Trosečník

(relácia)
Reality-TV
Česko, 2006, 14x54 min

Soutěž TV PRIMA s moderátorem Markem Vašutem. Šestnáct odvážných trosečníků svádí boj se sebou, svými protihráči a s přírodou celý jeden měsíc na opuštěném ostrově. Tato reality show se natáčela 50 km od Panamy v souostroví v Tichém oceánu. Ostrovy jsou obydleny divokými zvířaty a spoustou druhů hmyzu. Prostředí je velkým testem pro psychické a fyzické možnosti soutěžících. Výherce získá 5 000 000 Kč. (duklak2)

Tom Riddle odpad!

Oddělení české a USA verze kvituju s povděkem, pže tohle je pro původního Survivora ostuda. Znesvěcení. Odporné znásilnění jeho odkazu. Katastrofický casting soutěžících i moderátora, nudné soutěže, prostě největší průšvih. Nenávidím to. Tak rád bych si zasoutěžil v Survivoru... Ale v Trosečníkovi? Nikdy... ()

Zeck

Geniální sračka jedné české komerční televize, která po šesti letech zjistila, že v zámoří letí soutěž na ostrově, kde se jako vyřazuje a jeden by snad mohl zvítězit. Začneme od začátku, naprosto tragický casting, i do porna se vybírají zajímavější lidé, než do této "psychologické" soutěže o pěkně tučnej balík peněz. Ono, když 3/4 soutěžících tvoří makléři a manažeři, tak vůle po vítězství a chtíč peněz nepůsobí, když k tomu připíšeme naprosto retardované lidi, kteří do té soutěže šli proto, aby je jejich padesátiletá manželka zase začala šukat, nebo se tam jít proslavit, aby se pak mohly lépe zvětšovat kozy (viď Mašlíková), je těžké pak s těmito lidmi natočit nějakou show, která by snad mohla být jen malou sračkou. Svoboda, známý mlátič žen se známostmi, se tam prosrat musel taky, takže na co má běžný divák vlastně koukat? I ten z této parodie chcal nudou, natož oddaný fanda americké verze, která je kultovní záležitostí. Marek Vašut zjevně měsíce masturboval nad záběry Jeffa Probsta, aby pak v první epizodě přišel oblečen jako on a snažil se hrát jeho přirozenost. Tragédie, Vašut dokázal přehrávat i moderování. Soutěže byly tak tragické, že jsem se modlil aby skončily a já mohl sledovat tu nejzajímavější pasáž celého dílu, to jak se soutěžící vrací na pláž, neboť i kmenové rady byly tak neprofesionální a kreténské, že mi bylo úplně u prdele, kdo vypadne, natož abych tam někomu fandil. Zvítězila naprostá husa, na kterou by se hodila jedna věta "vůbec nevím, co jsem tam ten měsíc dělala, ale vyhrála jsem". Ono bylo v podstatě jedno, kdo tu sračku vyhraje. V Survivorovi se odchází s milionem dolarů a titulem "poslední trosečník", z Trosečníka CZ se odešlo jen s titulem "Vůl, který to vyhrál". Prima se pak začala vymlouvat, že za to v podstatě nemůže, protože všechny soutěže, rady a bla bla bla jim dělala švédská produkční firma, která měla zároveň na starost další země, které natáčely současně s Primou. Primo, když nemáš prachy na to, abys nepotřebovala cizí produkční firmu na postavení dvou klád a natáhnutí lana, tak ani nedělej takovéto projekty. 20% komentováno 27.11.09 ()

Dragoni

Česká verze trosečníka je jen chabým odvarem z velkého šálku Původního zahraničního pořadu. Česká verze a ještě k tomu v podání televize Prima nebyla nijak skvostná a to ani výběr trosečníků. 2/10 ()

Phobia

Máte několik přebytečných miliónků a nevíte, co s nimi? Vezměte amerického "Survivora", odpárejte z něj vše zajímavé - v první řadě přivezte na ostrov bandu nesympatických soutěžících, co budou divákovi ležet v paži nebo ho (v lepším případě) iritovat, obsaďte bezradného moderátora, sem tam nastrčte kameramana a čekejte, co se bude dít. Vůbec nic. Znuzený, znechucený divák to zabalí už během prvního dílu, nenáročný konzument možná vydrží i dva. A při pohledu na koláč sledovanosti vám zůstanou oči pro pláč a tkaničky od bot, abyste si mohli jít hodit mašli kvůli těch promrhaných love. Rada zní: nedělejte to, nechte "Survivora" američanům a peníze věnujte třeba na kastraci bezprizorních koček! 15% ()

iamek odpad!

Americkou verzi téhle drsné soutěže jsem sledoval každý den a hltal jsem další a další díl. Jenže česká verze je odpad. ()

heyda

Tenhle typ pořadů mám vyloženě rád. Jak jde o exotiku, je to moje a Marka Vašuta mám taky rád, takže jsem sledoval díl za dílem, ale odstupem času musím říct, že americká verze byla jednoznačně o několik tříd výš. Bohužel nemáme ještě takové prostředky a umění udělat z toho napínavou ´´reality show´´ o přežití. Přesto si to takové podprůměrné hodnocení nezaslouží a vy, co to hážete jen z principu či jakési nenávisti k českým verzím hned do odpadu jste s prominutím tak trochu pokrytci. 5/10 ()

Nettrass

Paradoxně jsem tenhle pořad viděl dřív, než originál, proto hodnotím poměrně vysoko. Dnes když odkoukávám 29. sérii musím konstatovat, že je to proti Survivoru opravdu zoufalství. Vašut se snaží zoufale kopírovat Probsta, ale na rozdíl od něj se snaží zviditelnit především sám sebe, nikoliv soutěžící. Soutěžící jsou nezajímavý protekční odvar a ve všem ostatním je vidět zoufalý nedostatek peněz. ()

SOLOM.

Než tahle soutěž začala, tak jsem se tam chtěl mermomoci přihlásit. Když jsem to potom viděl v televizi, byl jsem rád, že tam nejsem. Kdyby mě totiž po dvacetijedna dnech vyhodili kvůli tomu, že si vytáhnu krátkou sirku, tak Vašuta na místě zabiju. Některé soutěže se jim docela povedly ( zvláště ke konci), ale jinak to byla bída a tragédie. ()

kajda.l

Já..jakožto obrovský fanda Survivora, tak vůbec nevím jak se mám k tomuto průšvihu postavit. Co musím ocenit je odvaha a pokus přinést českému divákovi v české verzi(podle mě) nejlepší Tv show a také celkem ucházející úvod (zhruba první 3 díly), které mě celkem navnadily. Ale co už neocením, je zcela evidentní odbočení až zparodování americké verze v čele s Jeffem Probstem (Vašut je loser, který se možná hodí na moderování "maminky roku", ale rozhodně ne projekt, který měl velké ambice). Nejstupidnější tahy soutěže, které mě znechutily..návrat již vyloučeného magora Martina Svobody, po odstoupení ubožáka Berta..vyloučení Ivety díky tahaní zápalek..rovněž vyloučení ploché Mašlíkové na plošinách a poté Vlaďky ve "velmi fyzicky" náročné soutěži:), bez jakékoliv kmenové rady. Přitom na kmenových radách,kde se účastníci zpovídají ze svých předchozích činů či se potvrzují navázané spojenectví a osobní vztahy, je tato hra založena(Survivor-není o přežití v drsné krajině,ale o vzájemných vztazích účastníků, o taktizování, podvádění) a na to bohužel tvůrci našeho českého Trosečníka pozapoměli)..Spíše za úsměvnou situaci považuju, že nejlepší soutěže v českém provedení se mohly srovnávat, maximálně s těmi nejslabšímy z americké verze a ty nejblbější dětským hrátkám na písečku v mateřské škole, což je kapku smutné..Pro mě zklamání roku 2006 a zároveň varování, pro ostatní české snílky, kteří by chtěli "Survivora" znovu přivést na české obrazovky, že takto rozhodně ne.. ()

Sifaka

Opravdu nepovedená napodobenina americké verze, která od začátku do konce nudila a bylo vlastně jedno, kdo tuto slátaninu vyhraje ... ()

duklak2

Prý to bude drsné a ohromující. Ehm.....Jak začít? Vezmu to stručně. Jasný propadák roku 2006. O tom není pochyb. Čekal jsem mnohem více. Největši chybou bylo, že se vykládalo, jak to budou mít soutěžící těžké, ale přitom, kdyby někdo např. trpěl velkým hladem, tak by se scénáristé stejně nad ním slitovali. Vašut mě také moc nepřesvědčil. Nad tímto pořadem "září" jedna hvězda. ()

topesto

Jedna hvězdička za snahu.Né každý televizní formát převzatý z ciziny a předělaný na Českou verzi se povede.Možná to byla otázka peněz,možná udělali chybu samotní tvůrci,když se snažily odlišit v některých detailech od americké verze tohoto pořadu. ()