Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

simp23

Povedených 114 minut. Nutí to přemýšlet, co by se stalo, kdyby ten udělal ono a druhej tamto. Ty hrátky s časovou linií a cestováním v čase jsou zkrátka zajímavý. Co mi trochu vadilo bylo, jak se maskéři vyřádili na JGL ve snaze přiblížit ho vzhledem co možná nejvíc k Willisovi...působilo to občas lehce uměle. Ale jinak well done! ()

Jazz06

Moc jsem od toho nečekal, protože filmy s cestováním v čase moc nemusím. Je to hrozně ošemetná věc. Logický vysvětlení nikdy není možný a když nad tím člověk moc přemýšlí tak se jen totálně zamotá. Tady mi to ale ani moc nevadilo. Problém paradoxů byl zpracovaný celkem dobře. Film měl pár zajímavých nápadů, obsazení také dobré, na příběh si stěžovat nemůžu... z nějakého důvodu mě to ale vůbec nebavilo. Nevím, kde byl zakopanej pes, ale skoro jsem se nedodíval a ke konci už jen na půl oka. Takže hodnotím podle toho, jak mě to bavilo, což je u filmu asi nejdůležitější. ()

vikino1

Když by se mě někdo zeptal, jaké to bylo, a já měl odpovědět jedním slovem, určitě bych řekl - překombinované. Zbytečně překombinované a obě dvě dějové linky jak Levitt, tak Willis nezajímavé a nudné. Kdyby aspon v závěru dostal víc prostoru ten telekynetik. Kdyby jsme se aspon dozvěděli, jak se dostal v budoucnosti k moci.Škoda, trailer vypadal zajímavě. Jo a děsně mě sraly ty jejich půlmetrový bubínkáče. K čemu je taková zbran dobrá ? ()

nwx

Až do momentu, kdy šlo o to děcko, tak to bylo geniální sci-fi. Velká škoda, že sci-fi tématika nějaké to cestování v čase nešlo dál, než šlo. Obrovský potenciál, promarněný. :( ()

RAY~

Přišlo mi to hrozně trapný. Jak třináctiletý fakani, co si oblíknou kalhoty obráceně. Snažilo se to bejt cool, moderní, zajímavý, jiný, swag. Ale bylo to úplně debilní a nudný. ()

danny_21

Já Vám nevím, má to spoustu svých much, přesto to mělo něco do sebe ( že by to bylo Emilkou s brokovnicí ? ). Mám rád tyhle pokusy o sci-fi mimo hlavní proud blockbusterů, někdy se zadaří, někdy zase ne - člověk asi musí ocenit dobrý Johnosův nápad, i vizuál, i tu snahu moc se nebabrat ve vysvětlování zákonitostí časoprostorové kontinuity a naservírovat to polopatě, ale ještě se musí kluk trochu učit. Levitt je fajn, jsem rád, že i Brucík konečně zakopl o slušný kus na stará kolena, takže suma sumárum s přivřenýma očima ty tři hvězdy dám - 70 % ()

ZnalecH

Není to zas tak špatná myšlenka, ale viděl jsem lepší. Zpracování bylo v rámci možností dobré. Ale mezery jsem ve filmu viděl. Například to přeskakování nebylo zas tak dobře promyšlené. Doufám, že takhle budoucnost vypadat nebude, protože by to bylo zbytečně složité a vyvolalo by to reakci na porušování fyzikálních zákonů. Poslední, co tomu zvedlo hodnocení, bylo sebeobětování na konci. ()

dudo0606

Bože toho Josepha tak nemám rád a celý film som si hovoril, že do hlavnej role mali obsadiť dakoho iného. Ešte že tam bola Emily, ktorá všetko zachránila a dala filmu aj krásy ženy lebo inak by ma mrdlo asi. Film bol super, niektoré scény mi fest pripomínali Carrie ale to chlapča bolo o dosť desivejšie než Sissy Spacek alebo Chloe Moretz. Avšak ten hlavný hrdina ma iritoval viac než bolo prípustné a jednu hviezdičku som musel dať dole, proste si myslím, že nie je až taký dobrý herec, bol nejako divne umelý a mali tam dať iného herca! ()

Wyrdas

Film, který mě dokázal udržet při vědomí i k pokročilé noční hodině. Nádherně zpracovaný koncept, který by si klidně zasloužil o 20 minut delší stopáž pro obsáhlejší rozvedení. Díky pro mě zajímavému tématu jsem se nenudil ani při delších dialozích a film mi ubíhal svižně. Je fascinující, jak i s malým rozpočtem se dá zahrát velké divadlo a upřímně se divím (přesto mne to příjemně překvapuje), že i zde na ČSFD si Looper nestojí vůbec zle - a to i přesto, že nemá tupý příběh založený čistě na efektech (jako třeba Avatar a podobné). A rozhodně můžeme říct, že smrt, jakou si zažil Bruce Willis byla rozhodně tou nejsušší z celé historie filmové kinematografie. (haha). PS: Každopádně se směji chytrákům, kteří tvrdí, že v budoucnu nemůže být zlý big boss, protože mu nezemřela matka, kterou zabil až Bruce v návratu do minulosti. Ke stejnému konci mohlo vést stovky cest, tzn. byl zlým protože "něco jiného", následně v nové budoucnosti protože přišel o matku, tzn. cesta byla jiná, výsledek stejný. Tečka. ()

Hashirama

Rian Johnson se Looperem definitivně etabluje jako mistr vizuálu, kdy i za úsporných podmínek předvádí masakrální eye candy divadlo. Dopřává péči jak výtvarnému řešení, tak postavám, kterým i na omezeném prostoru dá vyniknout (machrovinky s revolverem), ale především scénáři, který nechává konvence ležet na smrduté hromadě devadesátek. A pokaždé, když už si myslíte, že jste ho doběhli, zase hodí ve vyprávění výhybku a vysměje se vám. Looper by se měl povinně promítat na filmových školách coby příklad tvůrčí vynalézavosti a neotřelého přístupu k na první pohled přežitým věcem. Oproti překombinovanému, z prdele vycucanému, nesmyslnému a v intencích vlastního příběhu totálně nevěrohodnému Predestination jako nebe a dudy. ()

rublik05

Je strašně fajn po dlouhé době vidět Bruce Willise v normálním filmu, kde má smysluplnou a plnohodnotnou roli, který je dobře natočený, má kvalitní příběh a velice poutavý děj. Námět o cestování v čase není nikterak originální, přesto se mi moc líbilo zajímavé zpracování, kdy tvůrci nesází jen na sci-fi prvky, ale také na solidně natočenou akci, především se však klade velký důraz na děj, konkrétně tedy na rodinné drama, existenční otázky a snahu vyhnout se svému osudu. Vše funguje naprosto přirozeně a nenuceně, i když musím říct, že mě občas to přehnané vysvětlování trochu nudilo. Naproti tomu postavy jsou neskutečně dobře napsané a propracované, takže se nedočkáme žádných zbytečných přešlapů či nelogického chování. Herecké obsazení je perfektní, duo Levitt-Willis naprostý top. Už dlouho se mi u filmu s Willisem nestalo, že bych se na něj chtěl další den podívat znovu. Za mě je Looper výborné jednodušší sci-fi, které je filmařsky dobře zvládnuté, ale chybělo mi v něm více napětí a akčních scén. 8/10. ()

Nix

Mne to bavilo. Námět byl super a i když se jedná o cestování časem, jde o originální zpracování. Co mne ale hrozně štvalo, bylo namaskování Josepha. To jako vážně mohlo projít? Dyť na to se nedalo dívat a i děti ze školky by to zvládly lépe. Jinak herecké výkony super dokonce i Emily se mi líbila. Film má i občas dost takový nečekaný scény. Takže za mne určitě ano. ()

gemi

Bruce Williž ve sci-fi thrilleru, který není postavený na efektech (těch je tady poskrovnu, vlastně to mohlo být klidně natočené třeba v osmdesátkách), ale na zajímavém nápadu. Ten se točí okolo cestování časem a časových paradoxů, což je vždycky tenký led. První polovina filmu výborná. Loopuje se, nahání se... Pak tomu ale padne řetěz a druhá půlka filmu se odehrává prakticky v jediné lokaci, která už tolik nebaví. Další tenký led je futurismus. Děj se odehrává v roce 2044. Na jednu stranu se jezdí na létajících motorkách, na stanu druhou v kraksnách z devadesátek, které mají výfuky propojené s nádrží hadicí od vysavače, připevněnou lepicí páskou (sic!). Jakože vymysleli perpetuum mobile, ale nenašli způsob, jak spaliny přivádět zpět uvnitř vozu a člověk si to musí zbastlit?! Meh... Nápad je na pět, provedení na tři. Kvůli slabé druhé půlce snižuji ze čtyř na silné tři. (Druhé zhlédnutí, první 10. 2. 2015) ()

Allka

Zklamání :( A jsem z toho zklamání děsně smutná, protože jsem se těšila na pecku... A ono nic. Film samozřejmě není žádný odpad, jenom to prostě není absolutně to, co jsem čekala, když jsem si v obsazení přečetla jména Levitt a Willis. Mimochodem toho Willise je tam děsně málo (a když už se tam zjeví, neni nějak vůbec ve svojí kůži) a Levitt vypadá dost divně (co to má s pusou??). Nejhorší byl pro mě ovšem příběh, ten mě prostě nechytil... Kdyby z toho byla klasická akčňárna, bylo by to pro mě stokrát líbivější. Věřim ale, že filozofové a intelektuálové se budou tetelit :) (neeee, víte jak :P) ()

vZeč

V mých očích to nedává smysl. Nemá to zajímavé nebo originální postavy a !!!zajímavé nebo originální scény!!! (jo, fakt). Mimochodem to taky nedává smysl. Je to sice natočené hezkým progresivním, nezávislým "proti proudu" stylem, což je super a i ztvárněná budoucnost (Potomci lidí byli ve vyobrazování budoucnosti vážně milník i s Blade Runnerem za zády) a líbil se mi režisérský koncept těch !!!neoriginálních scén, kde se starší já nahánělo s mladším já!!! (a nedávalo to smysl). A že to má myšlenku? Když pominu stupidnost okolností, jak se k této oduševnělé myšlence nebo pointě dojde, tak mi teda přišla celkem "měli bysme se mít rádi a nestřílet se a já s tím něco udělám". Prostě to do sebe nezapadlo. No... ostatně ani nemělo moc co zapadnout. PS: Doufám, že to vydělá velké prachy a bude se točit více levných, ale nějak zajímavých sci-fi ()

misar3

Je všeobecně známo, že trailery jsou lepší než samotný film. A v tomto případě to nebyla výjimka. Očekával jsem trochu větší prostor pro Willise. Film byl až přílis natažený, akce tu byla v malém množství, kromě konce (který byl akcí nabytý, jak už to tak většinou bývá) sázel film především na příběh a zajímavou zápletku. Určitou originalitu filmu vytknout nemohu, ani příběh nebyl špatný. Ale celkově až moc zapletený, místy chaotický a příliš natežený. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)