Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

Rocky88

Nemůžu se zbavit pocitu, že všechny možnosti, které se s tímto námětem otvírali, nebyli využity. Začátek je perfektní, ale ve chvíli, kdy se objeví šukna se ségrou, tempo upadne. Když pak přišla vložka (vtipná, leč neměla s filmem moc společného) s BM, říkal jsem si, že holt lepší už to nebude. Zachránil to až konec. Nic na tom ale nemění, že to byla prča, kde válel Woody. . .Trošku rozpačité čtyři hvězdy. ()

O´Neill

Chtěl jsem se sice původně podívát na klasickou zombie vyvražďovačku, ale jelikož nebylo nic lepšího než komediální zombie vyvražďovačka tak jsem to zkusil. A neprohloupil jsem. Člověk si až říká jak to někoho může bavit, pche - horor s komedii. Ovšem tady se to velice povedlo, a dvojkou bych nepohrdnul :) ---EDIT--- Právě jsem přišel z druhého shlédnutí, tentokráte z kina, (za což děkuji CSFD!) a měním mé původní hodnocení. Z předchozích čtyř hvězdiček, zvyšuji na pět, plný počet. Zombieland si to zaslouží! ()

Jino

Povedená zombie jednohubka. Scénář je sice místama kapičku děravý, což nejvíce odnáší postavy - zejména ty ženského rodu (někdy jsem pochyboval o jejich IQ), ale ku prospěchu filmu samotného, se nedá říct, že bych se nebavil. Zombieland má totiž šíleného Woodyho Harrelsona, jenž se zde ukazuje opravdu ve výborném světle a celý film v podstatě táhne jen na svých buchtičkách. Největší dávka zábavy se mi však paradoxně dostala jen při scénách s tradičně výborným Billem Murrayem. Díky němu 70%. ()

MrPierc

Tak nevím, kdo od koho opisoval ? Tvůrci hry Left 4 Dead 2 nebo tvůrci filmu Zombieland ? Podobné prostředí, hlášky, styl - to vše je skoro stejné. Pěkná nadsázka zombie filmů, stylové pomalé záběry na začátku a pár pravidel. Zase museli do filmu natlačit love story, kde looser k holce přišel a hlavní představitelka něžného pohlaví má hlas jako kurva, která kouří 2 krabičky Mallborek denně a to jí je cca 20 let, drsná tak, že i její kalhotky jsou strachem srolované. ()

Petoss1

Ako zombie zábava je to super. Zaujímavá štvorica hrdinov z ktorých vytŕča hereckým umením Harrelson a svojim vzhľadom Emma Stone. Na takýto žáner žial trocha málo akcie, trailer ukázal takmer všetku. Ale keď už je, tak je štýlová. Predvídatelné, jednoduché, taká správna jednohubka. Prihlúple správanie dievčat v parku naserie, ale dá sa to odpustiť. 75% ()

shyster

Fajnová hororová komedie, která ve své kratičké stopáži využije velkého potenciálu Woodyho Harrelsona, který si svou roli prostě užívá. I ten Jesse Eisenberg mi tu nevadil tak jako např. v Adventureland, kde jsem ho chtěl zabít. Ruben Fleischer zvládá svou pozici na jedničku. Možná budu výjimka, ale malé cameo Billa Murray byla otřesná. ()

WoWoW

Jsem unešen, teď jsem se vrátil z předpremiéry a opravdu jsem rád, že jsem v tom kině byl. Zombieland je opravdu hodně, hodně vtipný počin a můžu naprosto v klidu říct, že je to pro mě jeden z pěti nejlepších filmů roku. Woody Harrelson mě zase nezklamal a role drsňáka, co se se zombíkama fakt nemazlí mu naprosto seděla. A taky doufám, že Fleischer neusne na vavřínech a já budu i při jeho příštím filmu stejně nadšen. ()

MCZ

Mám za to, že u všech ostatních zombie filmů tvůrci nejprve vymyslí příběhovou kostru (byť naprosto jednoduchou či přímočarou) a teprve pak k ní přišpendlí setkání se zombíky. Tady to někdo zjevně udělal přesně naopak, a nedivil bych se, kdyby byl samotný děj vymýšlen až na place. Další pomyslné body strhávám za nepřekvapivost; stačí vidět kterýkoli z trailerů a už znáte všechny klíčové okamžiky filmu (tedy vyjma jednoho, dobrá). A navíc to ani není tak brutální nebo vtipné - tedy jako jiné zombie filmy/komedie... 4/10 ()

deepend

Dost brutální zombie komedie, která si vystačí s málem: jeden drsoň, jeden loser a dvě mrchy...plus Bill Murray a jeho skvělé cameo (kanadské žertíky mi nikdy moc nešly:-) Jo zapomněl bych na skvělé úvodní titulky. Takže pokud se vám líbil Shaun of the Dead, tak alou do kina...příjemnou zábavu. ()

Skleena

Po druhém zkouknutí přidávám jednu hvězdičku. Jistě, úsvit mrtvých je v tomhle ohledu asi zaslouženě větší kultovka, ale mně se to prostě líbilo. Od výkonu Woodyho Harrelsona az po roličku Billa Murraye. Krví se tradičně nešetří, stopáží naštěstí ano, což pro mě bylo vítaným světlým bodem filmu, zrcadlícím se na hodnocení - než se vyplácají nápady a divák se začne nudit, film skončí, přestože vlastně tak nějak ani pořádně nezačal. Je sice pravda, že se ve skutečnosti ve snímku krom hledání kritériům vyhovujících sladkostí nic neděje... je to hlavně prdel, a to ne že ne. Jen ta vsuvka s Buckem byla možná zbytečná. ()

lebowski!

Spíše zklamání, čekal jsem více. Ale tak je to vždycky, když čekáte moc, nemáte nic, a když nečekáte nic tak se někdy dočkáte skvělé podívané. Postavy: sympatické, + je jednoznačně Woody, - Eisenberg, který je věrnou kopií Michaela Cery, ale stále jen kopií. Děj: ve světě zombie vlastně nic nového, furt se prchá a zabíjí, jediná změna je minimum sežraných lidských postav ("na živo"). Humor je sympatický, nic napáleného či vnucujícího, pár nápadů moc dobrých. Nejlepší chvíle filmu: skvělý neotřelý začátek + Bill ,,pan cameo" Murray, který s sebou přináší hvězdu navíc. Jinak by to snad bylo za **. P.s.: V zombie komediích stále vede britský Soumrak mrtvých. ()

bourec

No,docela prča.Woody znovu hodně sympatickej,film vodsejpá ,spousta černýho humoru (scéna s B.Murrayem byla fakt dost dobrá),a i když zombie filmy nemusim,tak tenhle kořeněnej komedií byl v pohodě.70%. ()

Tomik12345

Snímek, ze kterého je cítit, že tu je jen pro zábavu a pro odreagování. A to tedy u mě splnil na maximum. Některé scény celkem drsné a nechutné, ale proč ne? O nějakém kvalitním scénaři a ději nemůže být asi ani řeč, ale o to tu nikdy nešlo, že? Možná malinko úlet, ale za sebe 4*. ()

Mefistofelle

Tu gloriolu, která se kolem této zombie komedie vytvořila, popravdě moc nechápu. Pod vlivem pozitivních ohlasů z mého okolí jsem čekala naprosto bombovou a třeskutě vtipnou zombie záležitost, ale jak jsem si to pustila, už od prvních minut mi začalo být jasné, že to tak docela nebude. Ono to totiž dost jede podle schématu zrychli-zpomal-zrychli: děj se nějakou dobu docela slušně rozjíždí a odsejpá, ale pak se z nepochopitelných důvodů sekne na jednom místě a táhne se úděsně dlouho, načež opět znovu zrychlí, což mi místy vyloženě vadilo. Co však beru jako plus jsou masky a efekty - zombíci zde vypadají vážně docela dobře:). Hlavní postavy v čele s nesmělým panicem Columbem a drsňákem Tallahasseem docela ujdou, akorát Wichita mi byla děsně nesympatická (nejradši bych ji zabila). No, zbývá zmínit, že závěr v lunaparku je asi nejlepší částí filmu a hodně mě pokoušel k tomu, abych tomu nakonec dala 4 hvězdičky. ()

Elyssea

Přežila jsem svou první zombie apokalypsu. Jestli je tohle horor pro začátečníky, myslím, že jsem dosáhla své maximální úrovně. Jsem totiž jako Columbus - zbabělá, a nebýt Emmy Stone, tak se na to nedívám. Naštěstí v Zombielandu nejde o vykuchaná játra, ale o pořádnou porci "divného" humoru. Kdo by nefandil při hledání té správné buchtičky? ()

Streeper

Miluju filmy či seriály o zombie. Tenhle film je velice povedený, líbí se mi, že je to udělané hlavně po komediální stránce, že to tvůrci filmu nevzali tak moc akčně a vážně, ale udělali si z toho srandu. Co neobsahují jiné filmy či seriály o zomie je učinkování Billa Murrayho, který mě ve filmu příjemně překvapil. Ovšem nad 3* to pro mě prostě nemá. ()

joker.george

Skutečně vyhrocených nebo vyšperkovaných situací jsem se nedočkal. Ale lámat nad filmem hůl by byla chyba, jedná se totiž o obstojnou a zábavnou jízdu, kterou si zúčastnění museli užívat a to se jim povedlo přenést i na mě a divím se, že nevzniklo pokračování. O všelijaké nápadité vychytávky, které oživují mrtvolná a prázdná místa, není nouze. A navíc Zombieland obsahuje jednu z nejlepších miniroliček, které jsem kdy viděl. 3,5* ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)