Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

w0rm

Nemozem si pomoct...zboznujem komedie Simona Pegg-a, ale toto mi nejako nesadlo a to aj napriek tomu ze som fanusik sci-fi. Vtipy mi pripadali sice originalne, ale bohuzial iba velmi malokedy vtipne (az na neskutocne drzeho Paula). V podstate plny suhlas s Oskarovou recenziou. ()

rigby

ET znovu na scéně. Tentokrát jako parodie na Spielbergovy filmy. Humor je bohužel založen na velmi jednoduchých základech. Primitivní pubertální vtípky opravdu nemusím a nic víc tento film nepřináší. 2- ()

Maxeller

Skvělá oddechová komedie v hlavní roli s mimozemšťanem Paulem s dokonalým hlasem Setha Rogena. Občas ale humor vázne, kdyby tam bylo více vtipů tak nekompromisní ***** ale takhle jen čtyři. ()

morwen

Stylová,pohodová komedie s trochu netradičním příběhem a málo předvídatelným koncem (alespon pro mě).I přes některé mouchy mě to pobavilo a možná bych uvítal pokračování. ()

lisma

Komedie cílená na specifické žánrové publiku s několika odkazy na klasické sci-fi filmy. Tahounem je E.T. trousící hlášky ve všech situacích a nutno podotknouti, že hlas Seath Rogena rozhodně padne Paulovi v tomto případě jako příslovečná prdel na hrnec. Duo Pegg & Frost je poměrně nevyužito (to ale bude patrně vždycky bez vedení E.Wrighta)a přestože jsem od této podívané čekal větší porci britského humoru, jako celek je Paul pohodovým filmem, který by neměl urazit i "nezaujaté" diváky. ()

wesker

Občas jsem se zasmál ale občas na mě byl ten anglický humor až moc suchý.. celkově průměrná komedie ale na pobavení dobré :) v HD půl hvězdičky přidávám. ()

Vozataj

Britský humor je prostě parádní, i když je film točen na půdě Amíkova. Nejvíc mě dostala Sigourney jako Šef týmu UFO a pak rozhovor Paula se Spielbergem. Za mě výborná komedie! ()

Movie Maniak

Líbil se, opravdu se mi líbil. Po prvních pár minutách jsem měl strach, že film nedokoukám do konce. Naštěstí jsem vydržel a stálo to za to. Scénář má možná své mouchy, ale atmosféra se dozajista povedla. Odkazy na jiné sci-fi filmy, hlášky samotného Paula i hloupost Američanů jsou prostě super. Dvojice autorů už natočila lepší filmy, ale i tak se určitě podívám znova. Film opravdu dokáže překvapit, přes řadu vulgarit má v sobě i dobrou stránku. ()

brasek

Nový E.T.? Nie... toto je Paul, nadáva a fajčí trávu. Milá a zaujímavá roadmovie komédia. Nemôžem povedať, že som sa nebavil, ale predsa mi tam chýbalo viac... niečo ako viac dojímavosti. ()

mouzi

Nebylo to uplne idealni, postradal jsem vzhledem k obsazeni hlavnich roli vice britskeho humoru, ale dalo se to, docela mile me prekvapila Kristen Wiig, kterou nejspis nikdy predtim hrat nevidel, ale jeji hlas mi byl docela znamy. Doufam, ze do budoucna dostane vice prilezitosti hrat nez jen dabovat. Takove slusne pokoukanicko za 3* ()

Grim

...keď v sebe máte nejaké to promile tak je to celkom pozerateľné...unikali mi detaily, takže možno je moje hodnotenie skreslené, ale so sledovaním tohto filmu som nemal problém... ()

kestrel

"Paul" je ako kamarátsky, hlúpy, šťastný retriever - jediné, po čom túži, je vyblázniť sa a silou - mocou sa vám zapáčiť. Tam korení niekoľko problémov - niektoré vtipy pôsobia skoro až násilne vklienené do scenára, akoby tvorcovia žili v strachu, že film začne divákov nudiť, a na niektorých miestach v ňom nie je ani tak humor, ako pár náhodne na kopu nahádzaných referencií, na ktorých sa máte smiať len preto, že tam sú. Ale keď udrie klinec po hlavičke, tak udrie klinec po hlavičke, to musím uznať. Pokiaľ by som mu mala vytknúť ešte niečo, tak by to bolo štedré používanie nadávok - neberte ma zle, vo filme môže tvrý jazyk na správnych miestach neuveritľne pomôcť, ale tu bol nekonečný príval nadávok tak hojný a v takom rozpore s celkovým tónom a atmosférou, až pôsobil detinsky. Pegg a Frost sa mali riadiť svojou vlastnou radou a v prvom rade sa nučiť nadávať. Čo sa pozitív týka - Pegg a Frost, ako vždy, sú vynikajúcim duom s úžasnou chémiou a nech už robia čokoľvek, je neuveriteľná zábava sa na nich pozerať. Seth Rogan ako Paul je výborný, ešte aj efekty tu vyzerajú dobre - som presvedčená o tom, že tie obrovské oči budú mátať moje nočné mory ešte pekne dlho. Celkovo je to veľmi originálny, prekvapivý filmík, čo sa v dobe kreatívnej korupcie Hollywoodu dá povedať len o máločom. "E.T." považujem za jednu z najhorších zlátanín, akú som kedy videla, a "Paul" je niečím, čo žáner tak dlho definovaný týmto Spielbergovým "veľdielom" potreboval ako soľ. Pozrite si "Paula". Stojí za to. ()

Dr.Abe

Pegg/Frost jsou dobrá dvojka, proto jsem na tehnle film čekal s velkým zájmem......Ale Hot Fuzz byl dle mě lepší odvaz..... ()

SelfishMan

Úderné britské duo Pegg - Frost fakt zbožňuju a proto jsem byl natěšený enormně a zvědavý snad ještě víc. Divné nové háro vyměnily za staré a ostrovy za "státy", původní výhradně klasicky britský humor za více americký, méně suchý a inteligentní více buranštější. Povedených fórů bylo celkem dost (dobré byly hlavně některé hlášky Paula/Rogena/, kritika křesťanského fanatismu atd.) a odkazů asi taky spousta, ale bohužel nemám ufo filmy tolik nakoukané. Potěšili mě i moji čím dál oblíbenější Jason Bateman a Kristen Wiig. Ale ta přemíra sprostých slov (některé sednou, ale některé jsou vyloženě padnoucí jak pěst na oko) a trapnějších vtipů sráží hodnocení a potenciál jinak extra vtipné a geniální dvojice (Pegg/Frost) zůstal prakticky úplně nevyužit. I tak se budu pořád těšit na další filmy P&F dua a doufat, že se vrátí k humoru ala Hot Fuzz a Shaun of the Dead. Film ale ocení hlavně sci-fi nadšenci, ufo-filové, geekové a vyznavači přisprostlého humoru stavícího hlavně na genitáliích. Ač nejsem ani jedno celkem jsem se bavil a body navíc za moje oblíbené herce. 80% ()

Willynka

Nebýt poněkud hluššího a neobjevného konce (mezi to se nepočítá mimozemšťan s vousy), tak bych dala i za pět. K návštěvě kina jsem byla přesvědčena a rozhodně toho nelituji. Postava Paula je sice vážně nevychovaná, ale nikdy nespadne do úrovně otravnosti, jako tomu často bývá u podobných individuí. Naproti tomu postava kyklopky mi přišla naprosto zbytečná. Dvojici Pegg - Frost a ty neokoukané fóry nelze nemilovat. Čerstvý vítr v komediálním moři. ()

Carlos.Meo

Vtipných scének mohli tvůrci vymyslet víc, někde jsem je vyloženě čekal, ale žádná vtipná pointa nakonec nepřišla. Možná mohl být emzák Paul víc sarkastický a ne takový dobrák. Celkově se ale komedie vesměs obešla bez trapného humoru, takže pocity spíš kladné. ()

veverysiak

Pre mňa rozhodne najlepšia komédia doterajšieho roka, napriek tomu, že som očakával väčšie ťažisko zábavy na dvojici Pegg&Frost, naopak, vyváženie na iné figúrky bolo prekvapujúce, ale o to zábavnejšie, už samotný nápad spotvoriť na obraz človečí jedinečného zástupcu mimozemskej civilizácie zaslúži vrcholné uznanie, o skanalizovaní ortodoxnej kresťanky ani nehovoriac, a vôbec tých vydarených nápadov bolo na jeden kúsok viac ako dosť, takže 85%. ()

yelcin

Po pozretí trailera som myslel , že to bude komédia ,ktorá mi roztrhne ústa od ucha k uchu. Musím bohužiaľ podotknúť ,že to tak nebolo. Našlo sa tam pár vtipných hlášok a gagov , ale boli tam aj hluché miesta. Napriek tomu tancujúci, huliaci, zadok ukazujúci mimozemšťan Paul má moje plné sympatie. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)