Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Sonnery

Je to laciný jako značkový hodinky na tržnici v Holešovicích...Ale zase tu hraje Sláj, Plešoun, Šikmookej kinkrlik, Arijská rasa, Teplouš, UFC, Anabolika.... ()

Jordan

Na vyše hodinu a pol ožili osemdesiate roky a ja som sa cítil ako malý chlapec pred VHS prehrávačom - akurát tí páni boli o trochu starší (a pribudlo pár mladších - ktorí medzičasom už tiež nie sú najmladší) - no zato boli všetci pokope. motorky, drsné hlášky (v priemere 10 na meter štvorcový) a kopa nostalgického vraždenia, vybuchovania a mlátenia. "Kto ťa poslal?!" "Tvoj kaderník!" Dvoj-cameo scéna v kostole je niečo ako keby bohovia akčného filmu zostúpili na zem. užívať si tento pekelne namiešaný koktejl z potetovaných mickey rourkov, nasratých jasonov stathamov, vyšinutých dolphov lundgrenov a nesmrteľných sly-ov bolo niečo nadpozemsky slastné. toto povýšené béčko a číra a bezprízorná guilty pleasure ma skrátka dostala. keby v budúcnosti podobný projekt - akurát viac na hranici Béčka - urobili napr. so Seagalom, VanDammem, Chuckom Norrisom, Lorenzom Lamasom, Michaelom Dudikoffom, Marcom Dacascosom, nepohneval som sa. zároveň ma tento film nabudil na ďalšiu lahôdku podobného razenia - Machette. Ech, kto by do Sylvestra kedysi povedal, že sa z neho na staré kolená stane taký . . . ako to pomenovať . . . Clint Eastwood akčného filmu. ()

Anderton

Pocta akčným klasikám 80tych rokov? Nadupaná akcia so superhviezdnym obsadením? Asi áno, ale predovšetkým nuda. Žiadna akcia, pri ktorej by som uznanlivo kýval hlavou, pri ktorej by som fandil hlavným hrdinom. Občas vydarená hláška, väčšinou ale prednesená tu totálne dreveným Stallonem, ktorý svojimi gestami upozorňuje nato, prečo vyhral anketu najhoršieho herca všetkých čias. Takže Statham je najsympatickejší, Stallone najdrevenejší, Rourke sa asi naschvál totálne zhodil, Jet Li absolútne neviditeľný a o bezvýznamných cameách Willisa a Schwarzeneggera sa nemá zmysel vyjadrovať. Najviac ma potešil Lundgren, ktorý to ale zabil svojou poslednou scénou. ()

Frajer42

Leč je hlavní dějová linie po všech stránkách velmi průměrná, tak v podání takových hereckých es, jakými tento film zcela jistě disponuje, se film prostě líbit musí. Jen těžko si momentálně vybavím film s kvalitnějším hereckým obsazením. Výstižnější hodnocení by tu mělo být spíše * * * *, ale vzhledem k faktu, že se před jedním plátnem sešlo tolik herců, které mám tolik rád tak musím hodnotit * * * * *. ()

Dzeyna

Až na pár vtipných scén a dobrých efektů, celkem trapas. Obyčejná střílečka pro chlapy, kde není ani opravdu hezká ženská. Stallone si zřejmě myslel, že kdy udělá film, kam nacpe pár známých, jak si někdo myslí "skvělých" herců, že udělá vynikající film, omyl udělal pouze dobrý film. ()

Kothy

Tenhle nápad se Sylvesteru Stallonovi povedl. Když už jeden akční hrdina neutáhne film, tak jich tam dáme víc. A ne zrovna málo. Jako film to celkem funguje, akce dobrá, ale děje moc není. 2 je lepší. Jinak hlášky jsou dost dobré: "Kdo tě poslal? Tvůj kadeřník." :D ()

AllShallFall

Stalloneho akční podívaná, která po Rambovi nás vrací zpátky do duchu akce 80-tých let nemá chybu. Tolik známých herců pohromadě, jsem snad ještě v žádném snímku neviděl. Vynikající scéna, která trvá sice ani ne minutu kde Stallone, Willis a Schwarzenegger jednají, je dokonalá. Teda musí ríct, že mě uspokojilo i těhlech pár vteřin. Je to snad sen každého malého kluka, kdy jako malí jsme se dívali na akční hrdiny. Jestli tam byli nějaké chyby, tak je Stallonemu odpouštím, protože tohle je parádní kousek. Škoda jen, že tam ještě není ten Van Damme a Seagal aby to by to dokonalé. A možná i ten Čenda Noříš. Odpustil bych mu tak ten trapas ve Wolkerovi. No prostě, jestli Sly plánuje pokračování, tak pevně věřím že se tam zbytek objeví. ()

boshke

Přesně toho jsem se obával. Spousta zvučných jmen (i když štěky Arnolda s Brucem bych skoro nepočítal), hodně výbuchů a vystřílených nábojů, ale nic z toho. O příběhu v takovémto filmu moc nejde, ale stejně mne iritoval. Micky promluví starému měkkosrdcatému Barneymu do duše a ten se rozhodne riskovat svůj život jen tak zbůhdarma, aby zachránil život holce, která o to očividně nijak zvlášť nestojí. Jinak by si ho nechala zachránit hned napoprvé. A čtyři jeho kamarádi, chladnokrevní nájemní vrazi, se rozhodnou jen tak z hecu riskovat svoje životy též... Fakt mne to moc nebralo... 60% ()

StevenW.

Film ve stylu akčních 80th let.Je to zvláštní pocit sledovat všechny vaše oblíbené akční hrdiny v jednom filmu.Je to jako když si koupíte bonboniéru ve které jsou všechny vaše oblíbené chutě a přesto je každá jiná.Děj filmu je dost jednoduchý ale má rychlé tempo,jaké od akčního filmu očekáváte a rozhodně se nebudete nudit.Je zde i plno vtipných hlášek a při scéně v kostele máte chut zvolat "At´´žije Planet Hollywood" :-) ()

oje

Expendables nejsou hrdinským příběhem ani thrillerem s promyšlenou zápletkou. Je to hollywoodská zábava, při které koutky nezůstanou dole, ať už při brutálním porcování celých armád nebo hláškám a vzájemnému popichování dream-teamu. Bitky jsou výborné a jak taky jinak, když se o ně postarají mimo jiné i hvězdy wrestlingu Couture s Austinem. Hlášky jsou parádní a jiné být ani nemohou nemohou, když do sebe rejou akční hrdinové, které sme si už od mala přáli vidět vedle sebe. U všech tvrdých ran a velkých výbuchů jsem se dobře bavil a ještě dlouho mi bude vrtat hlavou, jak moc bych se tetelil blahem, kdyby Slyovi kryli záda ještě Jean, Steve, Chuck. Našplapanou akcí je i Rambo: Do pekla a zpět. Alternativa: Rambo. ()

swamp

Ano, je to dobrý akční film, který dává vzpomenout známé ikony VéHáeSkového nebe sedmdesátých až devadesátých let. Cameo Arnieho a jeho popichování se Slyem je výborné.. JCVD, "koňský ohon" Steven Seagal a všemocný Chuck Norris (ve kterém se tento film odehrává:D) dosti chyběli, snad se jich dočkáme v pokračování. Nepočítaje velké nostalgičnosti se však "pouze" jedná o již zmíněný dobrý akční film, přesto se však pro všechny odchovance magnetických pásků jedná o povinnost. :) ()

teutates

V podstate moja novodobá srdcová záležitosť (hneď niekoľko uhlov pohľadu)... všetko dokonale plní moju predstavu o bezchybnom akčnom filme, miestami dokonca prevyšuje no aj napriek tomu 8/10. Neviem konkrétne čo, ale k absolutnej spokojnosti mi chýbal už len kúsiček "niečoho"... Inak neskutočná akčná jazda plná nostalgických spomienok, hlášok... proste Stallone ma vkus, štýl a hlavne to akčné "srdce" (v dnešnej dobe vzácnosť) ()

Okara

Expendables aneb návod jak zničit ostrov je jediný film, u kterého lituji, že jsem ho neměl příležitost vidět v kině. Jeden z nejlépe obsazených snímků všech dob, kde se charaktery hodné hlavní role "plýtvají" na záporácké role mě svým podáním totálně smetl ze židle. Za celou stopáž byste nenašli okamžik, kde byste neviděli svaly, střely nebo vojáky. Charisma lze z obrazovky téměř cítit a plánování akce netrvá dlouho a ocitáme se přímo uprostřed ní. Velmi se těším na údajně povedenější pokračování. P.S. Konečně jsem se dozvěděl, co se stane, když do Vás v plné rychlosti narazí Steve Austin. 80% ()

Ant

Mohla bych vyčíst zmatený střih, zbytečné trapné scény nebo občas nedostačující star power. Ale já to neudělám, protože si nepamatuju, že by tu v poslední době byl našlapanější akčňák. A když se o kostelní scéně mluví jako o něčem legendárním a kultovním, tak to opravdu není přeháňka. Díky Slyi, že jsi vrátil akčnímu filmu koule. ()

Geralt z Rivie

To co Sly slíbil, to taky splnil. Je to klasické akční áčko, které vzdává poctu akčním filmům z 80 a 90let. Pokud se chcete dobře pobavit skvělými hláškami (výborně jsem se pobavil při rozhovoru, který uvadí do obrazu celou zápletku, kde spolu mluví Stallone, Willis a Schwarzenegger) a čistou akci, tak The Expendables je pro Vás jasnou volbou. --- KINO ()

Campbell

Expendables je unikát. Film jsem viděl až ted to znamená hodně dlouho po premiéře a vydání na DVD a jak jse zvykem hodně jiných akčních filmů se tenhle film snažilo skopírovat, nicméně se to nepovedlo ani jednou. tohle je snad poprvé kdy mi přišlo že akční film trval jen 10 minut. Je mi jedno že herci hrají mizerně, hlavně Lundgren kterej měl asi nejvíce rozšířenou postavu ale bohužel ji neuhrál. A Couture a jeho tupej výraz byl k popukání. Což mi připomíná že humor byl totálně stupidní ale několikrát mě rozesmál. Třeba Li a jeho kecyneměly chybu. Akce a výbuchy jsou naprosto famozní a dokonalé, spolu s bojovýma scénama to byla fakt jízda. A Roberts........Nečekal jsem že to řeknu ukázal že na hraní pořád má protože tady se fakt předvedl dokonale a neměl chybu. Parádní maso. ()

predators

Vynikající! Tedy opět ve svém žánru akčních filmů, a tedy jenom akčních filmů, protože víc tu nehledejte. Možná jen špetku humoru, trefného a opravdu fungujícího. Trapné komedie s "výstřikama" by se mohly inspirovat. A co se mi na Postradatelných líbilo nejvíce? To, že Stallone, jakožto režisér, dal každému takový prostor, jaký si zaslouží. Myšleno v dobrém slova smyslu. Nepočítal jsem minuty, jak se kdo pohyboval na plátně, ale poměr se mi zdál hodně vyrovnaný. Tady klobouk dolů. Akce je jedním slovem, brutální, ikdyž občas jsem měl problém orientovat se v tom, kdo komu zrovná dává nakládačku...ale to je vlastně jedno, většinou ji rozdávali NePostradatelní. 80% ()

Slartibarkfast

Asi mám nevýhodu oproti mnohým divákům, kteří dokáží "vypnout mozek" a nevnímat děj. Typický akční film s již stokrát viděným průběhem. Bohužel postrádá vtipné hlášky, originalitu, sympatického hlavního hrdinu, zábavnost, logiku. Béčkovitost čpěla z každého záběru a nebýt občasných velkolepých explozí, pak bych při tom hrdinském vylévání srdíčka Slye a Mickyho usnul. Opravdu už jsem z těch všech "Rambů" docela unaven a u tohohle jsem se moc nebavil. Průměrná Stalloneho předváděčka svalů bez mozku a originality. 55% ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)