Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

Snagleo

Tohle je přesně komedie pro mě. Dva geekové, kteří objeví malého ufona Paula (kterého dabuje skvělý Seth Rogen). Společně se pak vydají na nebezpečnou a ujetou jízdu. Normální, ale přesto skvělý příběh. Hláškami se tu ani trochu nešetří, a to je dobře. Holt, Simon a Nick už jsou mistři ve svém oboru. Z herců ještě potěší třeba taková Sigoruney Weaver nebo Jason Bateman. Prostě se jedná o správně ujetou komedii, kterou vřele doporučuji. I tak je ale Hot Fuzz lepší :D. 80% ()

adamix

Uletená sci-fi chujovina, prekvapivo slušné nabytá vtipnými hláškami a narážkami na klasické filmy. U mňa je PAUL jedna z mála amerických komédii, ktorá je rovnako vtipná aj po opakovaných pozretiach. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 70%, Audience Score - 62% | FDb.cz - 75,9% | "3 Flavours Cornetto 3ology" je přeci jen někde jinde, chybí nám ten perfektní britský humor, chybí nám ty potoky krve, ta originalita i ta neuvěřitelná magie mezi dvojicí Pegg-Frost, která v Paulovi není ani zdaleka tak výrazná. Na druhou stranu film má skvělého Jasona Batemana, dost slušné gagy umocněné vulgarismy, super cameo Sigouerney a hlavně jednoho cool mimíka "na palubě"....a to k naší spokojenosti bohatě stačí :) 70% ()

ostravak30

Paul překvapivě není absolutní parodií na filmy s mimozemšťany v pravém slova smyslu. Ufoun je totiž sám o sobě podivín a chová se jako člověk, který ještě nevyrostl z puberty. Tomu tak odpovídá celý průběh děje i přisprostlé, vulgární či jiné náctileté vtipy, které ale v kontextu nakonec nejsou tak špatné. Zapojení Sigourney Weaver či S. Spielberga je pak doslova symbolické, když oba mají na kontě hodně slavné mimozemské filmy. Snímek si samozřejmě dělá legraci hlavně ze všemožných klišé, ale hlavně funguje spojení Nick Frost, Simon Pegg, kteří k sobě parádně padnou a ne náhodou spolu nehrají prvně, ačkoli jde o jejich první společný scénář. ()

x_ander

Paul je ukrutně zábavný a po slabším rozjezdu se z něj vyklube opravdu vtipná komedie, která zdaleka není založena jen na drsných hláškách z trailerů, skrývá se v ní totiž něco víc. A fucking všeho náboženství mě osobně dost potěšil. ()

pali87

Takýto film o priateľskom mimozemšťanovi tu chýbal. Paul je veľmi zábavná a občas príjemne sprostá (i keď mohol byť viac cynickejší) filmová postavička, ktorá i napriek svojej digitálnej podstate dokázala na plátne ožiť. Akčné sekvencie sú kvalitne zvládnuté a celý film je pohodový a zábavný road movie. Záver mi prišiel ako fanboyovská pocta rôznym (hlavne Spielbergovým) "alien" filmom videných v detstve. ()

Blazis34

Ujetá komedie se zvláštním hlavním hrdinou. Paul jakožto mimozemšťan je neskutečně vtipný a lidský. K němu se připojila správná dvojka týpků a tvoří tak netradiční, ale povedenou komedii. Ostatní miniděje, jako honění dcery zběsilým tátou mě zas tak nerozesmály jako právě hlavní hrdina této komedie. Z tohoto filmu si budu pamatovat pár hlášek jako třeba WC mužimšťani nebo třeba scénu s mrtvým ptákem a hláška: Přece nebudu jíst mrtvýho ptáka. Kdo neviděl, nepochopí. Jinak hodnotím kladně, dávám 70%, tudíž tři hvězdy. ()

Roumen

Simon byl prostě skvělý, tak moc, že i když byl příběh samotný jedno velké klišé, mě námět vysloveně pobavil, zasloužené 4*. ()

Toumyk

Slušná nerd-sci-fi-komedie, celkem zajímavý příběh, takový lehký, nevtíravý...zkrátka na pohodu, Paul vás zaručeně rozseká svým humorem. Potěší i minutka S Weaver.. ()

Ruud36

Film, který když budete brát s nadhledem, tak se u něj slušně pobavíte. Nebyla to až taková ptákovina, jakou jsem čekal. ()

p.i.t.b.u.l

Je složité hodnotit tento snímek. Na jedné straně zde máme příjemný příběh, na té druhé nepříliš povedenou zábavnou část. Simon Pegg zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější herce. Jeho filmy mně nikterak výrazněji nepřesvědčili. I když tím nemůžu říct, že by se mně nějaké nelíbily. Ale jeho humor mně není nejbližší. Párkrát se zasměji, ale to je tak vše. A stejné je to i u tohoto filmu. Pár úsměvných scén a zbytek jen zběsilý útěk napříč Amerikou. Nemůžu tady říct, že to je špatný film. Naopak. U filmu jsem se v celku bavil, rychle utíkal, ale po komediální stránce to byl průměr. Čekal jsem víc, než se mně dostalo. A to je asi ten problém. Pro mně lepší průměr. 60%. ()

Martasoft

Výborná podívaná.. Pohodový příběh se skvělými hláškami a s velkým počtem sprostých slov, které rozhodně nebyly na škodu, snad i naopak... 4* ()

Yambo

Celkem v duchu předchozích komedií téhle dvojice. Ne taková parodie jako jednotka, nebo soumrak. Ale pořád odvázanější než fatboy nebo jak ztratit přátele. Potěší pár zbořených klišé a něco co bych nazval geek humorem podobně jako v seriálu big bang theory. Radost mi udělal i střet náboženství a evoluce. Což je asi něco co se řeší v americe víc než v evropě a britové se toho prostě musí chytit. ()

Systematic

"Three tits. That's awesome!" Vážně jsem se bavil od začátku až do konce. Sem tam se sice objeví nějaký předvídatelný vtip (třeba ten s ptákem - a ne, neviděl jsem před zhlédnutím filmu trailer), ale není to nic co by kazilo velmi dobrý dojem. ()

KERUOCOK

Výborná komedie, naprosto skvělé scifi pojetí mimozemské "náštěvy" na planetě. A jako naprostý ateista a alergika na nábožný fanatiky jsem se skvěle pobavil na jejich účeta navíc společně s vtipnými narážkami na ujeté fanoušky scifi a s přisprostlími vtipy se tvůrcům podařila skvělá podívaná, při které se bude málo kdo nudit... ()

Kalkulon

Je to taková pohodová komedie. Sice né taková pecka, jako když režíruje Edgar Wright, ale jinak OK. Dospělá verze na číslo 5 žije :)) ()

Roucky

Pro mě to není ani tolik komedie jako adventure zabalená ve sci-fi oblečku, která jakýmsi nevtíravým a neagresivním způsobem vyvrací a kritizuje teorii o vzniku světa Bohem. Paul je tak roztomilej a sympatickej, že mi stačilo se jenom dívat na jeho očička a hned se mi film líbil i přes to, že tam až tolik vtipných momentů nebylo. Bez nemravné Ruth by to bylo na tři hvězdy, ale díky ní musím přidat :-) ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)