V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá. (TV Markíza)

bonovox

Príjemné nadviazanie na už aj tak perfektnú sériu. Renner je pre mňa momentálne akčná hviezda č.1 a hlavne vďaka nemu má film spád, dynamiku a dobre odsýpa. ()

DansteR

Vážně jen odkaz, nepoužít jméno Bourne nebo slova threatstone nebo blackbriar. Tak by mě spojení s původní trilogií snad ani nenapadlo. Nevím jestli by to bylo plus či mínus kdyby tento film byl nezávisle. Jméno určitě přilákalo lidi do kin, ale ubralo na hodnocení. Takže ve výsledku peníze vyhrávají nad kvalitou a tvůrci jsou spokojeni. Jinak sympatické výkony ať už Jeremyho tak i Rachel, na druhou stranu Norton mi přišel dost nevýrazný. Jen 60% nenést Bourneovo jméno dal bych tak o 10% víc. ()

misiaq

Obaval som sa, ze to bude fiasko, no pribeh a nadviazanie na Jasona Bourna bolo uveritelne a navyse Renner celkom dobry a slusne ho doplna Rachel Weisz. ()

pan_ponozka

Jako samostatný příběh dobrý, jako pokračování Bourna ne-e. Postava Bourna byla přemýšlivá, taktická, precizní. Renner je impulsivní, dělá chyby a tam, kde by to Bourne bral zkratkou, on běží. Ono napojení na Bournovu linku je podle mě úplně zbytečné. CIA a její klony zlých hochů se dají naroubovat na jakýkoli příběh, tak nebylo třeba pokračovat v čemsi, kde divák vyžaduje dodržení jistých kvalit. Bez dlouhých řečí; Renner si pádí svoje a není velice co vyčítat. Šedivý Norton je legrační, ale celkově mu to pasuje. A moje veleoblíbená Rachel? Inu, ano. Spokojené, lepší 3*. PS: po té motohoničce jsem nabyl přesvědčení, že CIA své agenty rekrutuje z řad cirkusáků. Jinak si nedovedu vysvětlit, že zvládnou takové eskapády. Docela se divím, že herecké odbory vůbec takové scény dovolily. ()

ludovit14

TAK sme sa už konečne dočkali pokračovania, The Bourne Legacy. FILM sa odohráva v rovnakom univerze, ako „stará“ trilógia. Dokonca vidíme flashback na úspešný atentát na novinára na železničnej stanici. Nový hrdina je podobná smrtiaca mašina na zabíjanie, ako Damon. Ovláda perfektné bojové umenie, akčné scény sú opäť ladené dokumentárne, všetko je podriadené pokusu o čo najväčšiu mieru autenticity. Aby toho nebolo málo, vo filme sa objavia skoro všetky postavy z trilógie. Nejasajte však, nejedná sa o žiadne veľké úlohy. Naopak, väčšinou ich len spomínajú nové postavy, prípadne sa staré postavy objavia vo flashbacku alebo na fotografii/v televízii/v novinách (okrem Damona aj Albert Finney, David Strathairn, Scott Glenn a Joan Allenová). Najviac ma sklamalo pomerne málo akčných scén, nudné desiatky minút dialógov pri ktorých som sa strácal .Zrazu som sa začal príšerne nudiť---Až na pár hluchých miest a trápnych scénok,to nakoniec ušlo...HOD: 63,01 %....PS: dúfam, že ďalšie pokračovanie sa vráti do starých koľají ! ()

Stuart6

Bourne bez Matta ? To je jako Bond bez Conneryho. Děkuji, ale ne :-/. Raději nehodnotím. Tím nechci říct, že je to fuj. Prostě nehodnotím. ()

Elassar

Slušné tři hvězdy, na tu čtvrtou nedosáhl tento snímek tak tak. Renner sice na Bourna nemá, ale je to kapitola sama pro sebe a daří se ji. Co, mě tu zklamalo byl vcelku příběh/děj. Škoda, když zde bylo takové herecké osazenstvo. ()

frankiiee

Priznam sa ze ja nepatrim medzi fanusikov Bourna a tento diel je navyse najslabsi z doterajsich, chcel som dat dve hviezdy, ale za tu filipinsku nahanacku davam jednu navyse ()

Themyth

Film by som rozdelil na dve polovice. Prvá polovica vyzerá ako nadupaný akčný film na 4 hviezdičky. Avšak od chvíle, čo Džeremy a Ráchel utekajú pred istou likvidáciou pospolu, je to podpriemerná hollywoodska akčná naháňačka. Až sa divákovy zatvárajú oči od pateticky ladených scén, alebo akože prekvapivých zvratov. Záver nechali tvorcovia otvorený. Už sa obávam pokračovania, pretože si nemyslím že bude lepšie, ba práve naopak. Škoda. Mohol byť z toho dôstojný pokračovateľ trilógie. ()

Dementevna

Takže ve zkratce, je to vo týpkovi, kterej je tak debilní, že na to musí brát prášky a ty fungujou tak dobře, že i vědkyně se nechá ukecat a v druhým díle mu jí pravděpodobně ukáže. Jo a taky mu ty prášky dost zvyšujou výkonnost, že i Neo z Martixu si kromě vypálených očí nechá vrazit kládu na trvalo do prdele aby se z toho závistí neposral. Mezi tím tam běhá pár uvědomělejch zmrdů, kteří ten největší morální hnus prezentují jako své sebeobětující poslání. Dočkáme se rozjímání v ledových pustinách, rozmrdanýho vlka podezřívavých pohledů, vlhnoucího pohledu vědkyně, i na něj navazujícího chápajícího pohledu hlavního hrdiny. To všechno už jsme někde viděli. Kecám, vlk je novinka :-) ()

pold

Zbytečný přílepek k velmi slušné trilogii. Spiknutí máme vyřešené, takže co nám chybí - aha, "nadřízené spiknutí". Nedostatky předchozí trilogie, tedy obecný problém žánru "paranoidní román" jménem neuvěřitelnost, zachraňovala slušná akce. Takovouhle zpatlaninu už ale nezachrání nic. ()

ALchemik

Bourne na práškách, jeden modrej a jeden zelenej...Tohle byla fakt nuda a nechápu proč to točili, protože mi to nějak nenavazuje na ty starší díly a má to celkově jinej styl. Ještě, že už mně ten novej (2016) Bourne zase uvedl do normálu... ()

Tomas_PO

Bourne bez Bourna, to bol asi jediný spôsob, akým po vrcholnom dieli ako-tak uchovať značku. Podarilo sa, avšak len za cenu viac-menej priemerného, no pozerateľného akčáku. ()

Kozlowski8

Jason Bourne zmizel neznámo kam a hrozba odhalení tajné vládní operace stále hrozí. Proto její šéf rozhodne operaci ukončit a všechny speciální agenty zlikvidovat... Vcelku vydařená vsuvka mezi "bourneovky". Zajímavý scénář, skvělá kamera i střih a herecky taky ok. Přesto to není ono. Akční scény jsou zbytečně přehnané, překombinované, nevěrohodné a někdy až směšné. Celkově se příběh ztáčí ke sci-fi a ztrácí na důvěryhodnosti. 65%. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)