Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

capák

Zezačátku se film začíná rozjíždět jako dost slušná parodie na komiksový trháky a já jsem se začínal těšit, že v rámci žánru konečně uvidím něco jinýho. Zhruba po půl hodině se z něj sice pozvolna začne stávat další komiksová akční jízda, která neustále graduje a směřuje do pořádně nadupanýho finále, což ale naštěstí neznamená, že by film sklouzl do vážný roviny. Po celou dobu je všechno braný s nadhledem, humorem a grácií, a to je na Kick-Ass to nejlepší. Akční scény jsou natočený s přehledem a doplněný skvělým soundtrackem a mladý herci dodávaj vedle zkušených kolegů filmu tu správnou šťávu. Především Chloe Moretz je naprosto k sežrání a zastiňuje všechny ostatní postavy. Jestli budu mít někdy dceru, chci, aby byla přesně taková jako Hit-girl. Kick-Ass je parádní oddychovka, u který se nudit rozhodně nebudete. ()

JimmyII

Kick-Ass je vážně nářez. Vaughn namíchal koktejl komiksové lahůdky, r-kového hype nářezu, sociální studie i romantiky, a funguje to ve všech ohledech bezkonkurenčně. Skvělí herci, promakaná choreografie a výborná hudba k tomu všemu, dohormady jednoznačných pět hvězdiček! BTW Aaron Johnson je mladší a míň modrooká verze Cilliana Murphyho:-) A Lyndsy Fonseca je k sežrání. A Cage válí!!! ()

PeterNet

Schizofrenní záležitost, na jednu stranu komedie, na tu druhou neuvěřitelná řežba. Film provází skvělá hudba a vše završuje dechberoucí finále. Film roku 2010? ()

kinghome

Naprostej nářez od začátku do konce!! Tomuto filmu se ná nic vytknout. Nejvíc mě zaujala postava Hit girl je to naprosto luxusní postava a jsem rád, že se jí režisér nebál udělat tak brutální,protože přesně tohle filmy tohodle typu postrádaj! Je to opravdu nálož Brutality,srandy a akce! Nejlepší film roku! Všechny postavy byli skutečně skvěle zahrané a efekty a hlavně ta hudba jsou naprosto bezkonkurenční! Už se těšim na dvojku,jenom doufám,že jí nepodělaj. ()

DivX

Musím se přiznat, nečekal jsem zase až takový „nářez“ ale byl jsem mile překvapen! Obyčejný kluk co chce být superhrdina a bere zákon do svých rukou. Po rvačce a výměně všech kostí za ocelovou kostru jsem myslel, že se tam snad někde objeví i Wolwerine a bude svému mladšímu „bráchovi“ krýt záda. Nestalo se tak. Naopak se tam ukázal Nicolas Cage v roli Big Daddyho. Malá slečna Chloe Moretz tady taky ukázala jaký má talent i jakou silou vládne, když řeže pět nabušených černochů a ještě se u toho směje a Christopher Mintz-Plasse to všechno jen podtrhl. No uvidíme jak se vyvine druhý díl! U mě spokojenost. 75 % ()

DJ Rocco iNc

No tak toto je brutal film. Začína nevinne, priam úboho a potom sa to rozpeckuje naplno. To dievča v tom filme fakt nemá chybu. Mala chladnokrvná zabijačka a jej starostlivy zabijacky otecko Nicola Cage. Škoda, že sa neplánuje dvojka. ()

flawi.f

Nářez!!! - příhodnější označení pro tento film opravdu nenajdu. Bezvadná akční zábavná cool jízda, které naprosto kraluje neskutečná Chloe Moretz jako Hit-Girl. V neposlední řadě musím vyzdvihnout vynikající soundtrack. ()

Mirokukii

První část filmu byla inspirující, a hlavně velmi vtipná. V prostřední části, kdy se děj filmu přiostří, mi zpočátku tato změna vadila, ale to jsem ještě netušil jaké přijde finále. Ta nálož akce, výbuchů a kulek byla prostě skvělá. Je to nářez. ()

karlik4801

Zábavná akční komedie, která nikomu neublíží. V žádné scéně není nuda. To je jedna z nejlepších věcí na Kick-Ass. A když jsem se zrovna nesmál hláškám nebo gestům, užíval jsem si akci doprovázenou vynikající hudbou nebo písněmi. Vyvážený mix ostrosti, režisér Matthew Vaughn je schopný udělat divácky úspěšný snímek. ()

Simpoch

Tak si člověk říká, že to bude další superhrdina co si láme hlavu s problémy Zacka Efróna a najednou na vás vyskočí malá holka co umí nasekal lidičky na kousky ve stylu Quentin Tarantino is not dead! Kick-Ass jde tvrdohlavě vlastní cestou a za to má palec hore. ()

Kamkon

V krámu jsem zahlédla DVD Kick - Ass a vzpomněla si, jak se po něm tady na čsfd před lety šílelo. Ale při zhlédnutí přišlo totální ZKLAMÁNÍ! Kluk v hlavní roli (kterej je mnohem lepší v Anně Karenině, kde předvádí skvělé artistické kousky) udělá jednu akci a hned z toho všichni šílejí? Tady jsem pochopila, jak důležitý je střih u filmu - protože tady se střihač fakt flákal, co ty neusřižené konce záběrů? Zajímavé jsou jen scény z Chloe Grace Moretz, protože ta holka má talent, ale že tady jsou akční ta 2 scény, z toho druhá ta finálová, která to ale nezachraňuje - v celým filmu jsou 3 akční scény a na obalu kazety to přirovnávají ke Kill Bill, kde je akční celý film? Zde není prakticky žádná hudba a k tomu ještě slabé dialogy. Občasné vtipy a nadsázka zaujmou, ale aby na nich stál celý film? Možná ten komiks je spetření, ale jinak je to SLABÝ, SLABÝ, SLABÝ (z textu písně skupiny Zrní) ()

Avathar

„OCI, TO VYZERÁ EŠTE VIAC COOL, NEŽ NA OBRÁZKU!“ - „TO PRETO, LEBO TAM NEBOLI ROTAČNÉ GUĽOMETY!“ Je to hodne fajn, ale obdobný SCOTT PILGRIM sa páčil predsa len viac. Tu mi trochu chýbala väčšia porcia žánrovej nadsázky. Teda, ona tam samozrejme je, ale graduje tak nejak pozvoľna. No a niektoré scény, ktoré mali parodovať superhrdinské filmy/komiksy na mňa až tak nezafungovali. Ale aj tak je to jazda. Aaron Taylor-Johnson je síce fajn dork dipshit, ale celý film si aj tak kradne pre seba psychopatická dvojka Cage-Moretz alias Big Daddy a Hit Girl. Cage, ktorý chytá šoky z toho, že si ho dcérka doberá, že by na narodeniny chcela šteniatko a nie sadu nožov, je fakt na nezaplatenie. Moretzovej Hit Girl si to tiež kruto užíva a hláškuje ako o život. Vlastne som mal pocit, ten film mal byť viac o tejto dvojke. Dobrý bol aj záporák Marka Stronga, ale Christopher Mintz-Plasse mi prišiel dosť otravný. Je to dosť nekompromisné (čo sa cení) a záverečná akčná rubanica je výborná. A Čechovova bazuka, samozrejme tiež. ()

Lachtaan

Jeden z nejsprávnějších komiksových filmů a jedna ze sice ohromně ujetých, ale maximálně zábavných komedií. Johnson výborný, Moretzová mi chvílemi vadila, chvilkami byla pro film přínosná a Nick Cage? Vedle Obchodníka se smrtí další z jeho rolí, které neupadají do hrozivých čísel a dávných zapomnění. Po stejně zabijácké dvojce jsem kdysi i doufal v další pokračování, už je to ale velmi dlouho a s takovým odstupem bych dnes již nikomu nedovolil mrvit tak skvělé filmy. Vaughn to prostě zkrátka umí! ()

BROKEN_

SENZACE!!! Kick-Ass je jako blesk z čistého nebe. Děj filmu se točí kolem obyčejného, ničím nezajímavého kluka Dava Lizewskiho. Jeho život se změní ve chvíli, kdy zapřemýšlí, proč se ještě nikdo, nestal hrdinou, a nebojuje proti zločincům. A tak začne úžasná jízda až do konce. Film vůbec nenudí, ba naopak, pořád překvapuje. Je to neskutečně cool! Odkazy na jednotlivé filmy, je jich tam hodně, a ne všechny tady budu psát, ale například odkaz na Spider-Mana od Sama Raimiho potěšil moc. Hlášky "Say hello to my little friend!"- Scarface s Al Pacinem. Hudba - John Murphy( jeden ze čtyř skladatelů filmu), v jedné scéně se použila jeho hudba z filmu 28 dní poté ( https://youtu.be/f_UFqw3vm0s ). Tyhle podobně známé skladby, at už jde z filmů nebo od jiných interpretů, tak pokaždý jsou dány do akční scény, nebo aspon většinou, a je to vždycky boží.A každému to musí udělat úsměv na tváří, zkrátka, každý si v tom najde sví. Casting: Skvělý. Aaron Taylor-Johnson je v roli Kick-Asse přesvědčivý, a strašně moc ho chápete, nebo aspon já. Mark Strong je jako vždycky super - hláška od něho- Co to má s tím plácáním? Počkej, já ti jednu plácnu, sráči :-D, tohle nemá chybu. Nicholas Cage jako táta je fakt týpek, u kterého jsem se bavil, protože vidět Cage v komedii, je hustý. Ale kdo je nejlepší z celého filmu, je dcera Cage. Hit Girl v podání Chloë Grace Moretz je BOŽÍ! Všichni ostatní z castingu perfektní. Akční scény mají NESKUTEČNÝ SPÁD, hlavně přestřelka ve tmě, byla kulervoucí, a pro mě osobně, nejlepší akční scéna všech dob, protože to má dokonalou hudbu, střih, a neskutečný nápady, blikající světlo, záběr na střílející zbran, Cage který řve na svou dceru co má dělat,zpomalený záběry a plus k tomu to napětí, no prostě úžasný. Jak jsem už říkal, hudba k akčním scénám pasuje skvěle, a vlastně SOUNDTRACK filmu je jeden z TOP. Další věc v čem je film výborný, je střih. Nikdy jsem neviděl tak úžasně sestříhaný film, akční scény nemají díky tomu chybu. Scénář dokonalý, každý dialog je dobře napsaný a má smysl, není to debilní. Humor tady funguje asi nejlíp než v jakém jiném filmu. Vizuálně je film typický k režiséru Vaughnovi. Matthew Vaughn je BŮH!!!!!!! Ten film má všechno, co já miluju, prostě tohle je přesně pro mě. Tohle je jedinečný film o superhrdinech, a pokud si ho ještě neviděl, nevíš co je to být superhrdina :). CHCI DÁT VÍC HVĚZD NEŽ 5. MILUJU TO!!! ()

marvan

Nesourodý filmový paskvil, který těká mezi žánry, chvílemi chce dojímat, chvílemi zase bavit, ale ani v jednom není důsledný. Přijde mi to ve výsledku stejně neslučitelné, jako např. situační komedie z prostředí koncentračního tábora. ()

uiu

Sice nechápu, co na tomhle filmu každý vidí a že se dočkal tak vysokého postavení v nejlepší 200 filmů (naštěstí k 23.5.2010 Kick-Ass 200 nejlepších filmů opustil), ale na druhou stranu musím uznat, že jsem se perfektně bavila. Ve filmu není jediné hluché místo, které by nějak výrazně nudilo a bojové scény mají dobrou choreografii. Jen mi ten začátek přišel trochu jako parodie na Superhero Movie (http://www.csfd.cz/film/237299-suprhrdina/). Brutalita bojových scén mi také nepřijde tak unikátní, když s tímto trendem začali Watchmen (http://www.csfd.cz/film/224865-strazci-watchmen/) a nakonec mi to celé přišlo jako Defendor (http://www.csfd.cz/film/263271-defendor/), který také vypráví o obyčejném člověku, který chce být (nebo si spíš myslí, že je) superhrdinou. Takže ve výsledku je pro mě Kick-Ass jen slátanina několika filmů a jejich nejlepších pozitiv… a kupodivu jim to vyšlo. ()

Javad

KICK-ASS má štýlový SoundTrack, štýlové zabíjanie ľudí, humorné zabíjanie ľudí a pár vydarených vtípkov. Tiež sa mi páčila skvelá réžia (žiadné hluché miesta). Čo mi ale vadilo je, že Trailer zase raz ukázal väčšinu najlepších scén - takže ma už nič neprekvapilo. No najväčším mínusom je fakt, že to nie je zďaleka také zábavné ako by sa zdalo (a ako všetci vravia + to vysoké hodnotenie) a povedzme si úprimne keby to malo tak slabú reklamu ako DEFENDOR ,asi by mal "nakopávač zadkov" trochu miernejšie hodnotenie (88% je podla mňa veľa). ()

galba

Kick Ass byl prostě parádička, normálně bych mu dal jen 4, ale docela mě příjemně překvapil, tak že ještě hvězdu přidám... Rozhodně stojí za to, se na to podívat.. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu