Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek Počátek, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů. (oficiálny text distribútora)

wOOzIe

tvrdím to u každého nolanova filmu, on je prostě bůh , dokáže zfilmovat tak složité a nezfilmovatelné věci tak, aby to divák pochopil a měl z toho ještě sakra velký emocionální zážitek.... Malokterý film mě naladil tak jako Inception, on prostě točí jednu větší pecku přes druhou, sází stále na stejné koně, na stejné jistoty a to se mu sakra vyplácí.. Pro mě je Nolan prostě jednička a vždycky bude po zkouknutí opravdu originálního mementa sem měl dost zvláštní pocity ale pocity, které ve mě třímali a ještě třímají po zkouknutí Inception jsou nepopsatelné.... Nolan prostě ví, jak diváka vtáhnout do děje, ví jak diváka uchvátit a zabrat jeho pozornost, na tenhle film sem se těšil už pěkně dlouho hned jak se objevil v plánech na csfd ale až takovou pecku jsem nečekal... myslel sem že po těch všech jeho užasných filmech už nemuže natočit lepší, a on prostě ano.....Kéž by takových režiséru bylo víc:-)... originální film, ostatně jako všechny jeho filmy... Skvěle mistrně natočené, a skvělé herecké výkony v čele s Leem.. Leo začíná točit své životní role, po Shutter islandu další charakterní role... Film prostě nemá chybu, tak složitý děj tak složitá myšlenka , která se dotýká velice záhadného tématu dodnes a to studia snů... pro mě jasných sto procent:-) ()

Lukaso1

Kdyby všechny filmy byly takový, tak nedělám nic jiného než sedím den co den v kině. Pokud má film přinést na světlo světa nějaký zážitek tak Inception ho plní na výbornou s hvězdičkou. Grády které snímek má od půlky až do konce jsou opravdu famozní. Scénář a režie je prostě dokonalá, podepsán je pod obojím Christopher Nolan , herci a hlavně Dicaprio excelují. Jediná mikro chybička je podle mě pomalejší začátek, který je však nutný k pochopení celé myšlenky. Zbytečné ho konečně hodnotit po tom co jsem napsal, ale vyjádřeno číslovkou 5* a 95%. Nolan je borec a už se těším na jeho další projekt untitled-batman-project . ()

Bounded

Inception je hodně dlouhý film s promakaným scénářem. Osobně jsem se těšil na ještě větší myšlenkový nepořádek, ale vizuální stránka mi to celkem vynahradila. Tentokrát je to za slabších pět. Nebo spíše silné čtyři a půl. Jednak věřím, že v Director's cut to půjde ještě lépe a za druhé mě naštvalo, že i tak dobrý scénarista jako je Nolan se bojí člověka trochu zmást (bratr mu tentokrát chybí). Všechny dějové kličky jsou tak přehledně a rychle vysvětleny, že se ani nemáte šanci ztratit. A to je ve světě snů docela chyba. Mimo to: Všichni se tady opájí propracovaností do nejmenšího detailu. Třeba ji taky uvidím, až nebudu sedět v kině s křupky chroustajícíma dementama. ()

morfas

Nolan je zvíře. Už dlouho jsem neměl při sledování filmu tak intenzivní pocit „husí kůže“, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Bravo. *** Jaký je nejodolnější parazit? - Myšlenka. - Odolná. Vysoce nakažlivá. Jakmile se vám uhnízdí v mozku, je nemožné se jí zbavit... *** http://www.youtube.com/watch?v=j0r0aDfW2UM ()

louski

Viděl snad někdo víc ambicioznější film? Po slhédnutí v kině jsem nevěděl co říct a zmohl jsem se jen na neandrtálské "woooow"a po dalších X promítání to samé. Prostě Nolan se zaslouženě zapsal mezi nejlepší tvůrce historie. ()

Ogrb

Nolan si mě zase získal! Temnýho rytíře považuju za dobrej, ale přece jenom dosti přeceněnej filmík, kterej mi nepřišel ale absolutně ničím výjimečnej, možná hereckýma výkonama. Ovšem Počátek, to je od začátku do konce úplně jiná liga, lépe napsaná, promyšlenější, vygradovanější, prostě parádní. Emoce z plátna přímo šplíchají, Ellen chci za kámošku, Marion za ženu. A DiCaprio válí jako nikdy předtím, letos má fakt silnej rok. Nevím jestli je to film roku, ale rozhodně je to film skvělej a já se zas jednou v kině cítil přesně tak, jak se u sledování filmů cítit chci. 10/10 ()

Gromit

Nebudu ze sebe dělat chytrého a tvrdit, že jsem to celé pochopil, už proto, že by to nebyla pravda. Ale už hodně dlouho jsem neviděl tak chytrý, originální a vizuálně působivý film. Christopher Nolan je zkrátka GÉNIUS a tímto snímkem se definitivně zařadil do společnosti velikánů, jakými jsou např. Steven Spielberg či Martin Scorsese. Mám sto chutí zajít na Počátek do kina ještě jednou! P.S. Šel jsem na tento film znovu a připadal mi ještě lepší než minule!! ()

-henry-

Pokud divák půjde na film jako člověk a ne jako fanoušek (= nepřečte si všechno předem, aby spolehlivě přišel o všechno zajímavé co film nabízí, tj. zážitek z "čistého" sledování), první půlhodina dá celkem zabrat. Ovšem poté se v základu zorientujete a i když víte, že vám unikají detaily nastoleného systému, občas máte pocit něčeho banálního, něčeho pouze na efekt nebo efektivnost. PS: Český název filmu hodnotím jako zdařilý ať už distributoři věděli o čem film je nebo ne, vystihuje téma filmu (o hledání počátku - kde co vlastně začíná) i hrdinovo téma (začít znova) a zní přirozeně (říkat u pokladny "Vnuknutí" mi přijde dost komický). PPS: Jo film jsem viděl několikrát :)) ()

emjey

Jestli chcete mít 148 minut otevřenou pusu dokořán a 148 následujících hodin místo hlavy pátrací balon, je tohle ideální recept. Je to pecka film, ale na tu pátou hvězdu to chci vidět ještě jednou a opravdu se přesvědčit. ()

zmates

Co si budeme nalhávat, námět je prostě geniální a hlavně originální. Ač se tu mnozí (ve snaze odlišit se od té masy obdivovatelů) pokouší v něm hledat chyby a tvrdit "jak je to vlastně celé jednoduché", tak tomu opravdu není. Pokud vám neříkají Einsteine, budete muset zapojit všechny mozkové závity, abyste s Nolanem udrželi krok. Když se vám to podaří po celé dvě hodiny, budete na konci odměněni nefalšovaným "I get it" momentem a všechno do sebe vážně zapadne. I když, pro milovníky happyendů si Nolan nechal jednu libůstku v podobě posledního záběru, za který mu opravdu tleskám. Herci jsou vynikající, z Ellen Page roste nová hollywoodská hvězda. Soundtrack už tu opěvuje kdekdo, s tím nelze než souhlasit. No a režie, to by byl skoro hřích o tom u pana Nolana mluvit. Suma sumárum, pro mě nejlepší film za poslední roky, i Avatar teď vypadá trochu jak chudý příbuzný. ()

RajCZitko

1.) A je to tady. Konečně jsem to viděl. Kapra vůbec teda nemusim ale po tomdle velká úcta. K samotným tvůrců...Už teď by vás měli odměnit za to co jste dokázali. Doufám a věřim, že tento snímek bude jednou pro budoucí filmaře šablonou, modlou a vzorem. Příběh je dokonale spletitý dokonale promyšlený, dokonale originální a nadočekávání nejlepší :D Kdyby to šlo dám klidně trilion %, páč todle je vedle avatara nejlepší film co jsem viděl. Nedokážu si ani představit, co by todle udělalo se člověkem, kdyby Inception bylo v 3D. By byl prostě masakr. Pocta a Respekt 2) Nyní jsem viděl film již po druhé a budu se muset opakovat. Nejlepší film vůbec. Je to jediný film, který mě fakt nutil se zamyslet a přát si, aby toto byla realita a já byl v ní. ()

touchud

Opravdu originální, zajímavé, výborný diCap. Marion Cotillard už mi tolik neseděla (a to jedna z mojich nejoblíbenějších hereček), ale hlavně délka filmu - do děje mě to prostě na dvě a půl hodiny nevtáhlo, trochu mě zklamal konec, kromě kategorií Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama bych přidal i Akční a právě na některých akčních scénách bych šetřil, střelba kulometem na dodávku a akce na sněhu žádný zázrak, ostatní mnohem lepší. Škoda stopáže, jinak by si film zasloužil 4* ()

Tygy

Nolan je prostě jeden z nejdokonalejších režisérů. Inception mi natolik zamotalo hlavu, že si film dokola přehrávám v paměti. Chci víc takových filmů!!! ()

singone

Po shlédnutí Shutter Island jsem nečekal, že mě tenhle rok čeká ještě větší nářez, ale ten nářez přišel v podobě Inception. Leo v hlavní roli opět exceluje, ostatní herecké výkony to jen podtrhují. Christopher Nolan vyslal do světa další mistrovské dílo a doufám, že tímhle masterpiecem zdaleka nekončí..... ()

Taffey

Ten film by byl úžasný, kdyby byl o něčem jiném, hráli v něm jiní herci a hlavně kdyby ho točil někdo jiný. Takto to byla nebetyčná sračka, popravdě, bylo to poprvé, co mě v kině bralo spaní. A to jsem zvyklý na ledacos. Jedna hvězdička za efekty. Ale to je kua málo. Nolane, jsi nula. Měl by ses jmenovat Nulan. ()

Alojs

Tak. S několikadenním odstupem přece jen za pět. Počátek představuje technicky brilantní mix akce, thrilleru, kriminálky, sci-fárny... Přesto všechno - jakkoliv je Nolan dobrým vypravěčem, který umí perfektně pracovat s dialogy, s gradačními postupy a s rozvětvenými příběhovými liniemi, v případě akce znatelně ztrácí a v této souvislosti nenabízí: za a) nic objevného, b) nic enormně dramatického. Výjimkou je průjezd vlaku městem a souboj v chodbě při nulové gravitaci. Překvapivě všední záležitost představuje závěr v hornaté krajině (hrdinové jsou prakticky nezasažitelní, ochranka po nich marně šije z několika málo metrů a aby toho nebylo málo, ještě se tady vyskytují bondovští borci na lyžích - se samopalem v podpaží). Kdepak. Počátek je založen výhradně na příběhu. Tam ktví jeho největší síla. Nolanův opus nebude kopírován tak jako Matrix v novém tisíciletí (kór když z něj Počátek sám vychází). Nolan coby strůjce akce nenudí, neuráží, ale bohužel - ani dech nevyráží. Jako scénárista však zasluhuje uznání. Inception nabízí řadu "originálních" ingrediencí = řadu ingrediencí originálně smíchaných a řadu ingredienci originálně pozměných pro účely filmového snění (což se týká i výborného soundtracku). Bez ohledu na ryzí původnost díla, bez ohledu na místy zoufalý střih (já bych se tříhodinové stopáže rozhodně nebál) a pocit ošizení (ne vše je důkladně vysvětleno), dávám pět hvězd a velice se těším na třetího Batmana. Nolan si opět povýšil laťku. ()

DonTommy

Není to čistých 5*, ale na 4 klesnout nemůžu, neboť vizuální stránka, práce s časovými rovinami i výběr herců jsou opět skvělé, a ačkoliv je to už taknějak Nolanův trademark, stále je vidět že mu nedocházejí nápady, spíš naopak. A stejně jako u Temného Rytíře nezbývá než děkovat vyšší moci, že Nolan ani tváří v tvář megarozpočtu nezapomíná, že dobrý film dělají hlavně postavy a příběh, ne co nejkulervoucnější digitální efekty. Přitom sklouznout k pouhému vizuálnímu šílení je v záplavě peněž tak snadné (že Michaeli, Rolande a, fanatici do mě, Jamesi ;-)) Film je sice emocionálně vůči divákovi hodně odtažitý, postava Ellen Page je poněkud nadbytečná, ale to jsou jediné zápory které zatím vidím. Spoustou věcí si ale na Inception nejsem jistý, rozhodně totiž nejde o film, který poberete během jedné projekce. Především mi zatím není jasné, kterou šedou zónu lidské morálky Nolan řeší tentokrát. Uvidíme. Inception je každopádně film, který by si neměl nechat ujít žádný přemýšlivý filmový fanoušek. Zklamáni rozhodně nebudete, Christopher opět nezklamal a z toho titulu se už teď nemůžu dočkat třetího Batmana. A kdyby se někdy Nolanovi splnil ten jeho sen a byla mu svěřena Bondovka...hmm. ()

Gac

Film, u kterého se musíte zamyslet, abyste ho pochopili, i tak ho nejspíš úplně nepochopíte. Výborní herci, výborný režisér, výborná hudna, co víc si přát ? Možná jen aby se Cobbův totem v závěrečné scéně zastavil a my jsme už nemuseli nad ničím přemýšlet. Pořád přemýšlím. Doporučuji track "Time" ze soundtracku, který byl vytvořen mistrem jménem Hans Zimmer. Čekejte husí kůži :) ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (viac)