Reklama

Reklama

Dvaja britskí nadšenci sci-fi sa vydajú do Severnej Ameriky navštíviť putovné miesta preslávené výskytom UFO. Po svojom príchode však úplnou náhodou narazia na skutočného mimozemšťana. Ten ich zoberie na bláznivý výlet, ktorý im navždy zmení život. Posledných šesťdesiat rokov držali mimozemšťana Paula na prísne tajnej vojenskej základni. Z neznámych dôvodov sa tento vesmírom scestovaný mudrlant rozhodol utiecť a stopol prvé auto, ktoré mierilo do mesta. Je to požičaný karavan, ktorého posádku tvorí dvojica pozemšťanov Graeme a Clive. V pätách však majú federálnych agentov i náboženského fanatika, ktorému nedopatrením uniesli mladú dcéru. Graeme a Clive spriadajú únikové plány, ako dostať Paula späť na rodnú planétu. A kým sa mu títo dvaja blázni úporne snažia pomôcť, zelený mužíček urýchli ich premenu zo stratených pozemských existencií na skutočných medziplanetárnych hrdinov. (TV JOJ)

(viac)

Videá (40)

Trailer 2

Recenzie (1 117)

Skejpr 

všetky recenzie používateľa

Mottola mě začíná zajímat... Paul jistě není bez chybiček, překvapivě to ale není fuckující blivajz, ale uvědomělý žánrový film se spoustou glos, narážek, ale i filmařsky brilantních momentů. Ono nakonec i to trapné přešlapování v úvodu koresponduje s faktem, že ústřední duo je dvojice trapáků. Skutečně velmi solidní ve všech směrech a s nejlepší nadávkou od Terror Firmeru. Náběh na pátou hvězdu, you motherfukin' titty suckin' double balled bitch!!! ()

Spiker01 

všetky recenzie používateľa

Hloupoučké, ale vesměs zábavné. Ty dva pohromadě moc nemusim, ale amerikanizace suchému humoru prospěla a koukat se na to dá. Navíc Simona Pegga mám v oblibě, takto to tomu dost napomohlo. Že bych se nahlas smál, to vůbec, ovšem občas mě film pobavit dokázal. Ufoun Paul je správňák a je s nim sranda, na rozdíl od jiných. PS : Nick Frost mi je dlouhodbě nesympatickej a tady navíc ty dlouhý vlasy se k němu nehoděj vůbec. PPS : Takhle prázdnej Comic-Con bych vážně (ne)chtěl vidět...70% ()

Reklama

Pethushka 

všetky recenzie používateľa

Neplánovaně jsem šla do kina na neplánovaný film. Kdybych si přečetla obsah, asi bych na něj nešla. To bych ale přišla o povedenou komedii s nezapomenutelným mimozemšťanem a dvěma hustýma týpkama. Dlouho jsem neslyšela tolik sprostých slov v jedné větě z úst jednooké křesťanky. A jestli někdy spadne Paul na zem, chci být u toho! Celkem geniální film. 75% ()

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Sci-fi komédia Paul je príbehom rovnomenného mimozemšťana, ktorý pred šesťdesiatimi rokmi stroskotal na Zemi. Nenáročná oddychová snímka amerického herca a režiséra Grega Mottolyho má sympatické kvarteto protagonistov, z ktorých každý je svojím spôsobom potrhlí. Najväčšiu pozornosť na seba strháva zdanlivo cynický "domestikovaný" mimozemšťan s hlbokým hlasom Setha Rogena, ktorý rád húli a sprosto hovorí. Vtipná road movie je viac, než zvláštnymi efektmi nabitej filmovými odkazmi, suchým čiernym humorom a kreatívnym vulgárnym slovníkom. Čerpá z odlišností medzi britským a americkým spôsobom života, berie si na paškál zábavný priemysel, náboženstvo i xenofóbiu a nenápadne vyzdvihuje tradičné ľudské hodnoty. Vychválim hlavne neuveriteľne sexi Kristen Wiig s drsným slovníkom. ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

Motolla sa pomaly stráca. Dúfam, že Superbad nebol posledný počin, ktorým u mňa zažiaril. Táto mimozemská road-movie má síce dosť vtipu, pointy, nápaditosti a hereckých vychytávok, no stále to nie je dosť šťavnaté, aby to utiahlo celovečerák. Ako polhodinová časť seriálu by to bolo nadupané, takto je to pomerne dosť rozťahané a človek len s vyplazeným jazykom čaká na poriadny vtip, či hlášku. Snáď nabudúce. 65%. ()

Galéria (73)

Zaujímavosti (28)

  • Na začátku filmu Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) říkají, že chtějí do Nového Mexika. Nikdy se tam nedostanou, i když je paradoxně většina filmu natáčena v Novém Mexiku. (sssssycak)

Súvisiace novinky

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Reklama

Reklama