Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Sorafay

Dej je úplne klišé, ale spojenie všetkých obľúbených akčných hrdinov v jednom filme, na nezaplatanie. Bavila som sa celý film, na všetkom. ()

SNCIS

"Oni mají malou armádu. A my máme... čtyři a půl chlapa." Má to špatný název, neboť 90% filmu je pouze Stallone, kterému vypomáhá Statham. Vhodnější název - Návrat Johna Ramba. "Co má za problém?" - "Chce se stát prezidentem." Schwarzenegger a Willis pouze v jedné krátké scéně, což mi vadilo, neboť jsem se na ně těšil. "Porazil bych ho." - "Samozřejmě." Ze staré gardy má pak ještě trochu prostoru Lundgren a Li. Po akční stránce je to fajn. Příběh je o tom, že Sly chce svrhnout diktátora, aby zachránil jednu fenku. "Já jsem tady vůdce!" - "Jste blb s rádiovkou." Celkově jsem ale zklamaný, neboť jsem se těšil na starou gardu, která bude kosit nepřátele hlava nehlava! Místo toho jsem dostal, jak už jsem tady jednou psal - Nového Ramba. - 60%. ()

mamabubo

To jako má být parodie? Jinak to snad ani není možný. Taková mizerná slátanina. Dělat si legraci ze seba sama už je taky dávno pasé. Uf, uf, huá, bum ra ta ta ta... ()

snobold

Akční nářez od začátku do konce s vynikajícím obsazením. Scéna v kostele - dokonalá. Prostě taková oddechovka, nad kterou nemusíte moc přemýšlet. Ano i takové filmy jsou potřeba, 4/5. ()

vanislav

Návrat k akčním filmům 80. let. Hrdinové zabíjejí více nepřátel, než vystřelí výstřelů. Propracovanější bojové scény a techniky nijak neškodí. Oddechovka, při které člověk vypne mozek a nechá se unášet jednoduchým dějem. Vše se nese v duchu filmů jako Komando - hromada velkých výbuchů, drsných hlášek a nezastavitelných hrdinů, kterým nikdy nedojdou náboje. ()

Dalajlada

Když si vzpomenu na všechny ty akčňárny, které jsem s těmito pány viděl, tak se musím jen usmát. A tohle je krásná připomínka toho všeho. Extrémně jednoduchá linka okořeněná spoustou vtípků a skvělých akčních scén. Efekty teda až tak za moc nestojí, ale jednu drobnost člověk opomine. Navíc moc hezká představitelka ženské role. ()

BigJohn02

Skvělá odlschoolovka, hvězdička dolů za to, že ta holka byla tak blbá, že na Vileně zůstala, když věděla, co ji čeká, a za ten zbytečný "humor" o malém vzrůstu Jetlíka. ()

teekanee

Poměrně dobrá nostalgií překypující akčňárna, která je bohužel příběhově naprostou plytká a debilní, ale jako pocta klasickým akčním béčkům funguje dobře. Spousta legendárních herců potěší, ale někteří tam jsou napasováni dost samoúčelně. Celkově jsem se, ale poměrně slušně bavil, takže za 73% ()

Pavlis.xxx

Naprosto parádní akcí nadupaná jízda plná dětských hrdinů v jednom balení. Musím uznat, že tohle se Slyovi fakt povedlo, je to brutální, vtipné (ty narážky fakt žeru), prostě úžasnej akční fanservis. Příběh klasická stalllonovka, ale to mi vůbec nevadí. Nacpat tolik postav do jednoho filmu, klobouček dolů Rocky. ()

jumptheshark

Po několikátém zkouknutí zvedám hodnocení na plný počet. Beru to už jako klasiku, poctu akčňákům ze staré školy. Hlavně je to ale splněný sen všech fandů žánru, pokusit se dostat do jednoho filmu všecky známé akční hvězdy... Musím ocenit, jak skvěle na plátně funguje chemie mezi Slyem a Stathamem, ti dva si prostě sedli a tvoří dobrou dvojku. Jedna vtipná hláška střídá druhou, grázlům se rozprskávají údy a vnitřnosti všude okolo, ale pak přijde scéna, kdy Mickey Rourke vypráví o tom, co se mu stalo v Bosně a vám zvlhnou oči... Stopáž je akorátní, není tam žádná nudná vata, která by film zbytečně natahovala. Do toho v pravý moment zazní vždy správně zvolená hudba, která se mi v některých pasážích líbila tak moc, až se mi z ní ježily vlasy na hlavě... Povinnost pro všechny, kteří vyrůstali na filmech se Slyem, Arniem, Lundgrenem a dalších akčních hrdinech osmdesátek a devadesátek. ()

Jurgen1488

Tento film jsem dlouho odmítal vidět. Na mě v něm bylo a stále je, příliš moc akčních hvězd najednou, ačkoliv jsem celou triologii viděl vícekrát. Tak jde vidět na tom filmu že Stallone chtěl udělat starý dobrý typ devadesátkových akčňáků a celkem se mu to povedlo. V každém díle jsou okamžiky které jsou fajn a ten kousek správného typu vtipů. Až na velký počet hereckých akčních hvězd, je to celkem fajn novější typ akčních filmů, podobající se těm klasickým z devadesátek. První díl hodnotím 3/5, druhý díl se mi líbil mnohem víc takže 4/5 a třetí díl kde navíc ještě zahrál ještě Mel Gibson tak ten hodnotím opět 3/5. Je to proto že první díl mi příjde v něčem, jako test jestli se tento typ akčního kousku ještě chytne. Druhý díl je na mě správně akční a Van Dammeho parta plus Scott Adkins tomu sedí (parta proti partě). A ve třetím díle mi nesedí Mel Gibson a Chuck Norris ten je zkrátka zhouba. Místo Gibsona mohli zkusit Seagala, možná by i za zkoušku stál Gerard Butler. ()

KritAIk

Expendables je film plný akce, střelby a výbuchů. Avšak, přehnaná mužnost a stereotypní zobrazení žen jako sexuálních objektů činí tento film problematickým. Zahrnutí tolika akčních hvězd je sice zábavné, ale předvídatelnost a jednoduchost děje brání tomu, aby se film stal opravdu ikonickým. I přesto je Expendables dobrým zdrojem zábavy pro fanoušky akčních filmů a milovníky starých dobrých časů. ()

Lukango

Stallone vyslyšel fanoušky a přinesl nám tu splněný sen, pravej nefalšovanej chlapáckej akčňák s akčními legendami. Toto je zcela určitě fanouškovský film, a proto tu moc kvalit nenajdeme. Efekty jakž takž. Fungování světa není moc uvěřitelné, přece jen pochybuju o tom, že by si tyto ,,stařící“ mohli dělat, co chtěli bez jakéhokoliv postihu. Dále je podle mě film až moc sestříhaný a vše je moc napláclé na sebe. Máme tu scénu z džungle, střih, a máme ty samé postava v Americe. Toto se tu děje až příliš a ten čas nepůsobí moc uvěřitelně. Akční scény tu jsou sice chaotické, ale střih se je snaží co nejlépe ukočírovat, i když to místy pokulhává. Ty osmdesátky a devadesátky tu jsou hodně přeneseny do npc vojáků, kteří tam jsou jako cíle bez jakéhokoliv účinku na hlavní postavy. Naši hrdinové tu mohou bez rozmyšlení kamkoliv vlítnout a nemusí se obávat, že by se jim něco stalo. Herci hrají, tak jak od nich čekáme a baví nás svým drsňáckým nekorektním humorem. Charisma z herců srší a i když tu film neoplývá zrovna chytrými dialogy, tak hlášky a humor nechybí. Tento film není superkvalitní akčnák, který bude obješen oscary či dalšími cenami. Tohle je pořádnej nostalgickej akčňák, u kterého se člověk pobaví nad tunami mrtvých, cool hláškami a akčními legendami, které nám chyběli. A já jen chci poděkovat Stallonemu, který vyslyšel prosby fanoušků a splnil nám sen spojit akční legendy minulého století v jednom filmu a pořádně si zastřílet. Ještě dodám, že jsem si film víc užil s dabingem než v orginálu. Známka: 5,5/10 ()

VSVB

Skvělá krvelačná řežba v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem po boku Jasona Stathama. Já jsem fanouškem akčních herců z devadesátek, takže obsazení mě velice těšilo. Malé roličky Arnolda a Bruce potěší, Dolph Lundgren přímo nadchne a Jet Li překvapí, protože jsem ho do shlédnutí filmu vůbec neznal. Eric Roberts a Steve Austin jsou skvělým zobrazením zla a u takového Mickeyho Rourka je škoda, že dostal tak málo prostoru. Další škoda je, že se ve filmu neobjevili Steven Seagal, Jackie Chan ani Danny Trejo. To jsou totiž za mě akční legendy, kteří by ten film dokázali ještě více oživit. Jinak kromě osazení musím pochválit akční scény, prostředí, v kterém se natáčelo a i scénář. Za mě 5 hvězd. ()

gggggg

Plejáda akčných hviezd nikdy neznamená maximálny úspech. Tak je tomu aj v tomto prípade. Síce je to nadpriemerný akčný film, ktorý ťahal hlavne Sly, avšak tvorcovia sa mali viac povenovať technickej stránke filmu. Akčné scény mali síce štipku originality, avšak boli nasekané na milión záberov a skazilo mi to hlavne záver filmu. ()

Gilmak

Výborná akční chujovinka, která vás vtáhne do děje, kde si odpočinete, zasmějete a začnete koukat, co tahle banda důchodců ještě umí :D 80% ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)