Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

blackJag

Má očekávání zůstala žel nenaplněna. Old school akce je fajn, není jí ale mnoho, jede pořád na jedno kopyto a překvapivě postrádá větší míru nápadů (čtvrtý RAMBO má v tomto ohledu rozhodně navrch). Ve scénáři je snaha o tarantinovský přístup plný nadčasových dialogů, často se ale rozmluvy stáčí ke křeči. Stallone měl možná zvážit přepuštění režie nějakému mladému drakovi, který má původní akční řemeslo v úctě, nebere jej však jako nedotknutelnou modlu (zbytečně nebláznit se střihem, ale dát tomu trochu švih). Kromě lepší práce na scénáři (čtvrtý RAMBO měl stejný problém) by filmu jednoznačně prospělo i menší osobnostní zatížení (Crews a Couture přebývají - tam měl být buď Van Damme se Seagalem nebo nikdo). Jinak to ale Stallonovi přeji. Je vidět, že se udržuje ve formě a své kostelní setkání se Schwarzeneggerem a Willisem má svůj kultovní předpoklad, o tom žádná. Buď jsem ale příliš zmlsaný moderně vedeným akčním filmem nebo má nostalgie není na takové úrovni, jak jsem předpokládal, protože POSTRADATELNÍ ve mě budí spíše rozpaky než nadšení. II Scénář: Dave Callaham, Sylvester Stallone. 60% ()

zigíš

príbeh je neskutočne schématický ale na rovinu -snáď nikto nečekal, že to budú ´rychlejší´ a zbesilejší dannyho parťáci (!?) pretože v tomto prípade nejde o to ČO ale AKO (!) dědkové sú výborný do jedného (najviac potešil lundgren) hlášky drsné dialógy vtipné akcia občas zbytočne neprehladná (tú hype kinetickú kameru si sly mohol odpustiť) ale inak som z tohto old schoolu nadšěný ()

FrajerTom

„Expendables jsou nejmužnějším filmem roku a každá žena, která ho uvidí odejde z kina těhotná.“ Sly se veze na vítězné vlně a po výborném završení Rockyho a brutální reinkarnaci Ramba triumfuje i se svojí nejnovější akční peckou. Jeho vysnění Expendables jsou pohodoví váleční Dannyho parťáci s krvelačností hodnou Quentina Tarantina (oproti Rambovi naštěstí Sylvester trošku ubral). Kromě skvělé akce je hlavní devízou Postradatelných humor a proto má každý kromě svého fyzického výkonu ještě prostor na pár těch hlášek, které k tomuhle žánru patří stejně jako pořádná exploze. Chlapci si navíc asi řekli, že troška sebeironie ještě nikdy nikoho nezabila a tak se v průběhu filmu divák může bavit na účet snad každého z členů, ale přesně v takové míře aniž bychom opustili akční hřiště. Příjemně civilní dialogy navíc znamenitě pasují k hodně dobré a především poctivé old-school akci. Hvězdy akčního filmového nebe 80.let si postavily asi nejlepší pomník, který si mohly přát a kterému nezbývá než zatleskat. Přiznávám, že takhle cool film jsem od Slye skutečně nečekal a o to víc mě asi příjemně překvapil. Expendables jsou jako pocta tak neskutečně styloví, že to snad ani nepatří na DVD ale na VHS.. ()

ghatos

Má to styl, má to humor, má to koule! Stallonemu jsem moc nevěřil. Parta skorodůchodců měla velký potenciál se ztrapnit. Pan režisér se vrátil ke starým osvědčeným metodám. V dnešní digitální době to působí sentimentálním dojmem, ale ono to funguje. Užíval jsem gestiku a mimiku italského hřebce, jednoduchou zápletku a dynamické akční scény. Nejvíce se mi líbil Dolph Lundgren, řekl si o Oscara :) . Fakt byl dobrý. Musím také zmínit mrtvolu Erica Robertse. Ten vykopl poklop od rakve už v Temném rytíři. Definitivně potrvrdil své zmrtvýchvstání. Sebeparodující vložky byli maximálně vtipné. Rozhovor Stallone - Schwarzenegger - Willis se stane jistě kultem :) . 80%. ()

m.a.t.o.

"Poznáte ho?" – "Hej, kedysi sme spolu pracovali. Mal som ho zastreliť, keď som mal šancu." Na The Expendables som sa zo všetkých noviniek roku 2010 tešil asi najviac a musím povedať, že za mojími očakávaniami film trochu zaostal. Herecká zostava výborná, najlepší určite Lundgren, ktorý po dlhých, dlhých rokoch konečne dostal poriadnu úlohu a patrične si ju užil. Niektoré postavy a dejové linky (Mickey Rourke a všetko okolo Charismy Carpenter) boli navyše, ale najväčší problém vidím v réžii. Stallone nie je zlý režisér, ale tentoraz mi to pripadalo ako keby nestíhal naraz aj hrať aj režírovať. To o čo tu išlo, teda akcia, bola dosť neprehľadná, a to mi vadilo. Ale i napriek tomu bol celkový dojem z filmu u mňa asi taký, že keby The Expendables vznikli niekedy v 80-tych rokoch s "obyčajnou" hereckou zostavou, bolo by to len ďalšie tuctové akčné béčko. No v roku 2010 sú (ne)Postrádateľní posledným mohykánom klasických akčákov, na ktorých som vyrastal. A práve pre chlapcov a chlapov, ktorí rástli na všetkých tých béčkach z 80. a 90. rokov je tento film príjemnou povinnou jazdou, ktorá ich vráti v čase. Stačí len vypnúť mozog a baviť sa. P.S.: Scéna v kostole nemá chybu, stavím sa, že Arnie so Slyom sa takto doberajú aj v skutočnosti :) ()

Curlyman

Stallone do bodky splnil to, čo sľúbil. Poriadna akcia, banda bývalýchých (a niektorých súčasných) akčných hviezd a kopa hlášok. Pri ďaľšom pozretí to bude možno aj za 5*. ()

Gerret

Do kina jsem se na to bohužel nedostal, protože Cinestar ani druhé kino v Pardubicích to nemělo v programu. Věřím že natočí pokračování, a měl by tam hrát i Van Damme a víc se tam ukázat Arnold Schwarzenegger a Bruce Willis, dát tam pořádnou akci a určitě by to byl jeden z nejlepších akčňáků. Postradatelní si podle mě pět hvězd zaslouží Sylvester Stallone si dal s natáčením záležet. Příběh nebyl nic převratného, ale i tak nenudí. Ostatní z herců taky hráli dobře, ale Sly byl ze všech nej. PS: Po dvou letech jsem snížil hodnocení o hvězdu. Hodnocení 85% ()

ravenir

Plus - rychlá akce, příjemná vzpomínka na akčňárny 80.let, Jason Statham, scéna s Willisem a Arnoldem, Stallone ve formě Mínus - příliš mnoho tupých řečí, naprosto jalový rozhovor o Bosně a srbských darebácích, dětsky jednoduchý scénář, vítězný konec alá 'Komando' ()

Myrreczech

Svůj první komentář sem si schoval právě na tenhle film. Splnil přesně to co sem očekával a rozhodně bylo zážitek tenhle film vidět. Americký akční All Star Team v plné síle s přemrštěnými efekty neskutečným množstvím krve a svalů mě bavil každou minutu filmu a scéna v kostele byla jako sraz bohů na Olympu. Navíc proloženo hláškama jako blázen. Stallone dokázal, že filmy ze staré školy jsou pořád atraktivní podívaná. ()

Vironey

Orgie pro všechny milovníky akčních řežeb. Brutální akce, trapné dialogy, slaboduchý příběh a hlavně testosteronem nabouchaný hovada – stačí kouknout na obsazení a je mi jedno, jestli tam štrikujou fusekle, tohle prostě je nářez, vážení ;) A ano, scéna v kostele je svou trapností geniálním vyvrcholením éry akčních mlátiček! Já toho Slye (a Arnieho, Bruce, Jasona, Dolpha, Mickeyho a Jeta) prostě zbožňuju :D A v druhým díle chci i vepříka Seagala! ()

p6qwre

JFL: "Vše se odehrává v enormně krátkých blízkých záběrech, které sice skladbou dávají dojem řežby, ale popírají základní atrakci akčních filmů, tedy možnost vidět lidské tělo v akci." ()

Ravi

Akční hvězdy rozhodně nevybouchly, spíše stále potichu doutnají a když k nim příjdete moc blízko, spálíte se. Ale lidem, kteří vědí, jak vypadá odstup, splní snad všechna tajná přání. Pro mě asi nejlepší akční béčko, jaké jsem kdy viděl. 85% = 4/5 ()

Guzo

Možná trochu nadsazuji, ale tohle je vrchol akčních filmů za poslední roky, proto nějaké ty chybky s klidem odpustím. Třeba závěrečná bitva je na mě moc zmatená, ale i když tohle slovo vůbec nepoužívám, sem se hodí - celé to je neskutečně cool. ()

Lukyn007

I když to nejsou plné 4 hvězdičky, i tak sekám Stallonovi poklonu. Takový sebeironiuzíci snímek jsem neviděl dlouho. Dát dohromady taková esa akčních B filmů dalo možná práci, ale Stallonovi se to vyplatilo. Stattham a Jet Li jsou dobrá dvojka doplňující koho jiného než Stallona v hlavní roli. Snímek neztrácí na tempu. Možná je trochu předvídatelný ale rozhodně méně než Avatar. Výbuchy a akční scény jsou perfektní. A hudba od Briana Tylera je více než dobrá. Krásně podbarvuje celý snímek. V kinech "Postradatelní" slaví úspěch, tak se možná dočkáme i pokračování. A já si ho nenechám ujít. ()

Scar

Gýč, ale s kladným elektrickým nábojom. Perfektná hudba a zvuk. Varujem ale tých, čo niečo očakávajú aj od príbehu. Tento film je skutočne postou pre staré akcné filmy, ktoré mimochodom tiež nemali silné príbehy. Skôr by som ale povedal, že Stalone ho natočil ako poctu sám pre seba, pre svoje paže a žily na nich. Myslím si, že druhé pokračovanie na seba nenechá dlho čakať... ()

Elrond88

90%, uživatel BluT to řekl za mě, nemám co dodat, pátá hvězdička je za Arniho a Bruce, ale i bez nich by to byl úžasně vtipný a akční zážitek ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)