Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

Mickel.Stekr

Film mě docela překvapil a docela se mi líbil. Film si vůbec nehrál na nějakou neralistickou pi***u když bylo nutnou ukázal krev a ne jen trochu ale hromadu krve. Sice nemám rád násilí ale tento film mi ukázal, že se nebojí ukázat nějakou skutečnost trochu jako Game of Thrones :D Když jsem si ho všiml říkal jsem si jaká to bude zase kravina :D Ale co bych dodal. Hodnocení 86% ()

evita_

Milujem filmové víkendy a dni voľna, ktoré si z času na čas doprajeme s mojou Láskou. V rámci jedného takéhoto filmového víkendu sme zmákli (okrem iných) oba diely Kick -Ass. Už z rozprávania som vedela, že ma čaká netradičný komiksový zážitok a veru tak aj bolo. Chalanisko s úborom splašeným z eBay, wannabe superhrdina - no čistá odpadávačka. A ten neskutočný český dabing, ktorý mu pripojil brutálne silácke meno "Nářez" to len zaklincoval. Celkom si viem predstaviť, že obdobný magor aj v tejto chvíli pobehuje po amerických uliciach, a to teraz nemám na mysli takých tých čo to robia pre prachy, ale takých, ktorí tomu naozaj veria. Ja som sa skutočne bavila, a dvojica "Taťulda" a Hit Girl bola proste suprová. Veď čo je viac, ako keď Vám otec vpáli preventívne pár guliek do tela, aby Vás pripravil do života :) ()

kopy123

NEČEKANĚ VELMI BRUTÁLNÍ FILM O TOM, ŽE HRÁT SI NA SUPERHRDINU SE NEVYPLÁCÍ, ZVLÁŠŤ POKUD JSTE 20LETÝ CHCÍPÁČEK ZÁVISLÝ NA HONĚNÍ PTÁKA A ČTENÍ KOMIKSŮ. YURI ORLOV SI POŘÍDIL DCERKU,A VYCHOVÁVÁ JI VE STYLU BRUTÁLNÍ NIKITY,MÍSTO PEJSKA NEBO PANENKY K NAROZKÁM SVÉ HOLČIČCE POŘÍDÍ RADĚJI KUDLU, NO DCERKA SE VYDITELNĚ POTATILA A VYKUCHÁNÍ NĚJAKÉ SMAŽKY JI NENÍ CIZÍ. A PONAUČENÍ NA ZÁVĚR, KDYŽ UŽ SI CHCETE HRÁT NA HRDINY, TAK SI VEMTE ASPOŇ KVÉR NEBO OBOUSTRANNOU MAČETU, NE 2 DŘEVĚNÉ PALIČKY A PROSÍM NEVYPADEJTE PŘITOM JAKO TRANSVESTITA NEBO NĚJAKÝ BUZÍČEK V PYŽAMU..JO A TAŤULDŮV KOSTÝM MI NEBEZPEČNĚ PŘIPOMÍNÁ BATMANA. HVĚZDIČKU NAVÍC DÁVÁM ZA OBSAZENÍ MARKA STRONGA DO ROLE CELKEM DRSNÉHO GANGSTERA. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Co to s tebou je, člověče? Chceš zemřít pro nějaký kus hovna? Seš ty normální?" - "Tři šupáci proti jednomu, zatímco se ostatní dívaj?! A ptáš se, co je se mnou špatně?! Jo, radši bych umřel!" Vždycky mi bylo divné, proč to přede mnou nikdo nezkusil. Komiksy vyprávějí o tolika superhrdinech. "Proč se je nikdo nepokusil napodobit?“ Takhle nějak se ptá ve filmu teenager Aaron Taylor-Johnson, který jednoduše navleče elasťáky a začne čistit ulice. Přitom se seznámí s rádoby Batmanem Nicolasem Cagem a jeho dcerou třináctiletou Chloë Grace Moretz. Ta ztvárňuje chladnokrevnou Zabijačku s drsnou hláškou vždy na jazyku a nabroušenou kudlu v ruce. Její hrdinka je naprosto skvělá. ;) Obraz překypuje sytými barvičkami a dokonce i kamera vytváří dojem, že sledujete rozpohybovaný komiks. Hlavní linií filmu jsou trable s dospíváním, láska a nadšení pro komiksy našeho hrdiny Aarona. Tato základní linie se prolíná s akcí připomínající film Kill Bill. Dále je film plný narážek na všemožné komiksové postavy, plný nadržené masturbující mládeže a geeků. Film vás mnohokrát rozesměje a akční scény si zamilujete, stejně jako Chloë Grace Moretz. - 100%. ()

J1R1K04

Je možné, že mě tato parodie na superhrdinské filmy bavila více jak všechny normální superhrdinské filmy dohromady? Ano, je to možné. Kick-Ass je neuvěřitelnej nářez se skvělou, docela drsnou a stylovou akcí, parádními hrdiny (Chloë Grace Moretz v roli Hit-Girl neuvěřitelně válí, je drsná a roztomilá zároveň), velmi dobrými hláškami a dokonale padnoucí hudbou. A to finále...! Takhle stylový, zábavný a vygradovaný finále jsem neviděl od Vetřelců. K úplné dokonalosti mi chyběl pouze svižnější začátek, protože první čtvrtina oprotií zbytku filmu byla dost slabá. Ale jinak... Je to fakt nářez jak svině, kterej jsem si užil! ()

teekanee

Opravdu velice dobrá komiksová řežba. Stylem akce a humoru trochu připomína tarantinovky. Celej film opravdu výborně odsejpá, čemuž napomáhá výborný soundtrack a častá skvěle natočená akce. Hlavní postava je zahrána a celkově ztvárněna na jedničku. Fakt většího ňoumu až skoro idiota sem ve filmu neviděl a je to opravdu nemožně vtipný, co tam předvádí, kdo si ale krade film pro sebe je Chloë Grace Moretz v roli Hitgirl, která se pro roli snad narodila. 85% ()

VsetkoVsade

A ja sa tomu Dejvovi vôbec nedivím! Naopak, za mňa je vcelku logické, že keď podstatnú časť mladých liet strávite v prísnom celibáte, nakoľko pred pouličnou realitou preferujete komiksovú, vrcholom vašich tajných predstáv je profesorka angličtiny v pokročilom veku, ktorá na vás spred tabule koketne vystrkuje svoje slovesné tvary a spolužiačky sa vám cez prestávky hromadne zdôverujú, že tak milého a pozorného chlapca, akým ste vy, by raz celkom určite chceli niekde stretnúť, za účelom zvýšenia sociálnej validácie vám neostáva nič iné, než si na dobierku objednať SpiderManov kostým z Wishu a pokúsiť sa neúspešnú kariéru reštartovať s novou identitou. Úlohy chronického przniteľa posteľných matracov, ktorý v civile nezvládne zbaliť ani desiatu do školy, sa geniálne zhostil Aaron Johnson, ešte viac ma zaujal výkon fantastickej Chloe, ktorá nepriateľov rozdupáva na prvočinitele s intenzitou tri a pol Jackie Chana a mať v čase nakrúcania o tri roky menej, návštevy pedofilných divákov by vďaka jej úsmevu v kinosálach nepochybne lámali rekordy. Kick-Ass bol po Birdmanovi a nezrušení festivalovej sezóny mojím najmilším prekvapením roka, jeho humorné vložky dokonale vyvažujú akčné scény, pri ktorých sa efektmi a telesnými tekutinami ani zďaleka nešetrí. Českým prekladom názvu (Nářez) možno kvality tohto skvostu dokonale zhrnúť, o jeho omnoho slabšom pokračovaní to však už žiaľbohu tvrdiť nemožno. ()

Sejkorka

Překvapivě velmi dobré. Charakteristika filmu zní Akční / Komedie. Ne tedy sci fi / fantasy ? Takže vše je reálné, i to, jak Hit Girl běhá po zdi (?) Ale neva, o to tady nejde. Jedná se hlavně o neotřelou parodii na akční super hrdiny. Hlavní postavu (Dave/Kick Ass) hraje Aaron Taylor-Johnson. Toho znám např. jako mladého Johna Lennona z "Nowhere boy". Velice mu závidím roli Bena v Divoších. Byť se o krásnou Ophelii dělil s kamarádem Chonem. Pro neznalé, Ophelii hraje krasavice Blake Lively. Chloë Grace Moretz třeba jednou bude taky moc pěkná žena, tuhle dětsko-dospěláckou roli superhrninky zvládla skvěle. ()

Mily

Naprosto obyčejný kluk s nápadem stát se hrdinou ve skutečném světě. Tímto se i jeho život mění na spoustu dobrodružství a násilí. ukázat opravdového hrdinu se mu ale ze začátku zcela nedaří, ale díky incidentu, který byl natočen, Nářez zazáří a se stane slavným. Jeho nápad převezme i hustá holka se svým drsným taťkou. Po dlouhé době vidím komiksový film, který mě jak zaujal, tak i bavil. Vtipy ve filmu fungují a postavy jsem si velice oblíbil. ()

MatoPalkes

Obrovské prekvapenie a jeden z mojich naj filmov. Je to nesmierne zábavné, malá Mindy je úžasná, taťka Nicolas Cage dostal super úlohu. Chcem pokračovanie. ()

Sulrii

Parádní komediální film na téma superhrdinů bez superschopností. Film může nabídnout super zábavu a pokud máte smysl pro humor, určitě doporučuji. Film ukazuje, jak se klasický student rozhodne stát superhrdinou, ale postupem času je obviněn ze zabíjení lidí z gangu, které má na svědomí ale úplně jiné superhrdinské duo, které se skládá z otce a jeho malé dcerky. I když se film tváří komediálně, tak je převážně akční a extra vtipný převážnou část filmu není. Rozhodně bych ale doporučil všem, co mají rádi pořádné vyvraždovačky, rádoby superhrdiny a rádi se zasmějí. Filmu dávám 5/5, protože jsem ho jako malej miloval, ale i po tom, co jsem ho nedávno znovu viděl, tak je parádní. ()

Polik_

Filmovej povl má žně, chápu. Zazněla TA hláška ze Spidermana, taky řekli "Scott Pilgrim" a dokonce došlo i na komiksový reference. Jestli jste si po tomhle všem nestříkli do gatí (šanci, že jste ženského pohlaví automaticky vylučuji) urgentně doporučuji navštívit lékaře. Srandy kopec já vim, teď trochu vážněji. Nepochopitelný pop-kulturní údiv nad superhrdiny přejdu, ale potřebuju se zeptat. Opravdu pro uspokojení kulturní masy adorující lidi v barevných kostýmcích stačí, takhle primitivně otočit koncept superhrdinství? A primitivismus pokračuje. X-krát ve filmu narazíme na momenty (pokoj Katie + basically celej konec), kdy tak nějak tušíme, jak asi scény skončí, že... Aby to ale nebylo tak jednoduchý, scénáristi teda nahoděj nějakou kličku, ale potom se stane přesně to, co jste čekali napoprvý.  Vám tohle nevadí, nebo tuhle hru na blbečky, kterou s váma hrajou, radši nevidíte? "Kultovní filmová záležitost" za mě zcela nepochopena a patřičně nedoceněna. ()

MatyRock

9/10 Je to Nářez! A to jakože fakt ve velkém. Matthew Vaughn natočil ultimátní dekonstrukci superhrdinského žánru podle komiksové předlohy od Mark Millar se skvělou hudbou, akcí, humorem a patřičným nadhledem. Sympatický Aaron Taylor-Johnson, výborný Big Daddy v podání Nicolase Cage, záporný Mark Strong a uchvátivě drsná Chloë Grace Moretz jako Hit-Girl jen doplňují již dokonalý celek. Jedna z nejlepších komiksových adaptací všech dob? ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu