Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže ale stejně svěří Harrymu. Pátrání pokračuje v malém městě San Paulu. Callahan potká mladou malířku a restaurátorku Jennifer Spencerovou. Netuší ještě, že za vraždou muže v autě stojí ona a rozhodně se zabíjením nemíní skončit. Likviduje totiž členy bandy, kteří ji a její sestru kdysi brutálně mučili a znásilnili. Jennifer a Harry se stanou milenci. Harry tuší, že Jennifer je vražedkyně, ale události nabírají stále vyšších obrátek... (oficiálny text distribútora)

Fíma

Zfilmované akční klišé. To je asi nejstručnější charakteristika. Drsný Harry musí co pět minut někoho sejmout a tuto kvótu dodržuje prakticky celý film. Akce střídá akci, že člověk ani nemá čas přemýšlet, jakou uměleckou hodnotu snímek asi má. Ovšem co čekat od filmu s drsným inspektorem Harry Callahanem? Není třeba moc přemýšlet nad tím, jaké poselství nám film dává. Snad jen to, že nebezpečnější než ženská s osmatřicítkou je chlápek s čtyřiačtyřicítkou Magnum. Oproti prvním filmům film postrádá originalitu, ale mě to prostě baví. ()

Nonna

Tenhle Harry mě bavil ze všech nejvíce. Není to jen suchý sled honiček v autech i po svých, není to jen zarytý hon policajta s padouchy. Ve filmu je hodně humoru, byť černého, což je dost neobvyklé, protože dosud se objevovaly spíš jen rádoby vtipné drsné hlášky. Třeba honička dodávkového skútru s autobusem plným důchodců, kteří si pochvalují nejlepší výlet v životě, nebo už jen fyzická přítomnost příšerného psa, to mě bavilo moc. K tomu výborná hudba, zejména v závěrečné kolotočářské scéně spolu s krvavými scénami na kolotoči - tam je to až jak z filmů Tima Burtona. No a nakonec sama pointa je nečernobílá a reálná a závěr mě překvapil i potěšil......ááá teď teprve koukám, kdo to natočil a on Harry sám. No tak to už se nedivím, že mě to baví daleko víc, než předchozí díly. Je tam něco navíc. Něco, co cítím ze všech jeho režijních počinů. ()

cguio

Jednoznačně nejlepší díl série. Řemeslně bezchybné, Clintova soustředěná a přesná režie ani chvilku nenudí. Zároveň nejzajímavější zápletka. Dneska by to asi zakázali, Clint zabije několik černochů a ubalí jedné nepříjemné paní pěstí. Konec brilantní. ()

Aidina

... My vám nedovolíme odejít! Kdo je to my? Smith & Wesson a já.... ..." a pak už čtveřice hajzlíků leží s čistým průstřelem na zemi. Jo, Clint Eastwood jako inspektor Callahan - to není žádné "pomáhat a chránit", ale "zajmout a zlikvidovat". Tak on se s tím nijak nepáral právě proto, že ctil spravedlnost, takže žádná výstraha ani střelba do vzduchu... a výsledky měl:-)) ()

Diego75

Bohužel je jediným pozitivem filmu charismatický Clinťák, kterého jsme si oblíbili z předchozích dílech a ať řekne cokoli, tak je to drsná hláška. Jinak je však zápletka okolo mstitelky dost slabá a nenabízí nic nového. Dívat se 112 minut na herectví Eastwooda je fajn, ale chce to kvalitnější děj. Občas se zde najdou i vtipné momenty, ale zatím pro mě nejslabší Drsný Harry. ()

PTuranyi

Clint Eastwood sa opäť vracia do úlohy inšpektora Callahana svojím neobľúbeným spôsobom sa zapletie do vyšetrovania série vrážd. Jeho "čuch" ho neomylne privedie na tú správnu stopu. Rovnako neortodoxné ako jeho metódy je aj záverečné rozuzlenie. A hoci niektorým scénam by sa dala vytýkať uveriteľnosť, finále s jednorožcom nemá chybu. Film má výbornú atmosféru a rovnako dobrú hudbu. Možno preto že réžie sa konečne ujal samotný Clint Eastwood. ()

moorks

Hodně zdařilé pokračování o osudech drsného Harryho. Tento snímek se vymyká celé série, ale má skvělou zápletku, děj a strhující závěr. Rozlučka s touto postavou jak se patří. ()

Mr.Lordi

Starý, leš dorbý film, ovšem některé hlasy mi k postavám opravdu nesedí. Záporáci byli opravdu dobře vybraní a herecké výkony byly velmi dobré. Rozhodně tato probdělá noc za to stála. ;-) ()

pogoman77

Mám rád, Clinta Eastwooda, mám rád Harryho Callahana a jeho šestiraňák, ale stejně jako Harry nemám rád nedořešené věci, bohužel to se tu stalo. ()

demovka

Policejní inspektor Harry, (Clint Eastwood) je mrzout a všude, kam se vrtne, nastanou problémy. Dáno tím, že častokrát dříve střílí než se baví s ostatními. Jennifer po zjištění, že její sestra ani po deseti letech, kdy byly obě znásilněné, nedokáže normálně komunikovat se světem, se začne mstít. Jeden po druhým jsou posléze nalézáni s rozstřílenými genitáliemi. Je to jen otázka času, kdy se tito dva potkají, aby si na konci vzájemně pomohli. ()

Bohdy67

Už se trochu motáme v kruhu, či přešlapujeme na místě. Zase nás vykopli, zase nás vzali zpátky když se začalo zabíjet... Zase na konci zaúřadoval náš Smith&Wesson a vše dobře dopadlo. Jedinou změnou je že se nám podařilo zbalit novou buchtu, která jen tak mimochodem se s tím zrovna taky nemaže. 39% ()

Lazy87

Harrymu se udělalo pár nových vrásek na čele a omrdává trochu svoje povinnosti. Ale má psa. což je roztomilé, ale slabší. ()