Cesta draka

• Česko Cesta draka (viac)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiálny text distribútora)

mortak

Itálie - Bud Spencer a Terence Hill smíchaný s Clintem Eastwoodem na hongkongský způsob. Podobnost s Jestli se rozlobíme, budeme zlí (jenže ten vznikl o dva roky později - Italové kradou!!!) nemůže být náhodou - zlosyn a jeho pomocník plus banda legračně se otřepávajících banditů, no a s Chuckem přichází leonovská atmosféra a Morriconeho hudební nápodoba. Jistě - filmeček je to amaterský, dělaný na koleně příznivci bojového umění (mistr karate sem, kráska tam, jak nám předestřou úvodní titulky), jenže Bruce Lee je tak dokonalý přírodní úkaz, že si tři hvězdičky zaslouží. ()

majo25

Moje prvé dávne zoznámenie s Bruceom Leem. Samozrejme, že na prvom a poslednom mieste sú efektné kung-fu súboje, ktoré držia tento film v nadpriemere. Zasadené do zaujímavého prostredia zrúcaním antického Ríma. Príbeh je aký je, jednoduchý a veľmi naivný, ale v podstate spĺňa to čo má. Dokonca niektoré humorné prvky sú celkom vkusné. No a na konci je kultový súboj Brucea s dalšou martial arts legendou - Chuckom. Po každom jednom zhliadnutí filmu som mierne dúfal, že Chuck bude odolávať lepšie, resp. bude súboj vyrovnanejší. To by ale film nemohol režírovať sám Bruce. ()

Radiq

Klasika a paráda. Už se na to třesu asi tak 10 let, že se na to kouknu a dnes konečně. Nezklamalo. Příběh sice zrovna originalitou neoplývá, ale to je jedno. Zaujala taky hudba. A ve srovnání se současnými filmy konečně nějaké souboje, kterým se dá věřit (žádný lítání ve vzduchu, masakry, co by nepřežil nikdo atd.), až na to lupání kloubů, ale to byl možná komickej záměr. ()

Mol

LET HIM KNOW. IF I EVER SEE HIM HERE AGAIN. HE WON'T LEAVE ALIVE!! Tang Lung, nejlepší kluk v okolí doletí do Říma, aby se podíval ke svým známým, ale slečna Chen Ching Hua, která ho vyzvedá na letišti si o něm myslí, že je to jen ubohý vesnický balík. Čas jí ukáže, jak hluboce se mýlila. Bruce Lee si to ve svém režisérském debutu neskutečně řeže a dává všem jasně najevo, že je světelné roky před všemi ostatními filmy, tohoto žánru. Jeho gesta rukou, úšklebky a posmrkování. Ten kluk nemusí říkat nic a získá si celé plátno. Navíc, když se rozzlobí, tak lítají třísky. Čest tvojí památce, sifu Lee. ()

tom88

Riadna kravina s množstvom logických chýb. Takto by mal znieť rozhodujúci verdikt kritika. Ale predsa sa dá na to dívať, fanúšikovia Leeho musia byť nadšení, bitky sú fajn, Lee je fakt majster. Norris je riadny sračkár po všetkých stránkach, no úloha v tomto filme mu sadla, aspoň som sa pobavil. Zavíjanie Leeho je katastrofálne, ale legendárne. Náznaky atmosféry si cením. Dej je príšerný, jednoduchý a hrozne zanedbatelný, ktorý by sa dal vtesnať do 80tich minút. Réžia nestojí za veľa, ale je to klasika, ktorú ako tak treba doceniť, no radšej nie moc. 60% ()

Los

Moje první setkání s Brucem Leem dopadlo velmi dobře, film sice nebyl zdaleka dokonalý, ale nemyslím si, že něco takového Bruce zamýšlel. Ovšem i tento jednoduchý příběh mě díky hlavní postavě dokázal zaujmout...a samozřejmě jsem se celou dobu těšila na opěvovaný souboj s Chuckem, který byl skvělý...žádný filmový trik, Bruce je prostě lepší ;) 8/10 ()

HorrFi

Dneska už možná ty souboje v Cestě draka tak nenadchnou, ale v roce 1972 z nich byli fanoušci nadšený asi jako tlustý dítě poprvý v Mc Donaldu :)Nemá cenu řešit děj, ale Bruce je legenda a to už mu nikdo nevezme! ()

Sabrewulf

Při vší úctě k legendě, tohle je prostě brak. Filmařina je celá úplně mimo, celé to působí jako točené za chodu na první dobrou a jakoby se převážně improvizovalo jak v dialozích, tak v hraní (ten pitvořící se "Pavel Kříž" fakt píše). Celý úvod jsem vůbec nepobral, i když vím, že to bylo zamýšleno na téma buran ve velkém městě. Nejhorší je ale to, že ani ty bitky nestojí za moc. Já měl vždycky v dětství u těch Jackie Chanovek a různých Shaolinů srandu ze soubojů ala "jelito -kopyto - platí to", které jedou v těch klasických kung-fu pauzách, jenže jsem si postupem času uvědomil, že to je příjemné na pohled a se skvělými choreografiemi. Jenže tady ty bitky jedou strašně přímočaře, až mi to připomenulo Amerického ninju s takovým tím zjednodušeným přístupem -> osoba č. 1 dostane ránu, osoba č. 2 dostane ránu, osoba č. 3 dostane ránu atd. Já si pořád říkal, co je na těch hromadných bitkách oproti třeba zmíněným Chanovkám tak špatně a uživatel Ivec uhodil hřebíček na hlavičku - tady prostě stojí profík proti amatérům. Ono se to možná nezdá, ale v těch Chanovkách i ty skupinky protivníků jsou profíci, perfektně sehraní, kde celou tu interakci mezi nimi a hlavním hrdinou cítíte. Tady je to tak, jakoby nahnali lidi z ulice a řekli jim, nabíhejte na Bruceho, on vám vždycky naznačí ránu a vy spadnete na zem. Když jsem si uvědomil, jaké parádičky předvádí Bruce Lee na civilních videích, byl jsem - skutečně - smutný. P.S: Zoomování na Bruce, zoomování na Chucka, zoomování na kočičku už bylo jako z nějaké parodie (Kung-prásk). ()

maxxxim

5 hviezd nie je udelených neprávom, ozrejmím to v nasledujúcom texte, ktorý nie je vhodný pre ľudí bez fantázie. Cesta draka je niečo, čo nemá vo filmovom svete páru. Príbeh začína celkom vážne letiskovou scénou s kečupom a končí bitkou s mravčiacim Chuckom Norrisom. Ale poďme pekne po poriadku. Bruce prichádza do Talianska pomôcť strýčkovi s reštauráciou a zapletá sa s miestnou pozoruhodnou bandou, ktorá ma predstavovať filiálku mafie, ale skôr pripomína ABBU na turné v najlepších rokoch. Bruce sa dostáva do viacerých konfliktných situácií s onou karikatúrou mafie a vždy výjde zo súboja víťazne, čo si všimnú aj samotní zamestnanci reštaurácie, ktorí sa snažia vzadu za obedárňou čo to naučiť z umenia podskakovať. Razom si Bruce vydobije úctu a pozornosť oných balíkov a stáva sa ich učiteľom. Šéfovi miestnej odnože sa jeho počínanie znepáči natoľko, že nasadí naňho Chucka s kožou papuánskeho rosomáka. Dej prechádza viacerými peripetiami, ktoré nie sú až také strhujúce ako samotný záverečný súboj, odohrávajúci sa v koloseu za zvukových efektov typu fí, klatsch, bang a podobne, dvoch bojovníkov Bruca a Chucka, z ktorého vzchádza víťaz Bruce. Kamera na špičkovej úrovni, niekedy nebudete vedieť či ste v ponorke, alebo v kine, ale komickosť, ktorá srší takmer zo všetkých záberov Vám to vynahradí v plnej miere. ()

Cedr

Bruce Lee a Chuck Norris poměří své síly v římském Koloseu. Co víc si od martial arts filmu přát? Lee umí prodat i ty nejvíc cheesy scény, které by v jiném filmu bez něj byly naprosto nekoukatelné. Tradičně to tedy skřípe všude krom té nejdůležitější stránky - soubojů samotných. Ty jsou tak cool, že to k absolutní spokojenosti prostě bohatě stačí. ()

Sfinkter

Dvě hvězdičky z obdivu ke kung-fu v podání Bruce Leeho, poněvadž jinak by to byl nejspíš odpad, a to díky maximálně naivnímu ději, nad který se opravdu musíte povznést, pokud chcete film dokoukat až do konce. O jediný zvrat ve filmu se postará strýček z restaurace a poslední bitka v koloseu taky není špatná, Chucka jako medvídka v adidaskách si zapamatuji určitě. ()

Mr.Bulanek

Jedine co dela tento film nadprumerne je Bruce Lee a zaverecny souboj Lee vs. Norris. Ale kde jinde muzeme videt kladnou postavu v cernem a zapornou v bilem :-) ()

skrblik007

Zajímavá režie, pohodový a zábavný Bruce Lee, parádní bitky a samozřejmě Chuck Norris. Závěrečný souboj, ke kterému se schyluje prakticky od začátku, je opravdu epický. ()

anli

Posledni film Bruce Lee,kde si opet sam napsal scenar a sam jej take reziroval.Typicky beckovy akcnak te doby,ale patrici mezi to lepsi,co v te dobe v tomhle zanru vznikalo.Bojove sceny dobre,i jejich choreografie-to Bruce umi,scenar ovsem velmi plytky,stejne jako rezie-to proste Bruce moc neumel.Film samozrejme zveda zaverecna scena s Chuckem Norrisem,ktera se stala legendarni.Pro fanousky zanru povinnost,pro ostatni solidni prumer.Jeste bych se trochu pozastavil u kamery,ktera se moc nepredvedla a misty to vypada,jako kdyz kameraman pozil.U me dracich 65%. ()

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (viac)