Cesta draka

• Česko Cesta draka (viac)

Těšil se, že se v Římě dobře nají, ale mafiáni nedají pokoj majitelům restaurace, a tak musí Bruce udělat pár nezbytných opatření, aby je ochránil. Kopance budou jenom létat a na konci se možná odehraje souboj století: Bruce Lee versus Chuck Norris. (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

No jo musel jsem lehce přehodnotit. Narozdíl od syna Brandona na mě charizma a herectví jeho otce nikdy moc nefungovalo a tady to trvá pekelně dlouho než se to konečně pořádně rozjede a to až v druhý půlce. V tý první mě Bruce a jeho vtípky ve stylu pořád žeru pořád seru moc nebavily, ale v druhý půlce to přepne do úplně jinýho filmu. Ps : Chuck Norris ve finálním souboji ve skutečnosti nezemřel, protože se ho bojí sama smrt, ale aspoň to tak vypadalo aby byl Lee spokojenej. Nakonec těsně silná trojka.65% ()

Davies182

Bruce Lee to strašně dával a dívat se na jeho snímky byla slast. Když se konečně i k nám kdysi dostala tahle akční nálož plná suprových bojových umění, bralo to dech. ()

pepo

Prekvapilo ma aké to je super. Na prvú akčnú scénu som sa síce načakal dosť, ale potom sa to práši o stošesť. A ked nastúpi Chuck Norris za zvukov Vtedy na západe bolo jasné, že ten film budem mať rád. Inak je veľmi cool ako to plynule prešlo od nezáväznej taškarice k relatívne osudovému easternu. Veľká spokojnosť 8/10 ()

Xmilden

Takže shrnutí : skoro celý film se toho nějak moc neděje a na závěr vše řeší nezapomenutelná bitka s Chuckem Norrisem. Když jsem byl malý tak filmy Bruce Leeho pro nás byly něco jako kult. Teď je ale vidět na nich, že zub času nemilosrdně pracuje.PS: což v roce 2020 platí ještě o dost více. Přesto jistý nádech nostalgie musí být. 60% ()

Divočák

Je mi to líto, ale Cesta draka si bohužel nezaslouží vyšší hodnocení. Bruce je sice sympaťák, ale většinu filmu se snaží hrát si na komika a výsledkem toho je, že chvilkama působí jako retard. Navíc byl asi tak unešený ze svého režijního debutu, že mu vůbec nepřišlo, že scénář vyprávějící nám o strýčkově vydírané restauraci je naprosto debilní a tak nás místo akce po celou dobu cpe zbytečnými prázdnými žvásty. I to by se ale dalo zkousnout, kdyby nám to pak aspoň vynahradil v efektních soubojích. Ty se ale bohužel až na finální bitku s chlupatcem Norrisem nekonají, a tak si z Cesty draka místo úžasného zážitku z pohledu na umění téhle kung-fu legendy odnášíte pouze pronuděných sto minut a slastný pocit z toho, že Chuck Norris konečně dostal pořádně na prdel. ()

cheyene

Film plný bojových umění a to skutečně umění! Představí se zde mnoho vynikajících bojovníků, z nichž za zmínku stojí MISTR Bruce Lee a Chuck Norris. Kdo má rád asijská bojová umění, tak by si tento snímek určitě neměl nechat ujít. Film Cesta draka je snad možné označit za "otce" tohoto žánru. Můžeme vidět, jak to vypadá, když se na plátně utkají dva opravdu skvělí bojovníci (myslím závěrečný boj Bruce vs. Chuck). Troufám si říct, že Bruce Lee posloužil jako předloha při vytváření počítačové hry Mortal Kombat. Scéna v Koloseu určitě patří mezi to nejkultovnější a nejikoničtější, co v tomto žánru vzniklo. ()

Kass

Mé první setkání s legendou jménem Bruce Lee. Ze začátku filmu jsem nevěřil svým očím, čekal mě totiž sled legračních scének, jako vystřižených z nějakého sitcomu (jen předtočený smích chyběl), které provázela - především ve chvílích gagové pointy - naprosto nepopsatelná hudba. Po čase jsem si na tenhle styl docela zvykl, a hlavně při výstupech "čtyřprocentní" pravé ruky (nejvíc ze všeho mi připomínal digitálního Gluma, ale s tím rozdílem že měl vlasy) velkého gangsterského šéfa mě pan režisér B.Lee měl asi tam, kde mě mít chtěl. Po nějaké době došlo samozřejmě i na to hlavní, tedy souboje, a závěrečný duel Bruce Lee vs. Chuck Norris opravdu stálo zato vidět. Abych nezapoměl. Pro všechny milovníky východoasijské krásy - ve filmu vystupuje velmi, ale velmi pěkná čínská děva. ()

Jhershaw

Chápu že hodnotit film 50 let po jeho vzniku.. Jestli v době svého uvedení to bylo napínavé drama, dnes to je spíše komedie; asi bohužel. ()

JohnnyD

Nie úplne fungujúca zmes nevtipnej komédie, Leeovho moralizovania a namakaných akčných scén, ktoré vrcholia súbojom s už vtedy komickým Chuckom Norrisom. Bruce Lee bol ale sympaťák! ()

HAL

Sice ne nejlepší film s Brucem Lee, ale stejně i přes své stáří velice koukatelná záležitost. Nepochybně velmi cheesy a naivní vzhledem k současné kinematografii, ale nikoli vyloženě hloupé... a díky Brucovi i s Chuckem na konci ani náhodou nudné. I přes prostou výpravu a úspornou choreografii mají totiž jejich souboje náboj a duši, což ani dnes není samozřejmé. 7/10 ()

Snorlax odpad!

Brusli, nebo lyžuj, stejně mě nepřesvědčíš, že tohle má definovat žánr akčních filmů s bojovým uměním. I kdybych si pořídila kuří oko, abych mohla přimhouřit rovnou tři oči, scénář by byl velice prostinký, tedy spíše hodně blbý. Humor zde prezentovaný vážně patří do míst, o nichž s takovým gustem vypráví. Hudba by byla výborná k nějaké rozverné komedii. Pokud však připustím, že Cesta draka je skutečně tím, na co vypadá, tedy parodií, tak je alespoň hudba fakt skvělá. Nejděsivějším bojovníkem filmu je kamera, prachmizerný amaterismus čiší z každého záběru, a to zoomování opravdu není umění, je jen otravné v kombinaci s nesmyslným střihem. Dokoukala jsem, udělila jsem si za to bobříka trpělivosti a uzavřela kapitolu filmů o asijském bojovém umění. Pokud Bruce Lee opravdu patří k tomu nejlepšímu, co nabízí, nemám ani špetku odvahy vidět ty ještě horší filmy. A teď váhám, jestli nemám přihodit hvězdičku za roztomilé kotě s velkýma očima, které sledovalo ty dva hekající dvounožce. No nemám. ()

Legas

Kdyby nebylo Bruce Leeho, označil bych film za ubohou slátaninu pro videopůjčovny. Scénář podle klasické šablony má za úkol pouze udělat v "příběhu" místo pro několik šarvátek. Bruce Lee naštěstí válí. Když si uvědomíte, kolik střihů, kaskadérských výkonů a digitální triků potřebují tvůrci dnešních bojových filmů, tak musíte výkon této legendy jednoznačně ocenit. ()

stilgar1

Bruce Lee v jednom ze svých nejkultovnějších filmů předvádí bravurní výkon. Režie sice není dokonalá, ale na prvotinu je velmi dobrá. Z nostalgie bych snad mohl dát 5*, ale když na to koukám s odstupem času, jsou to jen lepší 4. A i ten Chuck je třída...:) ()

PetrPan

Hvězdu za Bruce a druhou za Chucka. Všechno ostatní je téměř k nevydržení, a to mám HK akční produkci téhle doby opravdu rád. Lee jako režisér ale dokázal obvyklou roztomilou pitomost pozvednout na vyšší level a dočkal jsem se jen k uzoufání nudného žvatlání o hovně a hloupé choreografie "soubojů" neboli idioti v akci i všude kolem. ()

SeBig

Bruce je zde fakt vtipný, pár vtipných momentů.. bojové scény jsou tu parádní a nejlepší třešnička na dortu Bruce vs. Chuck. Paráda. ()

anais

Z každého momentu tohoto film je znát, jak moc se Bruce Lee snažil natočit dobrý film, což se mu, i přes snad až příliš jednoduchý scénář (to se však filmu o bojových uměních vyčítat moc nedá) podařilo. Akční scény jsou dostatečně dynamické a důležitou roli tu dostává i humor, jehož hlavním nositelem je právě Lee. Snaží se svého hrdnu ukázat jako jakéhosi “kung-fu – Chaplina“. V úvodní sekvenci z letiště. Vychází z motivu cizince, který neumí místní řeč, díky čemuž dochází k úsměvným chvilkám. Film vrcholí slvanou bojovou scénou s Cuckem Norrisem. Je to spíš béčko, ale maximálně sympatické, s proklatě cool hrdinou. Co víc si přát? ()

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

Večer ostrých filmů Chucka Norrise!

07.12.2010

Kino Světozor obsadí dne 8. prosince od 19:00 Chuck Norris se svým akčním uměním. A že bude co obdivovat. Každého diváka jistě nakopne třeba Cesta draka, ve které se Chuck postavil i samotnému Bruce… (viac)