Big Brother (Velký bratr) je televizní formát reality show, ve kterém více než 15 týdnů žijí soutěžící (obvykle 12) v domě plném kamer a snaží se přestát hlasování diváků a získat vysokou finanční cenu. Tento formát vytvořil John de Mol z Nizozemska a rozvinul ve své produkční společnosti Endemol. Byl to nejsledovanější pořad hlavního vysílacího času v 70 zemích. (oficiálny text distribútora)

Rembrant odpad!

Těch pár trapnejch dílů, co jsem omylem viděl v televizi, mi stačilo do konce života. Peníze jsou sice pěkná věc, ale udělat ze sebe idiota před celým národem je asi jen pro otrlé nebo šílené povahy. ()

DJ Lonely

Po práci chci vypnout mozek a koukat na něco, o čem nemusím vůbec přemýšlet. Mohl jsem si vybrat čučet do kamen nebo na Big Brother. Zvolil jsem druhou možnost a jelikož jsem mozek při sledování této reality show vůbec nepotřeboval a pobavil se hloupostí většiny účastníků, tak dávám 3 hvězdy za blbost. ;) ()

Frajer42 odpad!

George Orwell měl jistě jiné představy, když psal knihu 1984. Zatímco její hlavní poselství zůstalo bez větší odezvy, tak využít Big Brothera se rozhodlo mnoho zemí. Nikdy jsem pořad pořádně neviděl, protože moji pozornost pohltili Vyvolení, kteří nápad prakticky okopírovali, nicméně začali vysílat dříve a měli mnohem lepší výběr postaviček. Věřím, že v ostatních zemích to kdysi mohlo skutečně někoho bavit, ale u nás to bylo naprosto nekoukatelné. ODPAD! ()

MikeCool odpad!

TV-pořad (Reality show). Katastrofálnější obdoba Vyvolených. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 5% (odpad!) | ()

Spinosaurus odpad!

Před X lety zahájila Prima velice úspěšnou reality show (první řadu!!!) Vyvolení. Pro české diváky to bylo něco nového, a proto byl úspěch zaručen. Dalším bodem úspěchu byly zajímavé charaktery (teplouš, cikán, týpek, kriminálník, sprosťák, píča, hysterka atd.). Jak už to však bývá zvykem, téměř ihned začala Nova parazitovat. Přišla opravdu příšerná reality-show Big Brother. ()

iamek odpad!

Tohle opravdu někdo myslel vážně? Koukat se neustále na odpad české společnosti a sledovat jejich osudy můžou snad jen hlupáci. Vydržel jsem jeden díl a díky bohu mi to stačilo. ()

heyda odpad!

Odpad všech odpadů. Ještě o několik tříd horší než primáčtí VyVolení. Nepochopím nikoho, kdo to mohl sledovat pravidelně. Já viděl maximálně 2 díly a stačilo mi to. Kdybych chtěl vidět sex, tak radší zajdu na nějakou pornostránku než koukat na BigBrothera!!! ()

SOLOM. odpad!

Tak tahle reality show byla pouze přehlídkou nejrůznějších magorů, pornoherců a pornohereček, kteří si chtěli vydělat velké prachy. Narozdíl od Primy, která měla alespoň trochu sledovatelnost jsem tohle opustil asi po druhém přenosu. A že vyhrál Shrek? No a co alespoň že tam dal někomu přes držku! ()

Ištván87 odpad!

Tak tohle bylo na jednoho vážně trochu moc. Neskutečně pitomí soutěžící v neuvěřitelně trapně dělané reality show. Prostě trapnost nad trapnost, k tomu ani nemá cenu se nějak víc rozepisovat... ()

duklak2

Před pár lety (2005) se k nám dostal boom v podobě reality show. No a zrovna se sešly dvě podobné na dvou televizních stanicích (NOVA, PRIMA). A ty se rozhodly, že budou proti sobě bojovat o přízeň diváka. Obě stanice přemýšlely, kdy přesně mají reality show spustit. O něco dříve začla PRIMA a mě osobně 1. řada Vyvolených se mi líbila ze všech reality show nejvíce (viz. můj komentář VV). NOVA se nechtěla nechat zahanbit. Gába Al Dhábba nazpívala znělku, Mareš nageloval vlasy a Velký bratr mohl začít. Od začátku NOVA prohrávala boj s PRIMOU o sledovanost. Velký bratr "trpěl". Mě ho bylo i trochu líto:-). Určitě tam byli zajímaví soutěžící. Vždyť jen si vzpomeňme: plyšák Karel, Shrek David, snowboarďačka Tereza, alkáč-učitel Jaroslav, gay pornoherec Filip, péčkařka Sylva, podnikatel Milan, lektorka aerobicu Šárka, malíř Petr, barmanka Eva, tajemná Lena a zapisovatelka u soudu Markéta. A věděli jste, že Velký bratr je původně postava z jakéhosi románu z roku 1984 od spisovatele George Orwela? (díky wikipedio:-). Na této reality show se mi líbilo, že měla oproti VV přísná pravidla. Při nějakém porušení, hned musel provinilec naklusat do zpovědnice a Velký bratr mu dal co proto:-). Jen škoda, že jsem V. B. neviděl, jak vypadá ve skutečnosti. Vždycky byl slyšet jen jakýsi tajemný hlas. Viděl jsem jen pár dílů a vybavuje se mi málo vtipných scének u kterých jsem se zasmál. Je škoda, že NOVA tuto reality show nenasadila až po VV, protože je jasné, že by tolik neprodělali. I když přeci jen, vždyť to přece vědět nemohli. Tak tu nebudu dále mudrovat:-). Vítězem se stal zlobr Shrek a myslím si, že mezi těmi podivíny si to asi jediný zasloužil. Dávám jen dvě hvězdy a to hlavně za Jaroslava, kterého bych chtěl mít na tělocvik:-). ()

Sifaka odpad!

Viděl jsem i zahraniční verze a ta česká byla daleko nejslabší. Ta Nova fakt skoro všechno pokazí. Začalo to už hrozným výběrem soutěžících(samé primadony a svalovci, na rozdíl od Vyvolených , kde byli obyčejní lidi), trapné úkoly a hlavně návrat pornoherce, to byla taky síla. A taky tam měli na můj vkus moc chlastu a podle toho to taky vypadalo! Pro mě Vyvolení(prima) - BB (nova) 3:0! ()