Bláznivá parodie na Hvězdné války.
Mladého prodejce koberců Arifa unesou mimozemšťané na planetu GORA, kde je vězněn. Jednoho dne se mu zjeví holografický obraz bytosti, která jej prosí o vysvobození. Po několika marných pokusech se mu konečně podaří utéci. Setká se s mistrem, který jej naučí bojovému umění a využití „síly“. Arif zachrání nejen princeznu před nechtěným sňatkem, ale také celou planetu před nárazem ohnivé koule, která je dílem zlého velitele. Připadá Vám tento příběh povědomý? Ano, film G.O.R.A. - vesmírné manévry je parodií na sérii Hvězdné války, sérii MATRIX a další filmy. (oficiálny text distribútora)

destroy83

Naprosto šílená turecká parodie na Star Wars, Matrix, Pátý element, Karate Kid a kdo ví co ještě. Hlavní hrdina snímku je Arif, turecký prodavač koberců, padělatel fotografií s UFO a podnikatel v cestovním ruchu, kterého spolu s dalšími obyvateli naší planety unesou mimozemšťané jako otroky na planetu GORA. Arif uvržen do vězení na cizí planetě plánuje útěk, stále se mu zjevuje holografický obraz bytosti, který mu zvěstuje jeho sílu a získá věrné spojence v podobě androida a svérázného vězně, který si před jméno dává přezdívku Bob Marley. Když se Arifovi konečně podaří utéci, tajemný mistr ho naučí používat sílu díky které Arif nejen porazí ďábelského goranského velitele, ale zachrání celou planetu a goranskou princeznu. Celý snímek se spíše než na děj soustředí na řadu brutálních gagů a narážek, z nichž některé jsou vydařené a některé vyloženě trapné. Téměř všechny postavy jsou parodicky pojaty a jejich výstupy směřují někam až za hranice absurdity. Pokud divák přistoupí na tento styl humoru, zaručeně dobře se pobaví. Já se bavil na tři hvězdy. ()

Terva

CITÁT - Nemám rád cizí písně, nevím zda v ní nepomlouvají mojí mámu ....... ( z rádia zní Mama Fuck ou ). Koncept příběhu je daný - fotograf falšující fotky UFO je unesen UFEm. CITÁT - Chceš nás pozabíjet přenosnou lampou ?.......... Vybuchnul jsem smíchem, když unesenému hrdinovi na Planetě GORA, zazvoní telefon. CITÁT - Teď nemůžu mluvit, zavolám později......... Stroj na výrobu Vedigunu ( obdoba Mirindy ) je Boží. Je to sranda, akorát to chtělo lepší trikové efekty. Příběh si dělá srandu z amerických šlágrů jako je Star Wars, Matrix, Flash Gordon nebo Pátý element. Čím však byl film delší, tím ztrácel na půvabu i vtipu. CITÁT - Jdu si močnout......... Rozhodně je to lepší snímek, než kterákoliv americká parodie, ve kterých se klade důraz na sex a nechutné scény z jídlem, zde je to prostá a lehká parodie. Ve filmu si zahrál čtyřroli Cem Yilmaz jako Arit, velitel Logar, Oersan Kuneri nebo jako pobočník Kubar. ()

dezorz

Turci nemali nikdy problem kradnut. Po pravde, ktory umelec ma problem kradnut, ze? Len maloktory to vsak robi tak okato ako turecki filmari. Od cias tureckych hviezdnych vojen, v ktorych turecki filmari bez hanby vysamplovali Lucasove hviezdne vojny vsak preslo skoro 30 rokov a aj ked turci ani dnes nemaju problem doslova a obrazu vykradnut matrix, hviezdne vojny ci piaty element, aspon sa naucili robit to za vlastne peniaze. a za poriadne peniaze. G.O.R.A. je najocakvananejsi a najdrahsi turecky film doteraz. Podobne ako kedysi francuzi spracovali scifi a komediu v piatom elemente, o nieco take sa usiluju aj tvorcovia tohto filmu. akurat blaznivejsim a menej sudrznym sposobom, viac skrz gagy ako cez scenar. ale co uz, kolkokrat za zivot si pozriete turecky film? a kolkokrat lukrativne draho spraveny? ()

ArdathBay

Jestli Vás, stejně jako mě, nebaví ty trapné Disastery, Bijáky, Dojáky a podobné výpotky z emeričky, zkuste sáhnout pro tureckou G.O.R.A.u. Pokud jste schopni odpustit přepálenou stopáž, občas nevtipnou scénku a jednodušší děj budete odměněni vtipnými scénami, kde Vám budou škubat koutky a lepé děvy blažit chlípný pohled. Doporučuji sledovat s podobně chycenými ( filmově) přáteli na nějaké filmové párty. Budete za hvězdy - za A. země původu filmu a za B. "vesmírné manévry" jsou všechno, jen ne trapné a za poslední - pokud budete všichni trochu bumbat nelihuprosté nápoje smích zaručuji... P.S. český dabing se povedl - cz titulky jsou na DVD pouze u úvodní angličtiny, pozdější turečtina je trestuhodně bez překladu. ()

Niktorius

Turci už netáhnou jen na Mohuč, ale i do vesmírných dálav, a to vyzbrojeni papundeklovou estetikou a polotrapným humorem Cema Yilmaze (už jsem si zvyknul z Hokkabaze). A dovedou pobavit. I když mnohem víc ujetou familiární atmosférou (jako by to natočila parta vašich přátel někde v garáži), než opravdu trefnými parodickými scénami. ()

• Scenárista Cem Yilmaz se ve filmu objevil ve čtyřech rozdílných rolích. (Pompaj)
  • Cem Yilmaz je scenáristom a zároveň hrá dvojúlohu: pozemštana Arifa a záporného velitela Logara. (jesuswlasac)