The 81st Annual Academy Awards

všetky plagáty
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkujú:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (viac)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiálny text distribútora)

Bounded

Zábavný Jackman, radost za Ledgera, Cruz a Winslet, napak smutek za málo oceněného Buttona. Na Slumdog Millionare se pějou až příliš velké ódy. ()

snakepit

Ďalší rok je za nami a ja som sa opäť rozhodol nastaviť si budík na 01:45, aby som mohol stráviť takmer 4 hodinky v spoločnosti tých najväčších filmových hviezd súčasnosti. A neoľutoval som! Tento ročník bol pre mňa výnimočný aj tým, že po prvý krát sa mi podarilo vidieť všetky filmy nominované v hlavných kategóriách ešte pred udeľovaním. Samotný ceremoniál bol perfektne zvládnutý do najmenšieho detailu, výprava bola úchvatná a veľmi sa mi páčili zostrihy filmov z minulého roku. Najviac ma však pravdepodobne potešila novinka v podobe odovzdávania sošiek pre herecké výkony bývalými držiteľmi tohto ocenenia. Vidieť na jednom pódiu hviezdy ako Douglas, Brody, De Niro alebo Hopkins sa veru nepodarí každý deň a preto verím, že sa z toho stane tradícia. Trošku ma mrzí, že nominované skladby nemali viac priestoru (producenti to pravdepodobne nechceli priveľmi naťahovať) a úprimne si myslím, že tancujúci a spievajúci Jackman nebola práve najšťastnejšia voľba. Do úlohy hostiteľa sa mi oveľa viac hodí napr. Jon Stewart z minulých ročníkov, ktorý pôsobí prirodzenejšie, skromnejšie a je rozhodne vtipnejší. Potešil ma aj fakt, že si herci odpustili srdcervúce politické prejavy a posolstvá (díky Bohu za Obamu :)), na ktoré sme boli zvyknutý po minulé roky. S výsledkami som absolútne spokojný a tak môžem s kľudným svedomím prehlásiť, že už teraz sa teším na to, ako si budem nastavovať budík na 01:45 aj o rok :) ()

MarkHoppus

Hugh Jacman byl skvělý a myslím, že problémy s malou sledovaností to z velké části vyřešilo. Hodně dlouho před přenosem se hlásalo, že se jedná o nejlepší filmovou akci roku a nakonec tomu tak asi i bylo. Opravdu výborná atmosféra a dobrý nápad byl, že se před vyhlášením jednotlivých oscarů vždy na scéně objevila kupa hvězd a u některých odvětví jako třeba střih, kamera, režie atd. se pustil krátký shot, který nám ukázal zákulisí určitých filmů a jak to vlastně všechno chodí. Byla to prostě parádní akce a snad každému filmovému fanouškovi se musí líbit. ()

Renie42

Sice jsem to neviděla celé, jen tak po kouskách, ale musím říct, bylo to fantastické. Skvělý Hugh zazářil a já si to užívala, když tam byl. Je vidět, kolik má talentu a smyslu pro humor. A je taky lépe vidět obrovské rozdíly s Českým lvem. Oscar, to je událost roku, to je něco, na co se nezapomíná a Český lev, to je jenom šaráda a pokus o vtip, který není vtipný. ()

Jerris008

Hrozně moc se mi líbil Hugh Jackman - jeho provázení večerem udílení cen bylo ohromující a smekám před jeho vystoupením na začátku :-) ()

Weissik

Je 7:45 ráno a já právě dorazil z Prahy z kina Světozor domů. Za tu probdělou noc tenhle zážitek rozhodně stál. Jackmanova úvodní show neměla chybu a celá výprava byla neskutečně krásná. A výsledky? Jsem spokojen. Kate Winslet byla můj favorit podobně jako Sean Penn. Cenu za nejlepší film bych sám asi Milionáři z chatrče nedal, ale na druhou stranu si ho podle mého názoru zasloužil. Už teď se těším na ten samý kolotoč, kdy budu týden před slavnostním večerem koukat na jeden nominovaný film za druhým, velice těším. ()

MiniMer

Hugh Jackman prostě nejen hezky vypadá, dobře hraje, je i skvělý moderátor. Zajímalo by mě, jaké by to bylo, kdyby uváděl Oscary s Ellen D., protože poslední ročníky se nejvíce povedly právě pod jejich taktovkou. Ostatně po dvojici A. Hathaway a J. Franco už to může být jen lepší. ()

Metou

Prvé predavanie cien akademie, ktoré som videl a pretože doteraz ma to nezaujimalo tak som si povedal, že idem si to pozrieť rovno v priamom prenose. Oplatilo sa. Niektoré vtipy pri pultikoch boli super (Ben Stiller a žuvačka) a Hugh je jedným z mojich najobľúbenejších hercov a, že toto všetko dokáže som naozaj naozaj naozaj netušil. Proste noc ktorú neľutujem, že som prebdel.:) ()

FunTomCZ

Dokonalost. Hugh Jackman by si za opening number zasloužil taky Oscara. Bavilo mě to od začátku do konce. Až na pár chybiček opravdu bezchybný přenos. Slumdog Millionaire se mi sice líbil, ale to jak ovládl celý večer (ve stylu Pána prstenů) jsem mírně nechápal... ()

e-pilot

Viděl jsem sice jen zahajovací číslo Hugha Jackmana a Anne Hathawayové, ale tomu se, dámy a pánové točící se kolem Českého lva, říká plně profesionální příprava!!! Ke zhlédnutí zde: úvod Oskara 2009 ()