu tiše ignorovat :-D. 100 % ()

Rodin

Ctěnému divákovi podávám pár doporučení. V první řadě je třeba vidět film v kině. Jakákoli jiná projekce ochudí celkový dojem přímo strašidelným způsobem. A pak je třeba k celé záležitosti od samého počátku přistoupit s maximálním soustředěním. Střídání snových časových rovin totiž začíná téměř okamžitě a autor se rozhodně nezdržuje Cimrmanovským vysvětlováním časových diskrepancí (To bylo tak:...). Jediná výhrada, kterou bych snad k filmu mohl mít, bylo nadužívání akčních scén, respektive jejich přehnaná délka, kterou nezachrání ani pocty Bondovi atd. (zejména v zimních scénách). Citlivější a poněkud razantnější střih by tomuhle kousku rozhodně velmi pomohl. Přes tyto drobné výhrady je tento opus pro mne rozhodně nad úrovní 90% a konečně jsem viděl Lea hrát. Což rozhodně není zanedbatelné. Doplním jen, že značně debilní česká verze názvu je opět zavádějící. Nechápu, proč se film nejmenuje normálně "Vnuknutí". ()

iKosser

[V kině] Jakmile proniknete přes háv snění a vazeb, je film celkem jednoduchý a přímočarý. Abych se ale dostal do tohoto stádia, potřeboval jsem čtvrtou projekci. Nolan je opravdu mistr filmové tvorby a dokazuje to hlavně scénářem. ()

Leksland

Zde se posouvá hranice filmu silně směrem vzhůru. Bravo, bravo, bravo. Prostě dokonalost sama.. Scenář napsaný tak, že nadchne každého, ale málo kdo ho pochopí. Každý si to vysvětluje po svém a pořád je nadšen, ale jak to je myšleno a o čem film vypovídá ví málo kdo. A myslím, že je zcela nereálné film pochopit na poprvé. A kdo ho dá na poprvé ano jsi génius:-) Každá věta ve filmu něco znamená a nic tam není co by být nemělo. Zde je úžasná síla a nejdokonalejší skládačka jaká se kdy natočila. zde 10/10 ()

snek49

Tenhle film je opravdu mimořádný a inteligentní zážitek. Skvělý příběh, kamera a úchvatná hudba Vás vtáhnou do děje tak, že z plátna nespustíte oči. Rozhodně jděte do kina, protože televize Vám tohle nenabídne. Film, který není na jedno podívání... ()

Uhura

Neskutečně slibný a nápaditý námět se rozplynul v závalu akčnosti a rychle odbytých "citování manuálu", kdy je patrné, že záměrem bylo pravidla a zásady odříkat co možná nejrychleji a na co možná nejkratším úseku, aby se pak mohli plně věnovat honičkám New Yorkem (i když snový, ničím odlišný) a jiným srandám. Na to, kolik toho tohle téma nabízelo jako na stříbrném podnose, Nolan využil jen nepatrný zlomek možností snové reality, kterýžto jsme již viděli v traileru. A jeden, ač působivý, obraz, jak se překlápí město a zapadá do sebe jako gigantické lego, který tak pyšně ukazují nejen v traileru, ale i na plakátech, prostě na celý film nestačí, a jako zástěrku pro tuctový akčňák to prostě neberu. ()

apollines

Co více k tomu dodat. Promyšlené naprosto do detailů, zápletka sice složitá, ale díky kvalitnímu scénáři se dá celkem snadno pochopit. Po dlouhé době, co jsem na film koukal s rozzářenýma očkama. Splnil mé očekávání. ()

Kiki-Jiki

Počátek je výjimečný film. Patří do malé a mnou velmi ceněné skupiny filmů, u kterých se od diváka očekává zapojení mozku a zároveň jsou audiovizuálně atraktivní. Technické zpracování je perfektní, herecké výkony jakbysmet. Tak proč nedám plné hodnocení? Logika filmu funguje jen tehdy, když přistoupíme na pravidla snění, která nám předkládá Nolan. A těch je dost, přičemž nad některými z nich řada diváků kroutí hlavou. Co spáče probudí a co ještě ne, co se přenáší do další úrovně a co ne, co se přenáší do druhé, ale už ne do třetí úrovně,... Nolan nám prakticky všechno vysvětlí dopředu, takže ho nechci obviňovat z nějakého režisérského podrazu, jaký mají někteří tvůrci v oblibě. Myslím si ale, že má na víc, než první polovinu filmu vysvětlovat svá pravidla (a vnucovat je divákům) a druhou vyprávět bez nich nerealizovatelný příběh. ()

hero_bk

Nolanovi se podařily dvě dost neuvěřitelný věci: Zaujmout mě na 148 minut tak, že jsem hltal děj a vůbec nepomyslel na čas a při závěrečných titulkách jsem si řekl: To už je konec? Za druhý ve mě film vyvolal řadu otázek, takže jsem o něm přemýšlel až do teď (koment píšu zhruba 20 hodin po shlédnutí filmu) a jen tak na něj myslet nepřestanu. Nabízí se porovnání se dvěma jinými skvělými filmy: Matrix a Prokletý ostrov. Dá se říct, že Počátek je Matrixem nového tisíciletí, ať už originalitou, nápadem, provedením či efekty a oba filmy jsou rozhodně (narozdíl od pseudotrháku Avataru) milníky kinematografie. Srovnání s Prokletým ostrovem se nabízí za prvé v tom, že v obou filmech je v hlavní roli DiCaprio (to ovšem není důvod pro srovnání), ale taky proto že si vyčítá smrt své manželky a oba filmy uzavírá neurčitý konec. Na tento film ovšem jen tak nezapomenu a velmi rád se na něj podívám znovu. Rozhodně ale poputuje do mojí Top 10. ()

[Scorpion]

Nolan je skvost, presvedčil ma o tom už viac krát a ani tu tomu nebolo inak. Scenár, herci, hudba, všetko na výbornú. Vždy mi nabehnú zimomriavky keď počujem theme song a koniec ma trošku chytil za srdce. Teším sa ako si to pozriem znovu. ()

Jasika

Pro mne pravděpodobně jeden z nejkvalitnějších filmových zážitků za posledních x let. Počátek je film, který nelze vidět jen jednou, ale nebudete si jej chtít pouštět pořád dokola. Technicky dokonalý film s krásným nápadem o "snu ve snu a ješte hlouběji" vyvedeným do vyšperkovaného konce. První polovina je spíše ta "vysvětlovací" část, ale druhých neuvěřitelných 70 minut je nadupaných akcí odehrávající se po celém světě. Tím se dostáve k délce filmu, protože udržet diváka přes 2 hodiny je také umění. Herecké výkony jsou přinejměnším slušné. Christopher Nolan se stává mým oblíbeným režisérem, a už se nemůžu dočkat jeho příští filmové "symfonie". ()

Sollozzo

Ač je mi líto, ale nemůžu dát Počátku plný počet. Zatím. Po prvním shlédnutí jsem si totiž nevšiml různých detailů, šňůrek, které spletl dohromady jeden z nejlepších světových režisérů Christopher Nolan. I přesto, že příběh byl více než zajímavý, inteligentní a podmanivý, pořád nemůžu překousnout fakt, že jsem až na postavu Eamese, ztvárněnou Tomem Hardym, necítil zhola nic k hlavním postavám. Linka ohledně vztahu Cobba a jeho manželky mi přišla trochu navíc. Marion Cotillard je sice kost, ale do tohoto filmu mi nějak neseděla. Ovšem konec snímku byl veeelmi dobře gradující a opravdu mě připoutal do křesla a nesundal jsem oči z plátna. Nejvíc ze všeho mě ale uchvátila Zimmerova hudba. Co ten člověk dokáže udělat ze čtyř stejných tónů, jdoucích po sobě, je prostě neuvěritelné. Opravdu jsem dlouho neslyšel hudbu, která by se tak hodila k danému filmu. Po prvním shlédnutí tedy hodně silné 4 hvězdy. Po druhém však očekávám přidání té páté. 80%. ()

Epimetheus

Strašne moc výborný film na ktorý som musel ísť aj druhý krát. Jednoznačne Ch. Nolan na mňa s Dark Knight aj s Inception tak zapôsobil, že si pozriem automaticky každý jeho film. Ešte po týždni som mal film v hlave. Fakt pecka!! ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (viac)