Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
Ukážka z filmu 6
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

IsaacNewton

Tenhle seriál je podle mě absolutní kopie Mentalisty (který je, jak jsem se nyní přesvědčila, starší)- hlavní postava je inteligentní, lehce protivný a vtipný konzultant (Patrik Jane nebo Castle), který pomáhá policii v čele s hezkou komisařkou (Lisbonová nebo Beckettová). Vše je úplně stejné, ale Mentalista má podle mě mnohem lépe napsaný scénář, je plynulejší a zábavnější a je mi líto, ale Fillion prostě není tak dobrý a nemá zas takové charisma jako Baker. Celkově mě tenhle seriál nezaujal tolik a spadá podle mého spíš mezi obyčejné kriminálky, zatímco Mentalista mezi nimi vyčnívá. Dávám silné 3 hvězdičky a nevadilo by mi dát i 4 (je to bezpochyby jeden z kvalitnějších seriálů), ale rozdíl proti Mentalistovi být vidět musí... ()

kumite

Skvělý detektivní seriál plný bonmotů a jiskřící vtipem, který stojí a padá zejména na dvou hlavních protagonistech. Dojdou svého milostného naplnění ? ()

Greg25

Kdo neviděl nepochopí. :-D Nathan Fillion je prostě borec. :-D Schéma jednotlivých dílů může být podobné, ale pokud ho vedle případů, které jste vždy už v nějaké té "kriminálce" viděli, dokážete naplnit živoucími postavami, vzájemnou chemií, nadhledem, odlehčeností a především hláškami, kdy jedna střídá druhou, může to být seriálový hit a tím tenhle seriál bezpochyby je. Dodatek z: 17.11.2014: Krize u tohohle seriálu pro mě přišla ve třetí a čtvrté sérii a taky mi úplně nesedla celková linka, kam se seriál ubíral (zmizelo odlehčení, ale zůstal koncept, který stál právě na tom, že se seriál nebere vážně, což u Castla vyznělo ještě hůř než kdysi u Mentalisty) šestá série dojem lehce napravila, ale i tak pro mě je to o hvězdičku méně z původního hodnocení. Ačkoliv je to pro mě stále jeden z nepříjemnějších současných seriálů, kde mám ráda všechny postavy, což se nestává zase tak často. 80% ()

Thomm

Guilty pleasure jak zmrd. Od 4. season seriál i Rick Castle ztrácí dech, nicméně díky skvělým prvním třem nechávám maximální hodnocení. Už to ale bohužel není ono. ()

Flopik

Castle ma nejako nebral.Videl som to raz a kašľal som nato.Teraz to ale ľutujem.Po 1 sérii som z toho seriálu priam nadšený . Nathan a Stana sú mi neskutočne sympatický. Každý diel je super.Ešte sa mi nestalo že by som sa pri niektorom diely nudil.Teraz len čakám kedy medzi nimi niečo bude ak vôbec.Po 1 sérii dávam jasných 5* zatiaľ 100%. 2 séria dopozeraná a moje hodnotenie sa zmenilo. Tretia séria dopozeraná a zatiaľ jednoznačne najlepšia . Boli tam 4 najlepšie časti.Akurát mi fakt vadí koniec Rubena . Posledný diel asi najlepšia časť. No idem sa pustiť do 4 séria . Tretia stále 100% 5* . 4 dopozeraná , na ničom neubrala možno pridala , stále lepšie a lepšie , posledný diel fakt pecka 5* 100% na 5 sa fakt teším.Tak už som len čakal kedy sa to pokazí nevravím 5 bola super stále ma to baví boli tam fakt dobré diely ale už to nebolo také ako pred tým. Koniec 5 série sa mi vôbec nepáčil na 6 sériu sa teším a som zvedavý hodnotenie ostáva. ()

Eterninox

Castle je pro mě trochu jako zmrzlina. Vágně si uvědomuju, že to je továrně produkované a ne všechny složky jsou úplně prvotřídní, ale hlavně mi to moc chutná, a proto chci víc a víc. *** Vývoj zápletky ve většině epizod spolehlivě následuje jeden vzorec a detektivně-akční stránka je vcelku tuctová, ale všechno ostatní je naštěstí o poznání vydařenější. Nejlépe je na tom asi obsazení - Nathan Fillion svým humorem a charismatem prakticky celý seriál nese na ramenou, Stana Katic šikovně našlapuje mezi polohami "sympaticky výstřední policajtky" a "sexy drsňačky", a i vedlejší postavy mají své kouzlo. *** Smekám i scénáristům, kteří přecejen dost provařenou látku zpracovávají opravdu bravurně - ať už jde třeba o pooomalu se vyvíjející romantickou podzápletku nebo po kouscích rozkrývanou Beckettinu minulost a její následky. Navíc se jim daří udržovat svěží tématiku imaginativním zpracováváním různých aspektů moderní společnosti a kultury (ač v 6. sérii mi přijde, že už trochu ztrácejí dech). Hodně bonusových bodů u mě získávají také za opakované a vydařené reference na Firefly. *** Castle je celkem určitě mým prvním krimi seriálem, u kterého jsem se dobrovolně podíval na víc jak tři díly, a pokud výrazně nepoklesne na kvalitě, rozhodně ho jen tak nezanechám. Caskett, always! 85% ()

Sunny.69

Prvních pět sérií je opravdu skvělých. Ne že by ty případy a zápletky byly tak originální, některé z nich jsou, ale je to moc dobře napsaný. Dialogy fungujou, vtipy dávají smysl, popkulturní a jiné narážky/vtípky jsou chytře vymyšlený. Poslední dvě série pak oproti tomu působí, že jsou tam tak nějak trochu na sílu. Jakási "hlavní" dějová linka je zbytečná, a naopak na kvalitě a zajímavosti ubírá, jelikož je to opakující se motiv. Celkově je to ale zábavná podivaná, která nemá čím urazit. ()

Money_too

Vynikající detektivní seriál, který disponuje dvěma zvláštnostmi. Neskutečně charismatickým Nathanem Fillionem a Stanou Katic, která je opravdu osvěžení seriálu. Druhá věc je dokonalé hláškování a prvky komedie,které jsou svižné,velmi vtipné a neurazí. Sic jsou zápletky skoro od začátku jasné a předvídatelné ( prakticky každý známější herec je vrah) na seriálu to vůbec neubírá. Navíc jiskření, které panuje mezi hlavními představiteli je kouzelné a milé. na poli necharismatických detektivek typu CSI opravdu skvělé osvěžení! ()

KayTee

Nedávám zatím plný počet jenom proto, že jsem zvědavá, jak se to bude po 2. řadách vyvíjet dál a nechci zatím hodnotit příliš vysoko. Každopádně jsem moc ráda, že po mých milovaných Bones přichází další krimikomediální seriál, který se vám neokouká už po pěti epizodách, jako třeba CSI. Chemie mezi hlavními herci je nepopíratelná a už teď mohu napsat, že fakt zbožňuju, jak Kate dokáže Ricka dokonale setřít...a že žeru jeho rodinu :-D *EDIT - podlehla jsem...při sledování 3. řady seriálu zvyšuji hodnocení na maximum :) ()

elisheva

Milé překvapení. Zápletky jsou až na vyjímky docela originální, ale ústřední dvojice a chemie mezi nimi (nemusí být nutně sexuální) tohle dokážou odsunout až na druhou kolej. Castle je prostě k sežrání (zvláštní, jak takoví muži, které byste v reálu nejspíš nejradši přizabili, dokážou být tak beznadějně okouzlující - typ House). Další plus je, že hrdina dokáže rozpoznat češtinu - viz 5. díl druhé série ;-) Dobrý výběr i u dalších postav, snad jen Ryan a Espozito jsou pro mě nevýrazní - ALE mají výborné hlášky a to se dostávám vůbec k největšímu plusu tohohle seriálu - výborně napsané a posléze i zahrané dialogy, které se netýkají přímo případu. Nejvíc je to možná vidět v dílu, kde mezi sebou detektivové soutěží, kdo dřív vyřeší vraždu :) Doufám, že jim tohle tempo vydrží i v další sezóně. ()

Kaja.Kolarova

Za to to stojí až tak od třetí série a čtvrtá je vůbec nejlepší! Ale ten, kdo vymyslel ten šílenej českej název, neměl asi všechny kolečka... ()

simon84

První serie výborná a plnej počet. Mezi ustredni dvojici to vyborne jiskri, je to vtipny, pripady nejsou nejpropracovanejsi ale uplne stupidni taky ne... takovej Moonligting noveho milenia. na konci 3. série nemám důvod hodnocení měnit, stále mě to velmi baví. Nejlepší jsou díly, kdy se řeší vražda matky Kate. ()

Vaiollet

Zaručeně nejlepší kriminálka za poslední roky. Castle je skvělý hlavní hrdina, díky kterému se u každého dílu zasmějete. Mezi ním Beckettovou to pořádně jiskří a nelze jim nefandit aby se dali dohromady. Sympatičtí herci, nezapomenutelné hlášky, oddychové. 80% ()

Matli

Poctivě sleduju a díl S07E15 patří mezi nejlepší díl veškeré seriálové tvorby, kterou znám ever, fakt hodně dobrý po všech stránkách, jen tak dál a pátá hvězda tento seriál nemine. Finální koment dám samozřejmě po oficiálním ukončení seriálu. A ten nastal teď, takže: Když to shrnu, tak se to nedá srovnat s žádnou kriminálkou (seriálem) dnešní doby, oba hlavní představitelé jsou sympatičtí a vtipný, úplně maximálně a rozmanitost jednotlivých dílů a ty šílený nápady, které dokážou tvůrci převíst do reálnýho světa a do reálných zločinů jsou luxusní. Určitě je potřeba vidět všechny díly, ne jen občas nějakej na Primě, pár dílů je bezvýznamných, ale ve finále to má pár velikých dějových linií, které se prolínají všemi sériemi. A Nathan Fillion je prostě řízek:-) 90% ()

sirien

Hezká detektivka s nadsázkou, vtipné postavy, dobře napsaná dynamika, super herecké výkony.... Fillion tam často protlačí hromadu geeky referencí a vtípků... vývoj věcí se tak trochu vleče, ale na typický americký "natáčíme dokud tečou prachy" seriál vlastně ne až tak moc. Slabinou jsou místa kde někomu hrabe a mění detektivku na gigantický špionážní thriller (díly s Castlovým otcem), což jsou změny tempa, které mi tam hrozně nesedí a dost mě iritují. Naštěstí jich je dost málo. Sleduju jak to vychází, momentálně jsem na 8. sérii a kvalita je pořád tak vysoko jak na začátku, za což dost smekám. ()

Bozvav

Castle je šaramantní, vtipný a uhlazený, Kate Beckettová houževnatá, spravedlivá a má odzbrojující úsměv. Kolegové z oddělaní vražd skvěle sehraní, vtipní a sedí v seriálu jak hřebík na hlavičku. První dvě řady jsou naprosto dokonalé. Ve třetí řadě nastává bohužel lehce sešup dolů, který dle očekávání pokračuje. Nesmyslné zápletky, v rozcapeného spratka dorostlá dcera, utajený otec jako sveřepý agent CIA, pararelní svět, cestování v čase, dvojníci a jiné. Z téměř dokonalého krimi seriálu, se k mému velkému zklamání postupem stává mýdlová "opereta", jejíž klesající úroveň nezachrání ani pár hlášek a vtipů. I skvěle fungující chemie mezi dvěma hlavními protagonisty potom co se dají oficiálně dohromady, přestává fungovat a je rozmělněna řadou slaboduchých, unylých dialogů plných patosu a ufňukané romantiky.Za mne 1 a 2 řada plný počet, třetí 4 hvězdy, 4 a 5tá tři hvězdy a další už jen dvě hvězdy tak, tak. ()

PDcz

4**** body Po prvním díle se bavíme. Líbí se nám humor předkládaný nenásilně a bez gagů, ale založený spíše na dialogu. Kdo ví, v každém případě dáváme šanci a budeme sledovat dále. Jen by nám nemuseli neustále podsouvat, jak moc "zlobivý" náš hrdina je.. 24.01.2010 edit: Tak se nám to vážně llíbí :-) Hodně upovídané, ustálené a příjemné. [X] Minus 1* bod Ale jeden malý mínus bych měl.. Nevím proč, ale když vyjde nový díl, nejsem úplně natěšen na skouknutí. Prostě se jen rád podívám. Divný, co? [X] Taky jsem jednou vyšetřoval.. když jsem "zabil" knígu :-) ()

Zaitsev

K tomuto seriálu jsem se dopracoval po dokoukání třetí série Californication, kdy mi bylo řečeno, že Nick Castle je podobný jako Hank Moody...není tomu tak, ale tento seriál (krimi seriál) jsem si velice rychle oblíbil díky té pohodě, která z něj plyne. Není v něm nic hlubokého a zásadního. Obě hlavní postavy jsou charismatické a hlavně příjemné - nikterak rozpolcené a na "dobré straně světla". Nathan Fillion si tu roli bohatého požitkáře vyloženě užívá. Add,při dokoukávání posledních dvou sérií konstatuju, že je to dost sračka...ale tak někdo po večerech čumí na ordinaci a tohle je je fakt zábava pro výplach mozku - ninjové, neviditelné obleky... ()