X-Men: Prvá trieda

• Česko X-Men: První třída (viac)
USA, 2011, 126 min

Réžia:

Matthew Vaughn

Kamera:

John Mathieson

James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, January Jones, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Lucas Till, Edi Gathegi, Jason Flemyng (viac)

V roku 1962 počas kubánskej krízy vláda Spojených štátov amerických využila skupinu Mutantov s nadľudskými schopnosťami, aby s ich pomocou zastavila zločinného diktátora, ktorý chcel rozpútať tretiu svetovú vojnu. Ale prečo sa zo spriatelených mutantov stali nezmieriteľní protivníci? Čo predchádzalo chvíli, keď sa z Charlesa Xaviera stal Profesor X a z Erika Lensherra nenávistný Magneto a začala sa vojna medzi X-menmi a Bratstvom? (TV JOJ)

teekanee

Určite jedna z nejlepších X-menovek a určitě ta kterou jsem viděl nejvícekrát. Sice už je to trochu klišé, ale fakt musím vyzdvyhnout herce, jelikož dvojka McAvoy a Fassbender se směle mohou rovnat takovým legendám jako je Stewart a McAllen. Tyhle dva borci jsou o dvě, tři třídy lepší než zbytek osazenstva a to neříkám, že ty hrají nějak zle. Dále tu máme skvelého záporáka, výborně napsaný příběh plný skvelých momentů, výbornou hudbu ( zejmína Magnetovo theme mi nahání husinu) a celé je to skvěle zrežírované. Kdybych měl hledat výtku, tak řeknu, že mladí X-meni jako Angel, Darwin a Banshee nebyli, tak cool jak bych chtěl, ale to je jen taková drobnost. 90% ()

bobstt

Nechápu proč se vyhazují prachy do nebe volající sračky,kdyby firma tyhle peníze dala na dobročinné účely,rozhodně by to bylo mnohem lepší,jak tato naprosto směšná zbácanina.Primitivní a naprosto trapný film,měl jsem co dělat aby jsem to viděl do konce,teda je fakt že ti američani jsou totálně pakový národ,a ještě k tomu přidají first class....Dám dohromady nějaké peníze a takovou blbost natočím do týdne..I když to asi first class nebude......... ()

Natt

Dajte dokopy skveleho rezisera, herecku elitu ich generacie (podla mna stale nedocenenu, to ze iba jennifer ma doteraz ( 2020) zlatu sosku a nie McAvoy ci Fassbender je proste na smiech ) ,velmi dobry zaporak Bacon (skoda ze ho nepouzivaju castejsie) ... "shaken not stirred" , a voila .. 100% to nie je, ale krasnych 90%. ()

Sejkorka

Je to dobrý, tedy jako ve škole velmi dobrý. Jen nevím, jak to uchopit, abych se vyznal v těch postavách. Asi budu muset googlit, nebo co .... Seznam filmů X-men jak jdou po sobě: X-men: První třída (2011) X-men: Budoucí minulost (2014) X-men Origins: Wolverine (2009) X-men: Apokalypsa (2016) X-men: Dark Phoenix (2019) X-men (2000) X-men 2 (2003) X-men: Poslední vzdor (2006) ()

Johny203

Kreatívne a originálne pojatá komiksovka. Rozhodne jeden z najlepších filmov vo svojom žánri a platí to aj 9 rokov po vydaní. Najlepšia X man Tímovka. ()

Milonak

Moji první Xmeni a opravdu příjemné překvapení. Pokud by takto byly zfilmovány všechny komiksové předlohy, tak by nezbývalo nic jiného než zatleskat. Dobře vybudovaný, smysluplný a přehledný děj, dobře typově zvolení herci, dobré triky. Spousta komiksů je po zfilmování přeplácaná akcí, případně připomíná blbost pro děti. Tady je vše správně vyvážené, od všeho je tak nějak akorát a ani chvíli jsem se nenudil. Super. ()

MatyRock

Chytrá, dobře obsazená, pevně zrežírovaná a energicky natočená podívaná. Matthew Vaughn ukazuje, že lze natočit dospělou komiksovku i bez R-ratingu. Celý film je ve velmi atraktivním kabátku, kterému by neškodilo občas trochu zvolnit na tempu, díky čemuž by to zase působilo o něco méně povrchně. Mimo zběsilé tempo jsem však s První Třídou neměl nejmenší problém. Herci mají charisma (Michael Fassbender FTW!) a ta hudba, ta je dokonalá. 8/10 ()

Honza03

/90%/ Nikdy bych nečekal, že prequel bude na čsfd nelepší filmem série. Scénář, hudba, efekty a herecké výkony jsou naprosto perfektní. Ze začátku mi X-men filmy přišli jako průměrné a nadprůměrné, ale po tomhle filmu už to jde nahoru. ()

DANIELRODEN

Defenitivně nejlepší X-MEN film. Trojka McAvoy - Fassbener - Lawrence je perfektně vybraná i sehraná a zbytek týmu je skvěle doplňuje. Bacon je dokonalý záporák. Scénář je chytrý a návaznost na staré X-MENy nenásilná. Chybí Wolverine, ale přece jej nemůžou rušit když neodkouřil svůj doutníček. Hvězdička navíc za hudbu, druhý Jackman skvěle zaskočil. 95%. ()

leafroller

Ano, je to akční, je to super podívaná a jakákoli satira na americkou zahraniční politiku je vždy vítaná. Ale nemá to logiku. Jasně, proč by mělo mít scifi nějakou zvláštní logiku? Nemusí, pokud v něm nebudou chyby doočíbijící. Nějak jsem se prostě přes ně nedokázal přenést a pokaždé, když jsem na nějakou narazil, hrozně mě to rozhodilo. Navíc to, co v prvním dílu odstartovala Storm, je zde dovedeno do krajnosti. Xmen je prostě řada, která mi nesedla. Ale to neznamená, že je ten film nekoukatelný. ()

JG9

Ale hovno! Já na to kašlu! Je to prostě úžasné! a když jsem chtěl dát 9 tak dávám 10! absolutně skvělý  inteligentní komiksový film který i když nabourává otravně jednu scénu z Posledního vzdoru a vlastně i z jedničky,  ale i tak se jedná o něco nevídaného.10/10 ()

Sedmá Mission nabírá posily

Sedmá Mission nabírá posily

12.01.2020

Sedmý film v sérii Mission: Impossible dorazí 23. července 2021, o režii se znovu postará Christopher McQuarrie, který si zároveň napsal i scénář. Jako bonus pak natáčí sedmý a osmý díl zároveň,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)